Społeczeństwo

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce

Według włoskich tabloidów kobieta trzymała zwłoki matki we własnej domowej lodówce, regularnie otrzymując emeryturę zmarłej starej kobiety.

Tak straszna rzecz uderzyła w policję w małym miasteczku Borgomanero, położonym w regionie Novara. Ta straszna historia „ujawniła się” po mieszkańcach jednego z domów zwanych karetką Tiziana Devecchi, 62-letnią kobietą, która nie czuła się dobrze i nie mogła otworzyć drzwi, które były zamknięte od wewnątrz.

Zgodnie z włoskim prawem, jeśli lekarze zostaną wezwani na adres, na którym drzwi są zamknięte, kiedy są pęknięte, strażacy i policja miejska muszą być obecni.

Po tym, jak karetka zabrała emeryta do szpitala Świętej Trójcy, karabinierzy i strażacy postanowili sprawdzić jej mieszkanie, aby upewnić się, że zdrowie 62-letniej kobiety nie jest zagrożone. Zajrzeli do lodówki Devecca w poszukiwaniu zepsutego jedzenia, ale znaleźli tam coś, czego nie spodziewali się zobaczyć: po otwarciu domowej zamrażarki znaleźli ciało starszej kobiety owinięte w plastikową torbę!

Według ekspertów zwłoki matki Tycjana, Paoli Puricelli (Paola Puricelli), „przechowywane” w zamrażarce przez co najmniej cztery lata.

Kontynuując dokładne przeszukanie mieszkania, policja i strażacy odkryli pamiętnik 52-letniej kobiety, w której szczegółowo opowiedziała o nagłej śmierci matki w 2010 roku, a także o swojej decyzji o umieszczeniu jej ciała w domowej zamrażarce.

Pismem Tycjana napisano następujące słowa: „Mamo, zawsze będziemy razem!” Znajome kobiety nie mogły uwierzyć w to, co się stało. Twierdzili, że są pewni, że matka Tycjana żyje i ma się dobrze, ale była przykuta do łóżka.

Sąsiedzi Devecca mówią również, że wielokrotnie wspominała matkę w rozmowie z nimi w czasie teraźniejszym, więc mieszkańcy domu, w którym zdarzył się ten nieprzyjemny incydent, nie mogli nawet przez chwilę wyobrazić sobie, że stara kobieta nie żyje.

W 2005 r. Tycjana i jej matka przeprowadziły się do małego miasteczka z populacją 20 tys. Mieszkańców, ale od tego czasu ledwo związały koniec z końcem. Córka Paoli nie miała stałej pracy, więc rodzina żyła bardziej niż skromnie z emerytury starszej kobiety i zasiłków dla bezrobotnych.

Emeryt rzadko opuszczał mieszkanie, więc jej zniknięcie nie wzbudziło żadnych podejrzeń wśród sąsiadów.

Obecnie policja Borgomanero bada wszystkie szczegóły przestępstwa. Carabinieri również stara się ustalić swój motyw. Wydaje się, że Titian podjęła przerażającą decyzję, nie będąc w stanie rozstać się z matką, jednak według wstępnych wyników, kobieta zachowała ciało 82-letniej kobiety, aby otrzymać emeryturę, którą z powodzeniem utrzymywała przez cztery lata. Jednak lekarze nie wykluczają, że kobieta jest chora z zaburzeniem psychicznym, co może być prawdziwym powodem jej strasznego aktu.

Ciało zmarłej kobiety zostanie poddane sekcji zwłok, której wyniki pomogą ustalić, czy jej śmierć była naturalna, czy gwałtowna. W międzyczasie kobieta przechodzi leczenie. Wkrótce zostanie oskarżona o oszustwo i ukrycie zwłok.

Popularne Wiadomości

Kategoria Społeczeństwo, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej