Biznes i ekonomia

Włochy: piekło dla bezrobotnych

Dzisiaj podsumowano wyniki ostatnich badań dotyczących zatrudnienia. Według analityków i politologów wyniki są po prostu szokujące: od 2008 r. Włochy stopniowo dążą do uzyskania tytułu „najsłabszego kraju w Europie”.

Chodzi o to, że w ciągu ostatnich pięciu lat Włochy przeżywały bardzo trudne czasy: kryzys gospodarczy nie tylko osłabił sytuację finansową kraju, ale także wpłynął na zarobki i zatrudnienie jego ludności. Włoska gazeta Il Isole 24 Ore informuje, że 12 procent mieszkańców pięknego kraju nie może utrzymać się z pensji. Takie dane zostały opublikowane przez Komitet Zatrudnienia UE w swoim raporcie. „Zatrudnienie i rozwój społeczny w Europie”.

Komitet Zatrudnienia twierdzi również, że we Włoszech rośnie bezrobocie i ubóstwo. Tak więc niedawno włoskie biuro statystyczne ISTAT opublikowało dane dotyczące stopy bezrobocia w tym kraju. Według ekspertów w listopadzie 2013 r. Wyniósł on 12,7 procent, ustanawiając w ten sposób rodzaj „antydokumentacji”.

Co więcej, ponad 40 procent młodzieży w wieku od 18 do 25 lat pozostaje bez stałego dochodu. Średnio poziom zatrudnienia w kraju nieznacznie wzrósł w porównaniu do poprzedniego miesiąca: teraz osiągnął 55,4 proc. Naukowcy twierdzą, że takich danych nie obserwowano od dziesięcioleci. W raporcie Komisji UE stwierdzono również, że Włochy są najgorszym miejscem w Europie dla tych, którzy stracili pracę. Szanse na znalezienie nowego dochodu w ciągu roku po odejściu z pracy wynoszą nie więcej niż 15 procent.

Jest to najniższa liczba spośród wszystkich krajów europejskich, w tym Grecji, dla których kryzys gospodarczy „uderzył” znacznie mocniej.

Unia Europejska jest również poważnie zaniepokojona faktem, że we Włoszech poziom ubóstwa i ubóstwa wśród ludności pracującej stale rośnie. Jednak nowa praca nie zawsze może rozwiązać problemy finansowe rodziny: tylko w 50% przypadków Włosi potrafią wydostać się z dziury „zadłużenia” i związać koniec z końcem.

Szef Komitetu Zatrudnienia UE powiedział, że problem ten można rozwiązać jedynie poprzez zapewnienie ludności nowych miejsc pracy. Wyraził również nadzieję, że krajowi uda się wyjść z kryzysu.

Niestety, obecnie bardzo wysoka stopa bezrobocia zarówno wśród populacji dorosłych, jak i wśród młodych ludzi jest głównym powodem odpływu personelu za granicę.

Po ukończeniu uniwersytetów młodzi specjaliści na próżno starają się znaleźć pracę. Po wielu miesiącach poszukiwań znajdują zarobki w innych krajach i odchodzą. Wielu nawet nie planuje powrotu, argumentując, że pracodawcy najwyraźniej na nich nie czekają.

Dziś włoski rząd wypłaca świadczenia osobom nieposiadającym stałego źródła dochodu. Bezrobotni, których wynagrodzenie poprzednio wynosiło mniej niż 2014 euro miesięcznie otrzymać od państwa 931 euro, a odnoszący sukcesy Włosi w przeszłości, których pensja przekraczała ustaloną kwotę, teraz starają się utrzymać 1119 euro. Byli pracownicy otrzymują takie płatności w ciągu 240 dni. A po upływie tego terminu rząd „oferuje” im opiekę nad sobą.

Obejrzyj wideo: Informacje Polonijne Pepe Info Austria, Belgia, Holandia, Niemcy, Polska, Wenezuela, Włochy (Marzec 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Biznes i ekonomia, Następny Artykuł

Akwedukty i łaźnie w starożytnym Rzymie
Historia

Akwedukty i łaźnie w starożytnym Rzymie

Woda w starożytnym Rzymie była integralną częścią życia obywateli. Fontanny zdobiące miasta, łaźnie, w których Rzymianie utrzymywali swoje ciała w czystości i spokoju, Navahia (bitwy morskie), w których toczyły się bitwy morskie - wszystko to wymagało dostarczenia miastu ogromnej ilości wody. Cesarze rzymscy, starając się zaspokoić potrzeby swoich obywateli, zdobyć poparcie i ozdobić Wieczne Miasto, nie oszczędzali środków na budowę systemów zaopatrzenia w wodę.
Czytaj Więcej
Guy Julius Caesar
Historia

Guy Julius Caesar

Gajusz Juliusz Cezar (Gajusz Iuliusz Cezar) - dowódca, polityk, pisarz, dyktator, arcykapłan starożytnego Rzymu. Pochodził ze starożytnego rzymskiego klanu klasy rządzącej i konsekwentnie szukał wszystkich stanowisk rządowych, kierował linią opozycji politycznej wobec senatorskiej arystokracji. Był miłosierny, ale wysłał do egzekucji wielu swoich głównych przeciwników.
Czytaj Więcej
Prawa stołów XII - pomnik prawa rzymskiego
Historia

Prawa stołów XII - pomnik prawa rzymskiego

Prawo rzymskie stanowiło podstawę prawodawczą całej starożytnej cywilizacji, a następnie stało się fundamentem, na którym ukształtowała się myśl prawna narodów grupy romańsko-germańskiej zamieszkującej kontynentalną Europę. Do tej pory są obowiązkowym przedmiotem studiów na odpowiednich uniwersytetach na całym świecie, które mają szczególne znaczenie filozoficzne, historyczne i kulturowe.
Czytaj Więcej
Rise of Spartacus - wydanie 1
Historia

Rise of Spartacus - wydanie 1

Jak doszło do największego buntu niewolników w historii pod dowództwem Spartakusa? 73 lata przed naszą erą. Rzymski konsul Lucjusz Licyniusz Lucullus rozcina się z Królem Mitrydatem VI na północy współczesnej Turcji, ostatni cesarz stanu Shunga w Indiach staje się ofiarą spisku, Xuan-di dochodzi do władzy w Chinach, król Herod rodzi się w Judei (tak, ten sam).
Czytaj Więcej