Niemcy

Akademia Sztuk Pięknych

Wyższa Szkoła Sztuk Pięknych to monumentalny i majestatyczny budynek, który wyróżnia się w zespole architektonicznym, który tworzy taras Bruhl.

Drezdeńska Akademia Sztuk Pięknych, fot. Manu1362

Wyższa Szkoła Sztuk Pięknych (Hochschule für Bildende Künste Dresden) lub Akademia Sztuk Pięknych w Dreźnie jest najstarszą uczelnią wyższą w Saksonii. Budynek został zbudowany w stylu neorenesansowym przez architekta Konstantina Lipsiusa. Budowę przeprowadzono w latach 1891–1894, w wyniku czego powstała akademia połączona z salą wystawienniczą Saskiego Stowarzyszenia Artystów.

Budynki Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych

Monumentalny i majestatyczny budynek wyraźnie wyróżnia się w zespole architektonicznym tworzącym taras Brule: duże okna dla lepszego oświetlenia warsztatów artystycznych, szklana kopuła zwieńczona pozłacaną postacią bogini plotek i posłańcem Zeusa Famy. Kopuła głównej wiedzy Akademii ze względu na swoją formę nosiła przydomek „Sokowirówka cytrynowa”.

Widok z góry na główny budynek, zdjęcie internetowe

Akademia Sztuki była bardzo krytykowana w swoim czasie, były ataki nawet w okresie budowy. Niektórzy uważali, że budynek był zbyt kanciasty, inni twierdzili, że fasady są przeciążone różnymi dekoracjami. Niemniej wszystkie elementy są naprawdę mistrzowsko wykonane, ponieważ pracowali nad nimi najwięksi rzeźbiarze tamtych czasów: Heinrich Epler, Hermann Hulzsch i Johannes Schilling.

W lutym 1945 r. Podczas bombardowania Akademia Sztuk Pięknych uległa zniszczeniu. Budynek został odnowiony w 1952 roku.

Liceum Sztuk Pięknych (Hochschule für Bildende Künste Dresden), fot. Alex Jilitsky

Drugi budynek Akademii Sztuk Pięknych został wybudowany przy Pfotenhauerstraße w 1911 roku przez architektów Juliusa Rudolfa Glezera i Maxa Vrba dla działu rzeźby i zwierząt. Budynek ucierpiał również podczas bombardowania. Został przywrócony w latach 50.

Jest inny budynek - na Güntzstrasse (Güntzstraße).

Jak się tam dostać

Tramwajem 4, 8, 9 do przystanku Theaterplatz.

Jak zaoszczędzić na hotelach?

Wszystko jest bardzo proste - spójrz nie tylko na rezerwację. Wolę wyszukiwarkę RoomGuru. Jednocześnie szuka rabatów na rezerwacji i na 70 innych stronach z rezerwacjami.

Obejrzyj wideo: Dzień na ASP (Styczeń 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

Pałac Senatorów
Włochy

Pałac Senatorów

Renesansowy Pałac Senatorski został zbudowany na Wzgórzu Kapitolu, zaprojektowany przez Michała Anioła. Dziś mieści się w nim Ratusz Rzymu. Pałac Senatorów z Placu Kapitolu To, co dziś znajduje się w Pałacu Senatorów W Rzymie na Wzgórzu Kapitolu znajduje się Pałac Senatorów (Palazzo Senatorio) - stworzenie wielkiego Michała Anioła.
Czytaj Więcej
Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii
Włochy

Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii

W Rzymie ty i twoje dzieci możecie podróżować w czasie. Time Elevator - „Time Lift”, atrakcja kinowa. Atrakcja kinowa Time Elevator Rome O Czasie Winda w Rzymie W Rzymie ty i twoje dzieci możecie wybrać się w podróż w czasie. Time Elevator - cudowna „Time Lift”, atrakcja kinowa, która znajduje się obok Piazza Venezia.
Czytaj Więcej
Wenecja
Włochy

Wenecja

Wenecja to miasto wspaniałych pałaców i malowniczych kanałów, ożywionych baśni i romantycznych kochanków. „Serenissima” (pogodny) - tak nazywała się Wenecja w średniowieczu. Wenecja (Venezia), Collin Key Venice (Venezia) - jedno z najpiękniejszych miast na świecie, położone w lagunie weneckiej. Kiedy słyszysz nazwę miasta, przychodzi na myśl: wąskie kręte kanały, malownicze mosty, gondole i gondoliery, wejścia do domów, które prowadzą bezpośrednio do wody ... Ale opisu Wenecji nie można sprowadzić do standardowej liczby miejsc turystycznych, miasto jest wyjątkowe pod każdym względem.
Czytaj Więcej
Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu
Włochy

Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu

Plac Wenecki jest jednym z głównych placów Rzymu, centrum turystycznego. Spacer po nim przez długi czas nie zadziała, ponieważ w pobliżu jest podjazd i duża koncentracja turystów. Od placu do Koloseum jest Fori Imperiali Street, do Placu Świętego Piotra - Victor Emmanuel Avenue i zaczyna się główna ulica handlowa Corso ze sklepami i butikami.
Czytaj Więcej