Miasta Włoch

Ceny we Florencji lub ile pieniędzy przywieźć do Florencji

Ile pieniędzy zabrać ze sobą do Florencji i czego oczekiwać od miasta o jednych z najwyższych cen we Włoszech. Ten artykuł pomoże Ci optymalnie zaplanować budżet na podróż, a także zawiera kilka praktycznych wskazówek, jak oszczędzać. W szczególności porozmawiamy o cenach hoteli, mieszkań prywatnych, supermarketów, podróży, a także o kosztach wycieczek i biletów do atrakcji.

Hotele

Florencja jest popularna wśród turystów prawie przez cały rok, dlatego nie ma potrzeby mówić o sezonowości: granice między sezonem wysokim a niskim są bardzo niejasne, a różnica cen z reguły nie przekracza 20-30%.

Jeśli nadal zauważysz szczyt, to przypada na wrzesień-październik, a także okres świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Zimą i w pierwszych miesiącach wiosny pokój w hotelu można wynająć najtaniej.

Lepiej jest szukać hotelu bliżej historycznego centrum i atrakcji

Aby nie marnować czasu i budżetu na podróże w transporcie, lepiej poszukać miejsca zamieszkania bliżej historycznego centrum, w którym znajdują się wszystkie ważne zabytki miasta.

Latem trzygwiazdkowy hotel w takim miejscu będzie kosztował około 70-100 euro za noc. Jeśli spojrzysz na mieszkania bliżej obrzeży, możesz spotkać 50.

Dobra „czwórka” w sercu miasta będzie kosztować od 120 euro. Cóż, pokój w 5-gwiazdkowym hotelu kosztuje co najmniej 200 euro.

Możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy, śledząc sprzedaż na stronach rezerwacji. Świadczenie może wynosić do 70% zwykłej ceny pokoju. Lista aktualnych hoteli z takimi ofertami we Florencji znajduje się poniżej.

Apartamenty i mieszkania prywatne

Hotel nie jest jedyną opcją na nocleg we Florencji. Dziś coraz więcej turystów woli pozostać w mieszkaniach lokalnych mieszkańców. Ponadto znalezienie mieszkania nie stanowi żadnego problemu. Najłatwiej to zrobić za pośrednictwem usługi Airbnb.

Wybór mieszkań jest bardzo zróżnicowany. Preferując prywatność, mogą wynająć całe mieszkania. Na przykład w ciepłym sezonie całkiem możliwe jest zamieszkanie w przytulnym studio dla dwojga w centrum Florencji za 70-90 euro za dzień.

Cóż, jeśli nie boisz się perspektywy życia z lokalną rodziną, możesz wynająć oddzielny pokój w domu, a nawet miejsce do spania we wspólnym pokoju. Jednocześnie zaoszczędzisz trochę budżetu: zakwaterowanie u sąsiadów kosztuje od 30 euro.

Znajdź apartamenty we Florencji nie stanowi problemu

Istnieją jednak pewne osobliwości, o których warto wiedzieć. Zazwyczaj właściciele mieszkań naliczają jednorazową opłatę za sprzątanie. Może być symboliczny lub 15-40 euro. Ponadto z góry zostanie dodana prowizja samej usługi.

Dlatego jeśli chcesz spędzić jedną noc w mieście, może to nie być najkorzystniejsza oferta: im dłuższy okres najmu, tym tańszy faktyczny koszt mieszkania. Ponadto większość gospodarzy oferuje zniżki, jeśli wynajmujesz mieszkanie na co najmniej tydzień.

Mała premia dla czytelników, którzy nie są jeszcze zarejestrowani na stronie Airbnb: rejestrując się pod tym linkiem, otrzymasz kupon w wysokości do 35 euro, który możesz zapłacić na stronie internetowej podczas rezerwacji.

Nie jest konieczne korzystanie z niego natychmiast; możesz zastosować zniżkę w dowolnym momencie przez cały rok od momentu rejestracji. Możesz przeczytać więcej o Airbnb, wrażeniach i recenzjach w tym artykule.

Ceny w supermarketach

Aby dowiedzieć się, ile pieniędzy przywieźć do Florencji, warto zapytać o ceny żywności.

Ceny we włoskich supermarketach są wszędzie prawie takie same

Dobrą wiadomością jest to, że ceny we włoskich supermarketach nie zależą od atrakcyjności turystycznej miasta i są takie same w całym kraju.

BlogoItaliano nagrał osobny film o tym, co można kupić za 15 euro w supermarkecie w Rzymie, co pomoże ci sformułować oczekiwania względem Florencji.

Ceny w restauracjach i kawiarniach

Florencja jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast we Włoszech, co również pozostawiło ślad w branży restauracyjnej. Ceny w lokalnych zakładach nie są wcale niskie, wyprzedzając te wskaźniki, z wyjątkiem cen w Wenecji.

Wieczorem na ratunek może przyjść tradycyjny aperitif (lub po prostu happy hour), gdy oprócz kieliszka alkoholu dostaniesz talerz przekąsek lub nieograniczony dostęp do bufetu. W zależności od instytucji napój może kosztować 7-15 euro.

Pełny obiad w dobrej restauracji z winem dla dwojga kosztuje około 70-100 euro.

Wieczorem na ratunek może przyjść tradycyjny aperitif

Jeśli spróbujesz, możesz znaleźć tajne miejsca, w których czek wyniesie tylko 20-30 euro. Ale to już nie są restauracje, lecz rodzinne trattorie i osteria, gdzie główną publicznością są mieszkańcy miast.

W poszukiwaniu takich magicznych lokali musisz wyjść z hałaśliwych ulic gdzieś głębiej i daleko od centrum.

Radzimy zaspokoić głód w ciągu dnia w restauracji lub kawiarni, płacąc za to około 10-15 euro. Filiżanka espresso, jak wszędzie indziej we Włoszech, kosztuje 1 euro za grosz. Droższy - w rzadkich przypadkach. Kawałek pizzy w pizzerii - 2-3 euro.

Transport publiczny

Główną formą transportu we Florencji jest autobus. Pojedynczy bilet kosztuje 1,20 euro (jeśli kupujesz u kierowcy - 2 euro). Umożliwia wykonanie przeszczepów w ciągu 90 minut od kompostowania.

Jeśli twoja trasa obejmuje dużą liczbę ruchów po mieście, warto kupić specjalną kartę na 10 lub 21 podróży (odpowiednio 10 i 20 euro). Istnieją również bilety na 1, 3 i 7 dni: na 5, 12 i 18 euro (2018).

Autobus - główna forma transportu w mieście

Transport z lotnisk

Najczęściej ludzie przyjeżdżają do Florencji pociągiem z Rzymu, Mediolanu lub Wenecji. Ale są podróżni, którzy przylatują samolotem.

Miasto obsługiwane jest przez 2 lotniska: Peretola (Amerigo Vespucci), który znajduje się 10 km od centrum miasta, oraz lotnisko w Pizie (Galileo Galilei).

O tym, jak zabrać ich do hotelu w mieście, BlogoItaliano napisał w osobnych artykułach:

  • Lotnisko we Florencji i jak dostać się do centrum miasta
  • Galileo Galilei Airport i jak dostać się do Florencji, Pizy i innych miast Toskanii

Ceny taksówek we Florencji

Z taksówką we Florencji wszystko jest bardzo trudne, a zgubienie się w cenach nie ma nic do roboty. Istnieje wiele niuansów.

W szczególności naliczona zostanie opłata za lądowanie: 3,30 euro w ciągu dnia, 6,60 w nocy i 5,30 w weekendy i święta. Jednocześnie minimalny koszt podróży to 5 euro w ciągu dnia i 8,30 w nocy. W weekendy - 7 euro.

Do taryfy doliczana jest również 1 euro za bagaż i kolejne 1 euro za 4. pasażera w samochodzie. Dodatkowo opłata za każdy kilometr poza taryfą wynosi od 0,98 euro.

Wynajem samochodu

Popyt na wynajem samochodów we Florencji jest szczególnie wysoki w miesiącach letnich. Dzienny czynsz w tym czasie będzie kosztował co najmniej 40 euro. Bliżej zimy ceny są znacznie niższe - możesz cieszyć się scenerią Toskanii podczas jazdy samochodem za 20-25 euro dziennie.

