Jak się tam dostać

Jak dostać się z Rzymu do Neapolu

Odległość z Rzymu do Neapolu wynosi 225 kilometrów, a droga, w zależności od środka transportu, zajmie Ci od 1 do 3 godzin. Najszybszym i najwygodniejszym sposobem dotarcia do Rzymu z Neapolu jest szybki pociąg, samochód jest odpowiedni dla niezależnych podróżników planujących podróż na południe Włoch, a najtańszą opcją jest autobus, studenci i osoby o ograniczonym budżecie. Oczywiście rozważymy szczegółowo wszystkie opcje.

Przeczytaj także o zabytkach Neapolu.

Pociągiem

  • Czas podróży: 1-3 godziny
  • Koszt: od 12 do 40 euro

Najszybszym i najwygodniejszym sposobem na dostanie się z Rzymu do Neapolu jest szybki pociąg Trenitalia lub ItaloTreno. Jeśli kupisz bilet w ciągu 1-2 dni lub natychmiast w kasie, koszt zbliży się do 40 euro. W sezonie bilety można rezerwować tylko w klasie biznesowej, która jest 2-3 razy droższa.

W zeszłym roku korzystam oficjalna aplikacja Omio.ru, co pomaga porównać ceny wszystkich pociągów we Włoszech - polecam kupić bilety specjalnie na Trenitalię, ceny są dokładnie takie same jak na stronie przewoźnika (tylko nic nie jest wadliwe i nie psuje się). Po zakupie natychmiast zobaczysz wszystkie swoje bilety z komputera lub telefonu. Jeśli zainstalujesz aplikację na swoim Anroidie lub iPhonie, podróżowanie jest na ogół łatwe. W Italotreno zwykle biorę bilety przez ich stronę internetową, ponieważ działa świetnie i pozwala mi wybierać miejsca w klasie Prima. Zobacz odpowiednie instrukcje.

Jeśli masz dużo czasu i chcesz zaoszczędzić, istnieje możliwość sortowania najtańszych opcji. Pociągi regionalne z Rzymu do Neapolu kosztują około 13 euro, czas podróży wyniesie około 2-3 godzin. Można również wybrać dogodną dla siebie stację w Rzymie - Termini, Ostiense, Tiburtina i godzinę odjazdu.

Oczywiście, kupując bilety w ciągu 1-2 miesięcy, możesz znacznie zaoszczędzić pieniądze lub dostać się do Neapolu szybkim pociągiem w cenie regionalnej.

  • Zalecamy odwiedzenie: prywatne wycieczki w Neapolu

Autobusem

  • Cena biletu: od 5 do 20 euro
  • Czas podróży: około 2,5-3 godzin

Najtańszym sposobem, aby dostać się z Rzymu do Neapolu są autobusy FlixBus.

Możesz także kupić bilety na oficjalnej stronie przewoźnika lub porównać ceny za pomocą aplikacji Omnio, która wyświetli wszystkie oferty. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​jeśli już podróżujesz autobusem po Włoszech, to tylko Flixbass, ponieważ mają one nowe wygodne autobusy, a ceny, jak zauważyłeś, są bardzo przyjemne.

Samochodem

  • Czas podróży: około 2,5-3 godzin

Opcja podróży samochodem do Neapolu jest odpowiednia, jeśli planujesz odwiedzić stolicę Kampanii samochodem.

Od ruchu w Neapolu włosy staną na głowie nawet dla najbardziej doświadczonego kierowcy, ale jeśli lubisz dreszczyk emocji i masz stalowe nerwy, to zapraszamy.

Z Rzymu do Neapolu jest droga płatna A1 / E45, a jej koszt wynosi około 20 euro. Możesz także przejść regionalnymi drogami wzdłuż morza, ale w miesiącach letnich można się tam dostać godzinami, szczególnie po południu, kiedy Włosi wracają z plaż do domu.

Możesz porównać ceny, wynająć samochód po okazyjnej cenie i przeczytać o cechach włoskich dróg na stronie auto.italy4.me.

Radzę przeczytać:

Przeniesienie

  • Czas podróży: około 2 godzin
  • Koszt: 360 euro za 1-4 pasażerów

Dla podróżnych, którzy preferują maksymalny komfort, istnieje możliwość dojazdu z Rzymu, na przykład bezpośrednio z lotniska Fiumicino do Neapolu, zamawiając transfer Mercedes klasy E z najbardziej niezawodnego włoskiego na świecie, Sergio, na ru.rome4.us. Szczerze polecam.

Jeśli masz pytania lub chcesz podzielić się wrażeniami z innymi podróżnikami, zostaw swoje komentarze pod tym artykułem.

Obejrzyj wideo: 5-cio dniowy wyjazd: Neapol, Rzym, Pompeje i Wezuwiusz! (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Mantova - co zobaczyć w jeden dzień
Lombardia

Mantova - co zobaczyć w jeden dzień

Mantova to centralne miasto prowincji o tej samej nazwie w regionie Lombardia, położone nad rzeką Mincio. Miasto przyciąga podróżników jako miejsce narodzin wielkiego starożytnego poety Wergiliusza (Publius Vergilius Maro), a także miasto, w którym artysta Rubens (Pieter Paul Rubens) rozpoczął swoją podróż do świetności na dworze rodziny Gonzaga.
Czytaj Więcej
Madesimo - ośrodek narciarski we Włoszech
Lombardia

Madesimo - ośrodek narciarski we Włoszech

Madesimo (Madesimo) - włoski ośrodek narciarski w Lombardii na granicy ze Szwajcarią ma najlepszy stosunek ceny do jakości usług, zaspokoi najróżniejsze potrzeby narciarzy i snowboardzistów. Znana rezydentka Madesimo - co to jest? Prestiżowy kurort czy górska wioska? Zaginęła w rozległym regionie alpejskim Valtellina (Valtellina) - jednym z pięciu obszarów narciarskich we Włoszech.
Czytaj Więcej
Bellagio - światowa stolica ozdób choinkowych nad jeziorem Como
Lombardia

Bellagio - światowa stolica ozdób choinkowych nad jeziorem Como

W prowincji Como, nad jeziorem o tej samej nazwie, znajduje się światowa stolica ozdób choinkowych - miasto Bellagio. Tutaj powstają najpiękniejsze bombki choinkowe na świecie; można je kupić przez cały rok. Kiedy katolickie Święta Bożego Narodzenia zaczynają się we Włoszech (24-25 grudnia), dom po domu, rodzina po rodzinie, wszyscy zaczynają dekorować własne drzewa noworoczne, symbol tego magicznego święta.
Czytaj Więcej