Dolina Aosty

Cervinia - ośrodek narciarski we Włoszech

Cervinia (Breuil-Cervinia; it. Cervinia, fr. Breuil) to ośrodek narciarski w północno-zachodnich Włoszech, położony w malowniczej dolinie Aosty (Aosta) między majestatycznymi szczytami Alp, pokrytymi wiecznym lodem: Mont Blanc (Montblanc), Monte Rosa (Monte Rosa) i południowym stokiem Matterhorn (Monte Cervino). Ten region Włoch graniczy z Alpami Francuskimi i Szwajcarskimi (Alpi). W odległości 10 km za przełęczą Teodul (Colle del Teodulo) znajduje się szwajcarski ośrodek narciarski Zermatt (niem. Zermatt).

Najdłuższa trasa (22,5 km) łączy dwa kraje: zaczyna się w Szwajcarii (Svizzera), w Klein Matterhorn (niem. Klein Matterhorn), a kończy we włoskiej dolinie Valtournenche. Ośrodek narciarski nazywa się tak samo jak wioska, rozłożony w górach na wysokości 2050 m.

Korzyści

Popularność kurortu wśród entuzjastów sportów zimowych i profesjonalnych sportowców wynika z kilku powodów:

 • Najwyższa wysokość w Europie na płaskowyżu Rosa (Rosa) w pobliżu stacji kolejki linowej Testa Grigia - 3480 m;
 • Naturalne stoki śnieżne są szerokie i długie, połączenie stromych i łagodnych stoków;
 • Terytorium podzielone jest na sektory dla tych, którzy uczą się jeździć na nartach, dla narciarzy z doświadczeniem w jeździe na nartach i dla profesjonalistów;
 • Na Cervini zabrania się korzystania z transportu drogowego, więc powietrze jest bardzo czyste i czyste Obszar ten jest uważany za jeden z najbardziej przyjaznych środowisku w Europie.

Tutaj możesz rozpocząć zejście ponad masą chmur, przejechać je i zejść do zielonej doliny wśród bajecznej przyrody.

Kiedy przyjść

Kurort Bray Cervinia ma łagodny górski klimat: łagodne zimy (w nocy od -3 do -11 ° C; rano od -4 do -9 ° C, w ciągu dnia od -1 do -8 ° C), niskie opady deszczu, wysoka wilgotność, wiatr tylko na szczytach gór.

Cervinia leży w dolinie otoczonej górskimi zboczami, więc przez cały rok jest słonecznie, ciepło i spokojnie. Cervinia ma najdłuższy sezon narciarski ze wszystkich ośrodków we Włoszech.

Narciarstwo na Cervini jest możliwe przez cały rok ze względu na wysokość stoków śnieżnych, na których śnieg leży latem. Najwięcej gości jest w tak zwanym sezonie głównym: 19-25 grudnia, 11 stycznia - 5 lutego, 22 lutego - 10 kwietnia.

Sezon

Sezon główny: 26 grudnia - 10 stycznia, 6 - 21 lutego.W tej chwili wszystkie ścieżki działają. W przypadku braku naturalnego śniegu stosuje się armatki śnieżne ze sztucznym śniegiem.

Poza sezonem

Niski (sezon promocyjny): 31 października - 18 grudnia, 11 kwietnia - 1 maja. Poza sezonem, ze względu na wzrost temperatury powietrza powyżej 0 ° C, w niektórych miejscach można zaobserwować topnienie śniegu, niewystarczającą ilość i niestabilność naturalnej pokrywy śnieżnej, dlatego poszczególne trasy mogą być zamknięte w zależności od warunków pogodowych. Jednak większość utworów dla amatorów i profesjonalistów działa zgodnie ze zwykłym harmonogramem.

Narciarstwo w miesiącach letnich

Od czerwca do września na nartach można jeździć tylko na płaskowyżu Rosa, na torach o maksymalnej wysokości. Dlatego wśród gości ośrodka w tym czasie tylko profesjonaliści, ale miłośnicy i początkujący muszą poczekać na październik.

W miesiącach letnich otwartych jest tylko 5,5 km tras. Ponadto istnieją trasy do narciarstwa biegowego i dla snowboardzistów - half-pipe, snowboard park, trasy freeride itp. Latem temperatura powietrza nawet na szczytach jest wyższa niż 0 ° С. Unikalny widok to połączenie śniegu na zboczach wzgórz i zielonych łąk w dolinie u podnóża gór.

Schemat połączeń

Puszysty śnieg, spektakularne widoki, czyste powietrze czekają na gości Cervinia. Istnieje wiele różnych rodzajów ścieżek:

 1. Szlaki dla początkujących („niebieskie trasy” - 12 wygodnych tras z łagodnymi stokami);
 2. Dla miłośników („czerwone stoki” - 21 tras w centralnej części ośrodka do jazdy na nartach ze średnią i niską prędkością na rozległym terenie z opadami i zjazdem do miasta);
 3. Dla profesjonalistów (2 „czarne tory” ze stromym zjazdem do Włoch i Szwajcarii).

Popularne niebieskie tory to Rocce Nere w obszarze Plan Maison i inne.

Popularne czerwone utwory:

 • Plan Torrette, Fornet 2 w obszarze Plan Maison;
 • Ventina Ghiacciaio - główna trasa z oszałamiającymi spadkami, znaczną szerokością stoku i doskonałą pokrywą śnieżną w rejonie Laghi Cime Bianche;
 • Gran Pista - 15 km stok na zboczu do doliny Valtournenche;
 • Bontadini - trasa zjazdowa;
 • Bardoney to trasa dla doświadczonych narciarzy w rejonie Laghi CimeBianche, łącząca odcinki oszałamiającego „czarnego” toru i szybkiej „czerwonej”.

Czarny tor na włoskim stoku to Ghiacciaio Theodulo, 8 km długości w obszarze Plan Maison.

W zależności od warunków pogodowych obszary narciarskie pokryte są naturalnym lub sztucznym śniegiem. Być może jazda na dziewiczych terytoriach, poza trasą (freeride).

Ośrodek jest podzielony na cztery sektory:

 1. Zaplanuj strefę Maison, położony na wysokości 2555 metrów, jest reprezentowany głównie przez „niebieskie” stoki, w tym kilka „czerwonych” dla bardziej doświadczonych narciarzy (Fornet 2 i Plan Torrette). Przez tę strefę przebiega odcinek czarnej trasy Ghiacciaio Theodulo.
 2. Laghi CimeBianche Zone na wysokości 2982 metrów - jest to centralny teren narciarski z długimi stokami o długości kilku kilometrów.
 3. Plateau Rosa ZonePocząwszy od TestaGrigia na wysokości 3480 metrów, jest przeznaczony do zjazdów i długich zjazdów profesjonalnych sportowców i doświadczonych narciarzy, a także snowboardzistów. W strefie Plateau Rosa znajdują się dwa „czerwone” tory, numer 6, który prowadzi do Szwajcarii i jest podzielony na „czerwony” numer 6B i „czarny” numer 44 z różnicami wysokości i ostrymi zakrętami. Strefa Plateau Rosa jest również idealna dla miłośników freeride'u - zejścia przez dziewicze pola śnieżne.
 4. Strefa „Nachylenie do doliny Valtournenche” Oferuje 15-kilometrowy zjazd z przełęczy Colle Superiore Cima Bianhce (2982 m) wzdłuż „czerwonych” torów dla doświadczonych sportowców, a także kilka „niebieskich” tras.

Liczba tras w różnych sektorach kurortu pozwala każdego dnia odkrywać nowe terytoria na różnych wysokościach.

Windy

Ośrodek narciarski jest wyposażony w nowoczesny system kilku rodzajów wind o wysokim stopniu bezpieczeństwa:

 • 16 wind z krzesłami na 2, 3, 4, 6 miejsc, oferujących sztywny lub odpinany klips;
 • 33 ruchome wyciągi narciarskie do jazdy na nartach bez stałego zaczepu;
 • wyciągi taśmowe;
 • 12 kolejek linowych;
 • 14 kolejek linowych z teleskopami;
 • Najwyższy wyciąg wahadłowy w Europie po szwajcarskiej stronie stoków górskich.

Sporty ekstremalne

Oprócz jazdy na nartach popularne są również inne sporty:

 • Snowboard w Indian Park z kilometrowym zjazdem o szerokości 100 metrów;
 • Narciarstwo;
 • Wspinaczka narciarska (wspinaczka górska z lub bez jazdy na nartach i poza trasą);
 • Heli-ski (wspinaczka na początek zejścia helikopterem i jazda na nartach poza trasą);
 • Snow-kiting (jazda na nartach lub deska na zaśnieżonej równinie za pomocą kontrolowanego latawca);
 • Airboarding (jazda na nartach ze skokami i wyczynami kaskaderskimi);
 • Karting na lodowych torach Ice Kart;
 • Paralotniarstwo;
 • Zjazd i wyścigi na skuterach śnieżnych.

Kamery internetowe

Kamery internetowe są instalowane na zboczach gór Cervinia, aw każdej chwili możesz zapoznać się ze złożonością stoków, ocenić ich obciążenie pracą, dowiedzieć się, jaka jest pogoda. Wszystkie działające kamery internetowe są dostępne tutaj.

Koszt karnetów narciarskich w 2017 roku

Aby wygodnie jeździć, zaleca się zakup karty członkowskiej SKI-PASS, która obejmuje jazdę na nartach po włosku i, w razie potrzeby, po stronie szwajcarskiej. Koszt SKI-PASS zależy od kategorii narciarzy (początkujących, amatorów lub zawodowców), liczby dni spędzonych w ośrodku oraz liczby wybranych tras.

SKI-PASS na terytorium włoskiej Cervinia dziennie w sezonie 2017 kosztuje: dorośli 41-46 euro (w zależności od sezonu), dzieci od 4 do 15 lat - 29-32,5 euro, osoby starsze od 65 lat - 37- 41 euro.

Narciarstwo w Cervinia i Zermatt: dorośli 51 €, dzieci od 4 do 15 lat - 31 €, osoby starsze od 65 lat - 38 €.

Możesz również kupić bilet na 6 lub 13 dni i SKI-PASS na narty w Cervinia i sąsiednich ośrodkach (na 3, 6, 13 dni). Dzieci w wieku poniżej 4 lat i osoby w wieku powyżej 80 lat otrzymują bezpłatny bilet. Szczegółowe informacje i aktualne ceny na oficjalnej stronie internetowej ośrodka w języku rosyjskim www.cervinia.it

Jak się tam dostać

Ośrodek Cervinia znajduje się w pobliżu lotnisk w Mediolanie (Mediolan) i Turyn (Turyn), gdzie regularnie odbywają się loty z większości lotnisk na świecie.

Odległość do miejscowości Cervinia jest następująca: z Caselle w Turynie - 118 km; z lotniska Milan Malpensa (Aeroporto di Milano-Malpensa) - 160 km; od lotniska Linate - 180 km.

Z Mediolanu można dotrzeć do kurortu na kilka sposobów:

 • Autobusem - za 3,5 godziny za 11-18 euro;
 • Pociągiem do Chatillon - od 14,40 do 46,75 euro, a stamtąd autobusem;
 • Samochodem lub autostopem.

Z Turynu możesz dostać się trochę szybciej:

 • Autobusem przez 2,5 godziny do Chatillon za 5-10 euro, a stamtąd za 3 euro (goście w wieku poniżej 12 lat i powyżej 65 lat - bezpłatnie);
 • Samochodem należy jechać autostradą A5 (Torino - Aosta) do Chatillon, a następnie do Cervinia.

Informacje o trasach autobusowych we Włoszech są dostępne na stronie internetowej www.savda.it, a na przejazdach kolejowych na oficjalnej stronie internetowej szkolenia.

Wycieczki

Biura podróży oferują wycieczki do ośrodka narciarskiego Cervinia. Wycieczki z Moskwy na lata 2016-2017 obejmują loty, transfery i zakwaterowanie. Możesz odebrać wycieczkę do Cervinia o wartości od 73531 p. (2 osoby dorosłe w pokoju standardowym bez posiłków przez 8 dni / 7 nocy).

Cena wycieczki zależy od składu wczasowiczów, stopnia komfortu zakwaterowania, posiłków, długości pobytu, czasu rezerwacji, usług dodatkowych.

Hotele - gdzie się zatrzymać

Cervinia oferuje różne opcje zakwaterowania: 5-gwiazdkowe luksusowe hotele (pokoje typu superior; cena za 1 osobę dziennie w różnych porach roku i w różnych rodzajach zakwaterowania od 280 do 830 €); 2-gwiazdkowe hotele (cena bez wyżywienia - 37-45 €); „Schronisko górskie” wśród romantycznej przyrody - hotel z 90 miejscami noclegowymi (cena ze śniadaniem i obiadokolacją - 50 €); Zakwaterowanie ekonomiczne ze śniadaniem (50-65 € dziennie).

Poniżej znajdują się najlepsze hotele według opinii turystów i naszych przyjaciół:

5 gwiazdek

Hotel Hermitage Relais & Châteaux

Hotel Hermitage Relais & Châteaux to hotel z niepełnym wyżywieniem u podnóża szczytu Matterhorn, który oferuje bezpłatny transfer busem.

Balkony w pokojach hotelowych oferują luksusowe panoramiczne widoki. Hotel oferuje usługi spa, Goście mogą zrelaksować się w krytym basenie, a restauracja serwuje wykwintne dania kuchni krajowej.

4 gwiazdki

Hotel Principe delle Nevi

Hotel Principe delle Nevi położony jest w dolnej części ośrodka narciarskiego i oferuje pokoje z balkonem, kryty basen, spa oraz włoską restaurację.

Hotel Biały Anioł

Hotel White Angel to stok narciarski z widokiem na Alpy i taras słoneczny. Hotel zapewnia usługi sali fitness, centrum zdrowia i odnowy biologicznej. Pokoje wyposażone są w jacuzzi i niezbędne urządzenia.

3 gwiazdki

Hotel Baita Cretaz

Hotel Baita Cretaz - hotel u podnóża Matterhorn, 100 metrów od wyciągów narciarskich, z niepełnym wyżywieniem, z dostępem do stoku do jazdy na nartach. Oferuje on pokoje w stylu rustykalnym, restaurację bufetową z domową kuchnią narodową, wspaniałe widoki z okien i tarasu.

Hotel Lyskamm

Hotel Lyskamm to rustykalny hotel z dostępem do stoku narciarskiego. Pokoje posiadają balkony z panoramicznym widokiem na górskie zbocza i szczyty. W hotelu znajduje się sala fitness, spa, sauna, basen, restauracja ze śniadaniem w formie bufetu, dania kuchni tradycyjnej i krajowej.

Infrastruktura

Ośrodek narciarski Cervinia we Włoszech zapewnia komfortowe warunki dla wszystkich kategorii urlopowiczów o różnych zainteresowaniach:

 • Sklepy, butiki, sklepy z pamiątkami, supermarkety;
 • Pizzerie, bary i restauracje;
 • Kluby nocne, kręgle;
 • Pola golfowe, basen, lodowiska itp.

Dla początkujących narciarzy szkoły sportowe z doświadczonymi trenerami pracują przez cały rok. Sprzęt sportowy dla dorosłych i dzieci można wypożyczyć. Szczegółowe informacje są dostępne na oficjalnej stronie kurortu Cervinia: www.cervinia.it.

Obejrzyj wideo: NAJNIEBEZPIECZNIEJSZY WŁOSKI PRZEPIS! Matterhorn Trip ep. 1 CERVINIA. Treneiro Vlog ep. 48 (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Dolina Aosty, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej