Regiony Włoch

Plaże Taormina z widokiem na Etnę

Taormina to malownicze śródziemnomorskie miasto na wschodnim wybrzeżu Sycylii, położone na zboczu góry Monte Tauro. To miejsce wypoczynkowe przyciąga turystów pięknymi krajobrazami, bliskością słynnego wulkanu Etna, starożytnymi zabytkami architektury, doskonałymi włoskimi restauracjami, barami, klubami nocnymi, modnymi hotelami.

Legenda głosi, że Taormina została założona przez greckich żeglarzy, którzy zapomnieli poświęcić się bogu mórz, za co zły Posejdon wysłał na nich burzę, podczas której statek został wyrzucony na brzeg w pobliżu Monte Tauro. Po powrocie do ojczyzny żeglarze podzielili się wrażeniami na temat cudownego miejsca z innymi obywatelami i już w 735 rpne pierwsi imigranci z Grecji pojawili się w Taorminie. Przez ponad 2000 lat historii miasto było rządzone przez Greków, Bizantyjczyków, Rzymian, Normanów, Arabów i dopiero w 1861 r. Stało się częścią Zjednoczonego Królestwa Włoch.

Taormina zdobyła sławę w spa w XIX wieku

Jego chwała spa Taormina podbity w XIX wieku. Uważa się, że zawdzięcza to Goethe, który szczególnie zauważył piękno miasta podczas podróży na Sycylię. Od tego czasu do Taorminy przybywają celebrytki - Maupassant, Wagner, Nabokov, Dumas, Dali. Obecnie ośrodek cieszy się dużą popularnością wśród gwiazd filmowych, które przyjeżdżają tu na festiwal filmowy w czerwcu - w różnych momentach festiwal odwiedzały Elizabeth Taylor, Sophia Loren, Hugh Grant, Marlon Brando i wiele innych znanych postaci kina.

Klimat i pogoda

Taormina ma bardzo ciepły klimat, typowy dla Morza Śródziemnego - lata są długie i gorące, a zimy są łagodne i krótkie. Liczba słonecznych dni w roku sięga trzystu, niewielkie opady przypadają głównie w miesiącach zimowych - od listopada do marca.

Najlepszy czas na relaks w Taorminie to maj-czerwiec i wrzesień-październik - średnia temperatura powietrza w tym czasie wynosi od +20 do + 25 ° C, w lipcu-sierpniu może być dość gorąco, czasem temperatura osiąga + 40 ° C.

Więcej informacji o klimacie na wyspie można znaleźć w artykule Pogoda na Sycylii na wiele miesięcy.

Zabytki

Strona główna Taormina landmark - Starożytny teatr, zbudowany przez Greków w III wieku pne Praca była naprawdę tytaniczna, dla konstrukcji o średnicy 109 metrów konieczne było wyrównanie stoku, przesuwając około 100 metrów sześciennych wapienia. W czasach rzymskich teatr został przebudowany w celu prowadzenia walk gladiatorów.

Starożytny grecki teatr służy jako główna scena corocznego festiwalu sztuki

Dziś starożytny grecko-rzymski teatr służy jako miejsce wydarzeń kulturalnych - co roku odbywa się tu międzynarodowy festiwal sztuki Taormina Arte, a także różne wystawy sztuki, przedstawienia teatralne i koncerty - teatr wciąż ma doskonałą akustykę. Amfiteatr słynie nie tylko ze swojej wartości historycznej, ale również ze wspaniałych panoramicznych widoków na malownicze zatoki Sycylii, a także słynny wulkan Etna.

Nie mniej znany punkt orientacyjny Naumahia - Budowa starożytnego okresu rzymskiego, z którego pozostał tylko potężny mur z głębokimi niszami. Nieźle zachowane Pałac Corvaya, znajdujący się na Piazza Victor Emanuele, dawnym antycznym forum, w tym budynku znajduje się teraz biuro turystyczne. Warto odwiedzić Piazza Duomo ze średniowieczną katedrą św. Mikołaja, a także główny plac miasta - 9 kwietnia, gdzie można zobaczyć średniowieczne kościoły św. Giuseppe i św. Augustyna, a także wspaniałą wieżę zegarową.

Wulkan Etna znajduje się 55 km od Taorminy

Innym miejscem popularnym zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców jest miejski ogród Villa Communalestworzony przez Angielkę Florence Trivilian. Tutaj można zobaczyć wiele fantazyjnych schodów, tarasów, altanek otoczonych egzotycznymi roślinami, które wyglądają równie zadbane i atrakcyjne jak wiele lat temu.

Hotele Taormina

Jako popularny i „nieskręcony” kurort Taormina znana jest z rozwiniętej infrastruktury hotelowej. Chociaż samo miasto jest małe, ponad 80 hoteli jest gotowych na przyjęcie gości.

