Ciekawe o Włoszech

10 fraz, które powie włoska mama

Cały świat wie, jak zaniepokojeni Włosi odczuwają swoje matki. Wiele dziewcząt, które wyszły za mąż za przedstawiciela silniejszego seksu we Włoszech, wie, że nigdy nie przyćmią teściowej, ani w życiu, ani w życiu codziennym. Włoska mama nigdy nie wypuści dziecka z domu głodnego lub lekko ubranego. Najprawdopodobniej to dziecko, bez względu na to, czy ma rok, czy czterdzieści lat, praktycznie „rozwinie się” z domu w tak wielu ubraniach, że będzie wyglądało jak Eskimos.

Dlatego wybraliśmy dziesięć fraz, które bardzo, bardzo prawdopodobne, usłyszą od włoskiej matki.

„Jadłeś?” - To pytanie jest prawdziwą mantrą dla każdego Włocha, który ma dzieci. To jej główny problem. Zadaje to pytanie nawet na łożu śmierci. Nie trzeba dodawać, jak ważne jest, aby usłyszała odpowiedź. Włoska matka zadzwoni do swojego dziecka, posadzi go w kuchni i pozwoli mu odejść od stołu tylko wtedy, gdy w końcu upewni się, że jej cenne dziecko zjadło odpowiednią ilość jedzenia, porównywalną objętościowo do wielkości cielęcia słonia.

„Nie możesz tak wychodzić. Przeziębisz się!” - Nie ma znaczenia, że ​​nosisz kurtkę puchową lub futro, które jest cieplejsze niż na powierzchni Jowisza. Mama Włoska nadal uważa, że ​​nie jesteś wystarczająco ciepło ubrana. I, na miłość boską, nie wychodź z domu z mokrą głową: „Zarażycie się zapaleniem płuc!” I staraj się nie biegać: „Pocisz się i zachorujesz! A tak przy okazji, jadłeś?”

  • Pamiętaj, aby przeczytać: gdzie zjeść smaczne i niedrogie w Rzymie?

„Dlaczego nie znalazłeś (znalazłeś) sobie dobrej dziewczyny (faceta)?” - W świecie włoskich matek miłość jest czymś prostym i oczywistym, czymś łatwym do znalezienia i trudnym do stracenia, czymś, co nie napotyka żadnych przeszkód na jej drodze. Jednym słowem nic nie powstrzyma cię przed znalezieniem swojej połowy. To jest po prostu warte trochę wysiłku.

„Więc on (ona) jest wystarczająco dobry (dobry), ale możesz znaleźć coś lepszego”. - Znajomość rodziny twojej włoskiej połowy może ci się wydawać bardziej sceną z filmu „Ojciec chrzestny” niż przyjaznymi „spotkaniami”. Bądźmy szczerzy: matce wybranego przez Ciebie Włocha nigdy nie będziesz wydawać się godna jej inteligentnego, pięknego i po prostu niesamowitego syna.

„Wyglądasz źle, nie jesteś chory?” - Czasami wydaje się, że włoskie matki nie mogą myśleć o niczym innym jak o wyglądzie swoich cennych dzieci i ich zdrowiu.

„Umyłem twoje rzeczy i pogładziłem je. Och tak, i posprzątałem twój pokój.” - Jeśli twoja matka jest Włoszką, wiesz, że twoje ubrania zawsze będą miały przyjemny i świeży aromat, a twoje rzeczy zostaną starannie złożone i zapakowane.

„Możesz zostać Sekretarzem Generalnym ONZ, dlaczego nie?” - Nie ma znaczenia, jak bardzo w siebie nie wierzysz i jakiej czarnej smugi doświadczasz w życiu. Włoska matka zawsze zapewnia swoje dziecko, że jest najlepszy i najbardziej błyskotliwy ze wszystkich oraz że może zrobić wszystko. To najbardziej niesamowita rzecz we włoskich rodzinach: zawsze znajdziesz w nich morze ciepła i wsparcia.

„Chcesz powiedzieć, że zamierzasz studiować w innym mieście?” - Włoscy rodzice uwielbiają swoje dzieci tak bardzo, że sama myśl, że chcą uciec z „gniazda”, prowokuje aktywne stosowanie wielu technik perswazji. „Dlaczego chcesz odejść, skoro możesz tu mieszkać? Będziemy za tobą tęsknić. A jak tam będziesz jeść?”

„Nie, nie, nie wstań, jesteś chory. Zrobię wszystko sam” - Jeśli ukochane dziecko włoskiej matki, Boże zabraniaj, zachoruje, lepiej pozostań w domu i nie przyznaj się do tego. W końcu włoska matka z jej nadmierną opieką może przekonać pacjenta, że ​​jest tak beznadziejny, że nie może poruszyć ręką.

„Gdzie będę spać?” - Kiedy w wieku trzydziestu lat włoska „laska” jest wreszcie gotowa odlecieć z domu ojca, może stanąć przed faktem, że tak łatwo mu się nie uda. Dla włoskiej matki na zawsze pozostanie dzieckiem, które jej zdaniem jest absolutnie bezradne bez jej opieki i pomocy. Dlatego matka często wraca do domu do potomstwa, aby upewnić się, że nie umarł z głodu i nie zgubił się pośrodku gór śmieci w jej mieszkaniu.

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe o Włoszech, Następny Artykuł

Kalendarz festiwali i karnawałów we Włoszech w styczniu
Wakacje we Włoszech

Kalendarz festiwali i karnawałów we Włoszech w styczniu

Trudno wyobrazić sobie Włochy zimą bez wakacji, festiwali i festiwali. Wszyscy wiedzą, że mieszkańcy Półwyspu Apenińskiego uwielbiają, a co najważniejsze, wiedzą, jak się bawić, zarażać wszystkich wokół żywym nastrojem, organizować zawody, ale nie tylko po to, aby znaleźć najlepszych, ale po prostu dobrze się bawić. Z roku na rok odbywa się wiele festiwali w krainie słońca i wina, poświęconych różnym tematom, muzyce, ludziom i różnym kulturom.
Czytaj Więcej
Najlepsze plaże w pobliżu Rzymu
Wakacje we Włoszech

Najlepsze plaże w pobliżu Rzymu

Jadąc do Rzymu na wakacje lub na wakacje, nie zapominaj, że w odległości 25 kilometrów od Wiecznego Miasta rozchodzą się fale Morza Tyrreńskiego (Mare Tirreno). Pół godziny pociągiem - i już jesteś na plaży. A wokół Rzymu jest wiele jezior ogrzewanych przez gorące włoskie słońce. A jeśli podczas spaceru wzdłuż rzymskich ulic istnieje chęć pływania - zawsze można to spełnić, a dżin nie jest do tego wymagany.
Czytaj Więcej
Wyspy Włoch na wakacje na morzu
Wakacje we Włoszech

Wyspy Włoch na wakacje na morzu

Ulubione trasy turystyczne we Włoszech przebiegają przez słynne duże miasta. Popularne są także wakacje na plaży na dużych wyspach, takich jak Sycylia (Sycylia) i Sardynia (Sardynia). Ale nie mniej interesująca jest znajomość wysp tego kraju, nie tak aktywnie rozwijanych przez turystów i oferująca spotkanie z dziewiczą przyrodą i naturalnym przebiegiem życia Włochów.
Czytaj Więcej