Miasta Włoch

10 interesujących miejsc we Florencji, w których można kupić bilety online. Część I.

Bez względu na to, ile czasu zajmie Ci wizyta we Florencji, zawsze będzie jej mało. W samej Florencji znajduje się ponad 80 muzeów, a miliony turystów odwiedzają miasto każdego roku i nie można uniknąć tłumów w sezonie. Jednocześnie każda minuta stracona w kolejce na kolejną atrakcję zwiększa liczbę utraconych okazji. A jeśli wylądujesz we Florencji, powiedzmy, w czerwcu, to będzie wiele takich straconych okazji.

Włosi wzięli ten fakt pod uwagę i opracowali system, który pozwala kupować bilety wMuzea we Florencji online. W tym artykule porozmawiamy o najciekawszych muzeach w mieście, w których można kupić bilety online.

Galeria Uffizi

Założona w drugiej połowie XVI wieku florencka galeria Uffizi jest uważana za jedno z najważniejszych muzeów sztuki w Europie. Podstawą muzeum była kolekcja obrazów podarowanych Galerii przez rodzinę Medici, która przez wiele lat rządziła Florencją.

Wśród jego eksponatów znajdują się prace Leonarda da Vinci, Raphaela, Tycjana, Michała Anioła, Caravaggio itp. Galeria Uffizi wraz z włoskimi mistrzami prezentuje najlepsze płótna znanych artystów francuskich, hiszpańskich, niemieckich, holenderskich i innych, a także próbki sztuki z epoki antycznej.

Galeria Uffizi ma autoportrety rosyjskich artystów

Szczególna atrakcjaGalerie Uffizi uważany za wyjątkową kolekcję autoportretów znanych artystów. Warto zauważyć, że pomysł zbierania autoportretów mistrzów pędzla należy do kardynała Leopolda Medici, wybitnego potomstwa rodziny Medici, która żyła w XVII wieku.

Do najsłynniejszych obrazów prezentowanych w bogatej kolekcji Galerii należą: Wenus z Urbiny Tycjana, Wiosna Botticellego i Narodziny Wenus, Święta Rodzina Michała Anioła, Madonna Wszystkich Świętych Giotta, Adoracja Trzech Króli i Zwiastowanie Vinci i wsp. Nawiasem mówiąc, BlogoItaliano poświęcił nawet osobny artykuł temu muzeum we Florencji: Galeria Uffizi: najczęściej odwiedzane muzeum we Włoszech

Sprawdź dostępność biletów i ceny ›››

Muzeum Bargello

Zbudowane w XIII wieku obecne muzeum Bargello (MuseodelBargello) było pierwotnie zamkiem warownym i służyło jako ratusz. Podczas panowania rodziny Medici zamek Bargello stał się więzieniem, a więźniowie skazani na śmierć zostali straceni na jego podwórku.

Później w budynku mieściła się policja miejska. I dopiero w 1865 r. Zamek został przekształcony Narodowe Muzeum Bargello, których eksponaty były dziełem rzeźbiarzy włoskiego renesansu (XIV-XVII w.).

W słynnej kolekcji rzeźbiarskiej Muzeum pierwszym arcydziełem Michała Anioła jest posąg boga wina Bachusa i marmurowe popiersie Brutusa, który zabił cesarza rzymskiego Cezara. Spiżowa statua etruskiego boga Amur-Atisa i Dawida, który pokonał potężnego Goliata, jest dziełem Donatello, Mercury'ego - florenckiego rzeźbiarza-manierysty Jambolony i innych.

Przez pewien czas policja miejska mieściła Muzeum Bargello

Muzeum Narodowe Bargello ma także inne równie interesujące eksponaty. Wśród nich - kolekcja starożytnej broni, zbroi, arabskich dywanów, biżuterii, majoliki, kości słoniowej i medali z kolekcji rodziny Medici.

Chapel del Podestaznajdujące się w Muzeum Bargello również zasługuje na szczególną uwagę. To miejsce, gdzie miały miejsce ostatnie godziny skazanych na śmierć. Jego ściany są malowane obrazami przedstawiającymi Raj, Piekło i scenami z życia Świętych, wykonanymi przez mistrzów włoskiej szkoły malarstwa, założonej przez Giotto di Bondone na początku XIV wieku.

Sprawdź dostępność biletów i ceny ›››

Galeria Akademii

Założony w XVI wieku przy wsparciu toskańskiego księcia Kosmy I - następcy klanu Medyceuszy, - Akademia Sztuk Pięknych we Florencji został pierwszą akademią malarstwa w Europie.

