Veneto

Zamek Scaliger nad jeziorem Garda

W samym centrum północnych Włoch, w regionie zwanym Veneto, nad brzegiem malowniczego jeziora Garda, znajduje się mała gmina Malcesine. Miasto przyciąga turystów jasnymi kolorami, czystym górskim powietrzem i wspaniałymi widokami na jezioro. Symbolem i główną atrakcją tego niewielkiego kurortu jest średniowieczny zamek Malcesine. Stoi na stromym zboczu nad jeziorem i jest otoczony pięknymi panoramami.

Historia zamku

Według badań historycznych pierwszy budynek na miejscu nowoczesnego zamku Malcesine został wzniesiony w czasach starożytnych (pod koniec pierwszego tysiąclecia pne). Następnie, już wraz z nadejściem Lombardów we Włoszech, na tym miejscu zbudowano fortecę. Wielokrotnie przechodziła globalną restrukturyzację i odbudowę.

Po Frankach zamek został zdobyty przez Węgrów i przez pewien czas należał do biskupa Werony. Pod koniec XIII wieku został wykupiony przez jednego z rodziny Scaliger - Alberto de Scala. Zamek Malcesine należał do jego rodziny od ponad 100 lat, dlatego otrzymał drugie imię - zamek Scaligero (Castello Scaligero).

Następnie budynek przeszedł do rodziny Visconti (Visconti). Od nich do Republiki Weneckiej i dalej pod zwierzchnictwem Świętego Cesarstwa Rzymskiego do końca XVIII wieku. Wkrótce zamek należał do Francuzów, a po porażce Napoleona już do Austriaków, którzy wnieśli znaczący wkład w odbudowę średniowiecznej fortecy. W 1866 roku Włochy zostały zjednoczone, a brzegi jeziora Garda wróciły do ​​Włochów. A w 1902 roku zamek Malcesine otrzymał status narodowego zabytku architektury.

Ślub zamku Scaliger


W ostatnich dziesięcioleciach szczególnie popularne stało się organizowanie wesela w zamku. Łagodny klimat sprawia, że ​​miasto jest doskonałym miejscem do odwiedzenia o każdej porze roku. Ale szczególnie dobrze jest tam odwiedzić wiosną lub jesienią. Nie na próżno zakochane pary z całego świata próbują tu przyjechać właśnie na ślub w romantycznej scenerii starego zamku. W szczycie sezonu ślubnego w zamku odbywa się do 10 ceremonii ślubnych dziennie.

Wydarzenia weselne można przeprowadzić w jednym z trzech proponowanych pomieszczeń. Pierwszy, na małe przyjęcia, może pomieścić około 40 osób. Ten niewielki pokój oferuje wspaniałe widoki na jezioro Garda. Druga opcja przeznaczona jest dla 70 gości. Ściany tej sali są ozdobione białym kamieniem i znajduje się w wieży zamkowej. Trzecią opcją na ślub jest taras. Znajduje się od strony jeziora i może pomieścić 80 osób.

Muzeum Historii Naturalnej

Dziś na terenie zamku działa Muzeum Historii Naturalnej. Prezentuje odwiedzającym interesujące znaleziska archeologiczne związane z historią zamku i miasta jako całości. Jedna z części muzeum poświęcona jest Johannowi Goethemu.
Ta słynna osoba odwiedziła miasto podczas swoich podróży we Włoszech od 1813 do 1817 roku. Tutaj można zobaczyć oryginalne notatki opisujące zamek, którym towarzyszą szkice wykonane przez słynnego pisarza. Aby naszkicować ówczesny obiekt wojskowy, Goethe zaryzykował życie. Jako szpieg został nawet aresztowany. Ale publikacja „włoskiej podróży” przyniosła europejską sławę zamku Malcesine.

Muzeum historii jeziora Garda i góry Baldo

W maju 2008 r. W 9 pokojach dawnych koszar twierdzy znajdowało się Muzeum Historii Jeziora Garda i Góry Baldo. Muzeum działa codziennie od 9-30 do 19-30. Koszt biletu dla dorosłych wynosi 6 euro, dzieci (6-13 lat) - 2 euro.

