Niemcy

Vallanlagen Park - ulubione miejsce wypoczynku w Bremie

Brema jest często nazywana „miastem w parku”. Przemysłowe centrum Niemiec rozciąga się wzdłuż rzeki, w otoczeniu bujnych zielonych ogrodów. Historyczne dzielnice miasta otoczone są starym parkiem „na bastionach” lub - „On Val” (Bremer Wallanlagen). Park Brema Wallanlagen (Park Wallanlagen) jest podzielony na miejsca, gdzie kiedyś istniały mury miejskie. Kanał obejściowy służył jako pas obronny Bremy. W 1802 r. Mury.

Park Wallanlagen

Brema często nazywane „miastem w parku”. Przemysłowe centrum Niemiec rozciąga się wzdłuż rzeki, w otoczeniu bujnych zielonych ogrodów. Historyczne dzielnice miasta są otoczone starożytnymi zaparkować „na bastionach” lub - „On Val” (Bremer Wallanlagen).

Brema Park Wallanlagen rozbite w miejscu, gdzie kiedyś znajdowały się mury miejskie. Kanał obejściowy służył jako pas obronny Bremy. W 1802 r. Mury miejskich fortyfikacji Altstadt i Alte Neustadt zostały wypolerowane i częściowo ukryte, otrzymały zaokrąglony kształt. Na szybach wzdłuż wybrzeża Weser Powstał pierwszy park publiczny w Niemczech. Odbudowę poprowadzili architekci krajobrazu Christian Ludwig Bosse i Isaac Altmann.

Park Wallanlagen

Młyny zbudowano na starożytnych bastionach, posadzono drzewa i położono stoki do wody. Obecnie w skład parku wchodzi siedem wiatraków. Działały one do 1950 r. (Najstarsza z tych budowli, zachowana w XVII wieku, położyła podwaliny pod budowę młyna do mąki Rolandmühle). Dziś w jednym z młynów w Vallanlagen jest restauracja.

Park został ozdobiony licznymi rzeźbami, małymi kształtami. Dawny Bastion Biskupi (Bischofsnadel-Bastion) został nazwany „Teatralną Górą” - tam zbudowano teatr.

Park Wallanlagen

W XX wieku park przeszedł nowe przekształcenia. Terytorium zostało powiększone i połączone z terytorium placu muzeum historycznego i artystycznego. W Kunsthalle Bremen Museum prezentuje kolekcję obrazów i rzeźb z okresu XVI - XX wieku. Można tu zobaczyć stare płótna europejskich mistrzów, dzieła impresjonizmu niemieckiego i francuskiego, klasyczny modernizm. W Kunsthalle Bremen odbywają się także wystawy czasowe poświęcone sztuce współczesnej.

Park Wallanlagen

Oprócz muzeum i starych młynów w Vallanlagen istnieją również inne zabytki. Wśród nich: pomnik niemieckiego astronoma Wilhelma Olbersa; War Memorial Ernsta Gorzemanna; współczesna rzeźba „Zło” (1988); dekoracyjny wazon Karla Steinheusera (1856) i innych.

Centrum informacyjne Parku Vallanlagen mieści się w starej wartowni.

Park Wallanlagen

Park Wallanlagen
Brema, Niemcy

Jak zaoszczędzić na hotelach?

Wszystko jest bardzo proste - spójrz nie tylko na rezerwację. Wolę wyszukiwarkę RoomGuru. Jednocześnie szuka rabatów na rezerwacji i na 70 innych stronach z rezerwacjami.

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej