Kultura

Muzeum prywatnego domu ze skradzionymi arcydziełami odkrytymi we Włoszech

Włoskie władze odkryły willę zamienioną w prywatne muzeum, w którym przechowywane są setki artefaktów skradzionych państwu.

Policja znalazła ten dom w Lanuvio, położonym na południe od Rzymu. Rzymskie kolumny, posągi, zdobione fragmenty marmuru, freski, wazony - wszystko to znaleziono w zaimprowizowanym domu-muzeum. W jednej z sal znajdowało się biuro, w którym przechowywano starożytne artefakty, w tym szkice i całą kolekcję monet. Do tej pory policja zatrzymała już czterech podejrzanych, którzy są rzekomo właścicielami posiadłości z kosztownościami.

Biorąc pod uwagę fakt, że Włochy, bogate w talenty, przechowują ogromną liczbę historycznych artefaktów i dzieł sztuki, policja tego kraju regularnie spotyka się z kradzieżą dóbr kultury. Tak więc w zeszłym miesiącu nieznany, omijając ścisłą straż, wszedł do kompleksu Pompeje, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, i ukradł część muralu.

Kilka dni temu w ojczyźnie Michała Anioła i Botticellego odkryli inne dzieła sztuki światowej - dwa obrazy Paula Gauguina i Pierre'a Bonnarda, skradzione prawie czterdzieści lat temu. Brakujące przedmioty artystyczne znaleziono w kuchni od zwykłego pracownika, który przyznał, że nabył je za prawie grosz i nie miał pojęcia, że ​​zostały skradzione.

Mężczyzna nie podejrzewał, że dzieła wielkich artystów wisiały na jego ścianie, dopóki jego syn przypadkowo nie natknął się na inne zdjęcie Gauguina w magazynie i zauważył niezwykłe podobieństwo między dwoma płótnami.

Włoch natychmiast zwrócił się do ekspertów o pomoc w ocenie jego własności, a następnie skontaktowało się z nim specjalne biuro do zbadania takich przypadków. Nawiasem mówiąc, łączna wartość znalezisk może osiągnąć co najmniej 10,6 miliona euro.

W ubiegłym miesiącu 68 innych zostało dodanych do listy dziedzictwa kulturowego Włoch. To dokładnie liczba rzekomo skradzionych artefaktów, które władze szwajcarskie wróciły do ​​kraju wina i słońca, a całkowita liczba dzieł sztuki i historii zwróconych w ciągu ostatnich 13 lat do ich ojczyzny wyniosła 4500. „Ostatnie 69 artefaktów zakończyło trwający wiele lat proces wzajemnej pomocy między dwoma krajami i umożliwiło przeniesienie 4536 historycznie ważnych obiektów” - powiedział przedstawiciel Ministerstwa Kultury Szwajcarii, zauważając, że od kraju złodzieje przejęto setki innych przedmiotów.

Włochy zwróciły się o pomoc do sąsiedniego kraju w 2001 r., Gdy okazało się, że istnieje cała sieć obejmująca handlarzy antykami, biznesmenów, bankierów i inne osoby zaangażowane w nielegalną sprzedaż dzieł sztuki i ich eksport za granicę. Szwajcarscy śledczy odkryli około 5800 artefaktów przemyconych do kraju, z których wiele pochodziło bezpośrednio z Włoch. Pięć ikon, które kiedyś należały do ​​Grecji, zostały również zwrócone do ich historycznej ojczyzny.

Obejrzyj wideo: Bezcenne. Nabytki Muzeum Narodowego w Warszawie spot promocyjny (Marzec 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Kultura, Następny Artykuł

Gang Langer
Niemcy

Gang Langer

Langer Gang to długa, trzypiętrowa galeria o renesansowym sklepieniu z 22 toskańskimi kolumnami. Pomiędzy kolumnami znajdują się herby ziem należących do posiadłości Wettinsky'ego. Langer Gang - galeria renesansowa, fot. Klaus Bostelmann „Long Stroke” (Langer Gang, niemiecki: Langer Gang) - kolejny charakterystyczny zabytek Drezna, który wraz ze stajnią (Stalhof, niemiecki
Czytaj Więcej
Innenstadt
Niemcy

Innenstadt

Po obejrzeniu zabytków i wypiciu dużej ilości piwa na Starym Mieście, nadszedł czas, aby dostać się na ulice handlowe w Kolonii, które znajdują się zaledwie kilka minut spacerem od Renu. Najlepsze sklepy znajdują się przy Hohe Strasse, Schildergasse i stacji metra Neumarkt.
Czytaj Więcej
Mur Berliński
Niemcy

Mur Berliński

Mur berliński jest znany na całym świecie. Przez 28 lat dzieliła miasto i rodziny. Teraz jest to zwykła ściana wzdłuż drogi, małe betonowe sekcje i metalowe szpilki wystające z ziemi. Prosty, bez patosu i bardzo niemiecki. Jeśli wiesz, dla czego mur został zbudowany i jaką rolę odegrał w historii Niemiec, powinieneś go zobaczyć.
Czytaj Więcej
Agencja ratingowa Mercer. Miasta niemieckie są liderami pod względem poziomu życia
Niemcy

Agencja ratingowa Mercer. Miasta niemieckie są liderami pod względem poziomu życia

W 2011 roku Monachium, Dusseldorf i Frankfurt zostały nazwane miastami o bardzo wysokim standardzie życia wśród metropolii świata. Agencja Mercer corocznie sporządza globalną ocenę jakości życia, a wiodące niemieckie miasta straciły tylko Wiedeń, Zurych i Auckland. W 2011 r. Monachium (4 miejsce), Düsseldorf (5 miejsce) i Frankfurt (7 miejsce) zostały nazwane miastami o bardzo wysokim standardzie życia wśród metropolii świata.
Czytaj Więcej