Turystyka

Połączenia kolejowe między Włochami a Francją są zerwane

Dziś we włoskim regionie Liguria (Liguria) z powodu złej pogody pociąg zjechał z torów, kierując się do sąsiedniej Francji, informuje magazyn Corriere della Sera. Pociąg międzymiastowy, który podążał trasą Mediolan-Ventimiglia, zjechał w dół, w wyniku czego dwóch rannych kierowców.

W tej chwili około 20 osób potrzebuje opieki medycznej. W chwili katastrofy w pociągu było około 200 pasażerów, którzy zostali zmuszeni do przejścia do najbliższej stacji.

Według doniesień lokalnych mediów upadek pociągu pasażerskiego był spowodowany osunięciem się ziemi, które objęło pociąg na granicy z Francją. Wypadek miał miejsce o godzinie 12:45 czasu lokalnego, kilka minut po lawinie śniegu na szynach. Z powodu awarii pewien odcinek toru został uszkodzony, dlatego ruch pociągów jadących do sąsiedniego kraju został tymczasowo zawieszony. Usługi remontowe zamierzają rozpocząć odbudowę zniszczonego toru kolejowego w najbliższej przyszłości. Tymczasem władze kraju wzywają wszystkich obywateli do zachowania ostrożności w związku ze złymi warunkami pogodowymi.

To nie jedyny taki incydent we Włoszech w ostatnim tygodniu. Kilka dni temu na jednej ze stacji we Florencji (Firenze) zjechał również pociąg. W wyniku wypadku zmarł 34-letni mężczyzna wraz z żoną i dziećmi. Umarli byli jednym z robotników na lokalnej stacji. Jego koledzy twierdzą, że mężczyzna był doskonałym specjalistą i bardzo dobrze znał swoją pracę. Incydent miał miejsce, gdy ofiara wraz z innymi pracownikami stacji podłączyła wagony do pociągu pasażerskiego.

Jak dokładnie doszło do wypadku, policja we Florencji jeszcze nie ustaliła.

Niestety kilka dni temu wydarzyła się kolejna tragedia. Tym razem w północnej Szwecji pociąg powalił całe stado rzadkich jeleni wymienionych w Czerwonej Księdze. Według lokalnych publikacji zwierzęta próbowały uciec z pociągu pędzącego z pełną prędkością, ale instynktownie uciekły z linii. Droga hamowania pociągu wynosiła około kilometra, więc szlachetne zwierzęta po prostu nie miały szansy na zbawienie. Wypadek w Laponii zabił 48 osób, co jest najcięższym wypadkiem, który doprowadził do śmierci jelenia. Rzadkie renifery są często ofiarami pociągów prędkości.

Tak więc tylko w ubiegłym roku około 200 rzadkich jeleni, z których tak dumna jest miejscowa ludność, zostało zabitych w pociągach w kraju.

Władze północnej Europy są poważnie zaniepokojone rosnącymi wypadkami, które prowadzą do śmierci szlachetnych zwierząt. Dlatego norweski rząd postanowił wyposażyć jelenia w tak zwane retroreflektory, które leśnicy powinni wkrótce zainstalować na rogach dziesięciu tysięcy lokalnych zwierząt kopytnych. Dlatego władze kraju mają nadzieję znacznie ograniczyć liczbę wypadków, w których cierpią rzadkie zwierzęta.

Obejrzyj wideo: Malowanie żywym pędzlem we francuskim Mam Talent (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Turystyka, Następny Artykuł

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić
Regiony Włoch

Zakupy we Florencji: gdzie i co kupić

Od doskonałego wykonania produktów biurowych i rzemieślniczych po złoto i skórę, Florencja jest idealnym miejscem dla wymagających klientów. BlogoItaliano próbował znaleźć kilka pomysłów, gdzie pójść, aby kupić to, co oferuje Florence. Aby kupić rzeczy i artykuły gospodarstwa domowego, które są dostępne dla zwykłych śmiertelników, powinieneś najechać ulice wokół Piazza della Repubblica, takie jak na przykład Via Calimala.
Czytaj Więcej
Kurort Rapallo we Włoszech: co zobaczyć i jak się dostać
Regiony Włoch

Kurort Rapallo we Włoszech: co zobaczyć i jak się dostać

Jeden z największych i najpopularniejszych kurortów wybrzeża Liguryjskiego znajduje się 30 km na południowy wschód od Genui. Miasto o ponad tysiącletniej historii, od średniowiecznej placówki chroniącej zatokę przed piratami, w połowie XIX wieku stało się modnym kurortem. Z tego artykułu dowiesz się, z czego wyróżnia się Rapallo, co tu zobaczyć i jak łatwo dostać się do ośrodka.
Czytaj Więcej
Bolzano - niemieckie miasto w północnych Włoszech
Regiony Włoch

Bolzano - niemieckie miasto w północnych Włoszech

Miasto Bolzano (Bolzano, Bozen) jest centrum prowincji o tej samej nazwie w północnych Włoszech, znanej również jako stolica Południowego Tyrolu. Miasto znajdowało się na granicy trzech stanów: Szwajcarii, Austrii i Włoch i wchłaniało kulturę i kolor każdego z nich. Oficjalnie mówi w dwóch językach (włoskim i niemieckim), przygotowuje dania kuchni niemieckiej, austriackiej i włoskiej, a zabytki Bolzano sprawiają, że jest on inny niż inne miasto w północnych Włoszech.
Czytaj Więcej