Niemcy

Pałac Bellevue

Bellevue Palace został zbudowany w 1786 roku. Ale dzisiejszy budynek to przeróbka. Po wojnie prawie nic nie zostało zachowane. W pałacu znajduje się rezydencja prezydenta Niemiec. W załączniku - biuro prezydenckie.

Pałac Bellevue (Schloss Bellevue), fot. Jack de Kort

Pałac Bellevue (Schloss Bellevue) znajduje się w północnej części parku Tiergarten w Berlinie. Dziś znajduje się tutaj rezydencja prezydenta federalnego, więc dostęp do pałacu i parku jest zamknięty.

Piękny pałac Bellevue położony jest nad brzegiem Szprewy. Został zbudowany w 1786 roku przez architekta Philippe Baumen, jako letnia rezydencja księcia Augusta Ferdynanda. A księciem był nie kto inny jak młodszy brat króla Prus Fryderyka II. August Ferdinand gościł w swojej rezydencji wielu znanych ludzi. Wśród nich byli Friedrich Schiller, Napoleon, Louise i Friedrich Wilhelm i Wilhelm von Humboldt.

Szczegóły, zdjęcie Vitalis Fotopage

W 1844 r. W Bellevue otwarto galerię sztuki. Park pałacowy stał się również dostępny dla zwiedzających.

Po I wojnie światowej w 1928 r. Bellevue stało się własnością państwa. Były wystawy poświęcone sztuce, aw 1935 r. Otwarto Muzeum Sztuki Stosowanej Niemiec.

W 1938 r. Pałac rozbudowano, dodano kolejne skrzydło dla gości Wielkiej Rzeszy.

Bellevue ucierpiał podczas II wojny światowej. Z niego były tylko ściany zewnętrzne. W latach 1954–1959 budynek został przebudowany, a tutaj znajdowały się ministerstwa landów. W latach 1986–1987 i 2004–2005 pałac został odnowiony. Odrestaurowano zabytkowe wnętrza.

Oficjalne spotkanie w pałacu, fot. GlynLowe

A od 2006 roku zamek jest rezydencją prezydenta kraju, a terytorium jest zamknięte dla zwiedzających.

Widok pałacu Bellevue z drogi, fot. Fridolin Freudenfett

Jak się tam dostać

Metrem do stacji Hansaplatz lub pociągiem S3, S5, S7, S75 do Tiergarten.

Obejrzyj wideo: Wachbataillon - Militärische Ehren - Schloss Bellevue - Military Honours (Kwiecień 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety
Regiony Włoch

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety

Miejsce pamięci całej Sycylii - tak krótko, ale zwięźle, można opisać Dolinę Świątyń w Agrigento. Tutaj nawet pył pod stopami wydaje się być nieskończenie starożytny, święty, modlitwy i ... poplamiony krwią niezliczonych i bezimiennych niewolników, którzy wznieśli ogromne starożytne świątynie, obrońców Aragragas, którzy walczyli do końca o swoje mury, setki i tysiące ofiar nieubłaganych władców - od tyranów po gubernatorów cesarza.
Czytaj Więcej
Ośrodek Abano Terme we Włoszech: termy, hotele, atrakcje
Regiony Włoch

Ośrodek Abano Terme we Włoszech: termy, hotele, atrakcje

Abano Terme to słynny kurort termalny w północno-wschodnich Włoszech, w 2013 roku uznany za najlepszy w kraju pod względem różnorodnych świąt kulturalnych i technik terapeutycznych. Znajduje się u podnóża Wzgórz Euganejskich, 10 km od Padwy i 40 km od Wenecji. Legenda głosi, że pierwszą osadę założył tutaj Herkules, powracając z jednej ze swoich kampanii i uderzony pięknem tego regionu i jego łagodnym klimatem.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi we Florencji: historia, godziny otwarcia, bilety
Regiony Włoch

Galeria Uffizi we Florencji: historia, godziny otwarcia, bilety

Wśród zabytków Florencji Galeria Uffizi zajmuje szczególne miejsce, w którym znajduje się jedna z najbogatszych i najbardziej znaczących światowych kolekcji sztuki europejskiej z XIII-XX wieku. O jego znaczeniu świadczy już fakt, że Galeria jest uważana za najczęściej odwiedzane muzeum we Włoszech, a aby podziwiać swoją kolekcję, około półtora miliona ludzi przybywa do Florencji rocznie.
Czytaj Więcej