Galeria sztuki (Galleriadell'Accademia), utworzona w Akademii w 1784 roku, początkowo służyła jako pomoc wizualna dla studentów szkół artystycznych zgłaszających się do Akademii. Tutaj początkujący artyści poznali tajniki malarstwa, badając dzieła wielkich mistrzów przeszłości.

W Galerii Akademii można zobaczyć oryginalny posąg Dawida autorstwa Michała Anioła

Dziś Galeria Akademii zawiera największą kolekcję obrazów i rzeźb z XV-XVI wieku we Florencji. Wśród jego eksponatów znajdują się znane na całym świecie dzieła Michała Anioła - „David” i „Więźniowie”, „Uprowadzenie kobiet Sabine” Dzhambolony'ego i innych. Perłą kolekcji jest słusznie obraz Sandro Botticellego - „Madonna nad morzem”.

Galeria Akademii prezentuje także wyjątkową kolekcję gobelinów i tabernakulów - bogato zdobionych konstrukcji zaprojektowanych do przechowywania przedmiotów kultu religijnego.

Sprawdź dostępność biletów i ceny ›››

Palazzo Pitti

Palazzo Pitti - Pałac Królewski z XVI wieku, który był rezydencją rodziny Medici, a następnie dynastii książąt Lotaryngii i królów Włoch. Dziś Palazzo jest jednym z największych kompleksów muzealnych i najważniejszymi zabytkami Florencji.

Palazzo Pitti obejmuje Galerię Palatyn, Apartamenty Królewskie, Galerię Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Srebra, Muzeum Porcelany, Muzeum Biżuterii, Muzeum Wagonów i Galerię Kostiumów - największą kolekcję historii mody we Włoszech.

Palazzo Pitti był rezydencją rodzin królewskich we Florencji

Galeria Palatyn, urządzony w stylu barokowym, to wyjątkowa kolekcja sztuki. Wśród jego eksponatów jest 11 obrazów Rafaela, słynne płótna Botticellego, Tycjana, arcydzieła Caravaggia, Van Dycka, Rubensa itp.

Muzea Palazzo Pitti - rodzaj skarbca produktów ze złota i srebra, kamieni szlachetnych, kości słoniowej itp. Zawiera także unikalną kolekcję starożytnej rzymskiej amfory i wazonów z Bizancjum i Wenecji.

Sprawdź dostępność biletów i ceny ›››

Palazzo Vecchio

Jednym z najbardziej znanych budynków we Florencji jest Palazzo Vecchio (PalazzoVecchio), zbudowany w XIII wieku do celów administracyjnych. Najpierw siedzieli tu przeorowie, później - sygnatariusze, a po nich - książęta florenccy.

Dziś pałac pełni także funkcje administracyjne - służy jako ratusz. Florentczycy, podobnie jak wiele wieków temu, nadal sprawdzają czas według zegara Palazzo Vecchio, zainstalowanego na 94-metrowej wieży przez bawarskiego rzemieślnika w 1665 roku.

Program wycieczki w Palazzo rozpoczyna się od dziedzińca, wykonanego w stylu wczesnego renesansu.

Sale Palazzo Vecchio zdobią złoty sufit i freski.

Pięćset salonów, niegdyś przeznaczonych na spotkania, zdobią alegoryczne freski Vasariego i rzeźbiarskie kompozycje Michała Anioła i Giambolonii.

Wśród sal demonstrujących chwałę Florencji zdecydowanie koniecznie odwiedź Salę Lwa X ze słynnym freskiem „Oblężenie Mediolanu” Vasari, Audienz Hall i Lily Hall z marmurowymi drzwiami, złotym kasetonowym sufitem i freskami na ścianach. Warto również zobaczyć wspaniałą kolekcję instrumentów muzycznych, której dumą są słynne skrzypce Amati i Stradivariusa.

Bardziej szczegółowo o kompleksie pałacowym, jego historii i znaczeniu BlogoItaliano napisał w osobnym artykule: Palazzo Vecchio: gdzie mieszkali renesansowi oligarchowie.

Sprawdź dostępność biletów i ceny ›››

Kontynuacja artykułu: 10 atrakcji Florencji, w których można kupić bilety online. Część II

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Miasta Włoch, Następny Artykuł

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety
Regiony Włoch

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety

Miejsce pamięci całej Sycylii - tak krótko, ale zwięźle, można opisać Dolinę Świątyń w Agrigento. Tutaj nawet pył pod stopami wydaje się być nieskończenie starożytny, święty, modlitwy i ... poplamiony krwią niezliczonych i bezimiennych niewolników, którzy wznieśli ogromne starożytne świątynie, obrońców Aragragas, którzy walczyli do końca o swoje mury, setki i tysiące ofiar nieubłaganych władców - od tyranów po gubernatorów cesarza.
Czytaj Więcej