Społeczeństwo

Jak żyje papież Benedykt XVI poza Watykanem

Ci, którzy widzieli Benedykta XVI po opuszczeniu Watykanu, twierdzą, że były papież wygląda na odświeżonego i wypoczętego, pozostawiając politykę w przeszłości i całkowicie poświęcając się modlitwom i grze na pianinie. Władze Watykanu twierdzą, że Benedykt nawet nie myśli o powrocie na scenę światową.

Były papież, zanim ostatecznie zrzekł się tytułu szefa Stolicy Apostolskiej, oświadczył, że zamierza prowadzić skromny, a nawet samotny styl życia. Ponieważ przemówił do wszystkich wierzących swoim pożegnalnym przemówieniem, Benedykt tylko dwa razy dostał się do obiektywów kamer dziennikarzy: kiedy udał się do papieskiej rezydencji Castel Gandolfo i odwiedził brata Georga w jednym z rzymskich szpitali .

Rok po dobrowolnym odejściu z tronu Stolicy Apostolskiej były papież Benedykt tylko raz naprawdę się przypomniał.

W odpowiedzi na swoją publikację krytykującą Kościół katolicki napisał list do Włocha o ateistycznych poglądach Piergiorgio Odifreddi.

„Żyję jak mnich” - były szef Kościoła katolickiego powiedział dziennikarzom o swoim istnieniu. „Modlę się i czytam. I czuję się dobrze. ”

W przybliżeniu Benedykt XVI twierdzi, że w zwykłym życiu na świecie papież lubi słuchać muzyki i grać na pianinie, a niemiecki kardynał Gerhard Ludwig Müller powiedział mediom, że 86-letni papież poważnie myśli o napisaniu autobiografii.

Były szef Stolicy Apostolskiej nie jest sam. Przez większość czasu odwiedza go jego 90-letni brat, a czasem jego przyjaciele odwiedzają Benedykta. Były papież i obecny przedstawiciel Kościoła katolickiego nawiązali bardzo miłe i przyjazne stosunki, pomimo faktu, że Benedykt przyznaje, że nie zawsze akceptuje działania swego wyznawcy. Były argentyński kardynał czasami wspomina nazwisko byłego papieża w swoich przemówieniach, a czasem dzwoni do niego przez telefon.

Kilka razy Francis spotkał się ze swoim poprzednikiem na śniadaniu. „To jak podróż do dziadka” - przyznał dziennikarzom papież Franciszek po spotkaniu z Benedyktem. „Czasami czuję potrzebę poproszenia go o radę.”

Jednak nowa głowa Stolicy Apostolskiej nigdy nie wspominała imienia poprzedniego Papieża, mówiąc o skandalach, w które ten ostatni został wciągnięty. Mówimy o niedawno ujawnionej kwestii pedofilii i wykorzystywania dzieci, które są oskarżane o duchowieństwo kościoła.

Dopiero rok później okazało się, że były papież uwolnił się z rangi ponad 400 kapłanów, biskupów, a nawet kardynałów, którzy zostali w jakiś sposób oskarżeni o pedofilię.

Watykańska służba prasowa twierdzi, że papież Franciszek przyniósł „nowe pomysły i perspektywy”, aby zreformować kościół wraz z jego przybyciem. Tak więc, na przykład, oznacza jego maksymalną otwartość i bezinteresowność. Sam papież wielokrotnie dawał doskonały przykład. Odmówił przyznania mu statusów, umył nogi muzułmańskim kobietom, a także nalegał, aby nie obwiniać gejów za ich nietradycyjną orientację.

Obejrzyj wideo: Minęła dwudziesta - Benedykt XVI abdykuje (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Społeczeństwo, Następny Artykuł

Wakacje nad jeziorem Maggiore: atrakcje i wille
Włoskie jeziora

Wakacje nad jeziorem Maggiore: atrakcje i wille

Lago Maggiore (włoski: Lago Maggiore) jest jednym z czterech wielkich włoskich jezior. Dosłowne tłumaczenie nazwy zbiornika brzmi jak „duże jezioro”. I to jest prawdziwa prawda. Położone na samej górze „buta” Lago Maggiore myje swoje wody ziemiami włoskimi i szwajcarskimi. Osłonięte przez pasmo górskie Alp przed ostrym wpływem świata zewnętrznego, Maggiore słynie z doskonałego łagodnego klimatu, czystych wód i zapierających dech w piersiach widoków.
Czytaj Więcej
Jezioro Como: atrakcje, wille, hotele, jak się dostać
Włoskie jeziora

Jezioro Como: atrakcje, wille, hotele, jak się dostać

Na północy Lombardii, bardzo blisko granicy szwajcarskiej, leży jezioro Como (włoskie: Lago di Como). Jak klejnot, wody Como błyszczą na krawędzi gór alpejskich. Niezwykle głębokie i bajecznie piękne jezioro uwielbiają oryginalni Włosi i liczni goście z kraju. Górskie krajobrazy otoczone puszystymi chmurami są źródłem inspiracji dla pisarzy, artystów i pracowników przemysłu filmowego.
Czytaj Więcej
Jezioro Iseo
Włoskie jeziora

Jezioro Iseo

W ramach włoskich atrakcji, wraz z dużymi „kamieniami”, takimi jak jezioro Maggiore, Garda i Como, świeci kolejny szmaragd - Lago di Iseo (po włosku: Lago d'Iseo). Fani włoskich gór bardzo doceniają wysokie kurorty, kuszące białymi czapami śnieżnymi i ekstremalnymi rodzajami rekreacji. Jednak nawet najbardziej aktywny turysta nie oprze się pięknu i krystalicznej czystości górskich jezior.
Czytaj Więcej