Ciekawe o Włoszech

Jak świętować Walentynki we Włoszech?

Nadeszła więc pora roku, kiedy organizatorzy wycieczek bombardują swoich klientów ofertami wycieczek do niebios świata, liczniki sklepowe zmieniają kolor na czerwony z ogromnej liczby nałożonych na nich walentynek, a sprzedawcy kwiatów kontaktują się ze swoimi dostawcami. Tak jest: cały świat przygotowuje się do świętowania Walentynek.

Zgodnie z tradycją 14 lutego na ulicach obserwuje się gromadzenie się kochanków i inspirowanych par z prezentami w rękach i uśmiechami na twarzach. A jak wolą świętować ten dzień we Włoszech?

Z reguły mieszkańcy kraju, na którego terytorium, zgodnie z legendą, urodził się św. Walentyn, nie przepuszczają okazji do świętowania 14 lutego. Jednak ich tradycje dotyczące tej daty zmieniły się nieznacznie w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Ważną cechą jest to, że początkowo Walentynki na Półwyspie Apenińskim uważano za wiosenne wakacje. Dlatego większość uroczystości odbyła się na zewnątrz.

Sprzyjający klimat Włoch pozwolił mieszkańcom wyjść na ulice i spacerować po ogrodach, aby wspólnie słuchać muzyki lub po prostu rozmawiać i marzyć.

I dopiero jakiś czas później zakochane pary zaczęły spotykać się w altankach i parkach tego dnia. Jednak nie tak dawno tego rodzaju romantyczny „rytuał” wyszedł z mody, a potem został całkowicie zapomniany.

Jeśli chodzi o lokalne tradycje i zwyczaje związane z walentynkami, należy zwrócić szczególną uwagę na Torino, gdzie młodzi kochankowie woleli relacjonować decyzję o ślubie tego dnia.

Włosi również nie zrezygnowali z przekonań: dziewczęta święte wierzyły, że pierwszym mężczyzną, którego spotkają tego dnia, będzie ich zawężony.

I tak młode dziewczyny nie spały dobrze w nocy z 13 na 14 lutego: rano wyjrzały na ulicę, czekając na swój los.

Przez cały czas Walentynki pomysły Włochów dotyczące tego, jak się z nim spotkać, zmieniły się niejednokrotnie. Dziś mieszkańcy Włoch trzymają się tradycji wywodzącej się z Ameryki. Odtąd Walentynki są obchodzone wyłącznie przez kochanków, ale przyjaciele i krewni nie otrzymują prezentów. Wieczorem 14 lutego jest mało prawdopodobne, aby znaleźć przynajmniej jedno wolne miejsce w miejskich kawiarniach, kawiarniach lub restauracjach: są one zajęte przez pary, które chętnie wymieniają się prezentami i podobają się sobie nawzajem.

Tego dnia Włosi wolą prezentować swoim bratnim duszom róże, perfumy i diamenty. Jednak najpopularniejszym prezentem są bez wątpienia kwiaty. Jak wcześniej informowało największe stowarzyszenie producentów rolnych w kraju Coldiretti, ponad 35 procent miłośników idzie na prezenty do kwiaciarni. Ich właściciele z niecierpliwością czekają na połowę lutego: 14 lutego ich dochody sięgają nieba.

Według Coldiretti Włosi kupują co roku dziesiątki milionów kwiatów, z których większość to róże.

Wszystkie Walentynki we Włoszech nazywane są „słodkim” dniem. I nie jest to zaskakujące: co czwarty włoski kochanek podaje swoją połowę czekolady i inne słodycze. Ten dzień jest szczególnie popularny. cukierki „Baci Perugina”wewnątrz których znajdują się przesłania miłosne w czterech językach świata. I tylko 19 procent populacji rozdaje ubrania kochankom, a kolejne 19 procent szuka prezentów w sklepach jubilerskich.

W tym roku jedna z firm winiarskich w Weronie postanowiła zaskoczyć miłośników niezwykłymi butelkami wina Mara Valpolicella Ripasso Superiore. Na korkach miłośnicy romansu znajdą pełne miłości wiadomości, które mogą być dedykowane ich ukochanej.

Obejrzyj wideo: Nasze WALENTYNKI - vlog (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Ciekawe o Włoszech, Następny Artykuł

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce
Społeczeństwo

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce

Według włoskich tabloidów kobieta trzymała zwłoki matki we własnej domowej lodówce, regularnie otrzymując emeryturę zmarłej starej kobiety. Tak straszna rzecz uderzyła w policję w małym miasteczku Borgomanero, położonym w regionie Novara. Ta straszna historia „ujawniła się” po mieszkańcach jednego z domów zwanych karetką Tiziana Devecchi, 62-letnią kobietą, która nie czuła się dobrze i nie mogła otworzyć drzwi, które były zamknięte od wewnątrz.
Czytaj Więcej
Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy
Społeczeństwo

Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy

Ktokolwiek nie widział UFO na niebie nad Włochami: mężczyźni i kobiety, dzieci i emeryci, piloci samolotów pasażerskich, wojskowi, a nawet kapłani. Tylko w zeszłym roku siedem słonecznych obiektów zostało zauważonych w słonecznym kraju, aw ciągu ostatnich 4 lat UFO pojawiło się na terytorium kraju ponad 55 razy!
Czytaj Więcej