Florencja

Jak spędzić jeden dzień we Florencji tak interesująco, jak to możliwe?

Oczywiście jeden dzień we Florencji jest bardzo mały i zalecamy spędzić tutaj przynajmniej 2-3 dni. Ale jak spędzić ten dzień tak efektywnie i interesująco, jak to możliwe?

Rozważ prawdziwą sytuację i zaplanuj na podstawie mojej praktyki, na przykład wycieczkę z Rzymu do Florencji na jeden dzień.

Wyobraź sobie, że odpoczywasz w Rzymie, masz zarezerwowany hotel lub apartament, a po obejrzeniu głównych atrakcji Wiecznego Miasta chcesz poznać Florencję.

Przyda ci się:

Jak się tam dostać

Wyjeżdżamy z Rzymu rano szybkim pociągiem Italotreno lub Trenitalia i za półtorej godziny jesteśmy już na stacji Santa Maria Novella w centrum miasta, skąd jest blisko wszystkich głównych atrakcji.

Zobacz instrukcje:

 • Jak dostać się do Florencji z Rzymu
 • pociągi dużych prędkości ItaloTreno
 • Jak dostać się do Florencji z Mediolanu

Oczywiście możesz spacerować po Florencji przez cały dzień na własną rękę, ale jeśli możesz, logiczne będzie zamawianie indywidualnych wycieczek.

Pięć atrakcji, które każdy powinien zobaczyć:

 1. Dzwonnica Giotta
 2. Katedra Santa Maria dei Fiori
 3. Most Ponte Vecchio
 4. Galeria Uffizi
 5. Baptysterium św. Jana Chrzciciela

Mieszkaniec, profesjonalny przewodnik zakochany w mieście zawsze pokaże Ci właściwe miejsca, zaoszczędzi czas i zaopiekuje się Tobą. A po spacerze po mieście i wycieczkach możesz zjeść posiłek w mojej ulubionej restauracji i wrócić do Rzymu.

Harmonogram dnia

Twój idealny jednodniowy harmonogram we Florencji wygląda mniej więcej tak:

 • Około 9:30, po spaniu i zjedzeniu śniadania, opuszczamy Rzym;
 • Około 11:00 przylot do Florencji na stacji Santa Maria Novella, spotykamy się z przewodnikiem;
 • Od 11 do 14 zwiedzanie głównych atrakcji lub gastronomiczna przygoda;
 • Od 14 do 14-30 lekki lunch;
 • od 14:30 do 17 wycieczka do Galerii Uffizi;
 • od 18 do 20 kolacji w pysznej restauracji;
 • Około 21-00 wyjeżdżamy z powrotem do Rzymu.

Z przyjemnością odpowiem na twoje pytania w komentarzach.

Obejrzyj wideo: Jak spędzić jeden dzień w Reykjaviku? (Kwiecień 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Florencja, Następny Artykuł

Pałac Bisdorf
Niemcy

Pałac Bisdorf

Bisdorf to skromny pałac, bardziej jak opuszczona posiadłość. Kompensuje skromną wieżę z tarasem widokowym. Park pałacowy jest przyjemny na spacery i refleksje. Schloss Biesdorf (Schloss Biesdorf), fot. Riesebusch Schloss Biesdorf (Schloss Biesdorf) wygląda jak opuszczony dwór, a tak naprawdę jest, mimo że jest uznawany za historyczny i kulturalny zabytek Berlina.
Czytaj Więcej
Wieża telewizyjna w Berlinie
Niemcy

Wieża telewizyjna w Berlinie

Wieża telewizyjna jest najbardziej rozpoznawalnym zabytkiem Berlina, symbolem stolicy. Trzeba go odwiedzić z trzech powodów: jest to najwyższy budynek w stolicy; oferuje wspaniałe widoki na miasto; na górze znajduje się obrotowa restauracja dla romantyków. Wieża telewizyjna w Berlinie (Berliner Fernsehturm), fot. Arnaud Martinez Wieża telewizyjna w Berlinie (Berliner Fernsehturm) znajduje się w centrum miasta w pobliżu Alexanderplatz.
Czytaj Więcej
Zakupy w Kolonii
Niemcy

Zakupy w Kolonii

Kolonia to prawdziwy labirynt ulic handlowych zaprojektowanych tylko dla pieszych. Będąc w tym labiryncie, na pewno coś kupisz, a potem chcesz szybko się stąd wydostać. W Kolonii znajdziesz sklepy na każdy gust i każdą kieszeń - od wielkich domów towarowych po małe butiki i ekscentryczne sklepy z instrumentami muzycznymi.
Czytaj Więcej
Park Babelsberg
Niemcy

Park Babelsberg

W parku Babelsberg jest zwykle niewiele osób. Spokojny, romantyczny, medytacyjny i piękny widok na rzekę. W tym zamku i parku nakręcili klip Du Riechst So Gut Rammsteina. Park Babelsberg, fot. Gertrud K. Park Babelsberg położony jest na północno-wschodnich obrzeżach Poczdamu.
Czytaj Więcej