Turystyka

Katedra Duomo w Mediolanie będzie miała windę

Aby przyciągnąć więcej turystów i zwiększyć liczbę odwiedzających panoramiczne miejsca katedry, do 2015 r. (Wystawa EXPO w Mediolanie) władze planują zbudować zewnętrzną windę w pobliżu jednej ze ścian słynnej katedry w Mediolanie.

Projekt zaprezentowany przez La Venerandę Fabbrica del Duomo (dosłownie „The Glorious Worker's Institution of the Cathedral of Milan”), poświęcony wsparciu i renowacji katedry, wywołał wiele kontrowersji i dyskusji wśród mediolańczyków. Aby dostać się na taras widokowy, wielu turystów (a jest ich około 700 tysięcy rocznie) powinno wspiąć się po schodach z 201 stopni lub skorzystać z wewnętrznej windy (przy okazji, dość szybko). Oznacza to, że wejście na szczyt Duomo jest dziś możliwe bez żadnych problemów.

Niedawno stało się możliwe połączenie wycieczki w Mediolanie z sesją zdjęciową. Zwiedzanie katedry Duomo i innych głównych atrakcji Mediolanu to wyjątkowy projekt zespołu strony CHEEZZ.ME, który gromadzi profesjonalnego przewodnika i fotografa , przyjaciel i lokalny mieszkaniec jednej osoby. Zalecamy, aby wszyscy nasi czytelnicy planujący podróż do Włoch korzystali z ich usług.

Po co więc dodawać zewnętrzną windę, nawet lekką i przezroczystą? Zwolennicy projektu twierdzą, że taka decyzja zwiększy atrakcyjność katedry, która, sądząc po regularnych oświadczeniach administracji, pilnie potrzebuje dodatkowych funduszy, aby zapewnić odpowiedni poziom działania i zarządzania. Oczywiście projekt ma zarówno zalety, jak i wady.

Znajdź hotel w pobliżu katedry Duomo

Zacznijmy od profesjonalistów. Po pierwsze, zewnętrzna winda niewątpliwie przyciąga turystów, zapewniając wyraźne wrażenie widoków, które są już podczas wspinaczki. Po drugie, przezroczysta winda będzie lekką konstrukcją, która nie narusza panoramy otwierającej się z dachu. Po trzecie, nie będzie sztywno montowany w ścianie katedry, a zatem, jeśli to konieczne, po 2015 r. Można go łatwo zdemontować. Nawiasem mówiąc, jest to jeden z głównych argumentów za instalacją projektu. Wreszcie zewnętrzna winda jest śladem nowoczesności, ustępstwem, które Duomo czyni do naszych czasów. W końcu cała historia katedry w Mediolanie jest historią „kompromisów” i „ustępstw” wobec ducha czasów. Biorąc pod uwagę, że budowa Duomo rozpoczęła się w 1300 roku, a zakończyła na polecenie Napoleona na początku 1800 roku, ostateczny wygląd budynku nie pokrywa się z ideą pierwszych architektów i niesie cechy architektoniczne wszystkich pięciu wieków jego budowy. Jest to więc bardzo tolerancyjna i „elastyczna” katedra.

Ale wspomnijmy także o wadach tego projektu. Głównym argumentem przeciwników instalacji zewnętrznej windy jest twierdzenie, że w ten sposób zachęca się do pobieżnej, powierzchownej inspekcji katedry w Mediolanie: schody lub stara winda przynajmniej wywołują uczucie „pokonywania przeszkód”.

Bardziej prawdopodobne jest, że winda zostanie zainstalowana w celu maksymalizacji dochodów z katedry, niż jej popularyzacji.

Oczywiście do utrzymania Duomo potrzebne są zasoby, które powinna zapewnić ta sama nowa winda. Jednak twórcy projektu powinni podać konkretne dane: o ile więcej osób będzie mogło wspiąć się na dach rocznie w porównaniu z obecnymi 700 tysiącami, jakie są oczekiwane przychody?

Obejrzyj wideo: Mediolan Milano - Katedra i otoczenie w 4K, Italia (Marzec 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Turystyka, Następny Artykuł

Kalendarz festiwali i karnawałów we Włoszech w styczniu
Wakacje we Włoszech

Kalendarz festiwali i karnawałów we Włoszech w styczniu

Trudno wyobrazić sobie Włochy zimą bez wakacji, festiwali i festiwali. Wszyscy wiedzą, że mieszkańcy Półwyspu Apenińskiego uwielbiają, a co najważniejsze, wiedzą, jak się bawić, zarażać wszystkich wokół żywym nastrojem, organizować zawody, ale nie tylko po to, aby znaleźć najlepszych, ale po prostu dobrze się bawić. Z roku na rok odbywa się wiele festiwali w krainie słońca i wina, poświęconych różnym tematom, muzyce, ludziom i różnym kulturom.
Czytaj Więcej
Najlepsze plaże w pobliżu Rzymu
Wakacje we Włoszech

Najlepsze plaże w pobliżu Rzymu

Jadąc do Rzymu na wakacje lub na wakacje, nie zapominaj, że w odległości 25 kilometrów od Wiecznego Miasta rozchodzą się fale Morza Tyrreńskiego (Mare Tirreno). Pół godziny pociągiem - i już jesteś na plaży. A wokół Rzymu jest wiele jezior ogrzewanych przez gorące włoskie słońce. A jeśli podczas spaceru wzdłuż rzymskich ulic istnieje chęć pływania - zawsze można to spełnić, a dżin nie jest do tego wymagany.
Czytaj Więcej
Wyspy Włoch na wakacje na morzu
Wakacje we Włoszech

Wyspy Włoch na wakacje na morzu

Ulubione trasy turystyczne we Włoszech przebiegają przez słynne duże miasta. Popularne są także wakacje na plaży na dużych wyspach, takich jak Sycylia (Sycylia) i Sardynia (Sardynia). Ale nie mniej interesująca jest znajomość wysp tego kraju, nie tak aktywnie rozwijanych przez turystów i oferująca spotkanie z dziewiczą przyrodą i naturalnym przebiegiem życia Włochów.
Czytaj Więcej