Społeczeństwo

Jak żyje papież Benedykt XVI poza Watykanem

Ci, którzy widzieli Benedykta XVI po opuszczeniu Watykanu, twierdzą, że były papież wygląda na odświeżonego i wypoczętego, pozostawiając politykę w przeszłości i całkowicie poświęcając się modlitwom i grze na pianinie. Władze Watykanu twierdzą, że Benedykt nawet nie myśli o powrocie na scenę światową.

Były papież, zanim ostatecznie zrzekł się tytułu szefa Stolicy Apostolskiej, oświadczył, że zamierza prowadzić skromny, a nawet samotny styl życia. Ponieważ przemówił do wszystkich wierzących swoim pożegnalnym przemówieniem, Benedykt tylko dwa razy dostał się do obiektywów kamer dziennikarzy: kiedy udał się do papieskiej rezydencji Castel Gandolfo i odwiedził brata Georga w jednym z rzymskich szpitali .

Rok po dobrowolnym odejściu z tronu Stolicy Apostolskiej były papież Benedykt tylko raz naprawdę się przypomniał.

W odpowiedzi na swoją publikację krytykującą Kościół katolicki napisał list do Włocha o ateistycznych poglądach Piergiorgio Odifreddi.

„Żyję jak mnich” - były szef Kościoła katolickiego powiedział dziennikarzom o swoim istnieniu. „Modlę się i czytam. I czuję się dobrze. ”

W przybliżeniu Benedykt XVI twierdzi, że w zwykłym życiu na świecie papież lubi słuchać muzyki i grać na pianinie, a niemiecki kardynał Gerhard Ludwig Müller powiedział mediom, że 86-letni papież poważnie myśli o napisaniu autobiografii.

Były szef Stolicy Apostolskiej nie jest sam. Przez większość czasu odwiedza go jego 90-letni brat, a czasem jego przyjaciele odwiedzają Benedykta. Były papież i obecny przedstawiciel Kościoła katolickiego nawiązali bardzo miłe i przyjazne stosunki, pomimo faktu, że Benedykt przyznaje, że nie zawsze akceptuje działania swego wyznawcy. Były argentyński kardynał czasami wspomina nazwisko byłego papieża w swoich przemówieniach, a czasem dzwoni do niego przez telefon.

Kilka razy Francis spotkał się ze swoim poprzednikiem na śniadaniu. „To jak podróż do dziadka” - przyznał dziennikarzom papież Franciszek po spotkaniu z Benedyktem. „Czasami czuję potrzebę poproszenia go o radę.”

Jednak nowa głowa Stolicy Apostolskiej nigdy nie wspominała imienia poprzedniego Papieża, mówiąc o skandalach, w które ten ostatni został wciągnięty. Mówimy o niedawno ujawnionej kwestii pedofilii i wykorzystywania dzieci, które są oskarżane o duchowieństwo kościoła.

Dopiero rok później okazało się, że były papież uwolnił się z rangi ponad 400 kapłanów, biskupów, a nawet kardynałów, którzy zostali w jakiś sposób oskarżeni o pedofilię.

Watykańska służba prasowa twierdzi, że papież Franciszek przyniósł „nowe pomysły i perspektywy”, aby zreformować kościół wraz z jego przybyciem. Tak więc, na przykład, oznacza jego maksymalną otwartość i bezinteresowność. Sam papież wielokrotnie dawał doskonały przykład. Odmówił przyznania mu statusów, umył nogi muzułmańskim kobietom, a także nalegał, aby nie obwiniać gejów za ich nietradycyjną orientację.

Obejrzyj wideo: Minęła dwudziesta - Benedykt XVI abdykuje (Styczeń 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Społeczeństwo, Następny Artykuł

Najlepsze platformy widokowe we Florencji
Florencja

Najlepsze platformy widokowe we Florencji

Smukłe dzwonnice kościołów, blanki średniowiecznego palazzo, czerwone dachówki domów, nad którymi marmurowy blask katedry, zwieńczony wspaniałą kopułą Brunelleschi ... Patrząc na Florencję przynajmniej raz z lotu ptaka, zakochujesz się w mieście raz na zawsze.
Czytaj Więcej
Kościół San Lorenzo we Florencji
Florencja

Kościół San Lorenzo we Florencji

Jeśli nagle, będąc we Florencji, chcesz odwiedzić miejsce spoczynku ostatniego klanu Medyceuszy, odwiedź kościół św. Wawrzyńca (Basilica di San Lorenzo). I choć ten surowy budynek nie znajduje się w najbardziej prestiżowym miejscu miasta i jest niedokończony, to z pewnością zasługuje na uwagę.
Czytaj Więcej
Dzwonnica Giotta we Florencji
Florencja

Dzwonnica Giotta we Florencji

W sercu włoskiej Florencji podróżnicy mogą podziwiać najbardziej niezwykłą katedrę w całej Europie - Santa Maria del Fiore. Mówiliśmy już o zachwytach samej katedry, teraz warto zwrócić uwagę na inny wspaniały budynek, który jest częścią kompleksu florenckiej katedry - dzwonnicę Giotto.
Czytaj Więcej
3 dni we Florencji - idealny plan wakacji
Florencja

3 dni we Florencji - idealny plan wakacji

Jeśli Rzym zachwyca monumentalnością, starożytnymi budowlami, bogactwem kościołów i starożytną historią, to Florencja jest miastem dla tych, którzy są zakochani w sztuce i są zainteresowani renesansem. Podczas pobytu we Florencji Stendhal opisał szczególny stan fizyczny, którego sam doświadczył: zawroty głowy i szybkie bicie serca, które występuje u osoby z obfitości otaczającego piękna i dzieł sztuki.
Czytaj Więcej