Wenecja

Jak dostać się z lotniska Marco Polo (VCE)

Międzynarodowe lotnisko w Wenecji, Marco Polo (Aeroporto di Venezia Marco Polo, VCE) jest słusznie uważane za jedno z największych we Włoszech, mimo że ma tylko jeden terminal. Bliskość Wenecji i Padwy (Padwa) tylko zwiększa jego popularność. Samo lotnisko znajduje się w mieście Tessera.

W artykule szczegółowo przeanalizujemy wszystkie sposoby dotarcia do Wenecji z lotniska, a także logistykę do najbliższych popularnych miejsc turystycznych.

Do Wenecji

Autobusem za 7 euro / osobę

Dostanie się z Marco Polo do miasta na wodzie nie będzie trudne: między nimi stale odbywa się transport. Możesz więc przyjechać do Wenecji autobusem z lotniska (opcja najbardziej ekonomiczna). Niebiesko-pomarańczowe autobusy AVTO zabiorą Cię do Piazzale Roma za jedyne 7 euro. Chodzą dość często - co 15 minut, a cała trasa zajmuje 25-30 minut. Bilety podróżne są dostępne u kierowcy.

Taksówką za 50 euro

Jeśli spieszysz się lub lubisz podróżować komfortowo, możesz wziąć taksówkę. Koszt wycieczki na Piazzale Roma wyniesie około 50 euro, dlatego zalecamy wcześniejszą rezerwację transferu na stronie kiwitaxi.ru

Taksówką wodną

Inną opcją dla miłośników komfortu jest taksówka wodna. Jest to być może najdroższa opcja, ale jeśli twój hotel znajduje się w centrum Wenecji, warto to rozważyć.

Świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy i natychmiastowe odczucie atmosfery miasta jest zarezerwowanie wspólnego przelewu za 32 euro. Być może będziesz musiał poczekać do 40 minut na innych pasażerów na lotnisku. Jeśli twój hotel znajduje się w odległym miejscu wewnątrz kanału, zostaniesz wysadzony jak najbliżej w odległości spaceru.

  • Czytaj: Wskazówki dotyczące wyboru hotelu w Wenecji.

Pojedyncza podróż kosztuje około 150 euro, czas podróży to jedna godzina.

Prywatną łodzią motorową

Firmom do 6 osób zalecamy przyjazd prywatną motorówką do Wenecji. Zamów przelew o wartości 190 euro z góry, zalecamy tutaj.

Spotkasz się na lotnisku, pomóż z bagażem. W przypadku działania siły wyższej przelew można anulować bezpłatnie w ciągu 24 godzin.

  • Oficjalna strona lotniska Marco Polo: www.veniceairport.it.

Istnieje również możliwość korzystania z wirtualnych wyświetlaczy lotniska na:
www.veniceairport.it/voli/voli-di-oggi/tutte-le-partenze.html (odjazdy)
www.veniceairport.it/voli/voli-di-oggi/tutti-gli-arrivi.html (przyjazdy).

Do dworca kolejowego Mestre

Do stacji kolejowej Mestre z lotniska Marco Polo można dojechać autobusem ACTV na trasie nr 15 i autobusami AVTO FLY BUS. Podróżują regularnie w odstępie 10-15 minut, czas podróży to 25-30 minut. Koszt: 3-5 euro. Oprócz tej opcji możesz wziąć taksówkę, kosztuje ona około 50 euro.

Do dworca kolejowego Santa Lucia

Podobnie jak dworzec Mestre, możesz dojechać autobusem lub taksówką do Santa Lucia. Pierwszą i oczywiście opcją budżetową są autobusy ACTV nr 5 i terminal ATVO AIR. Chodzą dość często, czas podróży wynosi 35 minut.

Na lotnisko w Treviso

W takim przypadku dotarcie na lotnisko w Treviso będzie najwygodniejsze taksówką - jest to opcja non-stop, ale jest bardzo droga.

Jeśli nie masz pieniędzy, ale masz czas, weź autobus ATVO do centrum Treviso, a następnie przesiądź się na trasę ACTT nr 6. Kolejną opcją transferu jest autobus ATVO do Mestre i z Mestre na lotnisko Treviso. I wreszcie autobus ATVO do Piazzale Roma oraz z Piazzale Roma na lotnisko Treviso autobusem ATVO.

Do Padwy

Możesz dostać się do centrum Padwy autobusem FSBusitalia lub skorzystać z trasy ACTV nr 15 (lub promu ATVO FLY BUS) do stacji kolejowej Mestre, skąd możesz złapać dowolny pociąg do Padwy. Inną opcją jest skorzystanie z usługi wynajmu samochodu.

Do morza

Z lotniska w Wenecji można natychmiast pomachać do morza na rejsy takie jak Cavallino, Punta Sabbioni, Porto Santa Margherita i inne.

ATVO organizuje liczne loty do miejsc docelowych. Koszt i harmonogram można znaleźć tutaj: www.atvo.it.

Do ośrodków narciarskich

Z Marco Polo możesz lecieć nad morze w miesiącach letnich, a zimą w góry. Do najbliższych ośrodków narciarskich można dojechać autobusem Cortina Express, który zapewnia turystów do Longarone, Tai (Tai), Cortiny (Cortina) i innych miejsc. ATVO Coach Service łączy Marco Polo z Cortiną, Alpago, Val Zoldana i Val Pusteria. W sezonie zimowym Dolomiti Ski Shuttle przenosi wszystkich z lotniska do Arabba, Alleghe, Falcade, Canale D'Agordo, Selva di Cadore i Val di Zoldo (Val di Zoldo).

Możesz dowiedzieć się więcej na temat lotniska Marco Polo na oficjalnej stronie internetowej: www.veniceairport.it.

