Społeczeństwo

Papież nazwał nazwiska 19 nowych kardynałów

Papież Franciszek tego wieczoru nadał imiona 19 kapłanów, którzy otrzymają nową godność i staną się kardynałami.

Stwierdził, że uroczyste mianowanie duchownych odbędzie się za 9 dni, tj. 22 stycznia w Rzymie. Papież ogłosił swoją decyzję w niedzielę w Watykanie po zakończeniu czytania modlitwy „Angelus”. Wcześniej Franciszek osobiście ochrzcił 32 dzieci w Kaplicy Sykstyńskiej (Capella Sistina).

Wśród duchownych, którzy zostaną podniesieni do godności kardynała, jest 98-letnia Loris Capovilla (Loris Capovilla), poprzednio sekretarz papieża Roncalli (Roncalli). Roncalli, znany również jako Jan XXIII, był 261. głową Kościoła katolickiego w latach 1958–1963, aw 2000 r. Podjęto decyzję o podniesieniu papieża w obliczu świętych.

Nowi kardynałowie będą kapłanami z różnych krajów, takich jak Wielka Brytania, Brazylia, Chile, Korea, Ameryka i wielu innych. Warto zauważyć, że Franciszek postanowił wyświęcić Pietro Parolina na to wysokie stanowisko Sekretarza Stanu Watykanu. Jak stwierdził papież, wybrani przez niego kardynałowie „są doskonałym przykładem silnej i długiej więzi między Kościołem Rzymu a innymi kościołami światowymi”.

Tymczasem popularność obecnej głowy Kościoła katolickiego stale rośnie. Miniony rok 2013 okazał się bardzo korzystny i udany dla Franciszka.

Tak więc papież został nazwany człowiekiem roku w kilku autorytatywnych czasopismach w Ameryce, a kilka dni temu został pierwszym papieżem, który znalazł się na liście najbardziej autorytatywnych i wpływowych ludzi w Chinach.

Papież Franciszek otrzymał honorowe trzecie miejsce w rankingu najbardziej szanowanych ludzi w Chinach w 2013 roku. Ale tytuły honorowe przypisane papieżowi też się na tym nie kończą.

Niedawno stało się wiadome, że amerykański magazyn modowy Esquire uznał nowego szefa Kościoła katolickiego za najbardziej stylowego mężczyznę roku 2013.

Redaktorzy pisma tłumaczyli swój wybór faktem, że styl Franciszka jest dokładnym odzwierciedleniem jego światopoglądu i aspiracji. Tak więc papież wolał proste ubrania od luksusowych strojów z drogocennymi kamieniami noszonymi przez jego poprzedników, co podkreśla bliskość papieża do zwykłych ludzi. Będąc niezwykle skromną osobą, Franciszek odmówił luksusowych apartamentów, które wcześniej zajmowały głowę Kościoła katolickiego, a także drogich limuzyn przypisanych mu przez status.

Franciszek, który został wybrany nowym papieżem w marcu ubiegłego roku od samego początku swojej działalności, przyciągnął powszechną uwagę.

Jego nazwisko regularnie pojawia się w nagłówkach gazet, a wyszukiwane hasło „Papież” stało się prawie najpopularniejsze w 2013 roku.

W ciągu ośmiu miesięcy, kiedy był na swoim miejscu honorowym, papież nie marnował czasu na próżno: nie tylko głosił współczucie i współczucie dla wszystkich, ale wyraźnie pokazał, jak to zrobić. Francis wielokrotnie odwiedzał schroniska dla sierot, specjalne obozy dla nielegalnych migrantów, a także liczne szpitale.

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Społeczeństwo, Następny Artykuł

Co zobaczyć we Florencji w 1 dzień: plan podróży
Miasta Włoch

Co zobaczyć we Florencji w 1 dzień: plan podróży

Florencja to miasto sztuki, kolebka renesansu. Miasto jest bardzo dogodnie położone prawie na środku drogi między północą Włoch a stolicą. Dojazd do Florencji nie będzie trudny z żadnego większego miasta, czy to Wenecji, Mediolanu czy Rzymu. Dlatego wielu podróżników do Włoch stara się uwzględnić Florencję w swoim planie podróży, woląc spędzić tutaj tylko 1 dzień.
Czytaj Więcej
Bilety do galerii Borghese: jak kupować online i odwiedzić najciekawsze
Miasta Włoch

Bilety do galerii Borghese: jak kupować online i odwiedzić najciekawsze

W rankingu najlepszych muzeów w Rzymie Galeria Borghese jest konsekwentnie jednym z pierwszych miejsc. Tysiące podróżników codziennie spieszą się do starej willi, gdzie wśród ogromnej liczby arcydzieł można zobaczyć tak znane dzieła, jak „Zejście z krzyża” Rubensa, „Dawid z głową Goliata” Caravaggia, „Dama z jednorożcem” Rafaela, a także rzeźby wielkiego Berniniego.
Czytaj Więcej
Metro w Rzymie: mapa, koszt, godziny otwarcia
Miasta Włoch

Metro w Rzymie: mapa, koszt, godziny otwarcia

BlogoItaliano pisał już kiedyś o systemie transportu publicznego w Rzymie, ale w ostatnim artykule bardzo krótko rozmawialiśmy o rzymskim metrze. Chociaż metro w Rzymie jest skromne jak na standardy moskiewskie, warto poświęcić temu osobny artykuł. Ponadto w ostatnich latach metro w Rzymie szybko się rozwija.
Czytaj Więcej