Planowanie podróży

Moja recenzja Airbnb: Przydatne żetony i bonusy

Bonus: 35 Euro na podróż na twoje konto w Airbnb

Po raz pierwszy dowiedziałem się o Airbnb w 2010 roku i od tego czasu regularnie korzystam z tej usługi. Dopiero w zeszłym roku wynająłem dom z nim 9 razy i ostatecznie zdecydowałem się napisać moją osobistą recenzję na BlogoItaliano.

Chcę od razu zauważyć, że korzystałem z Airbnb nie tylko we Włoszech, nie tylko jako gość, i nie za każdym razem, gdy płaciłem za usługi z kieszeni - często u właścicieli sama usługa się za mnie opłacała. Pozytywne i negatywne aspekty Airbnb, a także sposoby podróżowania po świecie bez płacenia za mieszkanie, zostaną omówione poniżej.

Co to jest Airbnb?

Airbnb to usługa wynajmu: strona internetowa, na której każdy może wynająć swój dom i każdy może go wynająć. Airbnb - najpopularniejsza prywatna strona wynajmu na świecie, a zatem możesz go używać do planowania podróży do dowolnego miejsca na świecie.

Z usługi korzystam dość często, nawet częściej niż hotele

Ponieważ większość wynajmujących w serwisie to osoby prywatne, oferowane przez nich opcje mogą być dość egzotyczne. Jest to ekonomia, VIP i wiele naprawdę wyjątkowych wyłączności. Często wśród propozycji można znaleźć przerobione na wynajem młynów, przyczep, a nawet statków.

Nawiasem mówiąc, możesz wynająć nie tylko całe mieszkanie przez Airbnb - może to być jeden lub dwa pokoje, a nawet po prostu sofa w salonie. Ostatnio hotele i hostele często wpadały między oferty, więc musisz być na to przygotowany.

Wśród ofert bardzo często pojawiają się naprawdę wyjątkowe opcje

Oczywiście, będąc platformą, na której strony się znajdują, Airbnb pobiera za to prowizję od każdej transakcji. Ale z drugiej strony działa jako gwarant relacji z właścicielem, pozwala się z nim skontaktować i zapoznać z opiniami innych podróżników na temat przedmiotu zainteresowania.

Dzięki Airbnb możesz nie tylko wynająć mieszkanie, ale także wynająć - ja też to zrobiłem. Osobista recenzja doświadczeń związanych z wynajmem mieszkań jest malowana na mojej greckiej stronie internetowej.

Jak zarezerwować nocleg

Interfejs serwisowy jest intuicyjny. Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z booking.com lub innego portalu hotelowego, zasada Airbnb jest bardzo podobna. Wybierz miejsce, do którego się wybierasz, daty podróży, liczbę gości i kliknij „Rozpocznij wyszukiwanie”.

Interfejs systemu jest intuicyjny

Ponadto system wybiera wszystkie opcje dostępne dla twoich dat i pozostaje tylko wybrać tę, którą lubisz.

Chociaż wszystko w profilu mieszkaniowym jest opisane wystarczająco szczegółowo, zawsze kontaktuję się z właścicielem, aby sprawdzić z nim, czy nieruchomość jest dostępna w wybranych terminach (zdarza się, że tak nie jest) i czy można uzyskać zniżkę. Szanse na sukces rabatu można kierować linkiem „Obejrzyj kalendarz”: jeśli średni wskaźnik obłożenia jest niski, właściciel będzie bardziej skłonny do rezygnacji.

W profilu każdego obiektu znajduje się informacja o właścicielu. Tutaj możesz nie tylko przeczytać recenzje o nim i jego mieszkaniu, ale także określić, jak często odpowiada na wiadomości, a także ile oczekuje się przeciętnej odpowiedzi.

