Regiony Włoch

Plaże Taormina z widokiem na Etnę

Taormina to malownicze śródziemnomorskie miasto na wschodnim wybrzeżu Sycylii, położone na zboczu góry Monte Tauro. To miejsce wypoczynkowe przyciąga turystów pięknymi krajobrazami, bliskością słynnego wulkanu Etna, starożytnymi zabytkami architektury, doskonałymi włoskimi restauracjami, barami, klubami nocnymi, modnymi hotelami.

Legenda głosi, że Taormina została założona przez greckich żeglarzy, którzy zapomnieli poświęcić się bogu mórz, za co zły Posejdon wysłał na nich burzę, podczas której statek został wyrzucony na brzeg w pobliżu Monte Tauro. Po powrocie do ojczyzny żeglarze podzielili się wrażeniami na temat cudownego miejsca z innymi obywatelami i już w 735 rpne pierwsi imigranci z Grecji pojawili się w Taorminie. Przez ponad 2000 lat historii miasto było rządzone przez Greków, Bizantyjczyków, Rzymian, Normanów, Arabów i dopiero w 1861 r. Stało się częścią Zjednoczonego Królestwa Włoch.

Taormina zdobyła sławę w spa w XIX wieku

Jego chwała spa Taormina podbity w XIX wieku. Uważa się, że zawdzięcza to Goethe, który szczególnie zauważył piękno miasta podczas podróży na Sycylię. Od tego czasu do Taorminy przybywają celebrytki - Maupassant, Wagner, Nabokov, Dumas, Dali. Obecnie ośrodek cieszy się dużą popularnością wśród gwiazd filmowych, które przyjeżdżają tu na festiwal filmowy w czerwcu - w różnych momentach festiwal odwiedzały Elizabeth Taylor, Sophia Loren, Hugh Grant, Marlon Brando i wiele innych znanych postaci kina.

Klimat i pogoda

Taormina ma bardzo ciepły klimat, typowy dla Morza Śródziemnego - lata są długie i gorące, a zimy są łagodne i krótkie. Liczba słonecznych dni w roku sięga trzystu, niewielkie opady przypadają głównie w miesiącach zimowych - od listopada do marca.

Najlepszy czas na relaks w Taorminie to maj-czerwiec i wrzesień-październik - średnia temperatura powietrza w tym czasie wynosi od +20 do + 25 ° C, w lipcu-sierpniu może być dość gorąco, czasem temperatura osiąga + 40 ° C.

Więcej informacji o klimacie na wyspie można znaleźć w artykule Pogoda na Sycylii na wiele miesięcy.

Zabytki

Strona główna Taormina landmark - Starożytny teatr, zbudowany przez Greków w III wieku pne Praca była naprawdę tytaniczna, dla konstrukcji o średnicy 109 metrów konieczne było wyrównanie stoku, przesuwając około 100 metrów sześciennych wapienia. W czasach rzymskich teatr został przebudowany w celu prowadzenia walk gladiatorów.

Starożytny grecki teatr służy jako główna scena corocznego festiwalu sztuki

Dziś starożytny grecko-rzymski teatr służy jako miejsce wydarzeń kulturalnych - co roku odbywa się tu międzynarodowy festiwal sztuki Taormina Arte, a także różne wystawy sztuki, przedstawienia teatralne i koncerty - teatr wciąż ma doskonałą akustykę. Amfiteatr słynie nie tylko ze swojej wartości historycznej, ale również ze wspaniałych panoramicznych widoków na malownicze zatoki Sycylii, a także słynny wulkan Etna.

Nie mniej znany punkt orientacyjny Naumahia - Budowa starożytnego okresu rzymskiego, z którego pozostał tylko potężny mur z głębokimi niszami. Nieźle zachowane Pałac Corvaya, znajdujący się na Piazza Victor Emanuele, dawnym antycznym forum, w tym budynku znajduje się teraz biuro turystyczne. Warto odwiedzić Piazza Duomo ze średniowieczną katedrą św. Mikołaja, a także główny plac miasta - 9 kwietnia, gdzie można zobaczyć średniowieczne kościoły św. Giuseppe i św. Augustyna, a także wspaniałą wieżę zegarową.

Wulkan Etna znajduje się 55 km od Taorminy

Innym miejscem popularnym zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców jest miejski ogród Villa Communalestworzony przez Angielkę Florence Trivilian. Tutaj można zobaczyć wiele fantazyjnych schodów, tarasów, altanek otoczonych egzotycznymi roślinami, które wyglądają równie zadbane i atrakcyjne jak wiele lat temu.

Hotele Taormina

Jako popularny i „nieskręcony” kurort Taormina znana jest z rozwiniętej infrastruktury hotelowej. Chociaż samo miasto jest małe, ponad 80 hoteli jest gotowych na przyjęcie gości.

Hotele Taormina reprezentowane w całym „asortymencie gwiazd” dominują jednak hotele z liczbą 3 * i 4 *. Zobacz mapę hoteli, zdjęcia i opisy, a także przeczytaj recenzje hoteli i zarezerwuj pokój tutaj.

Wycieczki z Taorminy

Taormina to bardzo małe miasto, wszystkie znaczące zabytki można zwiedzić w ciągu jednego lub dwóch dni, w pozostałe dni wakacji warto wybrać się na wycieczki po okolicy.

