Niemcy

Berlin State Opera

Musimy oddać hołd niemieckiemu geniuszowi technicznemu w Operze Berlińskiej. W każdym teatrze jest niewiele takich „ruchomych” i kreatywnych dekoracji. Wygląda na to, że nie oglądasz spektaklu, ale coś bardzo żywego i poruszającego. Zmiana scenerii rejestruje nie mniej niż samą akcję. Aktorzy od czasu do czasu „wychodzą” teraz na rampę, a potem z balkonu.

Berlin State Opera, odwiedź Berlin Zdjęcie

Berlińska Opera Państwowa (Staatsoper Berlin) jest jednym z najstarszych niemieckich teatrów muzycznych. Znajduje się przy bulwarze Unter den Linden w Berlinie. Nazywany jest także Niemiecką Operą Państwową lub Operą Państwową na Unter den Linden. Występują tu niemieckie i światowe przedstawienia klasycznej opery, balety i dzieła współczesnych kompozytorów.

Trudna, ale fascynująca historia Opery

Opera została zbudowana w 1743 r. Przez niemieckiego architekta Georga Wacława von Knobelsdorf jako Opera Królewska pod Fryderykiem II. W tym czasie był to największy teatr w Europie i trzeci pod względem stażu pracy po operach w Monachium i Hamburgu. Opera rozpoczęła się produkcją Cezara Carla Heinricha Grauna i Kleopatry. Od 1842 r. Zaczęły się odbywać koncerty symfoniczne na scenie teatru. Współpraca z Kaplicą Państwową w Berlinie trwa do dziś.

Audytorium, zdjęcie pixel_me

Ale w 1843 r. Pożar zniszczył prawie cały pierwotny budynek opery i musiał zostać odbudowany. W XX wieku wielu utalentowanych i znanych kompozytorów pracowało w Operze Berlińskiej, takich jak Richard Strauss, Bruno Walter; Dyrygenci - Otto Klemperer i Alexander von Zemlinsky. W 1928 r. Fiodor Iwanowicz Chaliapin i rosyjski Balet Diagilewa wystąpili na tournée po Operze.

Po dojściu Hitlera do władzy żydowscy artyści zostali wydaleni z trupy, ale Herbert von Karajan, który pracował w teatrze do 1945 r., Został głównym orkiestrą zespołu. Podczas drugiej wojny światowej budynek opery został ponownie zniszczony przez bombardowanie.

Po wojnie trwały prace rekonstrukcyjne. Z poprzedniego budynku było tylko kilka elementów w projekcie elewacji.

Teatr nowoczesny

W 2010 r. Budynek Opery Narodowej został ponownie zamknięty z powodu przebudowy. Plany obejmują budowę nowego nowoczesnego budynku, w którym będą działać próby i administracja. Zostanie on podłączony do starych przejść podziemnych i naziemnych. Głównym zadaniem stojącym przed architektami jest przywrócenie opery do pierwotnej formy. W 2017 r. Naprawa powinna zostać zakończona.

Jak się tam dostać

Jedź metrem U6 do stacji Französische Straße.

Obejrzyj wideo: Mozart Gala from the Berlin State Opera HD 1080p (Kwiecień 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety
Regiony Włoch

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety

Miejsce pamięci całej Sycylii - tak krótko, ale zwięźle, można opisać Dolinę Świątyń w Agrigento. Tutaj nawet pył pod stopami wydaje się być nieskończenie starożytny, święty, modlitwy i ... poplamiony krwią niezliczonych i bezimiennych niewolników, którzy wznieśli ogromne starożytne świątynie, obrońców Aragragas, którzy walczyli do końca o swoje mury, setki i tysiące ofiar nieubłaganych władców - od tyranów po gubernatorów cesarza.
Czytaj Więcej
Ośrodek Abano Terme we Włoszech: termy, hotele, atrakcje
Regiony Włoch

Ośrodek Abano Terme we Włoszech: termy, hotele, atrakcje

Abano Terme to słynny kurort termalny w północno-wschodnich Włoszech, w 2013 roku uznany za najlepszy w kraju pod względem różnorodnych świąt kulturalnych i technik terapeutycznych. Znajduje się u podnóża Wzgórz Euganejskich, 10 km od Padwy i 40 km od Wenecji. Legenda głosi, że pierwszą osadę założył tutaj Herkules, powracając z jednej ze swoich kampanii i uderzony pięknem tego regionu i jego łagodnym klimatem.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi we Florencji: historia, godziny otwarcia, bilety
Regiony Włoch

Galeria Uffizi we Florencji: historia, godziny otwarcia, bilety

Wśród zabytków Florencji Galeria Uffizi zajmuje szczególne miejsce, w którym znajduje się jedna z najbogatszych i najbardziej znaczących światowych kolekcji sztuki europejskiej z XIII-XX wieku. O jego znaczeniu świadczy już fakt, że Galeria jest uważana za najczęściej odwiedzane muzeum we Włoszech, a aby podziwiać swoją kolekcję, około półtora miliona ludzi przybywa do Florencji rocznie.
Czytaj Więcej