Historia

Śmierć Cezara, przed i po - numer 9

W ostatnim numerze rzymscy politycy w swoich intrygach i debatach przeskoczyli do punktu, w którym Mark Anthony, Oktawian i Lepidus, którzy dołączyli do nich, przybyli do stolicy wraz z armią i zabrali siłą to, czego nie udało się uzyskać przez perswazję.

Wykształcony triumwirat szybko odrzucił całkowicie prawne uzasadnienie swojego istnienia, które odróżnia go od pierwszej wersji „rady trzech”, próbki Cezara, Pompejusza i Krassusa - nie było żadnych przepisów dotyczących jego powstania, a formalnie to spotkanie szanowanych ludzi było niczym więcej jak zwykłą przyjazną partią .

Zalecamy przeczytanie:

W tym samym przypadku chłopaki podeszli do sprawy bardziej rozważnie i stanowczo. Natychmiast po stworzeniu triumwiratu rozpoczęły się proskriptacje, które dążyły do ​​kilku celów jednocześnie. Po pierwsze, aby smutna historia nie powtórzyła się z zamordowanym Guy Julius, wszyscy sprawiający kłopoty i ich sympatycy powinni natychmiast zostać przyciśnięci do gwoździa. Po drugie, wielu osobom triumwiratowi po prostu nie podobał się sam fakt jego istnienia, dlatego ten proces chciał się zatrzymać. Po trzecie, ponieważ obiecali znaleźć i ukarać zabójców Cezara, którzy w tym czasie z powodzeniem okopali się w Grecji, powinni byli to zrobić, a wojna, jak wiecie, jest bardzo droga.

Majątek straconych przez prawo powinien natychmiast trafić pod młot każdego, a pieniądze powinny trafić do skarbu (cóż, oczywiście niewielki odsetek szanowanych ludzi).

Pierwszym, który wpadł pod lodowisko represji, był Cyceron, którego Anthony nie zapomniał i nie wybaczył - zepsuł wtedy zbyt dużo krwi. Stary polityk pospiesznie uciekł do Grecji, do swoich starych przyjaciół Brutusa i Kasjusza, ale nie miał czasu. Głowa i ręce Marka zostały dostarczone zamordowanemu mężczyźnie, przez pewien czas jego kochana mała żona dobrze się z nimi bawiła (rozmawialiśmy już o charakterze moralnym i pięknej postaci), po czym Anthony z dumą zaciągnął odciętą głowę na Forum i kazał naprawić ją wyżej, aby każdy mógł to zobaczyć jak to się dzieje z ludźmi, którzy mu przeszkadzają. Na próżno Cyceron liczył na pomoc jednego z triumwirów - Oktawiana, który był tak bardzo przez niego chwalony, tego samego „boskiego młodzieńca”, sportowca, studenta, członka Komsomola i po prostu przystojnego mężczyzny. Guy Julius bardzo pragmatycznie pomyślał, że Cyceron odegrał swoją rolę, co oznacza „Moor może odejść”, i nie podniósł palca dla swojego zbawienia. Później stary człowiek zrozumiał, komu pomógł osiedlić się w polityce rzymskiej.

Środki mające na celu zastraszanie i terroryzowanie senatorów i innych obywateli nie były szczególnie skuteczne. Nie, społeczeństwo triumfowało i uciszyło wszystkich triumwiratów opanowanych. Ale zebranie wystarczającej ilości pieniędzy nie jest zbyt duże. Żołnierze, którzy zostali wysłani, aby aresztować nieszczęśników z listy pełnomocników, nie byli zawstydzeni rabunkiem i jednocześnie wyciągnęli wszystkie ruchomości z domów i willi. Jednak nieruchomości były przerażone przez bogatych ludzi spośród Rzymian, których tyrania jeszcze się nie dotknęła, nie chciała kupować - dlaczego triumwirat po raz kolejny zwróci moją uwagę i zadeklaruje swoje bezpieczeństwo finansowe?

Dlatego konieczne było wprowadzenie dodatkowych podatków i rekwizycji od ludności, a jednocześnie po prostu wyciśnięcie nieruchomości pod dogodnym pretekstem od senatorów, którzy, jak się wydaje, nie wypracowali kary śmierci, ale nadal nie wyszli z twarzą.

Tymczasem mordercy dyktatora w Grecji nigdy nie żałowali opuszczenia stolicy. Ateńczycy przywitali ich z radością, nawet nieznacznie przekraczając granice rozsądku. Szybko zbudowane brązowe posągi Brutusa i Kasjusza zostały zainstalowane na AkropoluRzymscy nastolatkowie, którzy byli szkoleni w kolebce starożytnej kultury (w tym Horacy, nawiasem mówiąc), spieszyli się, aby ogłosić ich bożkami, ale ponieważ nie wygrasz młodzieży, wszystkie lokalne legiony, w tym te znajdujące się w Macedonii, również poszły do ​​spiskowców. Między innymi kilka samochodów podatkowych i kolejna mała armia pochodziła z Azji.

