Planowanie podróży

Przepustka kolejowa Włochy - Przepustka InterRail Włochy

Jeśli planujesz podbić Włochy pociągiem i rozważasz częste przemieszczanie się, ten post może być bardzo przydatny. W końcu, niż płacenie za każdy bilet z punktu A do punktu B, znacznie bardziej opłacalne jest kupienie biletu i zapomnienie o problemach z biletami na czas jego ważności. Dlatego dziś porozmawiamy o InterRail Italy Pass - przełęczy kolejowej, która może stać się po prostu niezbędna podczas planowania podróży do Apeninów.

BlogoItaliano już poruszył ten temat koleje we Włoszech oraz usługa Omio, w której można kupić bilety kolejowe na podróż między największymi miastami Apeninów. Teraz rozważymy inną opcję - podróżPrzepustka InterRail Włochy

Przepustka InterRail Włochy

Ten rodzaj biletu jest ważny tylko we Włoszech. Jego zaletą jest pewien stopień elastyczności, który zapewnia właścicielowi. Możesz więc kupić InterRail Italy Pass, który pozwoli ci korzystać z pociągów 3, 4, 6 lub 8 dowolnych dni w ciągu jednego miesiąca w nieograniczonych ilościach.

W związku z tym cena opcji będzie się zmieniać. Na przykład w 2018 roku przełęcz kolejowa we Włoszech przez 3 dni kosztuje 121 euro, a przez 8 dni - 243 euro.

Jeśli twój wiek wynosi do 27 lat, masz prawo do otrzymania zniżki, a ta sama przepustka na 3 dni będzie tańsza - 92 euro. Bardziej „łagodne” taryfy są również przewidziane dla dzieci w wieku od 4 do 11 lat.

Osobno warto zauważyć, że podane ceny dotyczą podróży w klasie II. Ale dla tych, którzy nie są gotowi na kompromis, zawsze możesz zapłacić nieco drożej i bilet pierwszej klasy.

Oprócz przejazdu pociągiem, przełęcz kolejowa zapewnia również właścicielowi szereg dodatkowych rabatów. Pełna lista dodatkowych korzyści jest dostępna tutaj.

Przepustka InterRail Włochy - Opcja, która dotyczy mieszkańców Europy podróżujących do innych krajów kontynentu. Oznacza to, że jeśli jesteś rezydentem i obywatelem Rosji, Ukrainy lub Białorusi, możesz skorzystać z tej opcji.

Przed zakupem przepustki lepiej jest dla mieszkańców Kazachstanu, Uzbekistanu i innych krajów poradzieckich osobno sprawdzić, czy dotyczy ona Ciebie. Ważne jest również to, że nie można korzystać z przepustki kolejowej - InterRail Italy Pass, jeśli jesteś włoskim posiadaczem paszportu lub masz stałe miejsce zamieszkania we Włoszech.

Ponadto przed wejściem do pociągu może być konieczne zarezerwowanie miejsca i zapłacenie dodatkowych opłat. Takie fi w Europie są dość powszechne, a ich rozmiar zależy od kraju, w którym się przeprowadzasz. Bezpośrednio dla Włoch wykaz opłat dodatkowych za rezerwację jest następujący:

Pociągi Le Frecce / Frecciarossa / Frecciargento / Frecciabianca (trasy we Włoszech, dawniej Eurostar Italia)
Cena rezerwacji: 2. klasa: 10 € / 1. klasa: 15 €

Pociągi InterCity; InterCityNotte, Expresso (tylko miejsca)
Wymagana jest rezerwacja pociągów nocnych: 2. klasa: 3 € / 1. klasa: 3 €

I wreszcie dostawa biletu zakupionego on-line zajmuje oczywiście trochę czasu i nie jest darmowa. Dlatego jeśli wybierasz się do Włoch i zamierzasz skorzystać z przepustki, upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu na jej dostarczenie (3-4 tygodnie).

Koszt dostawy biletu do Rosji i Ukrainy wynosi od 11 do 30 euro, w zależności od taryfy i pilności, co jest tylko dodatkowym argumentem przemawiającym za wcześniejszą rezerwacją.

Miłej podróży

Przydatne zasoby:

  • Kupowanie biletów kolejowych online we Włoszech,
  • Mapa kolei włoskich - trasy pociągów we Włoszech
  • Włoskie koleje: rzeczy, które musisz wiedzieć, kiedy wybierasz się w podróż
  • Koleje Włoskie: rozkłady jazdy pociągów i zakup biletów

Zdjęcie: bibendum84

Obejrzyj wideo: Eurail Pass. Details. Explained. RoamerRealm (Kwiecień 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Planowanie podróży, Następny Artykuł

San Remo we Włoszech: między Genuą a Niceą
Regiony Włoch

San Remo we Włoszech: między Genuą a Niceą

San Remo to wspaniały nadmorski kurort położony na zachodnim wybrzeżu Włoch w regionie Ligurii. Ze względu na łagodny klimat miejscowość wypoczynkowa może przyjmować turystów przez cały rok, zawsze panuje tu atmosfera zabawy i świętowania. San Remo we Włoszech słynie z malowniczej przyrody, obfitości jasnych kwiatów i zieleni, doskonałych plaż, doskonałych sklepów.
Czytaj Więcej
Zabytki Sardynii: 10 najciekawszych miejsc. Część I.
Regiony Włoch

Zabytki Sardynii: 10 najciekawszych miejsc. Część I.

Sardynia to wyspa położona dość daleko od kontynentalnych Włoch. Z tego powodu zarówno warunki klimatyczne, jak i cechy kulturowe są zupełnie inne niż tradycyjnie włoskie. Większość wyspy zajmują malownicze plaże otoczone dziwacznymi klifami, gajami oliwnymi i orzechowymi, różnymi naturalnymi i historycznymi zabytkami Sardynii, powodującymi ciągłe zainteresowanie turystów z całego świata.
Czytaj Więcej
5 najbardziej malowniczych miast nad jeziorem Como
Regiony Włoch

5 najbardziej malowniczych miast nad jeziorem Como

Na granicy Włoch i Szwajcarii w malowniczym regionie Lombardii u podnóża gór alpejskich leży jezioro Como, zachwycające swoim pięknem. Przez stulecia Jezioro Como inspirowało pisarzy, artystów, kompozytorów, filmowców. To miejsce wybrało także wiele celebrytów naszych czasów: George Clooney, Madonna, Ronaldinho i inni.
Czytaj Więcej