Jak się tam dostać

Jak dostać się z Rzymu do Tivoli?

Dojazd do Tivoli z Rzymu jest bardzo łatwy. Dlaczego warto wybrać Tivoli?

  • Zobacz luksusowe wille D'Este, Hadrian i Gregorian.
  • Również w środy odbywa się pchli targ podobny do rzymskiego Porte Porteze.
  • A w Tivoli znajduje się restauracja Sibilla z 300-letnią historią, do której można również uzyskać dostęp podczas indywidualnej wycieczki z Rzymu.

Ta instrukcja pomoże wszystkim podróżnym zaoszczędzić czas, nerwy i pieniądze.

Najbardziej niezawodny i najszybszy sposób dotarcia do Tivoli to pociąg ze stacji Roma Tiburtina. Ale załóżmy, że jak większość turystów zaczynasz podróż od głównego dworca kolejowego w Rzymie, Roma Termini. Przed stacją znajduje się postój taksówek.

Najpierw musimy kupić bilety. Najłatwiej to zrobić samemu w maszynach samoobsługowych (samoobsługa)

Samodzielny zakup biletów kolejowych we Włoszech. Instrukcja ze zdjęciem

Aby kupić bilety samodzielnie, musisz zrozumieć co najmniej jeden z pięciu języków: włoski, angielski, niemiecki, francuski lub hiszpański.

Rozważymy przykład w języku angielskim, ale nawet jeśli nie znasz żadnego z powyższych języków, nie zniechęcaj się - wszystko jest intuicyjnie jasne. Tak więc zaczynamy wprowadzać cel (stacja przyjazdu): Tivoli.

Widzimy opcje od 2,60 do 30 euro. Nie ma różnicy czasu - droga zajmie trochę ponad godzinę, więc zatrzymujemy się na opcji za 2,60.

Wybraliśmy opcję wyjazdu za 10 minut.

Aby to zrobić, zgodnie z harmonogramem, pociąg regionalny do Roma Tiburtina. A stamtąd wsiądź w bezpośredni pociąg w 50 minut do Tivoli.

Wybieramy liczbę biletów, w naszym przypadku były trzy. Kontynuuj, naciskając przycisk NASTĘPNY (DO PRZODU>)

Zaproponowano nam zakup biletu powrotnego, ale planowaliśmy wrócić autobusem. Patrząc w przyszłość, powiem, że autobus jest oczywiście opcją, ale możesz wpaść w korki, a mi się to nie podobało. Bilet kolejowy jest ważny przez 2 miesiące, więc jeśli z jakiegoś powodu nie masz czasu - nie martw się, masz czas. Jak mówią - to Włochy. W razie potrzeby wybierz bilet powrotny i kliknij ZAKUP.

Następnie wybierz opcję płatności gotówką (maksymalna dostępna zmiana to 100 euro) lub kartą. Akceptowane są karty wszystkich popularnych systemów płatności Visa, Mastercard itp.

Wybraliśmy opcję gotówkową. Upuść monety tutaj.

Czekamy na wydrukowanie biletu.

Voila, mamy bilet.

Jedziemy do Tivoli

Ale dla mnie, raczej doświadczonego podróżnika lub mojego przyjaciela Maxa, który mieszkał w Rzymie przez 4 lata, nie było możliwe szybkie znalezienie platformy odlotów. To jest Rzym i nic nie można zrobić. Ale nie rozpaczaj, wskakuj do metra. Metro ma standardowy bilet miejski za 1,5 euro.

Uważaj jak nie wszystkie pociągi jeżdżą na żądaną stację Tiburtina Fs, ale tylko w kierunku Rebibbia.

Podróż z Termini do Tiburtina zajmuje około 15 minut.

Przy wyjściu z metra skręć w lewo na perony (Binari). Jeśli jeszcze nie kupiłeś biletu, poniżej znajdziesz instrukcje dotyczące zakupu biletu na stacji Tiburtina, ponieważ istnieją różnice.

Pociągi do Tivoli odjeżdżają z pierwszej i drugiej platformy.

We Włoszech podwójna kontrola wszystkiego nie będzie zbyteczna. Na przykład na tablicy wyników nie ma napisu „Tivoli”.

Patrzymy na harmonogram na ścianie. Okazuje się, że zbliża nas pociąg do Pescary o 10.33, który przejeżdża przez Tivoli.

Co więcej, nic skomplikowanego - przejdź przez liczne przejścia.

Ważna kwestia - nie zapomnij zweryfikować biletu w takiej maszynie. Jeśli z jakiegoś powodu nie miałeś czasu lub nie mogłeś tego zrobić, możesz napisać długopisem na bilecie stację odjazdu, datę i godzinę. Ta opcja będzie odpowiadać kontrolerowi i bilet musi zostać sprawdzony.

Droga do lepszej przyszłości.

Weź pod uwagę, że przejście z metra na platformę zajmuje około 5-7 minut.

Gratulacje, udało ci się dotrzeć do pociągu.

Kupowanie biletów w Tivoli na stacji Roma Tiburtina

Załóżmy, że jesteś na stacji Tiburtina i musisz kupić bilet do Tivoli. Jest to jeszcze łatwiejsze niż w maszynie samoobsługowej Termini, ale proces jest inny. Po pierwsze, możesz iść do kasy i spróbować wyjaśnić, którego biletu potrzebujesz. W przeważającej części Włosi są bardzo gościnni, a bariera językowa nie jest tutaj przeszkodą. Najważniejsze, aby nie być nieśmiałym.

Znajdź hotel w pobliżu stacji metra Tiburtina

Planując wakacje we Włoszech, nie zdziw się i nie obrażaj się na ewentualne opóźnienia. Po prostu weź to za pewnik. Od niepamiętnych czasów nikt się nie spieszył.

Proces samodzielnego zakupu biletów na stacji Tiburtina odbywa się w takich maszynach.
Rozkład jazdy linii FL2: Roma Tiburtina - Tivoli

Wybierz jeden z pięciu języków.

Szybki wybór jest dostępny w przypadku biletów drugiej klasy.

Potrzebujemy Tivoli.

Bierzemy bilet na 2,60. Możesz płacić tylko gotówką lub kartami specjalnymi. Uwaga: Visa i Mastercard nie są tutaj akceptowane.

Wygląd biletu różni się rozmiarem od zakupionego w Termini. Po kompostowaniu w maszynie powinna pojawić się dziura i wydrukować datę wyjazdu.

Na wszelki wypadek sprawdź harmonogram na ścianie. Najlepszym rozwiązaniem dla nas był czas odlotu o godzinie 12.38 z pierwszej platformy.

Droga do Tivoli: zdjęcia z okna pociągu

Polecam wybrać miejsce w pobliżu okna po prawej stronie samochodu w kierunku ruchu pociągu. Otwarte dla ciebie krajobrazy są tego warte.

Taka jest pogoda we Włoszech w połowie października.

Zbliżając się do Tivoli zobaczysz wąwóz i wodospady o oszałamiającym pięknie. Znajdują się one we wspomnianej na początku willi Gregoriana, 10 minut spacerem od dworca.

To jest główne wejście do stacji w Tivoli. Idź w prawo - do wodospadów, w lewo - mostem do centrum miasta. Aby zobaczyć wszystkie zabytki, będziesz potrzebować cały dzień, aw wygodnym trybie dwa. Abyś mógł spokojnie rozważyć opcję spędzenia nocy w Tivoli, nie ma tu tak wielu hoteli jak w Rzymie, ale są one znacznie tańsze.

Znajdź hotel w Tivoli

Mam nadzieję, że ta instrukcja była dla Ciebie przydatna i nie jest Ci przykro, że udostępniasz ją znajomym w sieciach społecznościowych. W komentarzach możesz zadać wszystkie interesujące pytania.

Obejrzyj wideo: RzymTivoli, luty 2015 (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej