Neapol

Galeria Umberto w Neapolu

Umberto Gallery (Galleria Umberto I) to ogromny kompleks sklepów w Neapolu. Szykowne przejście jest arcydziełem nowoczesnej architektury, więc wszyscy turyści, którzy mają szczęście spędzić kilka dni w Neapolu, z pewnością je odwiedzą. Wdzięk i luksus wspaniałej konstrukcji nie pozostawi nikogo obojętnym.

Historia

W 1890 roku Galeria Umberto została zbudowana w celu uszlachetnienia kilku przeludnionych obszarów, które były znane. Otrzymał swoją nazwę na cześć Humberta, drugiego króla Włoch.

„Ojcem” fragmentu jest Emmanuel Rocco, który zaprojektował legendarny neoklasycystyczny budynek w Neapolu. Niektóre poprawki i sugestie zostały dokonane przez Antonio Curri i Ernesto di Mauro i dodały mu cechy neorenesansowe. Podczas II wojny światowej obecne centrum handlowe zostało poważnie uszkodzone, ale zostało przywrócone kilka lat po jego zakończeniu. Dzisiaj każdy, kto odwiedził Neapol, zaleca odwiedzenie pięknej galerii.

Opis

Umberto Gallery to ośmioboczny budynek w kształcie krzyża ozdobiony długimi ortogonalnymi skrzydłami. Dumą budynku jest pompatyczna fasada z wysokim portalem z czterema kolumnami i imponującą kolumnadą. Na kolumnach po prawej stronie znajdują się wspaniałe rzeźby przedstawiające pory roku i postacie reprezentujące kunszt, handel i bogactwo, a po lewej rzeźby przedstawiające kontynenty. Rzeźby pary, telegrafu i obfitości uszlachetniają górę fasady.

Wygląd przejścia w Neapolu przypomina najlepsze dzieła architektury greckiej, mimo że do projektu wybrano styl neoklasyczny. Architektura budynku w dużej mierze powtarza galerię Victora Emanuela II (Galleria Vittorio Emanuele II) w Mediolanie, która została zbudowana na cześć ojca Humberta. Wewnątrz Galeria Umberto jest tak duża, że ​​składa się z dwóch zadaszonych ulic, które przecinają się pod kątem prostym. Wysoka szklana kopuła nad ulicą zapewnia galeriom zapierający dech w piersiach widok. Podłoga ozdobiona jest mozaikami w postaci postaci znaków zodiaku.

Wykwintne okna licznych budynków stanowią kolejną ozdobę centrum handlowego. Istnieją różne sklepy i drogie butiki, restauracje i kawiarnie. Ze względu na doskonałą akustykę w centrum handlowym często odbywają się koncerty fortepianowe i imprezy taneczne.

Jak się tam dostać

Wspaniała galeria Umberto znajduje się zaledwie sto metrów od centrum Neapolu - Piazza del Plebiscito, naprzeciwko Teatro di San Carlo Opera House.

  • Adres: Galleria Umberto I, 80132 Napoli

Mieszkańcy Neapolu żartują, że wszystkie drogi miasta zaprowadzą cię do Galerii Umberto, więc wszyscy w centrum miasta wskażą ci drogę. Możesz wejść sam z ulic Via San Carlo, Via Santa Brigida, Via Toledo i Vico Rotto San Carlo. Z dworca autobusowego można wsiąść do autobusu, kierując się trasą R2. Z lotniska wsiądź do autobusu ALIBUS do Piazza Municipio, a następnie jedź Via Vittorio Emanuele III. Metro - stacja Piazza Amedeo.

Godziny otwarcia i ceny

Możesz chodzić po ulicach Galerii Umberto i podziwiać piękno architektury każdego dnia i o każdej porze dnia, dzięki czemu działa bez dni wolnych i przerw. Jeśli chcesz robić zakupy lub zjeść pyszne jedzenie w kawiarniach i restauracjach, otwierają drzwi o 11:00.

Ze względu na swoje piękno i wielkość Galeria Umberto jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych budynków w Neapolu. Turyści lubią spacerować ulicami przejścia, robić zakupy lub delektować się słynną włoską pizzą. Dzień spędzony w tym cudownym miejscu zostanie na długo zapamiętany, więc nie przegap okazji, aby odwiedzić tutaj.

Obejrzyj wideo: Neapol, Galerie Umberto (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Neapol, Następny Artykuł

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze
Rzym

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze

Teatry są niezaprzeczalną dumą Rzymu. Fani klasycznej opery i baletu bez wątpienia odwiedzą jedną z okazałych instytucji kultury włoskiej stolicy. Fani historii i archeologii będą mogli przechadzać się po pozostałościach starożytnych teatrów, które służyły rozrywce publiczności w czasach starożytnego Rzymu.
Czytaj Więcej
Teatr Marcellusa w Rzymie
Rzym

Teatr Marcellusa w Rzymie

Teatro di Marcello to jedna z najważniejszych atrakcji Włoch, położona w historycznej części Rzymu (Roma), na prawym brzegu Tybru (Tevere), w pobliżu Piazza Venezia. Jest to słynny poprzednik Koloseum (Colosseo) i jeden z największych budynków w starożytnym Rzymie.
Czytaj Więcej
Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić
Rzym

Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić

Podczas każdej wycieczki turystycznej, zwłaszcza do Włoch, przychodzi chwila, w której musisz dotknąć sztuki wysokiej, a nie tylko opalać się na plażach. Oto nasz wybór dziesięciu najlepszych muzeów i galerii w Rzymie. Zalecamy odwiedzanie muzeów w godzinach popołudniowych, gdy nieznacznie zmniejszy się ruch turystyczny.
Czytaj Więcej
Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie
Rzym

Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie

Jednym z aspektów włoskiej turystyki jest możliwość zanurzenia się w procesie zakupów ze smakiem. Aby cieszyć się urokiem drogich marek i nie przepłacać za nie dużo pieniędzy, stworzono specjalne centra handlowe - sklepy. Rzym od dawna zakorzeniony jest w chwale modnej stolicy świata, więc nic dziwnego, że jeden z najlepszych i najwygodniejszych sklepów, Castel Romano, znajduje się w pobliżu stolicy Włoch.
Czytaj Więcej