Istnieje również możliwość korzystania z wirtualnych wyświetlaczy lotniska na:

  • www.veniceairport.it/voli/voli-di-oggi/tutte-le-partenze.html (odjazdy)
  • www.veniceairport.it/voli/voli-di-oggi/tutti-gli-arrivi.html (przyjazdy).

Przydatne informacje

Główne lotnisko w Wenecji nosi imię wielkiego podróżnika Marco Polo, Europejczyka, który odkrył Chiny. Ma to niesamowite znaczenie: za każdym razem, gdy przybywają do miasta na wodzie, jego goście odkrywają coś nowego i nieznanego, nawet jeśli nie przyjeżdżają tu po raz pierwszy. Lotnisko jest bez wątpienia „twarzą” miasta.

Przez prawie cały rok turyści starają się odwiedzić lokalne atrakcje, przybywając do miasta docelowego z lotniska Marco Polo. Należy zauważyć, że w 2008 r. Weneckie lotnisko przyjęło prawie 7 milionów pasażerów, stając się czwartym we Włoszech pod względem ruchu pasażerskiego i liczby startów / lądowań.

Terminal weneckiego portu lotniczego został otwarty w 2002 roku, a dziś jest już załadowany prawie do maksimum. I nie jest to zaskakujące: obsługuje nie tylko regularne, ale także loty czarterowe, nie tylko włoskie, ale także zagraniczne, a także codziennie przyjmuje tysiące gości.

Sam budynek lotniska nie można nazwać niezwykłym: terminal zajmuje trzy piętra. Pierwszy z nich został przekazany przylotom, na drugim piętrze znajduje się sześćdziesiąt stanowisk odprawy oraz kilka salonów i poczekalni, w których pasażerowie mogą wygodnie skrócić czas oczekiwania na lot, a na trzecim piętrze znajdują się liczne biura różnych linii lotniczych i innych firm. Cały terminal jest dosłownie pełen restauracji i butików modowych, w których nawet najbardziej wyrafinowani miłośnicy zakupów znajdą coś dla siebie. Warto również zauważyć, że w strefie rekreacyjnej Marco Polo znajduje się nawet salon SPA, punkt pierwszej pomocy, a także kilka usług dla osób niepełnosprawnych.

Ponadto od trzech lat lotnisko w Wenecji oferuje niezwykłą usługę: każdy pasażer może wyznać lub otrzymać błogosławieństwo księdza pracującego w kaplicy prawosławnej.

Z Marco Polo możesz polecieć nie tylko do największych miast w kraju, ale także poza jego granice, a nawet przekroczyć ocean, docierając np. Do Nowego Jorku lub Filadelfii.

Nie trzeba dodawać, że do Wenecji można dostać się z bezpośrednich lotów z Moskwy oraz z 1 przesiadką z Petersburga i Mińska na regularne loty? Ponadto z Wenecji codziennie odbywają się loty do wszystkich głównych miast Europy: Oslo, Genewy, Madrytu, Barcelony, Luksemburga i wielu innych miast. Możesz polecieć na weneckie lotnisko, podróżując zarówno drogimi, jak i stosunkowo tanimi liniami lotniczymi.

Obejrzyj wideo: Venice Piazzale Roma to Marco Polo Airport (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Wenecja, Następny Artykuł

Bazylika Santa Maria in Aracheli
Włochy

Bazylika Santa Maria in Aracheli

Santa Maria in Aracheli to piękna bazylika na Kapitolu. Prowadzą do niego wielkie schody, stworzone jako znak wyzwolenia Rzymu z zarazy. Kościół został zbudowany w VI wieku na miejscu świątyni Junona, tej samej, w której żyły gęsi, które uratowały Rzym przed Galami. I to nie wszystko! Michał Anioł i Donatello, kolumny ze starych (przedchrześcijańskich) świątyń Rzymu i ...
Czytaj Więcej
Wróć do Salerno: część II
Włochy

Wróć do Salerno: część II

Tak więc, drodzy czytelnicy, kiedy ostatni raz spacerowaliśmy po historycznym centrum nadmorskiego Salerno, cieszyliśmy się pięknem promenady, Villa Comunale i teatru Verdi. Cóż, teraz możesz zafundować sobie coś smacznego. Ale hej, miej trochę cierpliwości i nie idź do pierwszego baru lub osterii, na którą się natkniesz.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi
Włochy

Galeria Uffizi

Galeria prezentuje nieocenione dzieła Leonarda „Adoracja Trzech Króli” i „Zwiastowanie”; Jedynym znaczącym obrazem Michała Anioła jest tondo przedstawiające Świętą Rodzinę. Muzeum Uffizi ma najbardziej pouczającą na świecie kolekcję obrazów Botticellego. Na tle Galerii Uffizi (Galleria degli Uffizi), Galeria Uffizi (Galleria degli Uffizi) jest najsłynniejszym florenckim muzeum sztuki.
Czytaj Więcej
Bazylika San Giovanni in Laterano
Włochy

Bazylika San Giovanni in Laterano

Bazylika Laterańska to Katedra Rzymska, „Basilica maior” z krzesłem biskupa i tronem papieża. Oto jedna ze starożytnych relikwii chrześcijańskich - Skała Świętego Mikołaja (Święte Schody), wzdłuż której Chrystus wstąpił na sąd Piłata. Bazylika św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano (Bazylika San Giovanni in Laterano), fot. R4all Katedra św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano lub Bazylika Laterańska (Bazylika San Giovanni in Laterano - Bazylika San Giovanni in Laterano) spotyka kolosalną orientalną fasadę w 1735 r., Alessandro Galilea.
Czytaj Więcej