Włochy

Ołtarz Pokoju

Ołtarz Pokoju znajduje się w pięknym nowoczesnym budynku, w którym oprócz niego znajduje się także muzeum. W swoich rysunkach ekspozycyjnych, zdjęciach, makietach, rysunkach bardziej „nowego” Rzymu można obejrzeć film lub przeczytać artykuł. Cóż, oczywiście, spójrz na Ołtarz Pokoju nie przez szybę.

Widok z przodu ołtarza pokoju, fot. Klaus Wagensonner

W Rzymie, na skrzyżowaniu Lungotevere w Augusta z małą Via Tomacelli, stoi nowoczesny pawilon z kamienia, szkła i stali. Ten budynek został zbudowany przez architekta Richarda Mayera. Wewnątrz znajduje się starożytna świątynia - Ołtarz Pokoju (Ara Pacis Augustae).

Historia ołtarza pokoju

Ołtarz Pokoju został wzniesiony w 13 rpne na Champ de Mars. Zainstalowano go decyzją Senatu. Budowę poświęcono zwycięskiemu powrotowi Augusta z kampanii w Hiszpanii i południowej Galii. Symbolizował ustanowienie pokoju dla Rzymian przez wiele lat - okres „Pax Romana”.

Procesja z płaskorzeźbą, fot. Klaus Wagensonner

Ołtarz był marmurowym prostokątnym ołtarzem o wysokości sześciu metrów (wraz z podium). Zewnętrzne boki konstrukcji ozdobiono mitologicznymi płaskorzeźbami. Każdego roku składano tu ofiary, a kapłani modlili się o zachowanie pokoju Augusta.

Stopniowo pole Marsa było budowane. W IV wieku barbarzyńcy dokonali najazdu na Rzym, aw V wieku Imperium Rzymskie upadło. Ołtarz został opuszczony, zalany wodami Tybru i pokryty piaskiem. Święty ołtarz został na długo zapomniany.

Saturnia tellus - jedna z dobrze zachowanych płaskorzeźb

W 1568 r. Przeprowadzono prace wykopaliskowe w piwnicy pałacu Fiano przy ulicy Corso. Znaleziono marmurowe fragmenty starożytnego ołtarza. Następnie zabrano ich do Florencji. Nowe wykopaliska zostały zainicjowane przez archeologów w XIX wieku, a badania kontynuowano w XX wieku. Prace przeprowadzono ostrożnie - pozostałości budowli były kruche, a piwnice starego pałacu groziły zawaleniem.

Znalezione fragmenty zostały dokładnie zbadane. Rozpoczęto odbudowę starożytnej rzymskiej świątyni. Podczas rekonstrukcji wykorzystano pisemne dowody i starożytne monety z wizerunkiem Ołtarza. Za panowania Mussoliniego problem instalacji pomnika został rozwiązany. Dla niego zbudowano pawilon naprzeciwko odrestaurowanego mauzoleum Augusta.

Ołtarz, fot. Danita Copeland

Ołtarz Pokoju dzisiaj

Zabytkowy zabytek, chroniony potężnymi ścianami budynku zewnętrznego, przetrwał II wojnę światową. Na początku XXI wieku postanowiono zastąpić zrujnowany pawilon. Architekt Richard Mayer wygrał konkurs, aw 2006 roku wzniósł nowe szklane mauzoleum nad Ołtarzem Pokoju.

Pawilon Mayera chroni starożytną rzymską świątynię przed kaprysami pogody i służy jako sala do wystaw czasowych.

Ołtarz pokoju (Ara Pacis), fot. Paul Nine-O

Godziny muzealne

Pon.-niedz. 09:30 - 19:30;
24 i 31 grudnia, w godz. 09:30 - 14.00.
Weekendy: 1 stycznia, 1 maja, 25 grudnia.

Bilety

Dorośli - 10,50 €,
preferencyjne - 8,50 €;
dzieci poniżej 6 lat - bezpłatnie.

W zależności od wystaw czasowych odbywających się w muzeum zmienia się cena. Sprawdź aktualne informacje na stronie www.arapacis.it.

Aby nie stać w kolejce, kup bilet online. Wystarczy wydrukować czek elektroniczny i przedstawić go na bramce obrotowej.

Ara Pacis znajduje się w karcie turystycznej Roma Pass.

Jak się tam dostać

Atrakcje, do których można dotrzeć:
metrem do stacji Flaminio lub Spagna, a następnie przejść 700 metrów;
wsiąść do autobusu 628, C3, nr 25 do przystanku Augusto Imperatore / ara Pacis lub 301 do Augusto Imperatore.

Jak zaoszczędzić na hotelach?

Wszystko jest bardzo proste - spójrz nie tylko na rezerwację. Wolę wyszukiwarkę RoomGuru. Jednocześnie szuka rabatów na rezerwacji i na 70 innych stronach z rezerwacjami.

Obejrzyj wideo: Ołtarz adoracji Światło Pojednania i Pokoju (Luty 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Włochy, Następny Artykuł

Stephanie Sandrelli
Sławni Włosi i Włosi

Stephanie Sandrelli

Stefania Sandrelli (Stefania Sandrelli) - aktorka filmowa z Włoch, modelka, reżyserka i scenarzystka. Ma ponad osiemdziesiąt prac w filmach różnych gatunków (komedie, melodramaty, dramaty, thrillery, kino intelektualne, filmy erotyczne). Biografia Przyszła aktorka urodziła się 5 czerwca 1946 r. We włoskiej gminie Viareggio w regionie Toskania w prowincji Lucca (Provincia di Lucca).
Czytaj Więcej
Umberto Tozzi
Sławni Włosi i Włosi

Umberto Tozzi

Umberto Antonio Tozzi to popularny włoski kompozytor, piosenkarz pop i aktor. Mając doskonałe umiejętności wokalne od wczesnego dzieciństwa, zasłynął kompozytorem w wieku 22 lat. Dziś, uznany za najbardziej poszukiwanego włoskiego artystę poza ojczyzną, od momentu wydania swoich albumów Tozzi sprzedał około 45 milionów.
Czytaj Więcej
Galileo Galilei - założyciel nauk ścisłych
Sławni Włosi i Włosi

Galileo Galilei - założyciel nauk ścisłych

Nazwisko wybitnego włoskiego naukowca Galileo Galilei (Galileo Galilei) jest dobrze znane nawet osobom, które są dalekie od fizyki, matematyki i astronomii. Jego podstawowe dzieła i wynalazki miały znaczący wpływ na rozwój myśli naukowej XVI - XVII wieku i kolejnych epok. Biografia Galileo Galilei był przekonanym racjonalistą, który wierzył, że wszystkie zjawiska i prawa natury mają swoje własne wyjaśnienia i podlegają ludzkiemu umysłowi.
Czytaj Więcej
Adriano Celentano
Sławni Włosi i Włosi

Adriano Celentano

Kreatywna kariera światowej sławy włoskiego Adriano Celentano jest bogata i różnorodna. U utalentowanego idola kobiet charyzmatyczny wygląd łączy się z wyrazistym charakterem. Niski, ochrypły głos piosenkarza uzupełnia zdolność aktora do nadania unikalnej charakterystyki każdej odgrywanej roli.
Czytaj Więcej