Włochy

Ołtarz Pokoju

Ołtarz Pokoju znajduje się w pięknym nowoczesnym budynku, w którym oprócz niego znajduje się także muzeum. W swoich rysunkach ekspozycyjnych, zdjęciach, makietach, rysunkach bardziej „nowego” Rzymu można obejrzeć film lub przeczytać artykuł. Cóż, oczywiście, spójrz na Ołtarz Pokoju nie przez szybę.

Widok z przodu ołtarza pokoju, fot. Klaus Wagensonner

W Rzymie, na skrzyżowaniu Lungotevere w Augusta z małą Via Tomacelli, stoi nowoczesny pawilon z kamienia, szkła i stali. Ten budynek został zbudowany przez architekta Richarda Mayera. Wewnątrz znajduje się starożytna świątynia - Ołtarz Pokoju (Ara Pacis Augustae).

Historia ołtarza pokoju

Ołtarz Pokoju został wzniesiony w 13 rpne na Champ de Mars. Zainstalowano go decyzją Senatu. Budowę poświęcono zwycięskiemu powrotowi Augusta z kampanii w Hiszpanii i południowej Galii. Symbolizował ustanowienie pokoju dla Rzymian przez wiele lat - okres „Pax Romana”.

Procesja z płaskorzeźbą, fot. Klaus Wagensonner

Ołtarz był marmurowym prostokątnym ołtarzem o wysokości sześciu metrów (wraz z podium). Zewnętrzne boki konstrukcji ozdobiono mitologicznymi płaskorzeźbami. Każdego roku składano tu ofiary, a kapłani modlili się o zachowanie pokoju Augusta.

Stopniowo pole Marsa było budowane. W IV wieku barbarzyńcy dokonali najazdu na Rzym, aw V wieku Imperium Rzymskie upadło. Ołtarz został opuszczony, zalany wodami Tybru i pokryty piaskiem. Święty ołtarz został na długo zapomniany.

Saturnia tellus - jedna z dobrze zachowanych płaskorzeźb

W 1568 r. Przeprowadzono prace wykopaliskowe w piwnicy pałacu Fiano przy ulicy Corso. Znaleziono marmurowe fragmenty starożytnego ołtarza. Następnie zabrano ich do Florencji. Nowe wykopaliska zostały zainicjowane przez archeologów w XIX wieku, a badania kontynuowano w XX wieku. Prace przeprowadzono ostrożnie - pozostałości budowli były kruche, a piwnice starego pałacu groziły zawaleniem.

Znalezione fragmenty zostały dokładnie zbadane. Rozpoczęto odbudowę starożytnej rzymskiej świątyni. Podczas rekonstrukcji wykorzystano pisemne dowody i starożytne monety z wizerunkiem Ołtarza. Za panowania Mussoliniego problem instalacji pomnika został rozwiązany. Dla niego zbudowano pawilon naprzeciwko odrestaurowanego mauzoleum Augusta.

Ołtarz, fot. Danita Copeland

Ołtarz Pokoju dzisiaj

Zabytkowy zabytek, chroniony potężnymi ścianami budynku zewnętrznego, przetrwał II wojnę światową. Na początku XXI wieku postanowiono zastąpić zrujnowany pawilon. Architekt Richard Mayer wygrał konkurs, aw 2006 roku wzniósł nowe szklane mauzoleum nad Ołtarzem Pokoju.

Pawilon Mayera chroni starożytną rzymską świątynię przed kaprysami pogody i służy jako sala do wystaw czasowych.

Ołtarz pokoju (Ara Pacis), fot. Paul Nine-O

Godziny muzealne

Pon.-niedz. 09:30 - 19:30;
24 i 31 grudnia, w godz. 09:30 - 14.00.
Weekendy: 1 stycznia, 1 maja, 25 grudnia.

Bilety

Dorośli - 10,50 €,
preferencyjne - 8,50 €;
dzieci poniżej 6 lat - bezpłatnie.

W zależności od wystaw czasowych odbywających się w muzeum zmienia się cena. Sprawdź aktualne informacje na stronie www.arapacis.it.

Aby nie stać w kolejce, kup bilet online. Wystarczy wydrukować czek elektroniczny i przedstawić go na bramce obrotowej.

Ara Pacis znajduje się w karcie turystycznej Roma Pass.

Jak się tam dostać

Atrakcje, do których można dotrzeć:
metrem do stacji Flaminio lub Spagna, a następnie przejść 700 metrów;
wsiąść do autobusu 628, C3, nr 25 do przystanku Augusto Imperatore / ara Pacis lub 301 do Augusto Imperatore.

Jak zaoszczędzić na hotelach?

Wszystko jest bardzo proste - spójrz nie tylko na rezerwację. Wolę wyszukiwarkę RoomGuru. Jednocześnie szuka rabatów na rezerwacji i na 70 innych stronach z rezerwacjami.

Obejrzyj wideo: Ołtarz adoracji Światło Pojednania i Pokoju (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Włochy, Następny Artykuł

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze
Rzym

Teatry w Rzymie - przewodnik po teatrze

Teatry są niezaprzeczalną dumą Rzymu. Fani klasycznej opery i baletu bez wątpienia odwiedzą jedną z okazałych instytucji kultury włoskiej stolicy. Fani historii i archeologii będą mogli przechadzać się po pozostałościach starożytnych teatrów, które służyły rozrywce publiczności w czasach starożytnego Rzymu.
Czytaj Więcej
Teatr Marcellusa w Rzymie
Rzym

Teatr Marcellusa w Rzymie

Teatro di Marcello to jedna z najważniejszych atrakcji Włoch, położona w historycznej części Rzymu (Roma), na prawym brzegu Tybru (Tevere), w pobliżu Piazza Venezia. Jest to słynny poprzednik Koloseum (Colosseo) i jeden z największych budynków w starożytnym Rzymie.
Czytaj Więcej
Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić
Rzym

Muzea i galerie Rzymu, które każdy powinien odwiedzić

Podczas każdej wycieczki turystycznej, zwłaszcza do Włoch, przychodzi chwila, w której musisz dotknąć sztuki wysokiej, a nie tylko opalać się na plażach. Oto nasz wybór dziesięciu najlepszych muzeów i galerii w Rzymie. Zalecamy odwiedzanie muzeów w godzinach popołudniowych, gdy nieznacznie zmniejszy się ruch turystyczny.
Czytaj Więcej
Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie
Rzym

Castel Romano - najlepszy outlet w Rzymie

Jednym z aspektów włoskiej turystyki jest możliwość zanurzenia się w procesie zakupów ze smakiem. Aby cieszyć się urokiem drogich marek i nie przepłacać za nie dużo pieniędzy, stworzono specjalne centra handlowe - sklepy. Rzym od dawna zakorzeniony jest w chwale modnej stolicy świata, więc nic dziwnego, że jeden z najlepszych i najwygodniejszych sklepów, Castel Romano, znajduje się w pobliżu stolicy Włoch.
Czytaj Więcej