Na Airbnb, im bardziej lojalny, szybszy i dokładniejszy jest właściciel, tym wyższa jest jego reklama

Początkowo masz dostęp do wszystkich informacji niezbędnych do podjęcia decyzji o nieruchomości, w tym możliwość wysłania wiadomości do właściciela nieruchomości; tylko jego dokładny adres i kontakty są zamknięte. Te dane stają się dostępne.dopiero po dokonaniu rezerwacji.

Dobrze wiedzieć: pierwsze opcje wyświetlane podczas wyszukiwania z reguły należą do najbardziej lojalnych i responsywnych właścicieli. Ponieważ usługa jest bezpośrednio zainteresowana osiągnięciem sukcesu, domyślnie wyświetla te oferty, w których właściciele najdokładniej zachowują kalendarz rezerwacji i szybko reagują na ich potencjalnych gości.

Bonus: 35 Euro na podróż na twoje konto w Airbnb

Gdzie Airbnb nie działa

Kiedy po raz pierwszy dowiedziałem się o Airbnb, nadal był on stosunkowo niepopularny w rosyjskojęzycznym Internecie - wybór mieszkania w tym czasie pozostawiał wiele do życzenia. Teraz jednak ma też swoje własne niuanse: chociaż formalnie usługa działa na całym świecie, daleko od wszystkich miejsc, oferta może w pełni konkurować z hotelami.

Na przykład bardzo podoba mi się miasto Nafplio w Grecji i myślę, że jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Za każdym razem, gdy chcę gdzieś uciec, Nafplio zawsze znajduje się na liście potencjalnych miejsc docelowych. Ale zakres ofert Airbnb w mieście jest raczej niewielki, a tutaj nadal korzystam ze starej, dobrej strony booking.com.

Opinie gości mogą być pozostawione przez gospodarzy. W ten sposób następny właściciel będzie wiedział, czego się od ciebie spodziewać

Podobna sytuacja spotkałem podczas podróży po Czarnogórze: w niektórych małych kurortach wybór w Airbnb był tak mały, że okazało się, że jest bardzo sytuacyjny.

Moje pozytywne opinie

Nie chcę oszukiwać i pisać, że używam tylko Airbnb. Nie tylko to. Nawet jeśli w miejscu, w którym planowana jest wycieczka, jest duży wybór apartamentów, przed podjęciem ostatecznej decyzji patrzę na kilka miejsc. Czasami wybór jest dokonywany na korzyść hotelu, czasem - mieszkania.

To zależy od nastroju, cen i oczekiwań podróży. Ale ostatnio apartamenty coraz częściej wygrywają ten wybór. Chodzi tu nie tylko o to, że część wydatków pokrywa Airbnb (opiszę to bardziej szczegółowo poniżej).

Ponieważ apartamenty są wynajmowane przez osoby prywatne, ich wybór jest zwykle znacznie szerszy niż hotele, a rynek ofert jest bardziej zróżnicowany. Dlatego wśród nich o wiele częściej można wybrać dokładnie to, czego chcesz w tym konkretnym przypadku: większą prywatność, bliskość zabytków, atmosferę, widok itp.

W lwowskim apartamencie był nawet stół do tenisa

Na przykład, idąc na wyspę Poros na Morzu Egejskim, nie chciałem mieć w pobliżu dusz, wypożyczyć rower i podróżować po wyspie. W Rzymie i Atenach - widok panoramiczny, na Krecie byliśmy kompanią przyjaciół, a duże mieszkanie poszło na marne, a we Lwowie ogromny penthouse dla 12 osób był absurdalnie tani, ale jednocześnie miał kominek, stół do tenisa, rower treningowy i świetliki, przez które gwiazdy były widoczne.

Ponadto apartamenty to ludzie, a nie firmy, dlatego relacje z właścicielami są bardziej spersonalizowane. Po pierwszej podróży znacznie chętniej zgadzają się na zniżki, a po drugiej - zaprzyjaźniają się już ze wszystkimi konsekwencjami.

Zwróć uwagę na kalendarz, może wiele powiedzieć o gotowości właściciela domu do zniżek.

Dobrze wiedzieć: Pozytywne recenzje na Airbnb są bardzo ważne dla właścicieli i determinują popyt na ich mieszkania w przyszłości. Jeden negatywny komentarz może zepsuć wrażenie 10 pozytywnych komentarzy.

Właściciele wiedzą o tym, a ci, którzy wynajmują mieszkanie przez tę usługę, bardzo zwracają uwagę na swoich gości, starając się unikać negatywnych recenzji. Prawdopodobnie w połowie wynajmowanych przeze mnie obiektów właściciel pozostawił komplement w postaci butelki wina, kosza z owocami, lodówki itp. Właściciele często dzwonią następnego dnia, aby wyjaśnić, czy wszystko jest w porządku, i są gotowi do rozwiązania problemu. W niektórych przypadkach właściciel nawet przyjechał po mnie na lotnisko.

Jakiego rodzaju zakwaterowanie mogę wynająć za pośrednictwem Airbnb?

W 2016 roku, kiedy byłem w Rzymie, wynajęłem całkowicie wyjątkowe zakwaterowanie za pośrednictwem Airbnb. Zaimponowało mi to tak bardzo, że nakręcił osobny film o nim:

Bonus: 35 Euro na podróż na twoje konto w Airbnb

Negatywne chwile

Wspominając o pozytywnym doświadczeniu, powinieneś dodać muchę do maści. Mówiłem już o niektórych punktach nieco wyżej: jest to nadal ograniczony wybór i zawyżone ceny w porównaniu do lokalnych witryn przy braku znacznej konkurencji.

Na przykład w wielu miastach Ukrainy rezerwacja domu przez Airbnb będzie droższa niż wynajem w jednym z lokalnych serwisów. W innych krajach nie jest to tak łatwe do sprawdzenia, ale większość ukraińskich stron internetowych jest wyświetlana w języku rosyjskim, a zatem łatwiej jest je porównać.

Nawet jeśli reklama jest oznaczona „błyskawicą”, lepiej sprawdzić u właściciela, czy można ją zarezerwować.

Kolejny niuans, na którym mnie poparzyło: rezerwowanie natychmiastowych ofert (są oznaczone błyskawicą). Zasadniczo takie obiekty można rezerwować natychmiast, ale w praktyce zdarzyło mi się dwa razy, że apartamenty były zajęte w wybrane dni, ponieważ właściciel po prostu zapomniał lub nie miał czasu na aktualizację kalendarza.

Oczywiście w tym przypadku usługa zwróci wydane pieniądze (i doda je „z góry” za niedogodności - jest to sprawdzane dwukrotnie), ale zajmie to trochę czasu. A jeśli potrzebujesz mieszkania na dziś i masz ostatnie pieniądze na karcie - co wtedy?

Dlatego ja teraz ZAWSZE wstępne wyjaśnienie właściciel, czy mieszkanie jest dostępne na termin, którego potrzebuję, nie zwracając uwagi na kalendarz. Wygląda na to, że gospodarze, którzy przynieśli gościom takie niedogodności, Airbnb również nakłada kary, ale nie jest to dla nas łatwiejsze.

Profil właściciela zawsze wskazuje, jak często odpowiada na wiadomości i jak długo będzie musiał czekać na odpowiedź

Wreszcie, w mojej praktyce zdarzały się przypadki, gdy właściciel po prostu nie wypisał się z wiadomości. To było w 2014 roku w Czarnogórze: napisałem do dwóch właścicieli, ale nie czekałem na odpowiedź od nich. W rezultacie pobiegł w nocy Tivat w poszukiwaniu hotelu. Ale w tej sytuacji było to częścią mojej winy: w szczycie sezonu spontanicznie poleciałem do Czarnogóry, mając nadzieję rozwiązać problem mieszkaniowy na miejscu.

Dlatego z właścicielami mieszkań, które lubiłeś zawsze lepiej jest ładować z góry, sprawdzając w recenzjach ich stopień uwagi na swoich gości.

Jak podróżować bez płacenia za mieszkanie

Istnieje kilka sposobów podróżowania przez Airbnb, oszczędzając na mieszkaniach, jeśli nie za darmo. Na początek, rejestrując się w serwisie ten linkZa pierwszą podróż otrzymasz bonus w wysokości 35 euro.

Oznacza to, że jeśli wydasz na wypożyczenie kwoty większej niż określone minimum (75 USD, jeśli pamięć służy), możesz pokryć z nich 35 euro z otrzymanego bonusu. A jeśli podróżujesz przez kilka osób i kilka punktów na trasie, możesz zaoszczędzić znacznie więcej.

Podążając za linkiem, zobaczysz komunikat o 35 euro za podróż

Należy pamiętać, że rejestracja w serwisie sam nie otrzymasz tej premii. Oczywiście taka pogoda nie, ale jednak patrzenie na Airbnb jest znacznie przyjemniejsze, mając zniżkę niż bez niej.

Zapraszając znajomych do korzystania z usługi, możesz także otrzymywać bonusy i wymień je na bezpłatne zakwaterowanie. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz wielu przyjaciół: po rejestracji możesz dać swoim znajomym zniżkę w wysokości 35 euro na pierwszą podróż, a jeśli z nich skorzystają, Airbnb również cię zachęci. Zostałem zaproszony do tej pory, że prawie nie płacę za mieszkanie na wycieczki - wszystko jest objęte premiami Airbnb.

Dokładnie o tym napisałem w recenzji na mojej greckiej stronie Jak wynająć ekskluzywne apartamenty w Grecji i na całym świecie za darmo.

Bardzo go polecam.

Obejrzyj wideo: Booking AirBNB - CZYM SIĘ RÓŻNIĄ (Kwiecień 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Planowanie podróży, Następny Artykuł

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety
Regiony Włoch

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety

Miejsce pamięci całej Sycylii - tak krótko, ale zwięźle, można opisać Dolinę Świątyń w Agrigento. Tutaj nawet pył pod stopami wydaje się być nieskończenie starożytny, święty, modlitwy i ... poplamiony krwią niezliczonych i bezimiennych niewolników, którzy wznieśli ogromne starożytne świątynie, obrońców Aragragas, którzy walczyli do końca o swoje mury, setki i tysiące ofiar nieubłaganych władców - od tyranów po gubernatorów cesarza.
Czytaj Więcej
Ośrodek Abano Terme we Włoszech: termy, hotele, atrakcje
Regiony Włoch

Ośrodek Abano Terme we Włoszech: termy, hotele, atrakcje

Abano Terme to słynny kurort termalny w północno-wschodnich Włoszech, w 2013 roku uznany za najlepszy w kraju pod względem różnorodnych świąt kulturalnych i technik terapeutycznych. Znajduje się u podnóża Wzgórz Euganejskich, 10 km od Padwy i 40 km od Wenecji. Legenda głosi, że pierwszą osadę założył tutaj Herkules, powracając z jednej ze swoich kampanii i uderzony pięknem tego regionu i jego łagodnym klimatem.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi we Florencji: historia, godziny otwarcia, bilety
Regiony Włoch

Galeria Uffizi we Florencji: historia, godziny otwarcia, bilety

Wśród zabytków Florencji Galeria Uffizi zajmuje szczególne miejsce, w którym znajduje się jedna z najbogatszych i najbardziej znaczących światowych kolekcji sztuki europejskiej z XIII-XX wieku. O jego znaczeniu świadczy już fakt, że Galeria jest uważana za najczęściej odwiedzane muzeum we Włoszech, a aby podziwiać swoją kolekcję, około półtora miliona ludzi przybywa do Florencji rocznie.
Czytaj Więcej