Jak się tam dostać

Trenitalia.com - oficjalna strona internetowa na temat zakupu biletów kolejowych we Włoszech bez pośredników

Dziś nauczymy się korzystać z oficjalnej strony włoskich kolei www.trenitalia.com, a także samodzielnie kupować bilety na pociągi dużych prędkości we Włoszech bez agencji i przebiegłych pośredników.

Istnieje tylko jedna oficjalna strona włoskich kolei - www.Trenitalia.com. Jest dostępny TYLKO w języku włoskim (domyślnie), angielskim, francuskim, niemieckim, chińskim i powinien wyglądać tak. Trenitalia nie ma strony internetowej w języku rosyjskim! Jeśli znajdziesz, biegnij - pułapka.

Jak kupić bilet?

Radzenie sobie z witryną jest dość trudne za pierwszym razem, ale tylko kupno biletu od oficjalnego przewoźnika daje gwarancję bezpiecznej podróży. Również w Trenitalia zawsze możesz sprawdzić aktualny rozkład pociągów regionalnych i kupić je po fakcie w maszynie.

Ważna aktualizacja: z powodu częstych awarii w systemie strony Trenitalia zalecamy kupowanie biletów na wszystkie pociągi we Włoszech na oficjalnej stronie internetowej partnera Omio.ru - koszt jest taki sam, ale po rosyjsku wszystko jest jasne. Tę metodę polecamy wszystkim czytelnikom. WŁOCHY DLA MNIE.

Zalecamy przeczytanie:

 • Italotreno - najlepsze pociągi dużych prędkości we Włoszech, wygodny, dobrze funkcjonujący serwis.
 • Jak dostać się z Rzymu do Tivoli za 3 euro
 • Jak dostać się z Rzymu do Florencji
 • Jak dostać się z lotniska Fiumicino do Rzymu
 • Jak dojechać z Rimini do Wenecji
 • Jak dostać się z Rzymu do Neapolu
Rezerwacja biletów z wyprzedzeniem przez Internet ma sens w przypadku szybkich pociągów między dużymi miastami - Rzymem, Wenecją, Florencją, Neapolem, Turynem, Mediolanem - ponieważ koszt jest 2-3 miesiące przed datą podróży mniejszą. Należy pamiętać, że w szczycie sezonu od marca do listopada wymagane daty mogą w ogóle nie być odpowiednie dla ceny i godziny biletów.

Zajmiemy się niuansami z przykładu zakupu biletu dużej prędkości, na przykład z Rzymu (Roma) do Neapolu (Napoli). Wpisz zapytanie w polu wyszukiwania.

 • Da (z): Roma (Tutte Le Stazioni), z Rzymu wszystkie stacje
 • A (gdzie): Neapol (Tutte Le Stazioni), Neapol wszystkie stacje

Możesz natychmiast filtrować wyniki według typu pociągu:

 • TUTTI I TRENI - wszystkie pociągi
 • FRECCE - tylko duże pociągi (FRECCIAROSSA, FRECCIARGENTO, FRECCIABIANCA) kursują między głównymi miastami - Neapolem, Rzymem, Mediolanem, Wenecją, Florencją, Bolonią.
 • REGIONALI - Pociągi regionalne, najbardziej budżetowy, ale nie najwygodniejszy sposób podróżowania we Włoszech.

Wybieramy datę podróży, ustawiam na przykład 6 grudnia 2016 r. Opcje:

 • SOLO ANDATA - bilet w jedną stronę
 • ANDATA E RITORNO - bilety w obie strony

Liczba pasażerów:

 • Adulti - dorośli pasażerowie powyżej 14 lat.
 • Ragazzi - Dzieci do 14 lat włącznie.

Wybór pociągu

Polecam podróżować między dużymi miastami Włoch tylko szybkimi pociągami - jest wygodny i szybki, zwłaszcza, że ​​kupowanie biletów z wyprzedzeniem może dużo zaoszczędzić. Z Rzymu do Neapolu bilet kosztuje zwykle 44 euro, a za miesiąc możemy kupić za 19,90 euro. Czas podróży to tylko 1 godzina 10 minut, zamiast nie zawsze wygodnego pociągu z kilkoma przystankami za te same pieniądze. Warto jednak zauważyć, że podróżni z ograniczonym budżetem mogą znaleźć opcje za 9,90 euro w harmonogramie.

Rodzaje biletów

Po wybraniu opcji wyjazdu o godz. 07:35 ze stacji Termini przechodzimy do wyboru biletów. Widać, że standardowa cena bazowa (podstawowa) biletu wynosi 44 euro - prawie zawsze możesz kupić taki bilet w kasie na dworcu, ale w szczycie sezonu od kwietnia do listopada lepiej zaplanować co najmniej tydzień wcześniej. Codziennie w sezonie nie zawsze są najdroższe bilety.

Opcję ekonomiczną za 34,90 euro można złapać 2-4 dni przed wylotem, a ja polecam zarezerwować najbardziej opłacalną SuperEconomy za około miesiąc.

Wybrano również bilet powrotny, w naszym przypadku mamy szczęście i możemy kupić samochód Premium za te same 19,90 euro lub wrócić do klasy biznesowej z Neapolu za jedyne 29,90 euro. Świetny bonus!

Zaznaczając Voglio scegliere il posto, możesz wybrać miejsce w samochodzie. Bez zaznaczenia, klikając Continua, miejsca w samochodzie zostaną przypisane automatycznie.

Wybierz miejsce w samochodzie

Kolejną zaletą kupowania biletów z wyprzedzeniem na oficjalnej stronie internetowej jest duży wybór miejsc w samochodzie. Podróżując z rodziną lub firmą złożoną z 3-4 osób, musisz się zgodzić, przyjemniej jest usiąść obok siebie. Zawsze rezerwujemy miejsca przy stolikach, gdy tylko jest to możliwe. W pobliżu są 2 miejsca.

W pociągu z Neapolu do Rzymu podobnie wybieramy miejsca

Pozostaje kliknąć Conferma (Potwierdź)

Dane kupującego

Jeśli jesteś zarejestrowany na Trenitalia.com, wpisz swoją nazwę użytkownika i hasło. Ponieważ rejestracja na włoskiej stronie internetowej pociągu jest dość pracochłonna, wybieramy opcję Proseduo senza fare il login - kontynuuj bez rejestracji.

Pojawi się okno, w którym wprowadzamy dane klienta:

 • Nome: twoje imię pisane łacińskimi literami, na przykład Iwan
 • Koniak: nazwisko, np. Urgant
 • e-mail: Twój e-mail - wpisujemy bardzo ostrożnie, bez opisów!
 • Adres e-mail Conferma: Jeszcze raz ostrożnie wpisz ten sam adres - to bardzo ważne.
 • Telefono: Telefon może być napisany zgodnie z życzeniem.

Uwaga: kupujący bilet niekoniecznie jest pasażerem. Możesz kupić bilety do rodziny, przyjaciół lub klientów. Tylko dlatego, że wszelkiego rodzaju witryny agencji wymienione na końcu artykułu biorą pieniądze. Warto zwrócić uwagę na prawdopodobieństwo, że w ogóle można rzucić, kupując na oficjalnej stronie internetowej.

Jeśli kupujesz bilet na własną rękę lub podróżujesz, wybierz opcję Sono anche un passagero del viaggio - Ja również podróżuję.

Dane pasażerów

Dane pasażerów zostaną wypełnione automatycznie. Jeśli kupujesz komuś bilety, wpisz dane pasażera.

Wybór metody płatności

Na tej samej stronie poniżej w sekcji Pagamento wybieramy dogodną dla Ciebie metodę płatności.

Kliknij Acceto - zaakceptuj warunki i Continua - dalej.

Płatność

Pozostaje ostatni krok - wprowadzenie danych osobowych do zapłaty.

Kliknij Continua i po kilku minutach otrzymamy bilet na pocztę.

Jak wygląda bilet - czy muszę go kompostować?

Na maila otrzymasz potwierdzenie rezerwacji biletu elektronicznego. Jeśli nie ma wiadomości, sprawdź folder SPAM. Bilet zawiera wszystkie szczegóły podróży: gdzie, gdzie, numer pociągu, datę, godzinę, numer samochodu i lokalizację. Biletu nie trzeba kompostować, podczas podróży wystarczy zapisać bilet w telefonie, komputerze lub po prostu skopiować 6-literowy kod rezerwacji na kartce papieru. W danym bilecie jest to MMGBXN - to kod, który odkrywca sprawdzi - wszystko jest bardzo proste i wygodne, ludzie XXI wieku.

Jestem pewien, że ten artykuł pomoże uniknąć możliwych niespodzianek dla wszystkich czytelników ITALY FOR ME i sprawi, że Twoja podróż do Włoch będzie jeszcze bardziej komfortowa.

Często zadawane pytania

Czy Trenitalia ma oficjalną stronę internetową w języku rosyjskim?

