Restauracje w Rzymie

Recenzja Taberna De 'Gracchi - pysznej restauracji w pobliżu Watykanu

Restauracja Taberna De 'Gracchi znajduje się zaledwie 10 minut spacerem od Muzeów Watykańskich. Yana i ja znaleźliśmy to miejsce na polecenie przyjaciół, ponieważ od dawna szukaliśmy smacznej restauracji na lunch w okolicy Prati. Ale aby pobudzić apetyt, zanurzmy się trochę w historię, ponieważ nazwa restauracji i ulicy ma już tyle interesujących rzeczy!

Natychmiast zwróć uwagę na nazwę „TaBerna”, to przez B. - w starożytnym Rzymie nazywali małe, wybite tablice, budki i domy, a później zaczęli nazywać różne sklepy, warsztaty, sklepy i tawerny.

Dzisiaj we Włoszech używamy słowa Taverna, co oznacza restaurację, chociaż jeszcze kilka wieków temu nazywało się hotel lub zajazd przydrożny, zwykle składający się z tawerny na pierwszym piętrze i pokoi do wynajęcia na drugim piętrze.

Nasze tabernakulum zostało założone w 1961 roku.

  • Tło historyczne: rzymska ulica Via dei Gracchi nosi imię braci Gracchi, Tyberiusza i Gajusza, którzy służyli jako stoiska pod koniec II wieku pne. Próbowali uchwalić ustawodawstwo dotyczące reformy rolnej, która rozdzieliłaby główne ziemie arystokratyczne wśród biednych mieszkańców miast i weteranów. Po osiągnięciu wczesnego sukcesu obaj zostali zabici przez wrogów tych reform.

A teraz, po przeczytaniu apetytu, przystępujemy do obiadu:

Menu

Menu oferuje tradycyjne dania kuchni rzymskiej i włoskiej. Koszt pierwszych dań, takich jak makaron i risotto, 10–15 euro. Drugie dania - mięso i owoce morza w regionie 14-20 euro.

Spodziewaj się, że wydasz około 30-40 euro na lunch dla dwojga, a na obfity obiad z przystawkami, po pierwsze, po drugie, deserami i winem, możesz bezpiecznie zrobić rachunki w wysokości 50-100 euro.

Podobnie jak wiele innych rzymskich restauracji, istnieje specjalne menu na lunch. Za danie + przystawka + woda + kieliszek wina zapłacisz 16-20 euro - to wystarczy na lunch.

Wnętrze

Wnętrze restauracji jest dość przestronne jak na Rzym. Podobało mi się, że na każdym stole jest żywa róża. Istnieje również gniazdo zasilania do ładowania telefonu, rozładowane z tysięcy zdjęć. Specjalne wyróżnienie godne srebrnych urządzeń.

Nasz lunch

Na lunch Yana zamówiła swoje ulubione danie spaghetti z małżami i sosem pesto (Spaghetti alle vongole e pesto di basilico). Próbuje tego we wszystkich restauracjach i zapewniam cię, że w naszym towarzystwie przyjaciół jest uznanym ekspertem w tej różnorodności spaghetti.

Postanowiłem zatrzymać się na specjalnej ofercie na lunch i wybrałem Fettuccini z owocami morza (Fettuccine ai frutti di mare), bruschetta z mozzarellą i kwiatami dyni, a także kieliszek białego wina. Wybór był właściwy i nawet zwykła bruschetta okazała się odkryciem.

Tak wyglądał nasz lunch. Warto zwrócić uwagę na świeży, świeżo upieczony i smaczny chleb.

Konto i wnioski

Rachunek za lunch wynosił tylko 30 euro plus 2 euro, które zostawiłem „na kawę” kelnerowi. Warto anulować, że personel jest bardzo uprzejmy, nie nachalny, ale wszystko przynosi szybko. Na pewno wrócimy tu więcej niż raz, a jeśli posłuchasz mojej wskazówki, podziel się również swoimi wrażeniami w komentarzach - przyda się to wszystkim czytelnikom witryny, którzy planują wakacje w Rzymie.

Adres i godzina

  • Oficjalna strona restauracji: www.tabernadegracchi.com, zobacz także ich Instagram @tabernadegracchi
  • Czas pracy: od 12:30 do 15:00, od 18:00 do 23:00, niedziela jest dniem wolnym od pracy
  • Adres: Via dei Gracchi 266/268, Roma
  • Telefon do rezerwacji: +39 06 3213126

Życzę smacznego i smacznego obiadu w Rzymie.

Popularne Wiadomości

Kategoria Restauracje w Rzymie, Następny Artykuł

Bazylika Santa Maria in Aracheli
Włochy

Bazylika Santa Maria in Aracheli

Santa Maria in Aracheli to piękna bazylika na Kapitolu. Prowadzą do niego wielkie schody, stworzone jako znak wyzwolenia Rzymu z zarazy. Kościół został zbudowany w VI wieku na miejscu świątyni Junona, tej samej, w której żyły gęsi, które uratowały Rzym przed Galami. I to nie wszystko! Michał Anioł i Donatello, kolumny ze starych (przedchrześcijańskich) świątyń Rzymu i ...
Czytaj Więcej
Wróć do Salerno: część II
Włochy

Wróć do Salerno: część II

Tak więc, drodzy czytelnicy, kiedy ostatni raz spacerowaliśmy po historycznym centrum nadmorskiego Salerno, cieszyliśmy się pięknem promenady, Villa Comunale i teatru Verdi. Cóż, teraz możesz zafundować sobie coś smacznego. Ale hej, miej trochę cierpliwości i nie idź do pierwszego baru lub osterii, na którą się natkniesz.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi
Włochy

Galeria Uffizi

Galeria prezentuje nieocenione dzieła Leonarda „Adoracja Trzech Króli” i „Zwiastowanie”; Jedynym znaczącym obrazem Michała Anioła jest tondo przedstawiające Świętą Rodzinę. Muzeum Uffizi ma najbardziej pouczającą na świecie kolekcję obrazów Botticellego. Na tle Galerii Uffizi (Galleria degli Uffizi), Galeria Uffizi (Galleria degli Uffizi) jest najsłynniejszym florenckim muzeum sztuki.
Czytaj Więcej
Bazylika San Giovanni in Laterano
Włochy

Bazylika San Giovanni in Laterano

Bazylika Laterańska to Katedra Rzymska, „Basilica maior” z krzesłem biskupa i tronem papieża. Oto jedna ze starożytnych relikwii chrześcijańskich - Skała Świętego Mikołaja (Święte Schody), wzdłuż której Chrystus wstąpił na sąd Piłata. Bazylika św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano (Bazylika San Giovanni in Laterano), fot. R4all Katedra św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano lub Bazylika Laterańska (Bazylika San Giovanni in Laterano - Bazylika San Giovanni in Laterano) spotyka kolosalną orientalną fasadę w 1735 r., Alessandro Galilea.
Czytaj Więcej