Favignana

Jak dostać się na wyspę Favignana

Na wyspę Favignana można dostać się łodzią motorową z Trapani po prostu. Aby to zrobić, musisz przybyć do portu i kupić bilet w kasie na około 30-40 minut przed wylotem. W szczycie sezonu lipiec-sierpień zalecamy kupowanie biletów z wyprzedzeniem, przybywając do portu lub przez Internet na oficjalnej stronie przewoźnika www.usticalines.it z jednodniowym wyprzedzeniem. Radzimy również sprawdzić aktualny harmonogram.

W czerwcu 2014 r. Wybraliśmy się na wyspę Favignana w ramach naszej podróży na południe Włoch. Za radą sycylijskiego Mario, którego willi regularnie przebywamy na Sycylii, postanowiliśmy spędzić tam jeden dzień.

Jeśli podróżujesz po Włoszech własnym lub wynajętym samochodem i zatrzymasz się, zgodnie z naszym przykładem, w Villa Mario i Antonelli, logiczne będzie zaparkowanie samochodu nie w porcie, ale na parkingu w pobliżu domu Mario - stamtąd zabierze cię do portu i cię spotka. Alternatywą jest pozostawienie samochodu na płatnym parkingu w porcie za 8 euro dziennie.

Dlaczego warto odwiedzić wyspę Favignana?

  • Odwiedź Muzeum Tuńczyka
  • Zrelaksuj się w jednej z niesamowicie pięknych zatok, z których jedna Cala Rosa jest jedną z 10 najlepszych plaż we Włoszech.
  • Spędź część miesiąca miodowego w jednym z luksusowych hoteli z pięknymi widokami i za bardzo przystępną cenę.
  • Rowerem po wyspie, tak jak w czerwcu 2014 roku
  • Zbierz kolekcję zdjęć i samochodów zabytkowych, których koncentracja przewraca się na wyspie.

Ponieważ stocznia była na początku czerwca i nie było tak wielu turystów, do portu dotarliśmy pół godziny bez obaw, wypiliśmy filiżankę espresso i kupiliśmy bilety bez kolejek w kasie 15 minut przed wylotem.

Bilet z Trapani do Favignany kosztuje 8,8 euro (dzieci poniżej 4 lat są bezpłatne, od 4 do 12 lat - 4,4 euro) + opłata środowiskowa za zwiedzanie wyspy wynosi 1,5 euro. Łącznie w jedną stronę 10,3 euro. W drodze powrotnej opłata nie jest pobierana, więc bilet jest tańszy. W sumie okazało się 19,1 euro w obie strony na osobę.

Łódź jest wystarczająco duża i mieści około stu osób. Należy pamiętać, że przy prędkości rzucania czuje się całkiem przyzwoicie, więc ludzie ze słabym aparatem przedsionkowym mają powód, aby zaopatrywać się w tabletki na wypadek choroby lokomocyjnej przed pływaniem. Żeglarze twierdzą, że pochylenie jest najmniej odczuwalne na środku statku. My, aby poczuć całą „głębokość głębin”, usiedliśmy prosto w nos.

W każdym razie podczas 40-minutowej podróży będziesz mógł sfotografować coś vryatli, ale jakoś musisz się dobrze bawić.

Po wypłynięciu z Trapani o godzinie 9.30 z powodzeniem dotarliśmy na wyspę Favignana, gdzie spędziliśmy jeden z najpiękniejszych dni w życiu.

Obejrzyj wideo: San Vito lo Capo - Sycylia - najpiękniejsza plaża Włoch (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Favignana, Następny Artykuł

Corniglia - mały raj włoskich winiarzy
Liguria

Corniglia - mały raj włoskich winiarzy

Corniglia to najmniejsze miasto w Parku Narodowym Cinque Terre. Różni się od reszty miast Pyatiemelye tym, że nie znajduje się na samym brzegu Morza Liguryjskiego, ale na wysokości około 100 metrów nad jego poziomem. Dlatego nie będzie można dostać się do niego drogą morską - tylko lądowymi środkami transportu.
Czytaj Więcej
Portovenere - raj we Włoszech
Liguria

Portovenere - raj we Włoszech

Porto Venere to małe miasteczko we Włoszech, obok Parku Narodowego Cinque Terre. Imię, które dosłownie znaczy „Port Wenus” (lub „Schronienie Wenus”), otrzymał na cześć rzymskiej bogini miłości, której świątynię wzniesiono tutaj w starożytności. Miasto łączy trzy małe wioski: Portovenere, Fezzano i Le Grazie - oraz trzy wyspy: Tino (Tino), Tinetto (Tinetto) i Palmaria (Palmaria).
Czytaj Więcej
Monterosso - wspaniałe Włochy z naszych snów
Liguria

Monterosso - wspaniałe Włochy z naszych snów

Monterosso (Monterosso al Mare, Monterosso al Mare) - największe miasto włoskiego Parku Narodowego Cinque Terre (Cinque Terre). Oto największa piaszczysta plaża w „Pięciu Ziemiach”, gigantyczny posąg Neptuna, symbol Monterosso - wieża Aurora, dzieląca miasto na stare i nowoczesne dzielnice oraz wiele innych ciekawych zabytków.
Czytaj Więcej
Manarola - starożytne i wspaniałe Włochy
Liguria

Manarola - starożytne i wspaniałe Włochy

Manarola jest najstarszym z pięciu małych miast Parku Narodowego Cinque Terre, który obejmuje również miasta Riomaggiore, Vernazza, Corniglia i Monterosso. Jasne, kolorowe budynki Manaroli przyciągają uwagę turystów, a między nowoczesnymi budynkami na ulicach miasta zachowały się starożytne budowle architektoniczne, których wiek miał ponad pięćset lat.
Czytaj Więcej