Jak się tam dostać

Jak dojechać z Mediolanu do Genui

Odległość z Mediolanu (Milano) do Genui (Genua) wynosi 150 kilometrów. Dojazd z Mediolanu do Genui jest najszybszy pociągiem, ale możesz trochę zaoszczędzić i jechać autobusem. Doświadczeni podróżnicy mogą rozważyć wynajęcie samochodu. Droga w jedną stronę zajmie około 2 godzin.

Przeczytaj więcej o zaletach i wadach każdej metody poniżej.

Pociągiem

Pociągi regionalne odjeżdżają do Genui z głównego dworca kolejowego w Mediolanie (Milano Centrale) około 2 razy na godzinę. Bilet w jedną stronę kosztuje około 15 euro, czas podróży od 1 godziny 34 minut do 2 godzin. W Genui dworzec główny nazywa się Genova Piazza Principe, skąd można dojść do Piazza Raffaele de Ferrari w 20 minut pieszo wzdłuż portu.

Radzę opuścić Mediolan porannym pociągiem o 08:10, 08:30 lub 09:10, aby zdążyć na kolację do Genui.

Pamiętaj, że obiad we włoskich restauracjach jest zaplanowany od 12:00 do 14:30.
  • Radzę przeczytać o: zabytki Genui

Jeśli celem Twojej wizyty jest jednodniowe zapoznanie się z miastem, możliwe jest:

  1. Powrót do Mediolanu pociągiem o 16:19, aby złapać obiad lub aperitif.
  2. Zostań na noc w Genui, a następnego dnia wyjedź do Mediolanu.

Autobusem

Autobusy FlixBus do Genui z Mediolanu odjeżdżają z dworca autobusowego lub przystanku San Donato. Czas podróży 2 godziny 10 minut. Jeśli planujesz podróż z wyprzedzeniem, możesz znaleźć bilety na ofertę za 5 euro, ale zwykle liczyć na średnią cenę 8-12 euro. Autobusy są dość wygodne, na pokładzie jest Internet.

Autobusy z Mediolanu przyjeżdżają do Genui na przystanku Fanti d'Italia / Principe - znajduje się w pobliżu dworca centralnego i stacji metra, co jest dość wygodne.

Samochodem

Jadąc samochodem do Mediolanu z Genui, pomyśl z wyprzedzeniem o parkowaniu. W centrum Genui znajduje się płatny parking Parcheggio Acquario di Genova, naprzeciwko akwarium. Droga zajmie Ci co najmniej 2 godziny. Po drodze znajduje się płatny odcinek autostrady A7 o długości 125 km, który kosztuje 10 euro.

Jestem pewien, że teraz możesz łatwo dostać się do Genui. Jeśli potrzebujesz porady, chętnie doradzę w komentarzach.

Obejrzyj wideo: Genua (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Bazylika Santa Maria in Aracheli
Włochy

Bazylika Santa Maria in Aracheli

Santa Maria in Aracheli to piękna bazylika na Kapitolu. Prowadzą do niego wielkie schody, stworzone jako znak wyzwolenia Rzymu z zarazy. Kościół został zbudowany w VI wieku na miejscu świątyni Junona, tej samej, w której żyły gęsi, które uratowały Rzym przed Galami. I to nie wszystko! Michał Anioł i Donatello, kolumny ze starych (przedchrześcijańskich) świątyń Rzymu i ...
Czytaj Więcej
Wróć do Salerno: część II
Włochy

Wróć do Salerno: część II

Tak więc, drodzy czytelnicy, kiedy ostatni raz spacerowaliśmy po historycznym centrum nadmorskiego Salerno, cieszyliśmy się pięknem promenady, Villa Comunale i teatru Verdi. Cóż, teraz możesz zafundować sobie coś smacznego. Ale hej, miej trochę cierpliwości i nie idź do pierwszego baru lub osterii, na którą się natkniesz.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi
Włochy

Galeria Uffizi

Galeria prezentuje nieocenione dzieła Leonarda „Adoracja Trzech Króli” i „Zwiastowanie”; Jedynym znaczącym obrazem Michała Anioła jest tondo przedstawiające Świętą Rodzinę. Muzeum Uffizi ma najbardziej pouczającą na świecie kolekcję obrazów Botticellego. Na tle Galerii Uffizi (Galleria degli Uffizi), Galeria Uffizi (Galleria degli Uffizi) jest najsłynniejszym florenckim muzeum sztuki.
Czytaj Więcej
Bazylika San Giovanni in Laterano
Włochy

Bazylika San Giovanni in Laterano

Bazylika Laterańska to Katedra Rzymska, „Basilica maior” z krzesłem biskupa i tronem papieża. Oto jedna ze starożytnych relikwii chrześcijańskich - Skała Świętego Mikołaja (Święte Schody), wzdłuż której Chrystus wstąpił na sąd Piłata. Bazylika św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano (Bazylika San Giovanni in Laterano), fot. R4all Katedra św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano lub Bazylika Laterańska (Bazylika San Giovanni in Laterano - Bazylika San Giovanni in Laterano) spotyka kolosalną orientalną fasadę w 1735 r., Alessandro Galilea.
Czytaj Więcej