Planowanie podróży

Jak się dostać z Bolonii do Mediolanu i / lub z Mediolanu do Bolonii

Jak dostać się z Bolonii do Mediolanu i z Mediolanu do Bolonii tak szybko, jak to możliwe, wygodne i opłacalne.

BlogoItaliano kontynuuje serię artykułów eksplorujących różne opcje transportu dla podróżnych, którzy planują odwiedzić oba miasta. Tradycyjnie bierzemy pod uwagę pociąg, samochód, samolot i autobus, a ty będziesz musiał tylko wybrać opcję, która bardziej odzwierciedla twój styl podróży.

Pociąg Bologna-Milan, Milan-Bologna

Najszybszym i najwygodniejszym sposobem dostania się z Bolonii do Mediolanu iz powrotem był i pozostaje pociąg.

Wszystkie pociągi do Mediolanu z Bolonii odjeżdżają z głównego dworca kolejowego Bologna Centrale, podczas gdy w Mediolanie można odjechać z Milano Centrale i Milano Porta Garibaldi. Zalecamy poszukiwanie lotów do głównego dworca kolejowego w Mediolanie, Milano Centrale. Ponieważ znajduje się w samym centrum miasta, najwygodniej jest zacząć od tego miejsca w Mediolanie.

Pociągi w kierunku Bolonia-Mediolan kursują codziennie, raz na pół godziny i godzinę. Czas podróży zależy od prędkości pociągu i wynosi od godziny z małą do 3 godzin.

Pociąg Frecciarossa na stacji Milano Centrale

Najszybszy - duża prędkość Pociągi Frecciarossa „domchat” do miejsca docelowego w ciągu godziny. Każdy wózek wyposażony jest w klimatyzację, Wi-Fi, gniazda laptopa. Liczba dodatkowych „dodatków” i poziom komfortu zależą od wybranego samochodu: standardowego, biznesowego lub premium.

Kierunki Bolonia-Mediolan również kursują Pociągi Frecciabianca. Mają prawie wszystkie usługi Frecciarossa, ale w przeciwieństwie do poprzednich pociągów, nie jeżdżą po drogach szybkiego ruchu, ale zwykłymi. Z tego powodu czas podróży wzrasta do 2 godzin.

Jeszcze wolniejsze są pociągi InterCity, a osoby postronne pod względem prędkości i komfortu to Regionale. W rzeczywistości pociągi regionalne są podobne do naszych. Są tańsze niż szybkie, ale jednocześnie bardzo wolne, wykonują setki postojów, a podczas podróży będziesz musiał zapomnieć o komforcie.

Ponadto w pociągu regionalnym ryzykujesz pozostawieniem bez miejsca. Zwłaszcza pociągi są zatłoczone na szczycie świąt i wakacji. Ponadto bilety na wolne pociągi można kupić nie wcześniej niż 7 dni przed podróżą, ale bezpośrednio przed odjazdem ważne jest, aby nie zapomnieć o stemplowaniu.

Bilety na pociągi dużych prędkości we Włoszech można kupić z wyprzedzeniem, 2 miesiące przed wylotem, co pozwala znacznie zaoszczędzić na podróży, ponieważ bilety są zwykle droższe w dniu wyjazdu. Cena biletu już zarezerwowała miejsce i nie musisz go kompostować - trudność, z jaką często napotykają przybysze włoskich kolei. Wystarczy wydrukować bilet i zachować go do czasu kontroli.

Możesz sprawdzić rozkład jazdy, aktualne ceny i kupić bilety na pociągi dużych prędkości z Bolonii do Mediolanu oraz z Mediolanu do Bolonii na stronie internetowej Omio.ru. Zakup wymaga karty kredytowej, a cały proces nie potrwa dłużej niż 15 minut. Sam bilet dotrze na adres e-mail podany przy rezerwacji natychmiast po zakupie.

Sprawdź rozkład i dostępność biletów ›››

Samochodem z Bolonii do Mediolanu

Pod względem komfortu samochód nie jest gorszy od pociągów i jest idealny dla tych, którzy chcą swobodnie podróżować po kraju bez ograniczania się do ram czasowych i żmudnych rozkładów jazdy.

Możesz wypożyczyć samochód po przybyciu na lotnisko. Aby to zrobić, wystarczy mieć minimalne doświadczenie w prowadzeniu pojazdu i prawo jazdy o międzynarodowym standardzie, ale ta metoda często prowadzi do wzrostu kosztów samochodu.

O wiele bardziej opłacalne jest korzystanie z jednej z największych europejskich usług porównywania cen wynajmu samochodów (na przykład Rentalcars). Z ich pomocą okazuje się, że w 90% przypadków bardzo namacalny zapis.

Autostrada E-35 ma doskonałą nawierzchnię

Aby dostać się z Bolonii do Mediolanu i odwrotnie, należy trzymać się autostrady E-35, która należy do autostrady „A”. Postępuj zgodnie ze znakami. Autostrada wyróżnia się doskonałym pokryciem i kilkoma pasami ruchu, co eliminuje możliwość korków.

Odległość między miastami wynosi 218 km, podróż zajmie około 2,5 godziny. Na autostradzie znajdują się punkty poboru opłat. Opłata za przejazd, w tym benzynę, kosztuje około 35 euro. Nie zapomnij włożyć pieniędzy do budżetu i parkingu. Zarówno w Bolonii, jak i Mediolanie większość miejsc parkingowych jest płatna.

