Jak się tam dostać

Jak dojechać z Mediolanu do Genui

Odległość z Mediolanu (Milano) do Genui (Genua) wynosi 150 kilometrów. Dojazd z Mediolanu do Genui jest najszybszy pociągiem, ale możesz trochę zaoszczędzić i jechać autobusem. Doświadczeni podróżnicy mogą rozważyć wynajęcie samochodu. Droga w jedną stronę zajmie około 2 godzin.

Przeczytaj więcej o zaletach i wadach każdej metody poniżej.

Pociągiem

Pociągi regionalne odjeżdżają do Genui z głównego dworca kolejowego w Mediolanie (Milano Centrale) około 2 razy na godzinę. Bilet w jedną stronę kosztuje około 15 euro, czas podróży od 1 godziny 34 minut do 2 godzin. W Genui dworzec główny nazywa się Genova Piazza Principe, skąd można dojść do Piazza Raffaele de Ferrari w 20 minut pieszo wzdłuż portu.

Radzę opuścić Mediolan porannym pociągiem o 08:10, 08:30 lub 09:10, aby zdążyć na kolację do Genui.

Pamiętaj, że obiad we włoskich restauracjach jest zaplanowany od 12:00 do 14:30.
  • Radzę przeczytać o: zabytki Genui

Jeśli celem Twojej wizyty jest jednodniowe zapoznanie się z miastem, możliwe jest:

  1. Powrót do Mediolanu pociągiem o 16:19, aby złapać obiad lub aperitif.
  2. Zostań na noc w Genui, a następnego dnia wyjedź do Mediolanu.

Autobusem

Autobusy FlixBus do Genui z Mediolanu odjeżdżają z dworca autobusowego lub przystanku San Donato. Czas podróży 2 godziny 10 minut. Jeśli planujesz podróż z wyprzedzeniem, możesz znaleźć bilety na ofertę za 5 euro, ale zwykle liczyć na średnią cenę 8-12 euro. Autobusy są dość wygodne, na pokładzie jest Internet.

Autobusy z Mediolanu przyjeżdżają do Genui na przystanku Fanti d'Italia / Principe - znajduje się w pobliżu dworca centralnego i stacji metra, co jest dość wygodne.

Samochodem

Jadąc samochodem do Mediolanu z Genui, pomyśl z wyprzedzeniem o parkowaniu. W centrum Genui znajduje się płatny parking Parcheggio Acquario di Genova, naprzeciwko akwarium. Droga zajmie Ci co najmniej 2 godziny. Po drodze znajduje się płatny odcinek autostrady A7 o długości 125 km, który kosztuje 10 euro.

Jestem pewien, że teraz możesz łatwo dostać się do Genui. Jeśli potrzebujesz porady, chętnie doradzę w komentarzach.

Obejrzyj wideo: Genua (Luty 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Stephanie Sandrelli
Sławni Włosi i Włosi

Stephanie Sandrelli

Stefania Sandrelli (Stefania Sandrelli) - aktorka filmowa z Włoch, modelka, reżyserka i scenarzystka. Ma ponad osiemdziesiąt prac w filmach różnych gatunków (komedie, melodramaty, dramaty, thrillery, kino intelektualne, filmy erotyczne). Biografia Przyszła aktorka urodziła się 5 czerwca 1946 r. We włoskiej gminie Viareggio w regionie Toskania w prowincji Lucca (Provincia di Lucca).
Czytaj Więcej
Umberto Tozzi
Sławni Włosi i Włosi

Umberto Tozzi

Umberto Antonio Tozzi to popularny włoski kompozytor, piosenkarz pop i aktor. Mając doskonałe umiejętności wokalne od wczesnego dzieciństwa, zasłynął kompozytorem w wieku 22 lat. Dziś, uznany za najbardziej poszukiwanego włoskiego artystę poza ojczyzną, od momentu wydania swoich albumów Tozzi sprzedał około 45 milionów.
Czytaj Więcej
Galileo Galilei - założyciel nauk ścisłych
Sławni Włosi i Włosi

Galileo Galilei - założyciel nauk ścisłych

Nazwisko wybitnego włoskiego naukowca Galileo Galilei (Galileo Galilei) jest dobrze znane nawet osobom, które są dalekie od fizyki, matematyki i astronomii. Jego podstawowe dzieła i wynalazki miały znaczący wpływ na rozwój myśli naukowej XVI - XVII wieku i kolejnych epok. Biografia Galileo Galilei był przekonanym racjonalistą, który wierzył, że wszystkie zjawiska i prawa natury mają swoje własne wyjaśnienia i podlegają ludzkiemu umysłowi.
Czytaj Więcej
Adriano Celentano
Sławni Włosi i Włosi

Adriano Celentano

Kreatywna kariera światowej sławy włoskiego Adriano Celentano jest bogata i różnorodna. U utalentowanego idola kobiet charyzmatyczny wygląd łączy się z wyrazistym charakterem. Niski, ochrypły głos piosenkarza uzupełnia zdolność aktora do nadania unikalnej charakterystyki każdej odgrywanej roli.
Czytaj Więcej