Mieszkania do wynajęcia

Jak wynająć mieszkanie w Trastevere, najpiękniejszej dzielnicy Rzymu

Oczywiście najpiękniejszym obszarem Rzymu, w którym może zatrzymać się turysta chcący poczuć atmosferę Wiecznego Miasta, jest Trastevere. To tutaj znajdują się dziesiątki pysznych restauracji i pięknych domów splecionych bluszczem.

Formalnie Trastevere nazywa się wszystkim, co znajduje się po drugiej stronie Tybru, ale radzę osiedlić się w obszarze narysowanym na poniższej mapie:

Viale di Trastevere, po której jeździ tramwaj numer 8, warunkowo dzieli przydzieloną strefę na lewą stronę, gdzie znajduje się kościół Santa Maria in Trastevere (Bazylika Santa Maria in Trastevere) i prawą, gdzie kościół San Francesco a Ripa (San Francesco d 'Assisi a Ripa Grande).

Po lewej stronie jest nieco więcej turystów i restauracji, ale na wielu pasach nawet w ciągu dnia jest prawie pusto.

Przyjaciele często proszeni są o wybranie im dobrego mieszkania na Trastevere, aby zostać na kilka dni i spróbować poczuć ducha prawdziwego Wiecznego Miasta. Istnieje wiele opcji zakwaterowania zarówno w Bucking, jak i Airbnb - polecam korzystanie tylko z tych usług, aby szukać zakwaterowania we Włoszech.

Koszt wynajmu dobrego mieszkania w dzielnicy Trastevere zaczyna się od 60-80 euro dziennie dla dwóch osób. Istnieją bardziej luksusowe opcje dla każdego portfela. Jeśli podobało ci się miejsce zamieszkania na Trastevere, ale wątpisz w to, nie wahaj się zadawać pytań w komentarzach. Wspólnie znajdziemy dla Ciebie idealną opcję

W przeglądzie podam te apartamenty, w których gdybym nie mieszkał na stałe w Rzymie, sam bym pozostał.

Taras i widok na Watykan

Apartament ten znajduje się w pobliżu kościoła Santa Cecilia na Trastevere i oferuje prywatny taras z widokiem na Watykan.

Oto kolejna piękna opcja - apartamenty z tarasem dla trzech osób obok Piazza di San Cosimato za jedyne 80 euro. Na placu rano mija targ rolnika. W samym mieszkaniu drewniane meble i belki są bardzo klimatyczne. Z tarasu widać nawet Ołtarz Ojczyzny na Piazza Venezia, ale bardziej jestem pod wrażeniem widoku na dachy Trastevere.

  • Radzę przeczytać o: wyjątkowych apartamentach w Rzymie z widokiem na panoramę miasta.
  • Przy pierwszej rezerwacji na Airbnb możesz skorzystać z mojej osobistej zniżki.

Luksusowy loft z basenem

Przyznaję, że sam nie wiedziałem, że w Trastevere są apartamenty z basenami. Zatrzymując się na dobrze wyremontowanym poddaszu zaprojektowanym dla dwóch osób, można uzyskać dostęp do basenu wraz z nielicznymi gośćmi domu.

Koszt mieszkania wynosi około 140 euro / dzień, łącznie ze wszystkimi opłatami. Od maja do października, kiedy temperatura rzadko spada poniżej +25, basen jest ogromnym plusem w Rzymie. W tej samej rezydencji jest jeszcze bardziej luksusowa opcja za około 300 euro, ale może pomieścić do 4 osób, a także apartament dla dwóch osób za 150 euro dziennie. Tę drugą opcję można również zarezerwować przez rezerwację.

Dla firmy do 7 osób

Luksusowe apartamenty, które mogą pomieścić grupę przyjaciół lub rodzinę do 7 osób, znajdują się obok Piazza Trilussa. Mieszkanie ma 2 sypialnie, 5 łóżek, 2 łazienki - prawie niemożliwe jest znalezienie czegoś podobnego pod względem pojemności w okolicy i przy tak fajnej lokalizacji.

Widzę tutaj idealne wakacje dla dwóch par przyjaciół. Wieczorne rozmowy serca do serca na balkonie pod kieliszkiem wina z widokiem na stary Rzym. Sen

Apartamenty dla dwóch osób będą kosztować około 230 euro dziennie, a dla siedmiu tylko 350 euro.

Przekraczając most Ponte Sisto, możesz zrobić spokojny krok na placach Campo dei Fiori, Panteonie i Piazza Navona w 10-15 minut.

W średniowieczu wieża kupców

Firma może pomieścić do sześciu osób w średniowiecznej wieży, w której kiedyś mieszkali lokalni przedsiębiorcy. To moja ulubiona część Trastevere, spokojna i piękna - prawdziwy Rzym dla mnie.

W zależności od liczby gości ten apartament będzie kosztował od 150 do 250 euro dziennie.

W domu z bluszczem

W specjalnej sekcji Booking.com o mieszkaniach znalazłem bardzo piękny apartament w pokrytym bluszczem domu. Trzy noce w tym apartamencie będą kosztować tylko 296 euro dziennie dla dwóch osób lub 356 euro dla rodziny lub firmy do 4 osób.

Lokalizacja jest bardzo dobra, do kościoła i centralnego placu Santa Maria in Trastevere dosłownie minutę pieszo.

Przewodnik dla niezależnych turystów

Na poniższej mapie umieszczam wszystkie restauracje, bary, żelatoria, supermarkety, atrakcje, a także apartamenty, które rozważaliśmy w tym artykule.

Skorzystaj ze wskazówek, osiedl się w najpiękniejszej części Rzymu i zakochaj się w Wiecznym Mieście. Jeśli potrzebujesz porady, zapraszamy do komentowania.

Obejrzyj wideo: Charming studio apartment with terrace for rent in Parioli - Spotahome ref 226565 (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Mieszkania do wynajęcia, Następny Artykuł

Bazylika Santa Maria in Aracheli
Włochy

Bazylika Santa Maria in Aracheli

Santa Maria in Aracheli to piękna bazylika na Kapitolu. Prowadzą do niego wielkie schody, stworzone jako znak wyzwolenia Rzymu z zarazy. Kościół został zbudowany w VI wieku na miejscu świątyni Junona, tej samej, w której żyły gęsi, które uratowały Rzym przed Galami. I to nie wszystko! Michał Anioł i Donatello, kolumny ze starych (przedchrześcijańskich) świątyń Rzymu i ...
Czytaj Więcej
Wróć do Salerno: część II
Włochy

Wróć do Salerno: część II

Tak więc, drodzy czytelnicy, kiedy ostatni raz spacerowaliśmy po historycznym centrum nadmorskiego Salerno, cieszyliśmy się pięknem promenady, Villa Comunale i teatru Verdi. Cóż, teraz możesz zafundować sobie coś smacznego. Ale hej, miej trochę cierpliwości i nie idź do pierwszego baru lub osterii, na którą się natkniesz.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi
Włochy

Galeria Uffizi

Galeria prezentuje nieocenione dzieła Leonarda „Adoracja Trzech Króli” i „Zwiastowanie”; Jedynym znaczącym obrazem Michała Anioła jest tondo przedstawiające Świętą Rodzinę. Muzeum Uffizi ma najbardziej pouczającą na świecie kolekcję obrazów Botticellego. Na tle Galerii Uffizi (Galleria degli Uffizi), Galeria Uffizi (Galleria degli Uffizi) jest najsłynniejszym florenckim muzeum sztuki.
Czytaj Więcej
Bazylika San Giovanni in Laterano
Włochy

Bazylika San Giovanni in Laterano

Bazylika Laterańska to Katedra Rzymska, „Basilica maior” z krzesłem biskupa i tronem papieża. Oto jedna ze starożytnych relikwii chrześcijańskich - Skała Świętego Mikołaja (Święte Schody), wzdłuż której Chrystus wstąpił na sąd Piłata. Bazylika św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano (Bazylika San Giovanni in Laterano), fot. R4all Katedra św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano lub Bazylika Laterańska (Bazylika San Giovanni in Laterano - Bazylika San Giovanni in Laterano) spotyka kolosalną orientalną fasadę w 1735 r., Alessandro Galilea.
Czytaj Więcej