Restauracje w Rzymie

Recenzja Taberna De 'Gracchi - pysznej restauracji w pobliżu Watykanu

Restauracja Taberna De 'Gracchi znajduje się zaledwie 10 minut spacerem od Muzeów Watykańskich. Yana i ja znaleźliśmy to miejsce na polecenie przyjaciół, ponieważ od dawna szukaliśmy smacznej restauracji na lunch w okolicy Prati. Ale aby pobudzić apetyt, zanurzmy się trochę w historię, ponieważ nazwa restauracji i ulicy ma już tyle interesujących rzeczy!

Natychmiast zwróć uwagę na nazwę „TaBerna”, to przez B. - w starożytnym Rzymie nazywali małe, wybite tablice, budki i domy, a później zaczęli nazywać różne sklepy, warsztaty, sklepy i tawerny.

Dzisiaj we Włoszech używamy słowa Taverna, co oznacza restaurację, chociaż jeszcze kilka wieków temu nazywało się hotel lub zajazd przydrożny, zwykle składający się z tawerny na pierwszym piętrze i pokoi do wynajęcia na drugim piętrze.

Nasze tabernakulum zostało założone w 1961 roku.

  • Tło historyczne: rzymska ulica Via dei Gracchi nosi imię braci Gracchi, Tyberiusza i Gajusza, którzy służyli jako stoiska pod koniec II wieku pne. Próbowali uchwalić ustawodawstwo dotyczące reformy rolnej, która rozdzieliłaby główne ziemie arystokratyczne wśród biednych mieszkańców miast i weteranów. Po osiągnięciu wczesnego sukcesu obaj zostali zabici przez wrogów tych reform.

A teraz, po przeczytaniu apetytu, przystępujemy do obiadu:

Menu

Menu oferuje tradycyjne dania kuchni rzymskiej i włoskiej. Koszt pierwszych dań, takich jak makaron i risotto, 10–15 euro. Drugie dania - mięso i owoce morza w regionie 14-20 euro.

Spodziewaj się, że wydasz około 30-40 euro na lunch dla dwojga, a na obfity obiad z przystawkami, po pierwsze, po drugie, deserami i winem, możesz bezpiecznie zrobić rachunki w wysokości 50-100 euro.

Podobnie jak wiele innych rzymskich restauracji, istnieje specjalne menu na lunch. Za danie + przystawka + woda + kieliszek wina zapłacisz 16-20 euro - to wystarczy na lunch.

Wnętrze

Wnętrze restauracji jest dość przestronne jak na Rzym. Podobało mi się, że na każdym stole jest żywa róża. Istnieje również gniazdo zasilania do ładowania telefonu, rozładowane z tysięcy zdjęć. Specjalne wyróżnienie godne srebrnych urządzeń.

Nasz lunch

Na lunch Yana zamówiła swoje ulubione danie spaghetti z małżami i sosem pesto (Spaghetti alle vongole e pesto di basilico). Próbuje tego we wszystkich restauracjach i zapewniam cię, że w naszym towarzystwie przyjaciół jest uznanym ekspertem w tej różnorodności spaghetti.

Postanowiłem zatrzymać się na specjalnej ofercie na lunch i wybrałem Fettuccini z owocami morza (Fettuccine ai frutti di mare), bruschetta z mozzarellą i kwiatami dyni, a także kieliszek białego wina. Wybór był właściwy i nawet zwykła bruschetta okazała się odkryciem.

Tak wyglądał nasz lunch. Warto zwrócić uwagę na świeży, świeżo upieczony i smaczny chleb.

Konto i wnioski

Rachunek za lunch wynosił tylko 30 euro plus 2 euro, które zostawiłem „na kawę” kelnerowi. Warto anulować, że personel jest bardzo uprzejmy, nie nachalny, ale wszystko przynosi szybko. Na pewno wrócimy tu więcej niż raz, a jeśli posłuchasz mojej wskazówki, podziel się również swoimi wrażeniami w komentarzach - przyda się to wszystkim czytelnikom witryny, którzy planują wakacje w Rzymie.

Adres i godzina

  • Oficjalna strona restauracji: www.tabernadegracchi.com, zobacz także ich Instagram @tabernadegracchi
  • Czas pracy: od 12:30 do 15:00, od 18:00 do 23:00, niedziela jest dniem wolnym od pracy
  • Adres: Via dei Gracchi 266/268, Roma
  • Telefon do rezerwacji: +39 06 3213126

Życzę smacznego i smacznego obiadu w Rzymie.

Popularne Wiadomości

Kategoria Restauracje w Rzymie, Następny Artykuł

Jak dostać się z Florencji do Werony
Jak się tam dostać

Jak dostać się z Florencji do Werony

Miasta Florencja i Werona są połączone włoskimi kolejami dużych prędkości, więc podróż pociągiem jest najszybszą, najtańszą i najwygodniejszą opcją. Odległość z Florencji do Werony wynosi 230 kilometrów. Czas podróży pociągiem to tylko 1 godzina 30 minut, a jeśli chcesz, możesz łatwo podróżować z jednego miasta do drugiego na jeden dzień.
Czytaj Więcej
Jak dojechać z Mediolanu do Pizy
Jak się tam dostać

Jak dojechać z Mediolanu do Pizy

Odległość między Pizą (Piza) a Mediolanem (Mediolan) wynosi 288 kilometrów. Z Mediolanu do Pizy można dojechać samochodem w 4 godziny. Podróż transportem publicznym, autobusem lub pociągiem zajmie od 3,5 do 5 godzin. Rozważmy bardziej szczegółowo zalety każdej metody. Pociągiem Najszybszym i najwygodniejszym sposobem dostania się z Mediolanu do Pizy jest skorzystanie z pociągu dużych prędkości do Florencji (czas podróży: 1 godzina 50 minut), a stamtąd pociągiem i za godzinę.
Czytaj Więcej