Oprócz kosztów wynajmu nie zapomnij budżetu na koszty paliwa, a także parkingów i dróg płatnych.

Ceny wynajmu samochodów we Florencji od Rentalcars na 10 dni (2018)

Za godzinę na parkingu w centrum miasta będziesz musiał zapłacić 2-3 euro, a aktualne ceny gazu można znaleźć na tej stronie.

Aby zaoszczędzić na wynajmie samochodu, lepiej wybrać samochód za pośrednictwem specjalistycznej usługi do porównywania cen wynajmu samochodu. Najpopularniejsze w Europie to Rentalcars. Porównaj ceny samochodów i podnieś samochód za pomocą kilku kliknięć na tej stronie.

Wycieczki i bilety na atrakcje

Wizyta we Florencji jest po prostu nie do pomyślenia bez wycieczek i muzeów. Zgodnie z gęstością atrakcji przypadających na jednego mieszkańca stolica renesansu zajmuje pierwsze miejsce na świecie.

Ceny poszczególnych wycieczek we Florencji są standardowe dla całego Włoch. Usługi licencjonowanego przewodnika tutaj będą kosztować od 50 euro za godzinę i zwykle nie obejmują kosztu biletów do muzeów.

Zatem standardowy 3-godzinny spacer po mieście w towarzystwie przewodnika kosztuje około 150 euro. W takim przypadku może być kilka osób. Cena się nie zmienia.

Możesz wyjaśnić obecny program i koszty wycieczek z przewodnikiem Natalii, o której BlogoItaliano napisał osobną recenzję (e-mail Natalii chroniony przez e-mail) Listę i opis najpopularniejszych wycieczek we Florencji można znaleźć w tym artykule.

Wreszcie we Florencji ogromna liczba muzeów. Niektóre z nich można zwiedzać na jednym bilecie, ale w większości bilety wstępu należy opłacać osobno. Najbardziej kompletną listę muzeów, do których można kupić bilety online, można znaleźć na tej stronie.

    Szczególnie warto wcześniej kupić bilety do muzeów, gdzie można stracić dużo czasu w kolejkach przy wejściu. Najważniejsze z nich to Galeria Uffizi i Galeria Akademii. Linki do zakupu biletów znajdują się poniżej:

  • Galeria Uffizi: najpopularniejsze muzeum we Florencji.
  • Galeria Akademii z posągiem Dawida autorstwa Michała Anioła

Na zakończenie chciałbym powiedzieć kilka słów o trasie BlogoItaliano przez Florencję. Jest to rozwiązanie „pod klucz” dla podróżnych, którzy chcą osiągnąć maksimum w mieście bez przepłacania za drogie wycieczki.

Jest to szczegółowy plan zwiedzania Florencji krok po kroku w ciągu 1 dnia, w którym znajdziesz najbardziej podstawowe zabytki, ich ceny i godziny otwarcia, restauracje i kawiarnie zalecane przez przewodników, mapę online, na której zaznaczono wszystko. Informacje o bezpłatny przewodnik audio po mieście, który może całkowicie zastąpić wycieczkę.

Trasa umożliwia transfer karty online w smartfonieużywać go, śledząc swoją lokalizację za pomocą GPS, nawet bez potrzeby połączenia z Internetem.

Ta trasa pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu na przygotowanie się do podróży i ułatwi pokonanie wszystkich najważniejszych.

Więcej informacji na temat trasy we Florencji i innych większych miastach Włoch można znaleźć na tej stronie.

Przed wyjazdem zalecamy zapisanie się na bezpłatny kurs e-mail BlogoItaliano, z którego poznasz wiele przydatnych informacji, aby lepiej przygotować się do podróży do Włoch.

Zapisz ten artykuł do Twojej sieci społecznościowej, aby łatwo ją znaleźć w przyszłości. Rzeczywiście, podczas podróży informacje o cenach we Florencji i te cenne wskazówki przydadzą się niejednokrotnie.

Obejrzyj wideo: JAK TANIO PODRÓŻOWAĆ? POCZTÓWKA Z LIZBONY. lamakeupebella (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Miasta Włoch, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej