Biznes i ekonomia

Włochy: piekło dla bezrobotnych

Dzisiaj podsumowano wyniki ostatnich badań dotyczących zatrudnienia. Według analityków i politologów wyniki są po prostu szokujące: od 2008 r. Włochy stopniowo dążą do uzyskania tytułu „najsłabszego kraju w Europie”.

Chodzi o to, że w ciągu ostatnich pięciu lat Włochy przeżywały bardzo trudne czasy: kryzys gospodarczy nie tylko osłabił sytuację finansową kraju, ale także wpłynął na zarobki i zatrudnienie jego ludności. Włoska gazeta Il Isole 24 Ore informuje, że 12 procent mieszkańców pięknego kraju nie może utrzymać się z pensji. Takie dane zostały opublikowane przez Komitet Zatrudnienia UE w swoim raporcie. „Zatrudnienie i rozwój społeczny w Europie”.

Komitet Zatrudnienia twierdzi również, że we Włoszech rośnie bezrobocie i ubóstwo. Tak więc niedawno włoskie biuro statystyczne ISTAT opublikowało dane dotyczące stopy bezrobocia w tym kraju. Według ekspertów w listopadzie 2013 r. Wyniósł on 12,7 procent, ustanawiając w ten sposób rodzaj „antydokumentacji”.

Co więcej, ponad 40 procent młodzieży w wieku od 18 do 25 lat pozostaje bez stałego dochodu. Średnio poziom zatrudnienia w kraju nieznacznie wzrósł w porównaniu do poprzedniego miesiąca: teraz osiągnął 55,4 proc. Naukowcy twierdzą, że takich danych nie obserwowano od dziesięcioleci. W raporcie Komisji UE stwierdzono również, że Włochy są najgorszym miejscem w Europie dla tych, którzy stracili pracę. Szanse na znalezienie nowego dochodu w ciągu roku po odejściu z pracy wynoszą nie więcej niż 15 procent.

Jest to najniższa liczba spośród wszystkich krajów europejskich, w tym Grecji, dla których kryzys gospodarczy „uderzył” znacznie mocniej.

Unia Europejska jest również poważnie zaniepokojona faktem, że we Włoszech poziom ubóstwa i ubóstwa wśród ludności pracującej stale rośnie. Jednak nowa praca nie zawsze może rozwiązać problemy finansowe rodziny: tylko w 50% przypadków Włosi potrafią wydostać się z dziury „zadłużenia” i związać koniec z końcem.

Szef Komitetu Zatrudnienia UE powiedział, że problem ten można rozwiązać jedynie poprzez zapewnienie ludności nowych miejsc pracy. Wyraził również nadzieję, że krajowi uda się wyjść z kryzysu.

Niestety, obecnie bardzo wysoka stopa bezrobocia zarówno wśród populacji dorosłych, jak i wśród młodych ludzi jest głównym powodem odpływu personelu za granicę.

Po ukończeniu uniwersytetów młodzi specjaliści na próżno starają się znaleźć pracę. Po wielu miesiącach poszukiwań znajdują zarobki w innych krajach i odchodzą. Wielu nawet nie planuje powrotu, argumentując, że pracodawcy najwyraźniej na nich nie czekają.

Dziś włoski rząd wypłaca świadczenia osobom nieposiadającym stałego źródła dochodu. Bezrobotni, których wynagrodzenie poprzednio wynosiło mniej niż 2014 euro miesięcznie otrzymać od państwa 931 euro, a odnoszący sukcesy Włosi w przeszłości, których pensja przekraczała ustaloną kwotę, teraz starają się utrzymać 1119 euro. Byli pracownicy otrzymują takie płatności w ciągu 240 dni. A po upływie tego terminu rząd „oferuje” im opiekę nad sobą.

Obejrzyj wideo: Informacje Polonijne Pepe Info Austria, Belgia, Holandia, Niemcy, Polska, Wenezuela, Włochy (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Biznes i ekonomia, Następny Artykuł

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze
Rzym

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze

Teatry są niezaprzeczalną dumą Rzymu. Fani klasycznej opery i baletu bez wątpienia odwiedzą jedną z okazałych instytucji kultury włoskiej stolicy. Fani historii i archeologii będą mogli przechadzać się po pozostałościach starożytnych teatrów, które służyły rozrywce publiczności w czasach starożytnego Rzymu.
Czytaj Więcej
Teatr Marcellusa w Rzymie
Rzym

Teatr Marcellusa w Rzymie

Teatro di Marcello to jedna z najważniejszych atrakcji Włoch, położona w historycznej części Rzymu (Roma), na prawym brzegu Tybru (Tevere), w pobliżu Piazza Venezia. Jest to słynny poprzednik Koloseum (Colosseo) i jeden z największych budynków w starożytnym Rzymie.
Czytaj Więcej
Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić
Rzym

Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić

Podczas każdej wycieczki turystycznej, zwłaszcza do Włoch, przychodzi chwila, w której musisz dotknąć sztuki wysokiej, a nie tylko opalać się na plażach. Oto nasz wybór dziesięciu najlepszych muzeów i galerii w Rzymie. Zalecamy odwiedzanie muzeów w godzinach popołudniowych, gdy nieznacznie zmniejszy się ruch turystyczny.
Czytaj Więcej
Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie
Rzym

Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie

Jednym z aspektów włoskiej turystyki jest możliwość zanurzenia się w procesie zakupów ze smakiem. Aby cieszyć się urokiem drogich marek i nie przepłacać za nie dużo pieniędzy, stworzono specjalne centra handlowe - sklepy. Rzym od dawna zakorzeniony jest w chwale modnej stolicy świata, więc nic dziwnego, że jeden z najlepszych i najwygodniejszych sklepów, Castel Romano, znajduje się w pobliżu stolicy Włoch.
Czytaj Więcej