Włochy

Transport Rzymu

Po przyjeździe do Rzymu najpierw zastanawiasz się, jaki bilet autobusowy lub metro musisz kupić, ile kosztuje. Wymyślmy to.

ATAC Rome Bus

Po przyjeździe do Rzymu najpierw zastanawiasz się, jaki bilet autobusowy, tramwajowy lub metro musisz kupić, ile kosztuje. Wymyślmy to.

Rodzaje biletów transportowych

Bilet jest pojedynczy i działa na metrze, autobusie, tramwaju. Przeszczepy są dozwolone w określonym czasie. Przed podróżą musisz potwierdzić bilet.

  1. B.I.T. (tempo biglietto integrato) - 1 podróż z transferami przez 100 minut 1,50 €;
  2. B.I.G. (biglietto di un giorno) - bilet jednodniowy (do 23:59) 7 €;
  3. B.T.I. (3-dniowy biglietto turistico integrato) - bilet 3-dniowy 18 €;
  4. C.I.S. (Turistico di una settimana biglietto integrato) - bilet na 7 dni 24 €.

Jeśli chcesz podróżować po Rzymie, musisz kupić bilety na region Lacjum, na przykład:

  • BIRG (Biglietto Integrato Regionale Giornaliero) za 1 dzień za 3,30-14 € (w zależności od strefy).

Zobacz aktualne ceny biletów na www.atac.roma.it.

Gdzie i jak kupić bilety?

Bilety są sprzedawane w specjalnych automatach i kasach na stacjach metra, w kioskach z gazetami i tytoniem. Jeśli masz kartę SIM lokalnego operatora, bilet można kupić przez SMS.

Automat biletowy w Rzymie

Najłatwiejszym sposobem na zakup biletów jest automat przy wejściu do metra. Wybierz angielski, jeden z 4 rodzajów biletów, a następnie liczbę biletów. Zobaczysz całkowitą kwotę. Załaduj monety lub rachunki w tym momencie. Następnie urządzenie wydrukuje bilety i zwróci zmianę.

Autobusy nie muszą kupować biletów u kierowcy. Wewnątrz znajduje się żółta maszyna, która przyjmuje monety. Załaduj 1,5 € i zdobądź bilet. Nie zapomnij od razu kompostować!

Mapa metra w Rzymie

Pobierz mapę metra w Rzymie

1964

Strona internetowa metra w Rzymie: www.romametropolitane.it

Jak obliczyć trasę?

Mam jeden uniwersalny sposób, który działa w Rzymie, w Pradze, a nawet w Bangkoku. Na telefonie mam zainstalowaną aplikację Google Maps. W poszukiwaniu wybieram miejsce, którego potrzebuję. Klikam czerwoną ikonę. Wybieram, jak się tam dostać: transportem lub pieszo. I dostaję trasę i rozkład jazdy z liczbą autobusów, tramwajów i metra.

 

Karta Roma Pass

Przepustka Roma

Karta turystyczna Roma Roma Pass się opłaca. Jest dwojakiego rodzaju: na 2 i 3 dni.

Roma Pass 48 godzin kosztuje 28 €;
Roma Pass 72 godziny - 38,50 €.

Aktualne informacje na www.romapass.it.

Karta uprawnia do bezpłatnej wizyty w 1/2 muzeów w Rzymie lub stanowiskach archeologicznych do wyboru, a także do zniżki na dalsze wizyty we wszystkich innych muzeach (z wyjątkiem Muzeów Watykańskich) i stanowiskach archeologicznych.

Roma Pass oferuje zniżki na udział w wystawach, koncertach i innych wydarzeniach kulturalnych, a także bezpłatne korzystanie z transportu publicznego w Rzymie przez 2/3 dni.

Z Roma Pass otrzymasz pakiet Kit, który obejmuje:
- bilet na transport publiczny;
- mapa Rzymu;
- Przewodnik po muzeach Roma Pass Guide;
- Wiadomości romskie z programem wydarzeń kulturalnych.

Obejrzyj wideo: FIUMICINO AIRPORT TO ROME CENTER BY TRAIN 2018. ITALY TRAVEL GUIDE (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Włochy, Następny Artykuł

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce
Społeczeństwo

Włoszka trzymała zwłoki matki w zamrażarce

Według włoskich tabloidów kobieta trzymała zwłoki matki we własnej domowej lodówce, regularnie otrzymując emeryturę zmarłej starej kobiety. Tak straszna rzecz uderzyła w policję w małym miasteczku Borgomanero, położonym w regionie Novara. Ta straszna historia „ujawniła się” po mieszkańcach jednego z domów zwanych karetką Tiziana Devecchi, 62-letnią kobietą, która nie czuła się dobrze i nie mogła otworzyć drzwi, które były zamknięte od wewnątrz.
Czytaj Więcej
Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy
Społeczeństwo

Włochy to ulubione miejsce UFO, twierdzą ufolodzy

Ktokolwiek nie widział UFO na niebie nad Włochami: mężczyźni i kobiety, dzieci i emeryci, piloci samolotów pasażerskich, wojskowi, a nawet kapłani. Tylko w zeszłym roku siedem słonecznych obiektów zostało zauważonych w słonecznym kraju, aw ciągu ostatnich 4 lat UFO pojawiło się na terytorium kraju ponad 55 razy!
Czytaj Więcej