Genua

Akwarium Genui

Akwarium w Genui (Acquario di Genova) jest największym akwarium we Włoszech (3100 m²) i drugim co do wielkości w Europie.

Wspaniałe centrum naukowe i edukacyjne zostało zbudowane w 1992 roku w pobliżu starego portu genueńskiego na Przylądku Ponte Spinola. Budowę zaplanowano tak, aby zbiegła się z 500. rocznicą odkrycia Ameryki przez wielkiego podróżnika Krzysztofa Kolumba, urodzonego w Genui, oraz w związku ze Światową Wystawą „Genoa Expo - 1992” („Genoa Expo-92”).

Wrażenia z wizyty w akwarium stają się jaśniejsze dzięki obrazowi starego portu z jachtami, nowoczesnymi liniowcami i statkiem z czasów wielkich odkryć geograficznych.

Pomysł

Pierwotny projekt miał na celu pokazanie północnych obszarów Oceanu Atlantyckiego (Oceano atlantico), Liguryjskiego (Mar ligure) i Karaibskiego (Mar dei caraibi), czyli ścieżka, którą podjął Krzysztof Kolumb, do Nowego Świata (Nuova Luce). Organizatorzy akwarium starali się odtworzyć wygląd morskich przestrzeni czasów Kolumba.

Drugim pomysłem jest pokazanie obecnego stanu głębin oceanów, a tym samym zwrócenie uwagi społeczności światowej na problemy środowiskowe, które zagrażają Atlantykowi i oceanom światowym.

Architektura

Budynek akwarium, zaprojektowany przez Renzo Piano, przypomina statek przygotowany do wodowania. Wnętrze zostało zaprojektowane przez brytyjskich architektów i projektantów z Cambridge Seven Associates, zaprojektowanych przez Petera Chermayeff. Przygotowywali sale wystawowe na otwarcie.

W 1998 r. Drugi kadłub o długości 100 metrów połączono z głównym budynkiem zamkniętym korytarzem w formie mostu.

Mieszkańcy

Przestrzeń ekspozycyjna ma złożone urządzenie: obejmuje 70 małych akwariów z mieszkańcami podwodnych głębin. Każde akwarium jest specjalnym ekosystemem o własnych cechach. Do funkcjonowania całego kompleksu potrzeba 6 milionów litrów wody.

Sale oceanarium konsekwentnie prezentują odwiedzającym głębokości morza wszystkich stref klimatycznych globu.

Odwiedzający akwarium mają okazję obserwować różne rasy bezkręgowców, ryb, płazów. Podróżując przez sale, możesz zobaczyć rekiny i meduzy, kajmany i piranie, delfiny i manaty, pingwiny, żółwie, foki i inne życie morskie.

Wszystkie części ekspozycji wyróżniają się znaczną objętością i reprezentują nie tylko morskich mieszkańców, ale pozwalają także na szczegółowe badanie dna oceanu, raf i koralowców, różnych gatunków glonów, a także powierzchni świata i roślin egzotycznych.

Podróży gości akwarium przez głębiny morskie towarzyszy muzyka, umiejętnie dobierane jest oświetlenie każdego sektora.

Projekty środowiskowe

Aquarium of Genoa jest członkiem Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów Europy (L'associazione di zoo e acquari d'Europa), jest koordynatorem międzynarodowego projektu „Aqua Ring EU project”. Oto baza naukowa projektu: dokumentacja, osiągnięcia naukowe i wyniki badań, wirtualna baza danych dokumentów fotograficznych i wideo, materiały do ​​edukacyjnych kursów online.

Pokaż

W akwarium w Genui można zobaczyć niesamowite programy pokazowe:

  • Występ delfinów, podczas których widzowie stoją przy szybie i obserwują spektakl, pracę delfinów i trenerów jakby od środka;
  • Karmienie podwodnych mieszkańców;
  • Pula kontaktowa, która daje możliwość głaskania płaszczek.

Dzieci mogą odwiedzić pokój FishMaking, w którym samodzielnie modelują niezwykłą rybę i wysyłają ją do kąpieli w wirtualnym akwarium.

Godziny otwarcia i bilety

Akwarium zaprasza gości codziennie, od 9.30 do 21.00, wejście do 19.00. Weekendy: 24, 25 grudnia.Wstęp dla dorosłych wynosi 18 euro. Bilet dla dzieci w wieku 4-12 lat - 12 euro. Dzieci poniżej 3 lat - bezpłatnie.

Akwarium ma dodatkowe ekspozycje i programy:

  • „Zanurzenie w głębi: rzeczywistość wirtualna” („Immersione in profondità: la realtà virtuale”) - 3 €;
  • „Rainforest” („Foresta tropicale”) - 2 €;
  • „Biosfera” („Biosfera”) - 4 €;
  • Muzeum Morskie „Galata” (Museo del mare „Galata”) - 12 € (dorośli), 7 € (dzieci).

W akwarium można kupić bilety łączone, które uprawniają do odwiedzenia kilku eksponatów.

Wszystkim odwiedzającym oferowana jest bezpłatna mapa układu hal wystawowych.

Szczegółowe informacje na oficjalnej stronie internetowej: www.acquariodigenova.

Jak się tam dostać

Akwarium znajduje się w historycznym centrum Genui.Akwarium znajduje się 5 minut spacerem od stacji metra San Giorgio. Drugi sposób to spacer 10 minut od stacji kolejowej Piazza Principe.

Obejrzyj wideo: Vlog z cudownej Genui Genova - AKWARIUM MORSKIE (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Genua, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej