Agroturystyka

Agroturystyka we Włoszech: Muzea żywności

Wielu turystów wyjeżdża do Włoch, aby w pełni cieszyć się dziedzictwem kulturowym i historycznym minionych stuleci. Aby to zrobić, organizują prawdziwy maraton muzeów i zabytków architektury, nie wiedząc, że bardzo tęsknią, nie patrząc na jeden z oszałamiających muzea żywności, których w kraju pizzy, makaronu i wina jest wiele. A oto najpopularniejsze i najciekawsze z nich:

Archiwum Historyczne i Muzeum Piwa Peroni w Rzymie

Nie tak dawno temu w stolicy Włoch otwarto muzeum słynnego piwa Peroni, które zaczęło być warzone prawie dwa wieki temu. W tym niesamowitym budynku możesz nie tylko zapoznać się z procesem warzenia, ale także poznać historię starego przedsiębiorstwa, w tym wiele zabawnych historii i tajemnic, a na koniec spróbować tego niesamowitego napoju.

Dziś Muzeum Piwa Peroni jest jedynym w kraju poświęconym temu ukochanemu produktowi.

Adres: (Archivio Storico e Museo Birra Peroni),Via Renato Birolli, 8, 00155 Roma

Muzeum jest otwarte od poniedziałku do piątku. Aktualny czas i koszt przyjęcia można sprawdzić na oficjalnej stronie muzeum: www.birraperoni.it

Narodowe Muzeum Makaronu

Przyjazd do Włoch i nie spróbowanie słynnego makaronu to prawdziwa zbrodnia, której jednak nie można porównać do popełnionego grzechu, nie mając okazji poznać tego oryginalnego włoskiego produktu.

Unikalne muzeum makaronów w Rzymie obejmuje 11 sal, z których każda zachowuje całą historię, tajemnicę robienia, a także próbki popularnych rodzajów makaronów, zwanych przez Włochów „makaronami”.

Tutaj zobaczysz, jak powstała produkcja makaronu w ostatnim stuleciu: specjalne maszyny do produkcji tego produktu nie pozwolą zapomnieć o historii jego przygotowania.

Adres: Museo Nazionale delle paste alimentari, Roma, Piazza Scanderberg, 117.

Muzeum przyjmuje gości siedem dni w tygodniu, z wyjątkiem świąt, od 9:30 do 17:30. Bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje 10 euro, dla osoby małoletniej - 7 euro, a dla dzieci - 1 euro. Możesz dowiedzieć się więcej o muzeum tutaj: //museodellapasta.it/

Muzeum Pomidorów

Zaledwie cztery lata temu we Włoszech zostało otwarte unikalne muzeum poświęcone temu właśnie warzywu. Historia pomidora jest pięknie przedstawiona: dowiesz się, kiedy to warzywo po raz pierwszy pojawiło się w Europie, jak zostało użyte i co się zmieniło od tego czasu. Ponadto przewodnicy chętnie podzielą się z Tobą niesamowitymi przepisami, które obejmują pomidory: od prostych przekąsek po wystawne desery.

Adres: Museo del Pomodoro, Collecchio, Parco del Taro Strada Giarola, 11.

Bądź jednak ostrożny: do świata pomidorów będziesz mógł dostać się tylko od marca do listopada: przez resztę czasu muzeum nie przyjmuje gości. Możesz wejść do środka w sobotę lub niedzielę od 10:00 do 18:00, płacąc za wstęp w wysokości 4 euro. Szczegóły można znaleźć tutaj: www.museidelgusto.it/info.asp

Muzeum Oliwek

Otwarte pod koniec lat 90. Muzeum Oliwek zawiera wszystkie subtelności uprawy tego owocu, a także jego historię.

Tutaj dowiesz się, jaką szczególną rolę odgrywają oliwki w życiu narodu włoskiego, a także osobiście uczestniczysz w procesie przygotowania prawdziwej oliwy z oliwek.

Jeśli wydaje się, że nie słyszysz wystarczająco dużo, będziesz mógł skorzystać ze specjalnej sali muzeum - biblioteki, która zawiera wszelkiego rodzaju literaturę poświęconą stałemu gościowi na każdym włoskim stole.

Adres: Museo dell'Olivo, Imperia, via Garessio, 11. 

Do oliwnego raju można dostać się od poniedziałku do soboty od 9:00 do 18:30. Dokładny koszt biletu wstępu, a także wirtualną wycieczkę po muzeum można znaleźć tutaj: www.museodellolivo.com

Muzeum Mięsa

Niedawno otwarte dla zwiedzających muzeum to opowiada historię produkcji kiełbas w regionie Emilia-Romagna. Dowiesz się również o procesie produkcji szynki, metodach ubierania różnych rodzajów kiełbas, zapoznasz się ze wszystkimi narzędziami, za pomocą których kroisz mięso ręcznie, a także poczujesz zapach wszystkich przypraw używanych do przygotowania produktów mięsnych. Jeśli ślinisz się z tego, co widziałeś, możesz kupić dowolny przysmak mięsny w pobliskim sklepie.

Artur Jakuciewicz: „Mieliśmy szczęście, że jako jedni z pierwszych dostaliśmy się do tej mekki mięsnej wraz z zespołem kanału telewizyjnego Discovery jeszcze przed oficjalnym otwarciem. Bliżej lata 2014 r. Kanał wyda serię programów dotyczących agroturystyki we Włoszech, ale można oglądać drodzy czytelnicy fotoreportaż z muzeum mięsa w tej chwili. ”

Adres: Museo della Salumeria, Castelnuovo Rangone, Via E. Zanasi, 24

Dowiedz się więcej i zarezerwuj wycieczkę na oficjalnej stronie muzeum: www.museodellasalumeria.it

Od redakcji: W grudniu 2013 roku odbyliśmy niesamowicie smaczną i pouczającą podróż do regionu Emilia-Romagna. Przez cztery dni odwiedzaliśmy wiele restauracji tematycznych (gdzie nigdy byśmy nie dotarli do siebie), muzeów, w tym Ferarri, Lamborghini, Maserati. Przewodnik po Bolonii, Natalya Miroshnikova, pomógł nam w organizacji i planowaniu naszej agroturystyki, którą szczerze polecamy wszystkim czytelnikom WŁOCHY DLA MNIE. Kontakt Natalia jest w redakcji.

Zobacz Dom wiejski we Włoszech na większej mapie

Obejrzyj wideo: Perugia i czekolada - domy wakacyjne w Umbrii (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Agroturystyka, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej