Wakacje we Włoszech

Co robić we Włoszech? 17 darmowych pomysłów

Wybierasz się do Włoch i zastanawiasz się, jak urozmaicić swoją podróż i uczynić ją niezapomnianą? Jesteśmy gotowi zaoferować Ci siedemnaście pomysłów, które rozweselą Cię w pięknym kraju wina i słońca, a portfel pozostanie nienaruszony.

 1. Pij wodę z głowy lwa. Publiczne fontanny do picia we Włoszech nie są niczym niezwykłym. Połącz przyjemność z przyjemnością: zaspokaj pragnienie i zaoszczędź kilka euro na zakupie wody butelkowanej.
 2. Wstań o świcie i zrób sesję zdjęciową. Nie bądź zbyt leniwy, aby wstać wcześnie, aby uchwycić specjalne widoki miejsca, w którym się zrelaksujesz. Brak turystów i poranny chłód z pewnością zapewnią Ci nastrój na cały dzień, a zdjęcia zrobione w tym momencie pozwolą ci zapamiętać ten niesamowity moment na zawsze. Nawiasem mówiąc, nasz redaktor naczelny Arthur ćwiczy to regularnie, więc spróbuj.
 3. Naucz się kilku uprzejmych słów natychmiast po przyjeździe do Włoch. Zrób sobie małą ściągawkę z niezbędnymi zwrotami w języku włoskim i spróbuj z powodzeniem wstawić je do swojej wypowiedzi. Na przykład użyj słów „per favore” proszę) i „arrivederci” („arrivederchi” - do widzenia).
 4. Uśmiechaj się więcej i mniej myśl o tym, co Cię przygnębia. (Nawiasem mówiąc, do tej rady można się stosować nie tylko na wakacjach.)
 5. Każdego dnia rób jedno zdjęcie nieznajomemu, z którym rozmawiasz.
 6. Odwiedź włoski festiwal. Możesz zanurzyć się w świątecznej atmosferze karnawału w Wenecji całkowicie za darmo! Dlatego, wybierając się do Włoch, nie bądź leniwy i szukaj prawdziwego lokalnego święta lub uroczystości, w których możesz wziąć udział.
 7. Zapytaj lokalnego mieszkańca, gdzie zwykle je lunch lub kolację. Prawdopodobnie miejsce, do którego dzwoni, nie będzie w twoim przewodniku.
 8. Odwiedzaj każdy kościół, który spotkasz po drodze. Wszystkie są niesamowite i wyjątkowe, a wiele z nich ma ciekawą legendę, którą mieszkańcy z przyjemnością podzielą się.
 9. Zamów danie w dowolnej włoskiej restauracji bez patrzenia na menu. Poproś kelnerkę o przyniesienie jej ulubionego posiłku.
 10. Spróbuj pomóc tym samym zagubionym turystom, co ty. Manifestacja ludzkości i współczucie zmusza mózg do wytwarzania serotoniny, co bezpośrednio wpływa na twój dobry nastrój.
 11. Zapraszam do rozmowy z nieznajomymi. Zwłaszcza jeśli tymi obcymi są Włosi. Kto jeszcze, jeśli nie oni, opowie ci wszystkie tajemnice i subtelności włoskiej mentalności i kultury.
 12. Jeśli podróżujesz sam i sam, dołącz do osoby, która spędza czas bez przyjaciół i krewnych. Zahaczanie nieznajomego o kolację jest całkowicie akceptowalne dla Włoch.
 13. Wspinaj się na najwyższą górę w hrabstwie. Prawdopodobieństwo, że znajdziesz tam mały i uroczy kościół, jest bardzo wysokie, a zapewniony jest niesamowity widok z góry.
 14. Skarż się mniej, nawet jeśli nie wszystko idzie dobrze i nie zgodnie z planem. Nie pozwól, aby małe rzeczy zrujnowały twoje wakacje.
 15. Odwiedzaj muzea za darmo. Wiele włoskich muzeów oferuje ogromne zniżki lub bezpłatny wstęp w określone dni. Wszystko, czego potrzebujesz, to przed wyruszeniem na wycieczkę, zajrzyj na oficjalną stronę atrakcji i sprawdź zniżki.
 16. Czatuj z podróżnikami takimi jak Ty. Postaraj się dowiedzieć, co zrobili najlepiej po przyjeździe do Włoch.
 17. Pobierz aplikacje mobilne na swój telefon komórkowy. Znacznie ułatwią ci życie w obcym kraju, a nawet pomogą ci pokolorować je we wszystkich kolorach tęczy.

Popularne Wiadomości

Kategoria Wakacje we Włoszech, Następny Artykuł

Bazylika Santa Maria in Aracheli
Włochy

Bazylika Santa Maria in Aracheli

Santa Maria in Aracheli to piękna bazylika na Kapitolu. Prowadzą do niego wielkie schody, stworzone jako znak wyzwolenia Rzymu z zarazy. Kościół został zbudowany w VI wieku na miejscu świątyni Junona, tej samej, w której żyły gęsi, które uratowały Rzym przed Galami. I to nie wszystko! Michał Anioł i Donatello, kolumny ze starych (przedchrześcijańskich) świątyń Rzymu i ...
Czytaj Więcej
Wróć do Salerno: część II
Włochy

Wróć do Salerno: część II

Tak więc, drodzy czytelnicy, kiedy ostatni raz spacerowaliśmy po historycznym centrum nadmorskiego Salerno, cieszyliśmy się pięknem promenady, Villa Comunale i teatru Verdi. Cóż, teraz możesz zafundować sobie coś smacznego. Ale hej, miej trochę cierpliwości i nie idź do pierwszego baru lub osterii, na którą się natkniesz.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi
Włochy

Galeria Uffizi

Galeria prezentuje nieocenione dzieła Leonarda „Adoracja Trzech Króli” i „Zwiastowanie”; Jedynym znaczącym obrazem Michała Anioła jest tondo przedstawiające Świętą Rodzinę. Muzeum Uffizi ma najbardziej pouczającą na świecie kolekcję obrazów Botticellego. Na tle Galerii Uffizi (Galleria degli Uffizi), Galeria Uffizi (Galleria degli Uffizi) jest najsłynniejszym florenckim muzeum sztuki.
Czytaj Więcej
Bazylika San Giovanni in Laterano
Włochy

Bazylika San Giovanni in Laterano

Bazylika Laterańska to Katedra Rzymska, „Basilica maior” z krzesłem biskupa i tronem papieża. Oto jedna ze starożytnych relikwii chrześcijańskich - Skała Świętego Mikołaja (Święte Schody), wzdłuż której Chrystus wstąpił na sąd Piłata. Bazylika św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano (Bazylika San Giovanni in Laterano), fot. R4all Katedra św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano lub Bazylika Laterańska (Bazylika San Giovanni in Laterano - Bazylika San Giovanni in Laterano) spotyka kolosalną orientalną fasadę w 1735 r., Alessandro Galilea.
Czytaj Więcej