Rzym

Fontanna dla psów w Rzymie

Fontanny Rzymu znane są z różnorodności i wspaniałości. Ale w tym artykule porozmawiamy o niezwykłej strukturze - fontannie dla psów.

Znajduje się na ulicy o nazwie Via Veneto i zauważenie, że nie jest takie proste. Faktem jest, że ta mała fontanna znajduje się prawie na samej powierzchni ziemi. Jego celem jest zaspokojenie pragnienia czworonożnych zwierząt.

Historia stworzenia

Historia fontanny jest następująca. W połowie XX wieku, przy Via Veneto, podobnie jak teraz, było wiele hoteli, restauracji i kawiarni. Regularnym gościem jednego z nich - baru Gui, zwanego również ABC - był pewien pan Charlie. Codziennie spacerował ulicą i spędzał godziny w barze, popijając szklankę napoju i gazetę.

Polecamy lekturę w nietypowych miejscach:

Człowiekowi zawsze towarzyszyły dwa jego duże psy. To właśnie dla nich kelner z zakładu zaproponował ustawienie małej fontanny przy chodniku, aby zwierzęta mogły pić świeżą wodę, a właściciel nie musiał wychodzić z baru. Pomysł został przełożony na rzeczywistość w 1940 roku.

Fontanna, zwana najmniejszą w Rzymie, jest małą niszą; woda spływa po niej, zbierając się w misce. Bezpośrednio nad niszą znajduje się płaskorzeźba przedstawiająca psa (kufa z wystającym językiem i przednimi łapami), a nad nim wypukłe litery „ABC”, przypominające nazwę taktu, który kiedyś tu był.
Obecnie fontanna została odrestaurowana i działa. Nawiasem mówiąc, woda w nim pochodzi z akweduktu Marzius, który był najdłuższym z 11 akweduktów starożytnego Rzymu i nadal jest ważnym źródłem zaopatrzenia w wodę dla miasta.

Popularne Wiadomości

Kategoria Rzym, Następny Artykuł

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze
Rzym

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze

Teatry są niezaprzeczalną dumą Rzymu. Fani klasycznej opery i baletu bez wątpienia odwiedzą jedną z okazałych instytucji kultury włoskiej stolicy. Fani historii i archeologii będą mogli przechadzać się po pozostałościach starożytnych teatrów, które służyły rozrywce publiczności w czasach starożytnego Rzymu.
Czytaj Więcej
Teatr Marcellusa w Rzymie
Rzym

Teatr Marcellusa w Rzymie

Teatro di Marcello to jedna z najważniejszych atrakcji Włoch, położona w historycznej części Rzymu (Roma), na prawym brzegu Tybru (Tevere), w pobliżu Piazza Venezia. Jest to słynny poprzednik Koloseum (Colosseo) i jeden z największych budynków w starożytnym Rzymie.
Czytaj Więcej
Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić
Rzym

Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić

Podczas każdej wycieczki turystycznej, zwłaszcza do Włoch, przychodzi chwila, w której musisz dotknąć sztuki wysokiej, a nie tylko opalać się na plażach. Oto nasz wybór dziesięciu najlepszych muzeów i galerii w Rzymie. Zalecamy odwiedzanie muzeów w godzinach popołudniowych, gdy nieznacznie zmniejszy się ruch turystyczny.
Czytaj Więcej
Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie
Rzym

Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie

Jednym z aspektów włoskiej turystyki jest możliwość zanurzenia się w procesie zakupów ze smakiem. Aby cieszyć się urokiem drogich marek i nie przepłacać za nie dużo pieniędzy, stworzono specjalne centra handlowe - sklepy. Rzym od dawna zakorzeniony jest w chwale modnej stolicy świata, więc nic dziwnego, że jeden z najlepszych i najwygodniejszych sklepów, Castel Romano, znajduje się w pobliżu stolicy Włoch.
Czytaj Więcej