Florencja

Jak spędzić jeden dzień we Florencji tak interesująco, jak to możliwe?

Oczywiście jeden dzień we Florencji jest bardzo mały i zalecamy spędzić tutaj przynajmniej 2-3 dni. Ale jak spędzić ten dzień tak efektywnie i interesująco, jak to możliwe?

Rozważ prawdziwą sytuację i zaplanuj na podstawie mojej praktyki, na przykład wycieczkę z Rzymu do Florencji na jeden dzień.

Wyobraź sobie, że odpoczywasz w Rzymie, masz zarezerwowany hotel lub apartament, a po obejrzeniu głównych atrakcji Wiecznego Miasta chcesz poznać Florencję.

Przyda ci się:

Jak się tam dostać

Wyjeżdżamy z Rzymu rano szybkim pociągiem Italotreno lub Trenitalia i za półtorej godziny jesteśmy już na stacji Santa Maria Novella w centrum miasta, skąd jest blisko wszystkich głównych atrakcji.

Zobacz instrukcje:

 • Jak dostać się do Florencji z Rzymu
 • pociągi dużych prędkości ItaloTreno
 • Jak dostać się do Florencji z Mediolanu

Oczywiście możesz spacerować po Florencji przez cały dzień na własną rękę, ale jeśli możesz, logiczne będzie zamawianie indywidualnych wycieczek.

Pięć atrakcji, które każdy powinien zobaczyć:

 1. Dzwonnica Giotta
 2. Katedra Santa Maria dei Fiori
 3. Most Ponte Vecchio
 4. Galeria Uffizi
 5. Baptysterium św. Jana Chrzciciela

Mieszkaniec, profesjonalny przewodnik zakochany w mieście zawsze pokaże Ci właściwe miejsca, zaoszczędzi czas i zaopiekuje się Tobą. A po spacerze po mieście i wycieczkach możesz zjeść posiłek w mojej ulubionej restauracji i wrócić do Rzymu.

Harmonogram dnia

Twój idealny jednodniowy harmonogram we Florencji wygląda mniej więcej tak:

 • Około 9:30, po spaniu i zjedzeniu śniadania, opuszczamy Rzym;
 • Około 11:00 przylot do Florencji na stacji Santa Maria Novella, spotykamy się z przewodnikiem;
 • Od 11 do 14 zwiedzanie głównych atrakcji lub gastronomiczna przygoda;
 • Od 14 do 14-30 lekki lunch;
 • od 14:30 do 17 wycieczka do Galerii Uffizi;
 • od 18 do 20 kolacji w pysznej restauracji;
 • Około 21-00 wyjeżdżamy z powrotem do Rzymu.

Z przyjemnością odpowiem na twoje pytania w komentarzach.

Obejrzyj wideo: Jak spędzić jeden dzień w Reykjaviku? (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Florencja, Następny Artykuł

Giuseppe Garibaldi
Sławni Włosi i Włosi

Giuseppe Garibaldi

Giuseppe Garibaldi (Giuseppe Garibaldi) - narodowy bohater włoski, legendarna osobowość ruchu wyzwoleńczego Risorgimento (Risorgimento). Imię rewolucjonisty zamieniło się w symbol wolności i jedności. Włoski dowódca został nazwany bohaterem „dwóch światów”, wielu polityków cieszyło się jego sławą.
Czytaj Więcej
Stephanie Sandrelli
Sławni Włosi i Włosi

Stephanie Sandrelli

Stefania Sandrelli (Stefania Sandrelli) - aktorka filmowa z Włoch, modelka, reżyserka i scenarzystka. Ma ponad osiemdziesiąt prac w filmach różnych gatunków (komedie, melodramaty, dramaty, thrillery, kino intelektualne, filmy erotyczne). Biografia Przyszła aktorka urodziła się 5 czerwca 1946 r. We włoskiej gminie Viareggio w regionie Toskania w prowincji Lucca (Provincia di Lucca).
Czytaj Więcej
Sophia Loren - perła włoskiego kina
Sławni Włosi i Włosi

Sophia Loren - perła włoskiego kina

„Istnieje źródło młodości: to twój umysł, twój talent, kreatywność, którą wnosisz do swojego życia i życie ukochanej osoby. Kiedy nauczysz się pić z tego źródła, naprawdę zwyciężysz wiek”. - Sophia Loren Nadal piękna Sophia Loren, która niedawno wymieniła dziewiętnaście lat, wciąż cieszy oko fanów i wielbicieli.
Czytaj Więcej
Raphael Santi
Sławni Włosi i Włosi

Raphael Santi

Raffaello Santi (Raffaello Santi) - włoski artysta, mistrz grafiki i rozwiązań architektonicznych, przedstawiciel umbryjskiej szkoły malarstwa renesansu. Biografia Rafael Santi urodził się o trzeciej nad ranem w rodzinie artysty i dekoratora 6 kwietnia 1483 r. We włoskim mieście Urbino. Jest kulturalnym i historycznym centrum regionu Marche we wschodnich Włoszech.
Czytaj Więcej