W tak zwanej „strefie C” w Mediolanie najdroższe miejsca parkingowe

Dla tych, którzy planują wynająć samochód, zalecamy wcześniejsze zapoznanie się z artykułem „Wypożyczalnia samochodów we Włoszech: wszystko, co musisz wiedzieć przy rezerwacji samochodu”, a także sprawdzenie aktualnych cen samochodów w Bolonii i Mediolanie dla dat podróży za pomocą tego linku.

Jak dojechać z Bolonii do Mediolanu autobusem

Z Bolonii do Mediolanu iz powrotem - z Mediolanu do Bolonii - można również dojechać autobusem. Loty są realizowane przez kilku europejskich przewoźników drogowych. Ogólnie rzecz biorąc, podróż autobusem jest wygodna i niedroga, ale droga zajmie znacznie dłużej niż pociągiem lub samochodem - od 2,5 do 4 godzin.

Autobus Bolonia Mediolan jest dobrze rozwinięty

Większość autobusów odjeżdża z Bolonii z głównego dworca autobusowego w Mediolanie - z dworca autobusowego Lampugnano. Są loty do Bolonii i lotniska Milano Malpensa. Sprawdź aktualny harmonogram i kup bilety na tej stronie.

Jak dostać się z Mediolanu do Bolonii samolotem

Ponieważ odległość między Bolonią a Mediolanem jest niewielka, nie ma bezpośrednich lotów w tym kierunku. A przelot do Mediolanu z Bolonii z transferem, na przykład do Rzymu, jest bardzo wątpliwą i kosztowną przyjemnością. Ceny najtańszych biletów w tym przypadku zaczynają się od 70 euro. Czas podróży potrwa od 3 do 17 godzin.

Co zobaczyć w Mediolanie

Jak widać, podróż z Bolonii do Mediolanu nie jest trudna, zwłaszcza, że ​​warto zatrzymać się w stolicy Lombardii. Drugie co do wielkości miasto we Włoszech jest lepiej zobaczyć z przewodnikiem - dzięki czemu możesz lepiej poznać miasto. BlogoItaliano mówił o najpopularniejszych wycieczkach w Mediolanie w osobnym artykule. W tym są zweryfikowane kontakty przewodnikaz kim można się skontaktować w celu zorganizowania wycieczki.

Jeśli przejeżdżasz przez stolicę Lombardii, a wycieczka nie jest uwzględniona w twoich planach, polecamy nasz artykuł Co zobaczyć w Mediolanie na własną rękę za 1 dzień. Ma już gotowe pomysły na lepsze planowanie czasu w mieście.

Wreszcie w Mediolanie bardzo ważne jest, aby dobrze się osiedlić. Ponieważ miasto jest dość duże, pozwoli ci to poświęcić mniej czasu i pieniędzy na transport publiczny. Przygotowaliśmy dla Ciebie dwa zestawy hoteli, które będą bardzo przydatne w zależności od twoich planów:

  • Wybór hoteli w sercu Mediolańskiej Duomo
  • Wybór hoteli w pobliżu stacji Milano Centrale, jeśli planujesz aktywnie odkrywać okolicę

O tym, gdzie możesz pojechać z Mediolanu na 1 dzień, zobacz wideo poniżej.

Jeśli ten artykuł był dla Ciebie przydatny, pamiętaj, aby polubić i zapisać go w sieci społecznościowej. Podczas podróży może być bardzo pomocna wiele razy.

Obejrzyj wideo: LAZANIA PO BOLOŃSKU: WIELKIE ROZCZAROWANIE - Maciej we Włoszech. GASTRO VLOG #73 (Kwiecień 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Planowanie podróży, Następny Artykuł

Terracina - nadmorski kurort pod Rzymem
Regiony Włoch

Terracina - nadmorski kurort pod Rzymem

Terracina to małe miasteczko w środkowych Włoszech, w regionie Lacjum pod Rzymem. Jest tak starożytny, że można tu znaleźć przedmioty sztuczne znacznie starsze niż sam Rzym. Ponadto piaszczyste wybrzeża Terraciny są myte przez ciepłe i czyste wody Morza Tyrreńskiego, co czyni go cudownym kurortem nadmorskim.
Czytaj Więcej
Livorno - miasto portowe w północnych Włoszech
Regiony Włoch

Livorno - miasto portowe w północnych Włoszech

Livorno to włoskie miasto położone na północno-zachodnim wybrzeżu Półwyspu Apenińskiego. To duże miasto portowe, znane od XVI wieku. Większość urlopowiczów znajduje się w Livorno w drodze do bardziej popularnych miast Toskanii - Florencji, Pizy lub Lukki. Niemniej jednak, jeśli los przywiózł cię na jeden dzień do tego włoskiego miasta, masa interesujących zabytków Livorno z łatwością pozwoli ci zanurzyć się w zwykłym włoskim życiu.
Czytaj Więcej
Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić
Regiony Włoch

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić

Od doskonałego wykonania produktów biurowych i rzemieślniczych po złoto i skórę, Florencja jest idealnym miejscem dla wymagających klientów. BlogoItaliano próbował znaleźć kilka pomysłów, gdzie pójść, aby kupić to, co oferuje Florence. Aby kupić rzeczy i artykuły gospodarstwa domowego, które są dostępne dla zwykłych śmiertelników, powinieneś najechać ulice wokół Piazza della Repubblica, takie jak na przykład Via Calimala.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej