Werona

Gardaland - park rozrywki nad jeziorem Garda

Gardalend (Gardalend) - park rozrywki i bajka nad jeziorem Garda (Lago di Garda), gdzie wszyscy stają się dziećmi. Znajduje się na południowym brzegu największego włoskiego jeziora w pobliżu Werony (Werona) i gromadzi rocznie ponad 2,5 miliona turystów. Być w północnych Włoszech z dziećmi i nie zaglądać do Gardaland to niefortunny błąd.

Historia

Założycielem legendarnego parku jest Włoch (Livio Furini). Jako dziecko robił magiczne kartonowe zamki. Sprawdziły się po tym, jak zobaczył amerykański Disneyland i chciał dać Włochom coś takiego: park rozrywki dla całej rodziny. Jako odnoszący sukcesy biznesmen znalazł 200 milionów lirów dla swojego wymarzonego parku. Gardaland został zbudowany w sześć miesięcy w miejscowości Castelnuovo del Garda.

W lipcu 1975 r. Obchodzono pierwszy „Szczęśliwy dzień narodzin” - „Happy Birthday”.

40 lat temu w Gardaland było 15 oryginalnych atrakcji; 10 lat później wyrosły na strefy tematyczne: Zatopiona Atlantyda, Starożytny Egipt, Średniowieczne Rycerze, Wyspy Hawajskie, przestrzeń kosmiczna, Kraj kreskówek itp. W 2006 roku angielski koncern Merlin Entertainment kupił zyskującą popularność Gardaland. Firma postawiła sprawę na wielką skalę: dziś park zajmuje powierzchnię 600 tysięcy metrów kwadratowych. m, ma 40 atrakcji, własne restauracje, hotele. Autobus zabiera gości bezpłatnie z dworca kolejowego Peschiera del Garda do bajecznego kraju Gardaland.

Jeździ

Cały obszar parku podzielony jest na trzy strefy:

 1. Gardaland - terytorium atrakcji;
 2. Gardaland Sea Life Aquarium;
 3. Hotele: Garadaland i Garadaland Aventur, w których można uzyskać premie i rabaty za zwiedzanie parku.

Aby orientować się w parku, potrzebujesz mapy, na której zaznaczona jest lokalizacja wszystkich atrakcji. Strefy Fantasi - zaznaczone na niebiesko; Strefy przygód - w kolorze zielonym; Adrenalina - na czerwono.

Atrakcje dla najmłodszych

Niebieskie atrakcje „Fantasy Kingdom” - dla dzieci od 2 lat. Wszystkie mają poniżej 100 cm wysokości i idź do parku za darmo. Głównymi bohaterami w tej strefie są zielony smok i jego przyjaciele.

Parkowa maskotka

Zielony smok z długimi uszami - Prezzemolo strzeże parku od 1975 roku i mieszka w bajkowym domu. Jest wesoły, dobroduszny, chroni przyrodę i zwierzęta. Fikcyjna postać stała się bohaterem komiksu, zaprzyjaźniła się.

 • Aurora - księżniczka czarodziejka, kapryśna i kobieca; marzycielski i zaradny.
 • Mely - nietoperz, dowcipniś i wynalazca różnych sztuczek i żartów; Najlepszy przyjaciel i wspólnik Prezzemolo.
 • Bambù jest wynalazcą pandy. Jego myśli są zajęte fantastycznymi projektami, których doświadcza z przyjaciółmi, choć nie zawsze z powodzeniem. Ale nigdy nie traci serca.
 • Pagui - gęsty frajer, naiwny i życzliwy, żyje nad jeziorem. Przyjaciele ją uwielbiają, a Mously wita dowcipne dowcipy.
 • T-Gey jest tygrysem, rywalem i przeciwnikiem Prezzemolo. Jest bogaty i chciwy; nie spieszy mu się z pomocą przyjaciołom. Motto T-Gey Tiger: „Zostań bogatszy”.
  Włoskie dzieci doskonale zdają sobie sprawę z tych bohaterów w kreskówkach na 1. kanale telewizyjnym.

Atrakcje Prezzemolo

Całe terytorium gry związane jest z imieniem smoka.

 • Prezzemolo Land to kraj z zamkiem rycerskim i atrakcjami wodnymi w okolicy. Tylko po opanowaniu wody możesz chronić zamek przed wrogiem.
 • Drzewo Prezzemolo (L'Albero di Prezzemolo) to magiczny dom z niesamowitymi przekształceniami wewnątrz i platformą widokową na szczycie.
 • Magic Villa (Prezzemolo Magic Village) - terytorium zabawnych gier i przygód dla dzieci z nieokiełznaną wyobraźnią.

Akademia Kung Fu Panda

W 2016 roku park uruchomił nową atrakcję dla dzieci - Akademię Kung Fu Panda (Akademię Kung Fu Panda) - opartą na „Kung Fu Panda 3”. Pod kierunkiem swojej ulubionej postaci Poe możesz opanować techniki Kung Fu i rozpocząć walkę ze smokiem.

Podróżować

Możliwości podróżowania z małymi fidgetami w parku są nieograniczone.

 • „Volaplano”, „Baby Pilota”, „Flying Island” (latająca wyspa) - to loty pod chmurami; „Saltomatto” - szybki upadek.
 • „Baby Corsaro” - pogoń za piratami; „Giostra Cavalli” - odważna jazda konna; „Superbaby” - możesz jeździć na dowolnym zwierzęciu i ścigać się na nim, wyprzedzając samochód;

 • „Ortobruco Tour” - jazda na grzbiecie gąsienicy, „Funny Express” - pierwsza podróż bez mamy i taty; Transgardaland Express to przegląd Gardaland pociągiem z dołu i Monorotaia z góry.
 • „Time Voyagers” - podróże w czasie, niebezpieczny kontakt z nieziemskimi cywilizacjami.
 • „Doremifarm” - odpoczywaj od podróży na farmie pod nadzorem tańczących krów, jagniąt i innych zwierząt.

Każdy, którego fantazja wciąż żyje, „Królestwo Królestwa” przyniesie wiele przyjemności.

Strefa przygód

Advetnure - zielona strefa przygody - najważniejsza atrakcja Gardaland. W okolicy obowiązują ograniczenia wiekowe: nie mniej niż 10 lat. Każda jazda przygodowa ma motyw historyczny.

Mamut

Mammut (mamut) - ogromny okaz wymarłych gigantów będzie nawiedzał wszystkich, którzy udadzą się w podróż do Arktyki. Samochody polarnych odkrywców pędzą z niesamowitą prędkością po lodowym kanionie. Ale lot nie zawsze jest opcją zbawienia.

Ucieczka z Atlantydy

Fuga da Atlantide (Escape from Atlantis) - przygoda nie dla osób o słabym sercu. Aby odkryć tajemnicę zatopionego kontynentu, trzeba rzucić wyzwanie samemu Neptune i zejść do jego posiadłości z dużą prędkością. Na drodze wodnej spodziewane są 2 gwałtowne spadki z wysokości 4-5 piętrowego budynku.

Progi w dżungli

Jungle Rapids - pokonując progi w dżungli na lekkiej pontonie - jest pełen niebezpieczeństw. Co jakiś czas żądni krwi Hindusi migoczą i nie mniej krwiożercze dzikie zwierzęta, wulkan grozi erupcją. Na tle zamrożonych bożków zdarzają się najbardziej nieoczekiwane zdarzenia. W 2017 r dla tej atrakcji wprowadzono ograniczenia wzrostu (nie mniejsze niż 120 cm).

Korsarze

Na temat Tudoru rozgrywane są wydarzenia z historii piratów. Atrakcja „Corsairs” (I Corsari) odbywa się na łodzi. Pływa przez wioskę, w której mieszkają piraci. Nagły wodospad jest pełen zaskoczenia. Przy gryzieniu możesz być pod wodą.

Ramzes się budzi

„Ramses Awakens” (Ramses: Il Risveglio) - straszna historia przebudzenia egipskiego faraona przez cywilizacje pozaziemskie na śmierć wszystkich ziemian. Akcja rozgrywa się w piramidzie, w półmroku. Musisz użyć broni laserowej i strzelać tak dokładnie, jak to możliwe.

To zielona strefa Advetnure odróżnia włoską Gardaland od wszystkich europejskich parków. Większość odwiedzających to poszukiwacze przygód.

Przejażdżki adrenaliną

Czerwona strefa Adrenalina to miejsce o największej intensywności emocji związanych z naruszeniem grawitacji. Układ nerwowy reaguje na zmianę w znanych warunkach jako śmiertelne niebezpieczeństwo - stąd przypływ adrenaliny. Atrakcje czerwonej strefy są ograniczone nie tylko wiekiem, ale także wzrostem: osobom o wzroście poniżej 150-155 cm można odmówić dostępu.

 • Szaman - nowość sezonu 2017: mityczny slajd z podwójną pętlą przenosi Cię w wirtualną rzeczywistość, w której ożywają duchy indyjskich szamanów. Park poleca atrakcje, które trzeba odwiedzić.
 • Raptor (Jaszczurka) - najpopularniejsza czerwona atrakcja. Jego kabiny przechodzą przez jaskinie, w których żyje jaszczurka, rozwijają prędkość około 90 km na godzinę, robią 3 martwe pętle i sprawiają wrażenie, że pociąg zaraz w coś wpadnie.
 • Blue Tornado - wersja roller coaster z 5 wstrząsami i efektem swobodnego spadania, prędkość do 80 km na godzinę.
 • Space Vertigo - zapewnia efekt swobodnego spadania z wysokości 10-piętrowego budynku.
 • Oblivion The Black Hole (Spotkanie w Czarnej Dziurze) - z wielką prędkością i pionowym spadkiem „badani” wpadają do czarnej dziury, gdzie spotykają się dwie galaktyki.
 • Sequoia Adventure - na zawrotnej wysokości taksówki przewracają się, a pasażerowie nadal lecą do góry nogami.
  Pomimo tego, że takie atrakcje są powszechne w całej Europie, w Gardaland zbierają ogromne linie. W ciągu 5 godzin udaje im się wziąć udział tylko w 3 atrakcjach, co oczywiście psuje ogólne wrażenie parku.

Akwarium

Gardaland Sea Life Aquarium to podwodny światowy park położony w pobliżu głównego terytorium Gardaland. W 40 ogromnych akwariach znajduje się 13 siedlisk morskich. Można obserwować życie tysięcy morskich stworzeń, od rekinów po rozgwiazdy. Gardaland Sea Life Aquarium organizuje przedstawienia, które odbywają się w ściśle określonych terminach:

 • 11:00 rano i 15:00 - karmienie rekinów, goście mogą w nim uczestniczyć;
 • 12:00 i 16:00 - występ z delfinami;
 • 13:00 i 17:00 - zwiedzanie akwariów.

Godziny pracy akwarium można sprawdzić na stronie internetowej Gardaland Park, w sekcji „Gardaland Sea Life Aquarium” na stronie „Attività Speciali”: www.gardaland.it. Koszt wizyty w akwarium wynosi 11 EUR za bilet dla dorosłych; 8 € - dla dzieci, jeśli kupisz online. W kasie bilety będą kosztować odpowiednio 16 i 10,5 EUR.

Bilety wstępu

Jeden bilet wstępu na wszystkie atrakcje jest ważny w parku. W kasach bilet kosztuje 41 euro, a wizyta w akwarium - 46 euro. Na oficjalnej stronie możesz kupić online, trochę taniej, ale nie spiesz się!

W agencjach hurtowych www.tiqets.com i www.getyourguide.ru możesz kupić te same bilety online jeszcze taniej. Na przykład bilet dzienny za 35,5 euro zamiast 38, a opcja z wizytą w akwarium będzie nawet o 4,5 euro tańsza.

Zgadzam się, że dla rodziny złożonej z 3-4 osób oszczędności są znaczne. Czekamy na Twoją opinię na temat wizyty w parku w komentarzach pod artykułem.

Nie tylko dzieci poniżej 100 cm, ale także osoby niepełnosprawne mają prawo do bezpłatnego wstępu. Gardaland organizuje wiele promocji przez cały sezon, a ceny biletów mogą ulec zmianie.

Tryb działania

Harmonogram atrakcji w parku zależy od sezonu i wakacji. Co roku zachodzą w nim zmiany, które odzwierciedlają kalendarz parku.

Zimowa magia

Czas zimowy - Magiczna zima trwa kilka dni w połowie grudnia i święta Bożego Narodzenia od 26 grudnia do 7-8 stycznia. Godziny otwarcia: 10:30 - 18:30. Gardaland jest zamknięty w lutym i marcu. Akwarium Sea Life w Gardaland otwarte jest co zimę od piątku do niedzieli.

Sezon magii

Główny sezon w Gardaland nazywa się „sezonem magicznym”

W 2019 r. Otwarcie sezonu w Gardaland 8 kwietnia; godziny pracy: 10:00 - 18:00.

W dniach od 13 do 21 maja w parku odbędzie się tydzień cyrkowy (Magic Circus) - zabawne stoisko z klaunami, akrobatami, żonglerami - zaprezentowane zostanie wszystko, co najlepsze w cyrku włoskim.

Magia nocy

23 czerwca rozpocznie się sezon magii nocnej (Night is Magic). W dniach 23-24 czerwca park będzie czynny do 3 rano (białe noce), a w kolejne dni - do 23:00. Punktem kulminacyjnym sezonu nocnego będzie 29 lipca, kiedy obchodzone są urodziny parku - „Szczęśliwy dzień narodzin Gardaland”, uroczystości trwają do późnych godzin nocnych.

Sierpień to tradycyjny czas na zwiedzanie parku przez włoskie rodziny; według turystów w tym okresie jest szczególnie dużo ludzi i długich linii. Aby nie tracić cennego czasu w kolejkach, musisz przestrzegać prostych zasad:

 • Przyjdź do parku przed otwarciem i od razu udaj się do odległych i popularnych atrakcji (kierowanych przez mapę);
 • Spróbuj odwiedzić park w dni powszednie;
 • W sierpniu bądźcie gotowi w długich kolejkach;
 • W skrajnym przypadku kup bilety ekspresowe (3 euro) - dopłata, która daje prawo do jazdy poza kolejnością.

Jesienne wakacje

Oktoberfest - festiwal piwa rozpocznie się w Gardaland od 16 września i potrwa do 1 października. Godziny otwarcia: 10:00 - 18:00. Przez cały październik park będzie otwarty tylko w weekendy.

Ostatnie jesienne wakacje, Magic Halloween, będą obchodzone przez odwiedzających park od 28 października do 1 listopada. Impreza Halloween potrwa do północy - a Gardaland zakończy się przed grudniowymi zimowymi obchodami.

Hotele tematyczne w pobliżu

Gardaland ma 2 własne hotele, które są kontynuacją bajecznego parku.

Hotel przygodowy Gardaland

W parku znajduje się czterogwiazdkowy tematyczny rodzinny hotel Gardaland Adventure.

Duże baseny, których nie znajdziesz w najbliższych hotelach, pokoje tematyczne - arabski, arktyczny, dziki zachód. Goście mają zapewniony bezpłatny parking, oddzielny pokój w pokoju dla dziecka. Koszt pokoju rodzinnego od 260 do 300 euro / dzień jest prawdopodobnie nieco wysoki, ale jeśli będzie taka możliwość, Twoje dziecko będzie szczęśliwe.

Na terenie znajdują się także atrakcje parków rozrywki - biegun północny i statki pirackie, opowieści o „Tysiącu i jednej nocy” oraz podróże kosmiczne. W hotelu znajduje się restauracja „Tutankhamun”, stylizowana na starożytny Egipt.

Recenzja wideo hotelu:

Hotel Gardaland

W pobliżu znajduje się nieco bardziej tani hotel Gardaland Hotel, koszt pokoi w nim przy rezerwacji z wyprzedzeniem wynosi 130-200 euro / dzień. W pobliżu hotelu znajduje się odkryty basen - Blue Lagoon, z którego mieszkańcy korzystają bezpłatnie.

Kairos Garda Hotel

Hotel Kairos Garda znajduje się w Castelnuovo del Garda. Komfortowe pokoje posiadają nowoczesną obsługę: nowe telewizory, Wi-Fi.

Jest parking dla samochodów. W hotelu serwowane jest słodkie śniadanie. W pobliżu znajduje się przystanek autobusowy. Dobre miejsce na relaks i zwiedzanie parku Gardaland, który jest oddalony o 2 km.

B&B I Germani

B & B Germani znajduje się w pobliżu brzegu jeziora Garda i centrum Castelnuovo del Garda. Parking jest dostępny dla osób podróżujących.

Pokoje w hotelu są wykonane w klasycznym stylu, mają wszystko, co niezbędne do życia, jest łazienka. Gardaland (2, 8 km) znajduje się 10 minut jazdy od hotelu. Wygodne miejsce na relaks i zwiedzanie parku.

Jak się tam dostać

Do parku Gardaland można wygodnie dojechać ze wszystkich głównych miast w północnych Włoszech środkami transportu publicznego lub własnym wynajętym samochodem.

Pociągiem i autobusem

Pociągi ze stacji kolejowych w Mediolanie, Weronie lub Wenecji (Venezia) do stacji Peschiera del Garda, skąd co 30 minut kursuje autobus do parku. Rozkłady jazdy pociągów należy przeglądać na oficjalnej stronie internetowej firmy www.trenitalia.com. Podróż pociągiem z Mediolanu zajmie od półtorej godziny do godziny, bilety kolejowe kosztują od 10,50 euro (regionalny) do 24, 90 euro (szybki).

Z Wenecji - półtorej godziny, z Werony - 13 minut. Bilet na pociąg z Werony kosztuje 3,40 euro.

 • Zalecamy przeczytanie: Włochy pociągi

Samochodem

W wynajętym samochodzie, który można zarezerwować na auto.italy4.me, idealnie jest podróżować po jeziorze. Droga do Gardaland przebiega autostradą A4, po czym skręca w Peschiera del Garda, skąd jest kilka minut jazdy samochodem do parku.

Z dowolnego miasta możesz zamówić transfer do Gardaland na stronie kiwitaxi.ru. Koszt taksówki z Werony wynosi od 66 do 72 euro.

Taksówka z Sirmione do Gardaland kosztuje około 80 euro.

Oficjalna strona parku

Oficjalna strona parku www.gardaland.it jest dość wadliwa, jest prezentowana w 4 językach: włoskim, angielskim,
Niemiecki i rosyjski. Tutaj możesz również kupić bilety, ale droższe.

Bilety sezonowe

W 2019 r. Ustalane są ceny subskrypcji:

 • ABBONAMENTO ONE - 55 €. Możliwość odwiedzenia parku i akwarium od 21 kwietnia do 31 grudnia 2019 r.

 • ABBONAMENTO PREMIUM - 75 €. Zalety: bezpłatny wstęp do parku i akwarium, bezpłatny parking; zniżki na przekąski w pizzerii; korzystanie z basenu w parku (Blue Lagoon - Blue Lagoon); 10 ekspresowych biletów uprawniających do odwiedzenia atrakcji bez kolejki.
 • ABBONAMENTO VIP - 85 €. Wszystkie ekspresowe bilety są dodawane do wszystkich zalet poprzednich subskrypcji, aby zaoszczędzić czas w kolejkach.

Park rozrywki Gardaland to niesamowity kraj, w którym przygody sprawiają, że dziecko staje się bardziej dorosłe, a dzieciństwo powraca do matek i ojców.

Obejrzyj wideo: Park rozrywki Gardaland (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Werona, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej