Wakacje we Włoszech

Jak świętować Nowy Rok 2020 w Wenecji

Nowy rok 2020 w Wenecji jest zdecydowanie jedną z najbardziej zabawnych i ekscytujących nocy w roku. To czas, w którym ludzie zapominają o swoich problemach i doświadczeniach i zanurzają się w świątecznej atmosferze, wręczają prezenty i świętują Nowy Rok z przyjaciółmi i rodziną. Cały świat obchodzi to święto, więc jeśli zdecydujesz się zmienić sytuację i udać się do innego kraju - bądź pewien: tam też będziesz miał świetny Sylwester.

Jeśli mówimy o podróżach w przeddzień Nowego Roku 2020, warto zauważyć, że piękne włoskie miasto na wodzie jest szczególnie popularne zimą. I nie jest to zaskakujące: Wenecja, która znajduje się na grupie 118 małych wysp, połączonych licznymi mostami, oferuje turystom wiele możliwości ekscytującej rozrywki. Obchody Nowego Roku będą wydawać się interesujące i wesołe nie tylko dla zakochanych par i romantyków, ale dla wszystkich gości miasta.

Gdzie świętować?

Na Piazza San Marco

Miejscem akcji głównej w Wenecji w Sylwestra jest bez wątpienia słynny plac San Marco. Gromadzą się tu tysiące ludzi, którzy odliczają ostatnie minuty i sekundy ubiegłego roku, a spotkanie nowego symbolicznie symbolizuje zegar na Campanile di San Marco, dzwonnicy o wysokości ponad 98 metrów.

Dokładnie o północy na placu odbywają się masowe pocałunki - nowa tradycja, która zapuściła korzenie w Wenecji po konkursie na najdłuższy pocałunek, a niebo nad miastem jest oświetlone wspaniałymi świątecznymi fajerwerkami, które nadają Grand Canal zupełnie bajeczny wygląd.

Pamiętaj, że o północy Piazza San Marco jest bardzo pełna ludzi, którzy chcą świętować Nowy Rok, więc jeśli nie chcesz być w centrum zatłoczonego tłumu, powinieneś poszukać innego miejsca, w którym można oglądać piękne miasto w magiczną noc. Być może takim miejscem byłby budynek centrum sztuki nowoczesnej (Punta della Dogana), do którego przybywa niewielu ludzi. Z legendarnego mostu Rialto (Ponte Rialto) otwierają się także wspaniałe widoki - niesamowity przykład sztuki renesansowej.

W operze


Równie ekscytującym sposobem na świętowanie Nowego Roku w Wenecji jest udział w uroczystym koncercie w operze Teatro La Fenice, który odbywa się każdej nocy od 29 grudnia do 1 stycznia. Koncert, który odbywa się w Sylwestra, jest transmitowany na żywo na kanale Rai Uno.

Pływaj w zatoce

Zabawne firmy, które przyjeżdżają do Wenecji z okazji Nowego Roku, mogą wziąć udział w kąpieli w zimnej wodzie morskiej w pobliżu wyspy Lido, co jest niezwykłą noworoczną tradycją lokalnych mieszkańców.

W restauracji


Nowy Rok w Wenecji można również świętować w przytulnej restauracji na wspaniałą kolację przy lampce włoskiej wersji wina musującego - prosecco. Warto jednak wziąć pod uwagę, że nie jest to w żadnym razie opcja najbardziej budżetowa. Ale nadal warto zauważyć, że za pieniądze wydane na kolację sylwestrową dostaniesz świąteczną atmosferę, doskonałą obsługę i pyszne dania. Jeśli nadal zdecydujesz się spędzić Sylwestra w weneckiej restauracji, zadbaj o wcześniejszą rezerwację stolika: liczba odwiedzających w tym okresie jest ogromna, a sami Włosi nie mają niechęci do zorganizowania małej imprezy firmowej w przytulnym miejscu.

Gdzie się zatrzymać

Oprócz wcześniejszej rezerwacji stolika w restauracji, nie zapomnij również rozwiązać problemu miejsca na nocleg. W Wenecji jest wiele hoteli, ale liczba turystów przybywających do miasta w sylwestra jest również duża. Przeczytaj wskazówki dotyczące wyboru hotelu.

Należy zauważyć, że ceny sylwestrowe w hotelach w Wenecji różnią się nieco od cen letnich. Na przykład istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz w stanie znaleźć pokój, który będzie cię kosztował 15-20 procent mniej niż w przypadku rezerwacji w gorącym sezonie.
Zalecamy zwrócenie uwagi na hotele:

  • Hotel Alcyone - 3-gwiazdkowy hotel z tarasu oferuje wspaniałe widoki na weneckie dachy i dzwonnicę św. Marka.
  • Palace Bonvecchiati to czterogwiazdkowy hotel z nowoczesnymi pokojami, zaledwie 250 metrów od Placu Świętego Marka.
  • Luna Hotel Baglioni - W sercu Wenecji. Ten luksusowy, pięciogwiazdkowy hotel posiada własne molo, do którego można dostać się łodzią lub gondolą.
  • Hotele w centrum Wenecji - specjalny link do wyszukiwania.
  • Jak najtaniej wynająć mieszkanie w Wenecji - specjalny wybór mieszkań, praktyczne wskazówki od ITALY FOR ME

Obejrzyj wideo: Nowe Mitsubishi ASX i nowy pick-up Mitsubishi L200 w Polsce na Poznań Motor Show 2019 (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Wakacje we Włoszech, Następny Artykuł

Bazylika Santa Maria in Aracheli
Włochy

Bazylika Santa Maria in Aracheli

Santa Maria in Aracheli to piękna bazylika na Kapitolu. Prowadzą do niego wielkie schody, stworzone jako znak wyzwolenia Rzymu z zarazy. Kościół został zbudowany w VI wieku na miejscu świątyni Junona, tej samej, w której żyły gęsi, które uratowały Rzym przed Galami. I to nie wszystko! Michał Anioł i Donatello, kolumny ze starych (przedchrześcijańskich) świątyń Rzymu i ...
Czytaj Więcej
Wróć do Salerno: część II
Włochy

Wróć do Salerno: część II

Tak więc, drodzy czytelnicy, kiedy ostatni raz spacerowaliśmy po historycznym centrum nadmorskiego Salerno, cieszyliśmy się pięknem promenady, Villa Comunale i teatru Verdi. Cóż, teraz możesz zafundować sobie coś smacznego. Ale hej, miej trochę cierpliwości i nie idź do pierwszego baru lub osterii, na którą się natkniesz.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi
Włochy

Galeria Uffizi

Galeria prezentuje nieocenione dzieła Leonarda „Adoracja Trzech Króli” i „Zwiastowanie”; Jedynym znaczącym obrazem Michała Anioła jest tondo przedstawiające Świętą Rodzinę. Muzeum Uffizi ma najbardziej pouczającą na świecie kolekcję obrazów Botticellego. Na tle Galerii Uffizi (Galleria degli Uffizi), Galeria Uffizi (Galleria degli Uffizi) jest najsłynniejszym florenckim muzeum sztuki.
Czytaj Więcej
Bazylika San Giovanni in Laterano
Włochy

Bazylika San Giovanni in Laterano

Bazylika Laterańska to Katedra Rzymska, „Basilica maior” z krzesłem biskupa i tronem papieża. Oto jedna ze starożytnych relikwii chrześcijańskich - Skała Świętego Mikołaja (Święte Schody), wzdłuż której Chrystus wstąpił na sąd Piłata. Bazylika św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano (Bazylika San Giovanni in Laterano), fot. R4all Katedra św. Jana Chrzciciela na wzgórzu Laterano lub Bazylika Laterańska (Bazylika San Giovanni in Laterano - Bazylika San Giovanni in Laterano) spotyka kolosalną orientalną fasadę w 1735 r., Alessandro Galilea.
Czytaj Więcej