Włochy

Forum Wespazjana, fora cesarskie

Z Forum Wespazjana zachowały się tylko niewielkie fragmenty. Niemniej jednak jest bardzo popularny wśród nowożeńców. Tutaj masz wspaniałe zdjęcia ślubne, a dzięki starożytnemu urokowi i niesamowitej energii dzień ślubu staje się niezapomniany.

Temple of Peace (włoski: Tempio della Pace)

Vespasian Imperial Forum

Cesarz Tytus Flawiusz Wespazjan założył Forum Vespasiani (łac. Forum Vespasiani) na stronie starożytnego rynku. Kompleks budynków powstał w I wieku na cześć zwycięstwa w pierwszej wojnie judejskiej i służył jako centrum życia publicznego w starożytnym Rzymie.

Obszar forum był prostokątny i otoczony z trzech stron portykami. Boczne portyki zdobiły nisze, a przed nimi stały kolumny z afrykańskiego marmuru. Plac był urządzony jak ogród, z klombami, wybiegami, fontannami i posągami. W centrum znajdowała się Świątynia Bogini Pokoju (wł. Tempio della Pace, Templum Pacis), zbudowana w latach 74-75. n e. Wszystkie budynki kompleksu zostały wzniesione w krótkim czasie.

Według zeznań Józefa Flawiusza Wespazjan wydał na stworzenie wielkiego zespołu „niesamowitych funduszy” - wszystko, na co pozwalał cesarski skarb, i wszystkie fundusze zgromadzone przez jego poprzedników. Wespazjan zmarł w 1979 roku. Po jego śmierci forum zostało ukończone przez synów Tytusa i Domicjana.

Świątynia Pokoju

Ściana forum, na której zainstalowano marmurowy plan Rzymu, fot. MM

Świątynia Pokoju w planie miała prostokątną powierzchnię 13 500 m². Jego wielkość była równa największym budowlom starożytności. Na wewnętrznej północno-wschodniej ścianie umieszczono marmurowy plan Rzymu - słynną Formę Urbis, wykonaną w skali 1: 246. Ta ulga zajmowała 235 m². Przedstawiał wszystkie najważniejsze rzymskie budynki. Nabożeństwa w świątyni nie były odprawiane, w różnych czasach była to biblioteka, muzeum sztuki, bank, biuro prefektury.

W świątyni zgromadzono niesamowite skarby zdobyte podczas kampanii w Judei: klejnoty ze świątyni jerozolimskiej; drogie naczynia i dzieła sztuki; złote i srebrne naczynia, bezcenna żydowska menora (siedem świeczników). Zawierał także wartości uzyskane przez Nerona w Azji i Grecji. Świątynia Pokoju została ozdobiona rzeźbami i bogatymi obrazami.

W 192 r. Świątynia Pokoju została spalona, ​​przywrócona przez cesarza Septymiusza Sewera. W 410 Wizygoci zniszczyli świątynię i nikt inny jej nie odbudował.

Bazylika Kosmy i Damiana (Santi Cosma e Damiano, Santi Cosma e Damiano)

W 527 r. Na terytorium Wespazjana została wzniesiona chrześcijańska bazylika Kosmy i Damiana (Santi Cosma e Damiano, Santi Cosma e Damiano).

Forum Wespazjana - nasz czas

Obecnie około połowy terytorium tego Imperialnego Forum znajduje się pod aleją Via dei Fori Imperiali i pobliskimi domami, dlatego do wglądu prezentowane są tylko małe fragmenty dawnej wielkości. Nowoczesne wykopaliska odsłoniły starożytne fundamenty, kolumny, pozostałości murów, architraw z inskrypcjami, marmurowy ołtarz.

Jak się tam dostać

Metrem linii B do stacji Colosseo;
tramwajem 3, 8 do przystanku Parco Celio;
autobus 51, 75, 85, 87, 118, N2 - do Colloseo.

Obejrzyj wideo: Ancient Rome (Styczeń 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Włochy, Następny Artykuł

Pałac Senatorów
Włochy

Pałac Senatorów

Renesansowy Pałac Senatorski został zbudowany na Wzgórzu Kapitolu, zaprojektowany przez Michała Anioła. Dziś mieści się w nim Ratusz Rzymu. Pałac Senatorów z Placu Kapitolu To, co dziś znajduje się w Pałacu Senatorów W Rzymie na Wzgórzu Kapitolu znajduje się Pałac Senatorów (Palazzo Senatorio) - stworzenie wielkiego Michała Anioła.
Czytaj Więcej
Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii
Włochy

Cinema Time Elevator Rome - wirtualna wycieczka do historii

W Rzymie ty i twoje dzieci możecie podróżować w czasie. Time Elevator - „Time Lift”, atrakcja kinowa. Atrakcja kinowa Time Elevator Rome O Czasie Winda w Rzymie W Rzymie ty i twoje dzieci możecie wybrać się w podróż w czasie. Time Elevator - cudowna „Time Lift”, atrakcja kinowa, która znajduje się obok Piazza Venezia.
Czytaj Więcej
Wenecja
Włochy

Wenecja

Wenecja to miasto wspaniałych pałaców i malowniczych kanałów, ożywionych baśni i romantycznych kochanków. „Serenissima” (pogodny) - tak nazywała się Wenecja w średniowieczu. Wenecja (Venezia), Collin Key Venice (Venezia) - jedno z najpiękniejszych miast na świecie, położone w lagunie weneckiej. Kiedy słyszysz nazwę miasta, przychodzi na myśl: wąskie kręte kanały, malownicze mosty, gondole i gondoliery, wejścia do domów, które prowadzą bezpośrednio do wody ... Ale opisu Wenecji nie można sprowadzić do standardowej liczby miejsc turystycznych, miasto jest wyjątkowe pod każdym względem.
Czytaj Więcej
Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu
Włochy

Plac Wenecki - turystyczne centrum Rzymu

Plac Wenecki jest jednym z głównych placów Rzymu, centrum turystycznego. Spacer po nim przez długi czas nie zadziała, ponieważ w pobliżu jest podjazd i duża koncentracja turystów. Od placu do Koloseum jest Fori Imperiali Street, do Placu Świętego Piotra - Victor Emmanuel Avenue i zaczyna się główna ulica handlowa Corso ze sklepami i butikami.
Czytaj Więcej