  1. Pierwsza sala nazywa się „Głębokość”. Zanurza odwiedzających w samym środku jeziora, odcinając go od świata zewnętrznego i pozwalając spojrzeć na największe jezioro we Włoszech z zupełnie innej strony.
  2. Drugi pokój nazywa się „Chronologia”. Przy pomocy specjalnego oświetlenia pokazuje pełny proces formacji geologicznej góry Baldo, który miał miejsce przez miliardy lat.
  3. Trzecim pokojem jest „Lake Stratigraphy”. Można w nim zobaczyć dziką przyrodę, która wcześniej otaczała jezioro. A w stosunkowo małych akwariach w jeziorze żyje kilka gatunków ryb.
  4. Czwarta sala - „W trzcinach”. W ich naturalnym środowisku przebywali przedstawiciele flory i fauny jeziora.
  5. Piąta sala - „Krajobraz”. Pozwala poznać naturę góry Baldo.
  6. Szósta sala - „Restauracja”. Pozwala odwiedzającym odpocząć i zrelaksować się, podziwiając oryginalne menu.
  7. Siódma sala - „Historia”. Ekspozycja tej sali przedstawia prace znanych osób zajmujących się badaniami nad brzegiem jeziora Garda iu podnóża góry Baldo.
  8. Ósma sala - „Wysokie góry”. Oto przedstawiciele fauny górskiej.
  9. Dziewiąta sala daje możliwość wystawienia recenzji i wyrażenia wrażeń z oglądania prezentowanych ekspozycji.

Aktualne informacje na temat godzin otwarcia i kosztów wizyt można znaleźć na oficjalnej stronie muzeum: www.malcesinepiu.org/lake-garda/the-castle.html.

Zamek otoczony jest monumentalnymi blankami. W dolnej części twierdzy zachował się stary amfiteatr. Często organizuje koncerty kameralne. Najpiękniejszy widok na jezioro Garda i pobliskie góry wychodzi z balkonu głównej 24-metrowej wieży.

Obejrzyj wideo: SIRMIONE ITALY - LOMBARDIA - LAKE GARDA HD (Styczeń 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Veneto, Następny Artykuł

Kapitan Costa Concordia uczy uczniów, jak nie panikować
Nauka

Kapitan Costa Concordia uczy uczniów, jak nie panikować

Były kapitan statku Costa Concordia, który został zniszczony u wybrzeży włoskiej wyspy Giglio, prawdopodobnie z jego winy, prowadzi wykład na Uniwersytecie Rzymskim na temat „rozwiązywania problemów”. Jest mało prawdopodobne, aby kapitan statku wycieczkowego Costa Concordia był spokojny i spokojny, kiedy jego statek dosłownie zatonął u wybrzeży wyspy Giglio w grudniu 2012 roku.
Czytaj Więcej
Włosi stworzyli ekspres do kawy pracujący w kosmosie
Nauka

Włosi stworzyli ekspres do kawy pracujący w kosmosie

Pierwsza włoska astronautka będzie pierwszą osobą, która wypije „włoskie espresso w kosmosie”. Słynna włoska marka Lavazza opracowała ekspres do kawy specjalnie dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Włochy wniosły szczególny wkład w badania kosmosu na poziomie międzynarodowym, tworząc kawę, którą astronauci mogliby spożywać poza Ziemią.
Czytaj Więcej
Kim byli mieszkańcy Pompejów?
Nauka

Kim byli mieszkańcy Pompejów?

Po 1900 latach ofiary wybuchu wulkanu we włoskim mieście Pompei (Pompei) „pojawiły się” wśród ogółu społeczeństwa. W ciągu ostatnich kilku lat włoscy archeolodzy starannie zeskanowali i szczegółowo odnowili szczątki 86 osób, które zginęły podczas erupcji Vesuvio w 79 rne.
Czytaj Więcej
Włoscy naukowcy wynaleźli cement pochłaniający smog
Nauka

Włoscy naukowcy wynaleźli cement pochłaniający smog

Ostatni Oscar Innowacji w Berlinie przeszedł materiał opracowany przez włoskich naukowców i umożliwiający oczyszczenie miejskiego powietrza z zanieczyszczeń chemicznych. Według twórców 1000 m2 takiego cementu odpowiada 80 drzewom zimozielonym 17 czerwca 2014 r. Berlin zamieni się w stolicę innowacji. Niemieckie miasto będzie gospodarzem nagrody European Inventor Award Europejskiego Urzędu Patentowego (EPO), czyli innymi słowy Akademii Innowacji Technologicznych.
Czytaj Więcej