Hotele Taormina reprezentowane w całym „asortymencie gwiazd” dominują jednak hotele z liczbą 3 * i 4 *. Zobacz mapę hoteli, zdjęcia i opisy, a także przeczytaj recenzje hoteli i zarezerwuj pokój tutaj.

Wycieczki z Taorminy

Taormina to bardzo małe miasto, wszystkie znaczące zabytki można zwiedzić w ciągu jednego lub dwóch dni, w pozostałe dni wakacji warto wybrać się na wycieczki po okolicy.

Park przyrody otaczający Etnę jest szczególnie piękny jesienią

Niewątpliwie głównym kierunkiem TOP jest wulkan etna - Najwyższa góra Sycylii, a także najwyższy wulkan w Europie. Autobus wycieczkowy wznosi się na wysokość około dwóch tysięcy metrów, można kontynuować ścieżkę wyżej kolejką linową lub jeepem. Okolica wulkanu jest nie mniej malownicza - Park Przyrody Etna. Program wycieczek często obejmuje wizytę w korycie rzeki Alcantara - malowniczego wąwozu utworzonego przez lawę podczas jednej z erupcji wulkanu.

Wokół wulkanu biegnie trasa starożytności Pociąg Prietnenskyprzejeżdżając przez okoliczne wioski: pociąg odjeżdża z Katanii, zatrzymuje się w Lingualoz, Randazzo, Giarre.

Ogród w Villa Communale ma wiele fantazyjnych schodów, tarasów i egzotycznych roślin

Podróżujący z dziećmi powinni odwiedzić to wspaniałe park rozrywki Etnalandpołożony w miejscowości Belpasso w pobliżu Etny.

Z Taorminy można wybrać się na wycieczkę do Palermo - stolica wyspy, znana z placów, katedr, teatrów. Aby dowiedzieć się więcej o tym, co warto zobaczyć w Palermo, BlogoItaliano napisał tutaj.

Plaże

W pobliżu Taorminy znajduje się wiele pięknych plaż, które są szczególnie znane z sąsiednich miejscowości Giardini Naxos (piaszczysta) i Letojanni (żwirowa). A oto najsłynniejsza plaża w pobliżu Taorminy - Lido Mazzaro, która zdobyła sławę podczas „złotej ery” Hollywood, kiedy często odwiedzano ją, odwiedzając zagraniczne gwiazdy. Bardziej szczegółowo na temat tej i innych plaż w naszym artykule - Najlepsze plaże Sycylii.

Wokół Taorminy jest wiele pięknych plaż.

Sezon plażowy w Taorminie trwa od maja do września, podczas którego temperatura morza jest szczególnie komfortowa.

Zdjęcia: drdad, nickl-photography, gnuckx, girolame, makoekis, travfotos, Nellie Windmill.

Obejrzyj wideo: WEEKLY VLOG 51 - SYCYLIA, URLOP Z DZIECKIEM, TAORMINA, WULKAN ETNA I CEFALU (Styczeń 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Regiony Włoch, Następny Artykuł

Najlepsze platformy widokowe we Florencji
Florencja

Najlepsze platformy widokowe we Florencji

Smukłe dzwonnice kościołów, blanki średniowiecznego palazzo, czerwone dachówki domów, nad którymi marmurowy blask katedry, zwieńczony wspaniałą kopułą Brunelleschi ... Patrząc na Florencję przynajmniej raz z lotu ptaka, zakochujesz się w mieście raz na zawsze.
Czytaj Więcej
Kościół San Lorenzo we Florencji
Florencja

Kościół San Lorenzo we Florencji

Jeśli nagle, będąc we Florencji, chcesz odwiedzić miejsce spoczynku ostatniego klanu Medyceuszy, odwiedź kościół św. Wawrzyńca (Basilica di San Lorenzo). I choć ten surowy budynek nie znajduje się w najbardziej prestiżowym miejscu miasta i jest niedokończony, to z pewnością zasługuje na uwagę.
Czytaj Więcej
Dzwonnica Giotta we Florencji
Florencja

Dzwonnica Giotta we Florencji

W sercu włoskiej Florencji podróżnicy mogą podziwiać najbardziej niezwykłą katedrę w całej Europie - Santa Maria del Fiore. Mówiliśmy już o zachwytach samej katedry, teraz warto zwrócić uwagę na inny wspaniały budynek, który jest częścią kompleksu florenckiej katedry - dzwonnicę Giotto.
Czytaj Więcej
3 dni we Florencji - idealny plan wakacji
Florencja

3 dni we Florencji - idealny plan wakacji

Jeśli Rzym zachwyca monumentalnością, starożytnymi budowlami, bogactwem kościołów i starożytną historią, to Florencja jest miastem dla tych, którzy są zakochani w sztuce i są zainteresowani renesansem. Podczas pobytu we Florencji Stendhal opisał szczególny stan fizyczny, którego sam doświadczył: zawroty głowy i szybkie bicie serca, które występuje u osoby z obfitości otaczającego piękna i dzieł sztuki.
Czytaj Więcej