Park przyrody otaczający Etnę jest szczególnie piękny jesienią

Niewątpliwie głównym kierunkiem TOP jest wulkan etna - Najwyższa góra Sycylii, a także najwyższy wulkan w Europie. Autobus wycieczkowy wznosi się na wysokość około dwóch tysięcy metrów, można kontynuować ścieżkę wyżej kolejką linową lub jeepem. Okolica wulkanu jest nie mniej malownicza - Park Przyrody Etna. Program wycieczek często obejmuje wizytę w korycie rzeki Alcantara - malowniczego wąwozu utworzonego przez lawę podczas jednej z erupcji wulkanu.

Wokół wulkanu biegnie trasa starożytności Pociąg Prietnenskyprzejeżdżając przez okoliczne wioski: pociąg odjeżdża z Katanii, zatrzymuje się w Lingualoz, Randazzo, Giarre.

Ogród w Villa Communale ma wiele fantazyjnych schodów, tarasów i egzotycznych roślin

Podróżujący z dziećmi powinni odwiedzić to wspaniałe park rozrywki Etnalandpołożony w miejscowości Belpasso w pobliżu Etny.

Z Taorminy można wybrać się na wycieczkę do Palermo - stolica wyspy, znana z placów, katedr, teatrów. Aby dowiedzieć się więcej o tym, co warto zobaczyć w Palermo, BlogoItaliano napisał tutaj.

Plaże

W pobliżu Taorminy znajduje się wiele pięknych plaż, które są szczególnie znane z sąsiednich miejscowości Giardini Naxos (piaszczysta) i Letojanni (żwirowa). A oto najsłynniejsza plaża w pobliżu Taorminy - Lido Mazzaro, która zdobyła sławę podczas „złotej ery” Hollywood, kiedy często odwiedzano ją, odwiedzając zagraniczne gwiazdy. Bardziej szczegółowo na temat tej i innych plaż w naszym artykule - Najlepsze plaże Sycylii.

Wokół Taorminy jest wiele pięknych plaż.

Sezon plażowy w Taorminie trwa od maja do września, podczas którego temperatura morza jest szczególnie komfortowa.

Zdjęcia: drdad, nickl-photography, gnuckx, girolame, makoekis, travfotos, Nellie Windmill.

Obejrzyj wideo: WEEKLY VLOG 51 - SYCYLIA, URLOP Z DZIECKIEM, TAORMINA, WULKAN ETNA I CEFALU (Marzec 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Regiony Włoch, Następny Artykuł

Forte dei Marmi: najbardziej rosyjski kurort we Włoszech
Regiony Włoch

Forte dei Marmi: najbardziej rosyjski kurort we Włoszech

Modna miejscowość wypoczynkowa Forte dei Marmi znajduje się w regionie Toskanii nad Morzem Tyrreńskim. Historia miasta rozpoczęła się w XVI wieku od budowy portu, który służył do transportu marmuru wydobywanego w pobliskich górach Apuan. Później, pod koniec XVIII wieku, na rozkaz wielkiego księcia Leopolda I, na brzegu wzniesiono fortecę, aby chronić osadę przed najazdami z morza.
Czytaj Więcej
Jezioro Como - źródło inspiracji
Regiony Włoch

Jezioro Como - źródło inspiracji

Na werandzie restauracji Limone, z talerzem rybnych przysmaków i szklanką bieli, uderzyła nas myśl: bez względu na to, jak cudowny jest tętniący życiem Mediolan, chcesz zrelaksować swoją duszę w niekończącej się dynamice miasta i rozpłynąć się w urokach urokliwych krajobrazów z alpejskimi górami, cyprysami i drzewami owocowymi na tle niebieskiego jeziora .
Czytaj Więcej
Lotnisko w Pizie „Galileo Galilei”. Jak dostać się z lotniska do Pizy, Florencji i innych miast Toskanii
Regiony Włoch

Lotnisko w Pizie „Galileo Galilei”. Jak dostać się z lotniska do Pizy, Florencji i innych miast Toskanii

Port lotniczy Galileo Galilei w Pizie (międzynarodowy kod IATA: PSA) jest jednym z dziesięciu największych portów lotniczych we Włoszech. Ludzie przyjeżdżają tu nie tylko, aby podziwiać Krzywą Wieżę w Pizie. Z lotniska w Pizie bardzo łatwo dostać się do innych miast Toskanii, na przykład Florencji, Sieny, Lukki lub Livorno. W tym artykule postaramy się poświęcić wszystkie dostępne środki transportu z lotniska do najbliższych miast.
Czytaj Więcej
Zabytki miasta Siena we Włoszech: co najpierw zobaczyć
Regiony Włoch

Zabytki miasta Siena we Włoszech: co najpierw zobaczyć

Siena to miasto w przeciwieństwie do swoich sąsiadów w regionie Toskanii w północnych Włoszech. Po przybyciu na jeden dzień wydaje się, że został przeniesiony do średniowiecza. Miasto pozostało nietknięte od czasów świetności. Zabytki Sieny w pełni odzwierciedlają średniowieczny gotycki temperament - powściągliwy i nieco surowy, bez frywolnych barokowych loków i ozdób.
Czytaj Więcej