Turyn

Muzeum Kawy Lavazza w Turynie

Czy mierzysz swoje życie w łyżkach do kawy? Jeśli tak, to radzę odwiedzić fantastyczne Muzeum Lavazza (Museo Lavazza) w Turynie, poświęcone bogatej kulturze kawy we Włoszech, a także historii największej i najbardziej znanej marki kawy na świecie.

Przed wizytą nie spodziewałem się, że muzeum kawy wywrze na mnie takie wrażenie. Ponad godzinę spędziliśmy w muzeum, badając wiele tematycznych pokoi z oszałamiającymi interaktywnymi eksponatami.

Pośpieszę się z Wami podzielić raportem fotograficznym.

Ekspozycja

Wraz z biletami, które zarezerwowałem online, rozdają specjalny kubek - to Twoja przepustka do interaktywnego świata Muzeum Lavazza. Na trybunach są specjalne miejsca, postaw tam kubek i zacznie się magia.

Przy wejściu do muzeum zobaczysz stoisko z chronologią rozwoju marki Lavazza od 1895 roku, kiedy to Luigi Lavazza założył w Turynie manufakturę.

W kolejnym pokoju odtworzono plantację kawy, na której można poczuć zapach dojrzałych jagód na drzewie - zapach ten generowany jest przez specjalny zielony pierścień na tle poniżej. Magia!

W pobliżu plantacji na specjalnych monitorach można oglądać mini-filmy, diagramy, statystyki, poznać cechy plantacji w różnych krajach, a nawet spróbować samemu wyhodować wysokiej jakości zboże.

Przesuwając specjalny interaktywny ekran, możesz obserwować, jak ziarna kawy zmieniają się podczas procesu prażenia.

Jeśli jesteś zarejestrowany na Instagramie, a następnie w specjalnym wyborze opowiadań o kawie we Włoszech, możesz obejrzeć raport z muzeum, a także dowiedzieć się o moim związku z tym napojem.

Na następnym stojaku, przesuwając ekran, możesz zobaczyć, jak przebiega proces pakowania kawy w puszki, paczki i kapsułki.

W latach 50. i 60. XX wieku kawę pakowano jak konserwy.

Czy wiesz, że nawet astronauci piją kawę Lavazza? Rzeczywiście, w 2014 roku opracowano specjalny ekspres do kawy dla międzynarodowej stacji kosmicznej, który pozwala przygotować swój ulubiony napój w zerowej grawitacji! Aparat o wadze 20 kilogramów przybył na stację 3 maja 2015 r., Może działać przy zerowej atrakcyjności i jest wykonany z metalowych części odpornych na wysokie ciśnienie. Zaszczyt bycia pierwszym, który przetestował cudowną maszynę i spróbował kosmicznego espresso, przypadła pierwszej kobiecie, astronautce z Włoch, inżynierowi lotniczemu Samantha Cristoforetti.

Sąsiadujące ekrany pokazują różnicę w kulturach i rytuałach picia kawy na różnych kontynentach.

Muzeum prezentuje modele ekspresów do kawy od pierwszego do nowoczesnego, a także wersje specjalne.

Teraz kawę we Włoszech można pić dosłownie na każdym rogu.

Marka Lavazza słynie z kampanii reklamowych, a roczny kalendarz zaprasza najlepszych fotografów na świecie. Większość muzeum poświęcona jest reklamie, na dziesiątkach ekranów można zmieniać obrazy na różne lata.

W specjalnych obszarach tematycznych możesz robić zdjęcia na tle postaci z kampanii reklamowej. Zdjęcia zostaną wysłane do Ciebie pocztą.

Pod koniec wizyty czekała na nas niezwykła degustacja espresso. Faktem jest, że ziarna tego napoju zostały przywiezione z Etiopii, co oznacza, że ​​napój ma wyraźny kwaśny smak, którego nigdy nie znajdziesz w tradycyjnym włoskim barze.

W sklepie z pamiątkami możesz kupić atrybuty związane z marką i oczywiście kawę!

  • Przyda ci się: Jak dostać się do Turynu z Mediolanu

Jak kupić bilety online

Jeśli można kupić bilet online, zawsze go wykorzystuję - wnoszę mały wkład w ochronę lasów na naszej planecie i staram się być nowoczesny. Bilet do Muzeum Lavazza kosztuje 10 euro, dla młodych ludzi w wieku od 7 do 25 lat i turystów powyżej 65 lat - 8 euro, dzieci poniżej 6 lat mogą wchodzić z rodzicami za darmo.

Kupiłem bilet na dzień przed wizytą na stronie www.tiqets.com, cały proces trwał 3 minuty. Rozważ proces krok po kroku:

Wybierz datę wizyty - w moim przypadku 30 marca.

Podaj niezbędne bilety, wziąłem 1 osobę dorosłą (osoba dorosła 26-64) za 10 euro i 1 osobę młodą (młodzież 7-25) za 8 euro. Naciśnij przejście do następnego kroku (przejdź do następnego kroku).

Wprowadź imię (imię), nazwisko (nazwisko), adres e-mail (adres e-mail) i numer telefonu kontaktowego (numer telefonu komórkowego)

Kliknij przycisk Potwierdź rezerwację - potwierdź rezerwację i wybierz metodę płatności, na przykład kartą MasterCard.

Wprowadź dane karty.

Voila, bilety są kupowane, można je pobrać na tej samej stronie w formacie PDF.

W tym samym czasie na pocztę docierają 2 listy: z potwierdzeniem zapłaty i biletami. List ponownie podkreśla, że ​​nie trzeba go drukować! Po prostu pokaż kod kreskowy z litery lub z biletu PDF przy wejściu.

Godziny otwarcia i adres

Muzeum Kawy w Turynie znajduje się przy ulicy Via Bologna 32, czynnej codziennie od 10:00 do 18:00. Ostatnie wejście o 17:30. Weekendy: 24, 25 i 31 grudnia, 1 stycznia i 6 kwietnia.

Muzeum znajduje się 25 minut spacerem od zabytkowego centrum miasta. Naprzeciwko jest przystanek autobusu turystycznego Hop-on Hop-off. po zakupie biletu za 16 euro możesz przemieszczać się między zabytkami Turynu bez ograniczeń w ciągu 24 godzin.

Co sądzisz o takich muzeach? Podziel się swoją opinią w komentarzach.

Obejrzyj wideo: MKCAFE PREMIUM -KOLEJNOŚĆ- (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Turyn, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej