Regiony Włoch

Viareggio - nadmorski kurort w północnych Włoszech

Jest specjalne miejsce na wybrzeżu Morza Liguryjskiego we włoskim regionie Toskanii - małym kurorcie Viareggio. Jeszcze przed stuleciem wielu szlachetnych Włochów, w większości z pobliskiej Florencji, wybrało to na letnie wakacje. Od tamtej pory ta osobliwa tradycja się nie zmieniła - bardzo wielu Włochów nadal preferuje Viareggio na wakacje wysokiej jakości, a ten wymowny fakt mówi wiele o tym ośrodku.

Jak dostać się do Viareggio we Włoszech

Pytanie, jak dostać się do Viareggio we Włoszech jest tak wielowymiarowe i bezproblemowe, że wszelkie szczegółowe instrukcje tutaj prawdopodobnie nie będą potrzebne. Ośrodek ma doskonałe połączenia autobusowe i kolejowe z największymi miastami w kraju. A wiele z najbardziej masywnych miast pod względem ruchu turystycznego znajduje się w rodzaju równie odległej „orbity” wokół Viareggio: Genua, Mediolan, Turyn, Bolonia, Wenecja, Florencja, Rzym. A przed „supertourystyczną” Pizą i ogólnie o rzut kamieniem. Tylko 20 minut pociągiem i jesteś tam.

Viareggio łączy się z innymi włoskimi miastami

Jeśli podróżujesz własnym lub wynajętym samochodem - masz do dyspozycji piękne włoskie autostrady, zarówno płatne, jak i bezpłatne.

Jeśli punktem początkowym jest San Remo, a nawet zagraniczny Cannes, Nicea lub Monako, jednocześnie możesz podziwiać oszałamiająco piękne krajobrazy na drodze - autostrada E80 zabierze Cię w ciągu kilku godzin do Viareggio przez malowniczą ulgę u podnóża Alp, mostów i tuneli.

Jeśli chcesz ścigać się na wietrze prawie blisko morza - jedź autostradą SS1, która przez większą część trasy jest nadal bezpłatna.

Wreszcie, jeśli nadal jesteś dość daleko od Viareggio we Włoszech lub planujesz przyjechać z zagranicy, w tym z Rosji, poszukaj biletu na samolot z przylotem do międzynarodowego lotniska Galileo Galilei, a stamtąd pociągiem do Viareggio Pozostanie do pokonania tylko około 20 km. Bilety na pociąg można zawsze znaleźć tutaj.

Plaże Viareggio

Niewątpliwą zaletą i dumą Viareggio są niekończące się plaże z czystą wodą, jedwabistym piaskiem i wygodnym wejściem do morza. Absolutnie wszystkie plaże kurortu od dawna otrzymały „Niebieskie flagi” Unii Europejskiej za czystość i co roku konsekwentnie potwierdzają ten wysoki status.

Wszystkie plaże Viareggio oferują wysoki poziom usług.

Na wybrzeżu jest wiele osobnych plaż. Są komunalni - mają najwięcej urlopowiczów, szczególnie w weekendy, co jest więcej niż naturalne. Ale jest jeszcze więcej prywatnych plaż - lokalni mieszkańcy wynajmują poszczególne miejsca i wyposażają je na najwyższym poziomie.

Na pierwszy rzut oka plaże miejskie i prywatne nie różnią się zbytnio - wszystkie są równie czyste i piękne. Ale prywatne mają oczywiście ważne zalety - wyższy poziom usług, obecność niektórych dodatkowych opcji (na przykład baseny z wodą morską, które przydadzą się w przypadku silnych fal morskich).

Nawiasem mówiąc, pamiętaj, że miejskie plaże w Viareggio w większości nie są bezpłatne, są po prostu znacznie tańsze niż prywatne. Wizyta na „państwowej” plaży kosztuje 3 euro dziennie, a prywatna - od 15 do 20 euro.

Możesz także wybrać hotel z własną plażą w Viareggio

Możesz także wybrać hotel z własną plażą. Wzdłuż wybrzeża ciągnie się cały szereg komfortowych hoteli kategorii 4 i 5 gwiazdek. Po prostu nie rezygnuj z rezerwacji, szczególnie w sezonie. Viareggio jest dość popularnym miejscem letnim. 2-3 tygodnie przed rozpoczęciem podróży trudno jest znaleźć coś wartościowego. Zawsze możesz znaleźć swój hotel z plażą lub bez, korzystając z linku poniżej.

Viareggio zdecydowanie nie jest miejscem, w którym można przejść „dzikim”, ale jeśli z jakiegoś powodu zdecydowanie nie chcesz płacić za wizytę na plaży, musisz iść pieszo na plażę Lecciona, która znajduje się między Viareggio i Torre del Lago. On jest wolny.

I jeszcze jedna ważna rzecz. Po 18:00 absolutnie wszystkie plaże w Viareggio są blisko. W dosłownym znaczeniu zamku - plaże są ogrodzone.

Zabytki Viareggio we Włoszech

Pomimo faktu, że Viareggio to Włochy pod każdym możliwym względem, to w tym mieście prawie najbardziej charakterystyczna cecha kraju - najbogatsze dziedzictwo architektoniczne starożytnych epok - jest reprezentowana raczej słabo. Istnieją obiektywne powody tego. Miasto nigdy nie było stolicą niezliczonych księstw, nie było też w centrum epokowych wydarzeń w historii Włoch, a nawet pierwsza wzmianka o Viareggio w kronikach historycznych nie pochodzi z wczesnego średniowiecza.

Nawet te nieliczne zabytki architektury, którymi miasto mogło się pochwalić przed XX wiekiem, zostały w większości zniszczone podczas II wojny światowej. Jednak Viareggio ma oczywiście swoje własne atrakcje.

Torre matilde

Pierwszą rzeczą, którą zdecydowanie powinieneś zobaczyć, jest wieża Torre Matilde. To z nią rozpoczęła się historia pierwszych zorganizowanych osad na terenie obecnej Viareggio. Nazwa wieży pochodzi od imienia księżniczki Matyldy z Kanos i właśnie na tym polega historyczna ciekawość.

Historycy tamtych czasów zdecydowali, że wieża została zbudowana na początku drugiego tysiąclecia na rozkaz księżniczki. W rzeczywistości wieżę wzniesiono znacznie później - w 1534 r. Decyzją władców sąsiedniej Lukki o ochronie przed najazdami pstrokatych rabusiów.

Wieża Matilda - jedna z najstarszych atrakcji Viareggio

W całej swojej historii Torre Matilde było wieżą strażniczą, więzieniem, wieżą telegraficzną, a teraz przez wiele dziesięcioleci służy jako „sprawiedliwy” symbol Viareggio. Teraz jest gospodarzem różnych wydarzeń kulturalnych.

Villa Paolina Bonaparte

Rezydencja siostry Napoleona Bonaparte jest jedną z najważniejszych atrakcji miasta. Jest to neoklasycystyczny budynek zbudowany w 1882 roku. Kiedyś były tu bardzo ważne postacie kulturalne Włoch i całej Europy. Teraz willa jest otwarta dla turystów, znajdują się jednocześnie trzy muzea: muzeum archeologiczne instrumentów muzycznych i galeria sztuki współczesnej.

Villa Paolina służyła kiedyś jako rezydencja siostry Napoleona Bonaparte

Pineta di Ponente Park

To miejsce nazywa się „zieloną perłą włoskiej Viareggio”. Powstał z inicjatywy lokalnych władz w odległym 1747 roku. Pomysł polegał na budowie kompleksu parkowego, w którym mieszkańcy miasta mogliby spacerować w spokojnym otoczeniu z dala od silnych wiatrów morskich. W środku parku znajduje się malownicze sztuczne jezioro z „atrybutem” niemal obowiązkowym dla takich obiektów - wdzięcznymi śnieżnobiałymi łabędziami.

Villa Bourbon

To kolejne ważne i ważne historycznie miejsce w pobliżu miasta. Willa znajduje się na trasie od Viareggio do Torre del Lago. Turyści mogą dostać się do centralnego budynku i cieszyć się oszałamiającą dekoracją wnętrz. Ściany i sufity willi są pomalowane niesamowitymi freskami, schody i podłogi są inkrustowane kamieniami szlachetnymi.

Villa Bourbon została zbudowana na początku XIX wieku.

Muzeum Pucciniego

Viareggio w XIX wieku. stał się ulubionym lokalnym wakacyjnym miejscem słynnego włoskiego kompozytora Giacomo Pucciniego. W Torre del Lago nadal znajduje się willa, w której Puccini spędzał większość czasu. Obecnie znajduje się muzeum poświęcone pamięci geniuszu.

Nawiasem mówiąc, co roku w mieście odbywa się Międzynarodowy Festiwal Operowy na cześć wielkiego kompozytora.

Villa Puccini co roku organizuje Międzynarodowy Festiwal Operowy

Kościół Sant Andrea (Chiesa di Sant'Andrea)

Kolejnym zabytkiem historycznym, religijnym i architektonicznym, który warto zobaczyć w Viareggio, jest kościół Sant Andrea (Chiesa di Sant'Andrea). Łatwo ją znaleźć - ulica nosi imię tego samego świętego co sam kościół. Adres - via Sant'Andrea, 55.

Kościół Sant Andrea - jeden z najważniejszych zabytków religijnych Viareggio

Kościół został zbudowany dekretem księcia Lukki Carla Louisa Bourbona. Projekt i wdrożenie planu księcia prowadził miejscowy inżynier-architekt Michele Chervelli. Kościół „oficjalnie” został otwarty dla parafian w 1842 r.

Teraz w budynku przechowywane są liczne chrześcijańskie świątynie, cenne dzieła sztuki. Tutaj kiedyś Antonio Maria Pucci głosił i został pochowany, później uznany za świętego.

Kuchnia i restauracje

Viareggio we Włoszech i prawdziwi smakosze przynajmniej nie zawiodą. Lokalne placówki serwują prawdziwie wyrafinowane dania tradycyjnej kuchni włoskiej z lokalnymi niuansami. To tutaj możesz spróbować owoców morza przygotowanych według bardzo oryginalnych przepisów.

Kuchnia Viareggio - tradycyjne owoce morza, sałatki warzywne i makarony

Pamiętaj o włączeniu tradycyjnych toskańskich sałatek warzywnych do swojego programu gastronomicznego - tutaj są one przyprawiane prawie najlepszą oliwą z oliwek na świecie. Spróbuj także lokalnych serów z mleka owczego, dań z fasoli, grillowanych warzyw i grzybów oraz absolutnie niesamowitych deserów.

Rozrywka

Viareggio na mapie Włoch to bardzo, bardzo rozwinięty ośrodek pod względem branży rozrywkowej. Miasto jest dosłownie „wypełnione” licznymi możliwościami spędzania ciekawych, zabawnych, a nawet zyskownych chwil: barów, restauracji, salonów kosmetycznych, butików, pięknej promenady, klubów nocnych. Dla miłośników zajęć na świeżym powietrzu dostępne są wszystkie opcje: windsurfing, żeglarstwo, nurkowanie, wycieczki statkiem, pola golfowe, wypożyczalnia rowerów i wiele innych.

Co do wydarzeń, Viareggio też ich nie pozbawia. W szczycie sezonu odbywają się różne koncerty i festiwale, których centralnym miejscem jest słynny Karnawał. Czarująca procesja prowadzona przez gigantyczne parodie lalek odbywa się tu co roku od ubiegłego wieku, a mianowicie od 1873 roku.

Z tym wydarzeniem wiąże się także ciekawość - miejscowa szlachta postanowiła zorganizować w mieście rodzaj parady wozów karnawałowych, a biedni obywatele, którzy nie mieli specjalnego szacunku dla arystokracji, dołączyli do procesji, przebrani w karnawałowe kostiumy, wyśmiewając lokalnych polityków.

Imprezy karnawałowe odbywają się w lutym i trwają do samego początku marca.

Inne ciekawe artykuły:

  • Co zobaczyć we Florencji w 1 dzień: plan podróży
  • Lotnisko w Pizie „Galileo Galilei”. Jak dostać się z lotniska do Pizy, Florencji i innych miast Toskanii
  • Toskania: 6 najciekawszych miejsc w regionie
  • Lucca to miasto-wieża we Włoszech
  • Zabytki miasta Siena we Włoszech: co najpierw zobaczyć

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Regiony Włoch, Następny Artykuł

Termy (Claudius Therme)
Niemcy

Termy (Claudius Therme)

Aby całkowicie się zrelaksować, udaj się do tego luksusowego spa położonego w Reinpark obok stacji kolejki linowej. Łaźnie termalne (Claudius Therme) Aby całkowicie się zrelaksować, udaj się do tego luksusowego spa położonego w Reinpark obok stacji kolejki linowej. Baseny zewnętrzne i kryte są wypełnione naturalną wodą mineralną.
Czytaj Więcej
Galeria dawnych mistrzów
Niemcy

Galeria dawnych mistrzów

Galeria dawnych mistrzów to obowiązkowe miejsce w Dreźnie. Z przyjemnością zobaczysz obrazy wielkich malarzy, tak znanych z książek i reprodukcji. W języku rosyjskim jest przewodnik audio. Galeria starych mistrzów (Gemäldegalerie Alte Meister), fot. Sokleine Galeria starych mistrzów (Gemäldegalerie Alte Meister) w Dreźnie to znana na całym świecie kolekcja unikatowych obrazów od renesansu po barok.
Czytaj Więcej
Nowa Galeria Narodowa
Niemcy

Nowa Galeria Narodowa

Od 2015 r. Nowa galeria narodowa została zamknięta z powodu napraw. Budowa ma trwać cztery lata. Nowa Galeria Narodowa (Neue Nationalgalerie), fot. Marc Fray Unikalne dziedzictwo kulturowe starannie zachowane w berlińskich muzeach nigdy nie przestaje zadziwiać. Jednym z nich jest Nowa Galeria Narodowa (Neue Nationalgalerie), perła słynnego Forum Kultury (Кulturforum).
Czytaj Więcej
Muzeum Bodego
Niemcy

Muzeum Bodego

Muzeum Bode odwiedzane jest rzadziej niż inne muzea. I to dobrze. Nie zatłoczone tutaj. Praktycznie jesteś sam ze starożytnością, sztuką i architekturą. Nie ma eksponatów „hitowych”, ale istnieje doskonała kolekcja średniowiecznego „naiwnego” i drewnianego niemieckiego gotyku. Piękna kolekcja figurek z brązu - plastikowych, „pełnych” i urzekających.
Czytaj Więcej