Tak więc w momencie, gdy triumwirat rozwiązał swoje problemy finansowe, zabójcy Cezara mieli się dobrze. Aktywnemu Kasjuszowi udało się wyruszyć w drogę do Syrii, w której z roku na rok dochodziło do lokalnych starć i buntów, które Gajusz Juliusz próbował stłumić, i rozwiązał problem uprzejmym słowem i ironią, zajmując 8 legionów i niewielki oddział łuczników konnych w prezencie od Partów bardzo szanowany za dotychczasowe osiągnięcia. Po tym, jak wskoczył do Palestyny, przechwycił i przyłączył się do swojej armii 4 kolejnych legionów wysłanych z Egiptu do jednego z wielu separatystycznych patrycjuszy, którzy próbowali wykorzystać okazję i zorganizować swoją małą tyranię na fragmentach republiki, a następnie udali się na wizytę do wspomnianego władcy. Nagle zmarł z powodu dużej ilości metalu w ciele, a cała własność podbitej prowincji, a jednocześnie ocalałe części jej armii uzupełniały bezdenne kosze Cassii.

Naprawdę miał zamiar odwiedzić Egipt, aby porozmawiać z Kleopatrą, która prawie zbladła, próbując nie kłócić się z żadną z wrogich frakcji, które rozmnażały się w obfitości podczas wojny domowej, ale nie miały czasu. Wiadomość o panice przyszła z Grecji od Brutusa, który powiedział, że był bardzo szczęśliwy z powodu Cassiusa i jego sukcesów, ale musi pilnie wrócić, ponieważ triumwirat walczy z nimi. Podczas gdy jego kolega bawił się przyjemnymi i przydatnymi wycieczkami do prowincji Republiki, Brutus przygotowywał się do obrony, zanim stracił brata Anthony'ego, który z powodzeniem wpadł w jego ręce.

W 42 rpne koalicja Triumwiratu sprzeciwiła się siłom spiskowców w Grecji.

Kim będą dyktatorzy przeciwko republikanom?

Powiemy ci wkrótce.

Historia Zabawa dla Włoch dla mnie.

Obejrzyj wideo: Czy można zniszczyć helikopter jednym strzałem? - CJ w roli Pogromcy Mitów w GTA San Andreas! #09 (Marzec 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Historia, Następny Artykuł

Forte dei Marmi: najbardziej rosyjski kurort we Włoszech
Regiony Włoch

Forte dei Marmi: najbardziej rosyjski kurort we Włoszech

Modna miejscowość wypoczynkowa Forte dei Marmi znajduje się w regionie Toskanii nad Morzem Tyrreńskim. Historia miasta rozpoczęła się w XVI wieku od budowy portu, który służył do transportu marmuru wydobywanego w pobliskich górach Apuan. Później, pod koniec XVIII wieku, na rozkaz wielkiego księcia Leopolda I, na brzegu wzniesiono fortecę, aby chronić osadę przed najazdami z morza.
Czytaj Więcej
Jezioro Como - źródło inspiracji
Regiony Włoch

Jezioro Como - źródło inspiracji

Na werandzie restauracji Limone, z talerzem rybnych przysmaków i szklanką bieli, uderzyła nas myśl: bez względu na to, jak cudowny jest tętniący życiem Mediolan, chcesz zrelaksować swoją duszę w niekończącej się dynamice miasta i rozpłynąć się w urokach urokliwych krajobrazów z alpejskimi górami, cyprysami i drzewami owocowymi na tle niebieskiego jeziora .
Czytaj Więcej
Lotnisko w Pizie „Galileo Galilei”. Jak dostać się z lotniska do Pizy, Florencji i innych miast Toskanii
Regiony Włoch

Lotnisko w Pizie „Galileo Galilei”. Jak dostać się z lotniska do Pizy, Florencji i innych miast Toskanii

Port lotniczy Galileo Galilei w Pizie (międzynarodowy kod IATA: PSA) jest jednym z dziesięciu największych portów lotniczych we Włoszech. Ludzie przyjeżdżają tu nie tylko, aby podziwiać Krzywą Wieżę w Pizie. Z lotniska w Pizie bardzo łatwo dostać się do innych miast Toskanii, na przykład Florencji, Sieny, Lukki lub Livorno. W tym artykule postaramy się poświęcić wszystkie dostępne środki transportu z lotniska do najbliższych miast.
Czytaj Więcej
Zabytki miasta Siena we Włoszech: co najpierw zobaczyć
Regiony Włoch

Zabytki miasta Siena we Włoszech: co najpierw zobaczyć

Siena to miasto w przeciwieństwie do swoich sąsiadów w regionie Toskanii w północnych Włoszech. Po przybyciu na jeden dzień wydaje się, że został przeniesiony do średniowiecza. Miasto pozostało nietknięte od czasów świetności. Zabytki Sieny w pełni odzwierciedlają średniowieczny gotycki temperament - powściągliwy i nieco surowy, bez frywolnych barokowych loków i ozdób.
Czytaj Więcej