Nie, bądź ostrożny! Istnieje kilka stron pośredniczących w Internecie, które podszywają się pod oficjalną stronę internetową szkolenia w języku rosyjskim, z których najbardziej znanym jest www.trenitalia.com.ru (zanotuj adres).Nie jest łatwo zrozumieć od razu, że ci pośrednicy są, przyznaję, nawet ja byłem zaskoczony. W rzeczywistości są to agenci, którzy będą pobierać dodatkową opłatę. Włosi wciąż odpoczywają, a oficjalna rosyjska wersja nie dotarła do ich rąk.

Żadnych dodatkowych opłat za zakup biletów, usługi, nie powinno być!

Jak zmienić bilet?

Opcja zmiany daty lub godziny wyjazdu jest dostępna tylko w taryfie podstawowej; nie można zmienić biletu przy zakupie biletów na promocję ze zniżką (Economy, SuperEconomy). Twój bilet jest ważny tylko na określoną datę, godzinę i pociąg.

Aby wymienić bilet, przejdź do specjalnej strony, wpisz swój adres e-mail i kod rezerwacji w polu. Będziesz miał możliwość zmiany biletu, żądania zwrotu pieniędzy, żądania odszkodowania za opóźnienie pociągu, dodania lub zmiany pasażerów w podróży.

Jak dowiedzieć się o promocjach i zniżkach?

Coaching regularnie organizuje promocje, na przykład zakup jednodniowego biletu w obie strony może zaoszczędzić pieniądze. Ale najpewniejszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest po prostu rezerwacja biletów na miesiąc.

Podziel się swoją opinią i doświadczeniem przy zakupie biletów na oficjalnej stronie Trenitalia (Trenitalia.com) w komentarzach. Masz pytania, nie krępuj się zadawać.

Czy muszę kompostować i drukować?

Bilet elektroniczny, a raczej kod rezerwacji, wystarczy, aby zaoszczędzić na telefonie lub tablecie i pokazać go przewodnikowi. Drukowanie biletu jest opcjonalne. Należy pamiętać, że bilety zakupione online są ważne tylko na określony pociąg - podany jest numer samochodu i miejsca. Nie trzeba wcześniej kupować biletów na włoskie pociągi regionalne, ponieważ można je kupić na stacji. Oto instrukcja wideo:

 • Zalecamy przeczytanie: o pociągach regionalnych we Włoszech

Co zrobić, gdy strona nie działa?

Musisz skontaktować się z pomocą techniczną na tej stronie, szczegółowo opisać swój problem i dołączyć zrzuty ekranu płatności, wyciąg bankowy.

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Mantova - co zobaczyć w jeden dzień
Lombardia

Mantova - co zobaczyć w jeden dzień

Mantova to centralne miasto prowincji o tej samej nazwie w regionie Lombardia, położone nad rzeką Mincio. Miasto przyciąga podróżników jako miejsce narodzin wielkiego starożytnego poety Wergiliusza (Publius Vergilius Maro), a także miasto, w którym artysta Rubens (Pieter Paul Rubens) rozpoczął swoją podróż do świetności na dworze rodziny Gonzaga.
Czytaj Więcej
Madesimo - ośrodek narciarski we Włoszech
Lombardia

Madesimo - ośrodek narciarski we Włoszech

Madesimo (Madesimo) - włoski ośrodek narciarski w Lombardii na granicy ze Szwajcarią ma najlepszy stosunek ceny do jakości usług, zaspokoi najróżniejsze potrzeby narciarzy i snowboardzistów. Znana rezydentka Madesimo - co to jest? Prestiżowy kurort czy górska wioska? Zaginęła w rozległym regionie alpejskim Valtellina (Valtellina) - jednym z pięciu obszarów narciarskich we Włoszech.
Czytaj Więcej
Bellagio - światowa stolica ozdób choinkowych nad jeziorem Como
Lombardia

Bellagio - światowa stolica ozdób choinkowych nad jeziorem Como

W prowincji Como, nad jeziorem o tej samej nazwie, znajduje się światowa stolica ozdób choinkowych - miasto Bellagio. Tutaj powstają najpiękniejsze bombki choinkowe na świecie; można je kupić przez cały rok. Kiedy katolickie Święta Bożego Narodzenia zaczynają się we Włoszech (24-25 grudnia), dom po domu, rodzina po rodzinie, wszyscy zaczynają dekorować własne drzewa noworoczne, symbol tego magicznego święta.
Czytaj Więcej