Wenecja

Jak dostać się z lotniska Treviso do Wenecji

Lotnisko Treviso Antonio Canova (L'aeroporto „Antonio Canova” di Treviso-Sant'Angelo, TSF) znajduje się 40 kilometrów od centrum Wenecji. Najtańszym sposobem dotarcia do stacji Troncheto lub Mestre jest autobus za 11 euro, skąd można przesiąść się do vaporetto i dostać się do centrum miasta.

Znacznie droższa jazda taksówką. W artykule omówimy szczegółowo zalety i wady każdej opcji.

Autobusem

Z lotniska Treviso do Wenecji kursują bezpośrednie autobusy Terravision.eu. Jeśli twój hotel znajduje się w historycznym centrum, to kup bilet autobusowy na dworzec Tronchetto, który znajduje się obok głównego dworca kolejowego Santa Lucia (Stazione di Venezia Santa Lucia), jest tam również parking tramwaju wodnego vaporetto. Cena biletu - 11 euro, czas podróży - 40 minut. Autobusy kursują w odstępach około raz na godzinę, zgodnie z harmonogramem przedstawionym na zdjęciu poniżej.

  • Radzę przeczytać: jak wybrać hotel w Wenecji

Możesz także zabrać Terravision z lotniska Treviso w 30 minut do dzielnicy Mestre, gdzie dostępnych jest więcej niedrogich hoteli. Czas podróży wynosi 30 minut, cena biletu jest taka sama - 11 euro.

Pociągiem z Treviso

Wsiądź do autobusu ACTT, trasa 6. Droga do Treviso (autobus przyjeżdża na dworzec kolejowy w mieście) zajmuje tylko 12 minut. Autobusy kursujące na tej trasie kursują co 20 minut. Bilet za 1,3 euro można kupić u kierowcy lub w specjalnych terminalach w budynku lotniska.

  • Oficjalna strona przewoźnika: www.mobilitadimarca.it
Ze stacji Treviso Centrale pociągi regionalne odjeżdżają do Wenecji mniej więcej raz na godzinę, co stanowi dobrą alternatywę dla osób podróżujących z ograniczonym budżetem. Podróż trwa 30-39 minut, bilet kosztuje 3,55 euro. Cała logistyka z lotniska kosztuje tylko 1,3 + 3,55 = 4,85 euro.

Taksówką

Możesz też wziąć taksówkę. Aby uniknąć niespodzianek z taksówkarzami, możesz zarezerwować transfer z wyprzedzeniem.

Możesz także wziąć taksówkę na lotnisko, ale będzie to kosztować więcej (około 60-100 euro), ale czas podróży zostanie skrócony. Ponownie, jeśli chcesz zapłacić za komfort, bardziej opłacalne i cichsze jest zamówienie przelewu z góry.

Na lotnisko Marco Polo

Najłatwiejszym sposobem na dostanie się z jednego portu lotniczego do drugiego (jednak nie taniej niż wszystkie inne opcje) będzie taksówka.

Jeśli nie masz czasu lub jesteś zmęczony przeszczepami - ta opcja jest dla Ciebie. Możesz jechać do Marco Polo przez Treviso: weź ACTT nr 6, podążaj za centrum miasta, a następnie przesiądź się do autobusu ATVO obok lotniska. Inną opcją transferu jest Treviso - Piazzale Roma - Marco Polo. I wreszcie ostatnia możliwa trasa: ACTT nr 6 - Treviso - dworzec Marco Polo.

W Lido di Jesolo

Możesz wziąć taksówkę, zwłaszcza jeśli chcesz spędzić więcej czasu na wakacjach, ponieważ do Lido di Jesolo wystarczy.

Autobusy ATVO będą najtańszą opcją. Firma oferuje kilka lotów do największych pobliskich kurortów, a mianowicie: Lido di Jesolo, Cavallino, Punta Sabbioni, Eraclea Mare, Porto Santa Margherita (Porto Santa Margherita Margherita), Caorle i Bibione. Warto jednak wziąć pod uwagę, że ATVO organizuje loty tylko latem. Możesz znaleźć harmonogram i koszt tutaj: www.atvo.it.

Do ośrodków narciarskich

Możesz pojechać do wspaniałych gór otaczających modne ośrodki zimowe w wahadłowej firmie Dolomiti Ski Shuttle, która zimą wprowadza specjalne trasy. Możesz dostać się z lotniska w Treviso do Arabba, Marmolada, Falcade, Canale D'Agordo, Selva di Cadore i Val di Zoldo .

Jest jeszcze jedna opcja trasy, jednak będziesz musiał zmienić pociągi: zmień autobus ACTT, podążając trasą 6 z lotniska do dworca kolejowego Treviso, do pociągu jadącego w kierunku Calalzo - Pieve di Cadore.

Historia lotniska

Niewiele osób wie, ale lotnisko Treviso było pierwotnie małym klubem latającym, z którego regularnie korzystali właściciele małych samolotów mieszkających w pobliżu miasta Treviso lub przybywający tu goście z Wenecji. Port lotniczy Treviso uzyskał status cywilnego portu lotniczego dopiero w latach 30. ubiegłego wieku.

W 1953 r. Na polecenie władz lokalnych do nowo powstałego lotniska dodano terminal, a kilka miesięcy później pierwszy samolot wylądował na jego terytorium, przylatując z innego kraju. Wkrótce lotnisko Treviso zaczęło organizować loty z Londynu i innych miast. W 1960 r. W pobliżu miasta zbudowano nowy port lotniczy, San Angelo, a Treviso wykorzystywano tylko do statków towarowych, a następnie umieszczono w nim eskadrę wojskową włoskich sił powietrznych. Punktem zwrotnym w historii lotniska w Treviso był rok 1996, kiedy San Angelo wszedł do systemu portów lotniczych w Wenecji, a Treviso zostało wyznaczone jako miejsce do obsługi lotów czarterowych i tanich.

W 2007 r. Lotnisko nabyło nowy terminal Antonio Canova (Antonio Canova). Otrzymał swoją nazwę na cześć jednego z najbardziej znanych artystów we Włoszech.

Usługi lotniskowe

Chociaż lotnisko w Treviso nie jest bardzo duże, pasażerowie czują się tu dość komfortowo. W terminalu są miejsca, w których można zjeść przekąskę i filiżankę kawy, podziwiając krajobraz, który otwiera się z okien. W budynku lotniska znajdują się salony, w których goście mogą się zrelaksować, a ci, którzy chcą zabrać do domu kilka pamiątek, powinni wpaść do małych sklepów i sklepów, w których dostępna jest zaskakująco szeroka gama towarów.

Linie lotnicze

Liczba linii lotniczych organizujących loty do Treviso szybko rośnie. Ten terminal jest bardzo popularny wśród turystów ze względu na bliskość romantycznej Wenecji, położonej zaledwie 27 kilometrów stąd. Lotnisko Treviso od dawna jest „wybierane” przez takie firmy jak Germanwings, Ryanair, Wizz Air, Wizz Air Ukraina i Transavia, oferując swoim pasażerom tanie bilety do miasta miłości.

Ryanair oferuje więc swoim klientom loty do Treviso z Londynu (około 25 euro), z Bari (około 18 euro), z Frankfurtu (około 18 euro), Paryża (około 18 euro) i innych miast. Sprawdź rozkłady lotów i rezerwuj bilety na stronie internetowej Ryanair.

Obejrzyj wideo: Venice Piazzale Roma to Treviso Airport (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Wenecja, Następny Artykuł

Bazylika Santa Maria in Aracheli
Włochy

Bazylika Santa Maria in Aracheli

Santa Maria in Aracheli to piękna bazylika na Kapitolu. Prowadzą do niego wielkie schody, stworzone jako znak wyzwolenia Rzymu z zarazy. Kościół został zbudowany w VI wieku na miejscu świątyni Junona, tej samej, w której żyły gęsi, które uratowały Rzym przed Galami. I to nie wszystko! Michał Anioł i Donatello, kolumny ze starych (przedchrześcijańskich) świątyń Rzymu i ...
Czytaj Więcej
Wróć do Salerno: część II
Włochy

Wróć do Salerno: część II

Tak więc, drodzy czytelnicy, kiedy ostatni raz spacerowaliśmy po historycznym centrum nadmorskiego Salerno, cieszyliśmy się pięknem promenady, Villa Comunale i teatru Verdi. Cóż, teraz możesz zafundować sobie coś smacznego. Ale hej, miej trochę cierpliwości i nie idź do pierwszego baru lub osterii, na którą się natkniesz.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi
Włochy

Galeria Uffizi

Galeria prezentuje nieocenione dzieła Leonarda „Adoracja Trzech Króli” i „Zwiastowanie”; Jedynym znaczącym obrazem Michała Anioła jest tondo przedstawiające Świętą Rodzinę. Muzeum Uffizi ma najbardziej pouczającą na świecie kolekcję obrazów Botticellego. Na tle Galerii Uffizi (Galleria degli Uffizi), Galeria Uffizi (Galleria degli Uffizi) jest najsłynniejszym florenckim muzeum sztuki.
Czytaj Więcej
Bazylika San Giovanni in Laterano
Włochy

Bazylika San Giovanni in Laterano

Bazylika Laterańska to Katedra Rzymska, „Basilica maior” z krzesłem biskupa i tronem papieża. Oto jedna ze starożytnych relikwii chrześcijańskich - Skała Świętego Mikołaja (Święte Schody), wzdłuż której Chrystus wstąpił na sąd Piłata. Bazylika św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano (Bazylika San Giovanni in Laterano), fot. R4all Katedra św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano lub Bazylika Laterańska (Bazylika San Giovanni in Laterano - Bazylika San Giovanni in Laterano) spotyka kolosalną orientalną fasadę w 1735 r., Alessandro Galilea.
Czytaj Więcej