Planowanie podróży

Sklepy we Włoszech

Dla wielu ludzi Włochy są synonimem słowa moda. Dlatego bardzo logiczne jest zaplanowanie krótkich zakupów na czas podróży. Biorąc jednak pod uwagę wysoki kurs euro i często daleki od oszczędnych cen w sklepach znanych włoskich projektantów, rzadko udaje ci się wrócić do domu z zakupami, chyba że podróżujesz z solidnym budżetem. Większość Włochów stara się nie kupować markowych produktów w drogich markowych sklepach w Mediolanie lub Rzymie ... I w rzeczywistości można tego uniknąć.

Niektórym może się to wydawać zakupy w outletach - Nie jest zbyt włoski, ale Włosi, jak wszyscy śmiertelnicy, chcą dobrze wyglądać, nie wydając na to fortuny. Co więcej, Włochów trudno nazwać narodem marnotrawnym, dlatego wciąż są łowcami zniżek. Dlatego podążanie za przykładem mieszkańców, jeśli chodzi o zakupy, może być bardzo rozsądnym rozwiązaniem.

Więc jeśli zdecydujesz zakupy we Włoszech, oczywiście będziesz mieć kilka możliwych strategii. W miastach takich jak Mediolan (gdzie kobiety wydają corocznie szalone pieniądze na aktualizację garderoby i gdzie w rzeczywistości większość włoskich domów mody ma własne markowe sklepy) markowe sklepyw których rzeczy z poprzedniego sezonu są sprzedawane z szalonymi rabatami. W tym przypadku nadal nierzadko widuje się 100 euro na metce, ale biorąc pod uwagę fakt, że to samo zostało sprzedane w sklepie firmowym po cenie 800, korzyść jest oczywista.

Inną strategią zakupów w sklepach typu outlet we Włoszech jest przejście na specjalną ofertę Centrum handlowe. Z reguły te ostatnie znajdują się poza dużymi miastami i czasami bardzo trudno jest do nich dotrzeć bez samochodu. Niemniej jednak, jeśli zabrałeś ze sobą ogromną walizkę, aby wypełnić ją zakupami, i nie jesteś gotowy zapłacić pełnego kosztu - wynajęcie samochodu na wycieczkę do sklepu ma wszelkie szanse, aby się zwrócić.

Kolejną przeszkodą jest znalezienie właściwych. markowe sklepy w zależności od twoich preferencji i regionu, w którym podróżujesz. Nie jest to wcale takie proste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Aby w jakiś sposób uprościć zadanie wyszukiwania, wybraliśmy kilka zasobów online, w których można znaleźć Włochy Outlet List. Niektóre z nich są tylko w języku włoskim, inne wymagają płatnej rejestracji, aby uzyskać dostęp do listy punktów sprzedaży, podczas gdy inne nie są bardzo kompletne lub nieco nieaktualne. Możliwe jednak, że trudności te jeszcze bardziej pozwolą poczuć ducha łowiectwa, a jeśli przejdziesz wszystkie przeszkody i uzyskasz „mapę skarbów”, sprawi, że zdobyte rzeczy będą o wiele bardziej pożądane i cenne w twoich oczach.

Sklepy fabryczne we Włoszech - Ta strona internetowa słynie z bogatej bazy sklepów we Włoszech. Według twórców bazy danych zawiera ona informacje o ponad 2200 punktach sprzedaży. Jedynym minusem jest konieczność uiszczenia opłaty rejestracyjnej w wysokości 24 euro (ważnej przez 1 rok) w celu uzyskania dostępu do wszystkich informacji. Ale nawet bez uiszczenia opłaty niektóre informacje są dostępne bezpłatnie.

Italy Factory Outlet to wyspecjalizowana strona oferująca również udostępnianie bazy włoskich punktów sprzedaży. Jak obiecują programiści, za opłatą 10 euro otworzą dostęp do bazy danych, w tym informacje o tym, jak dotrzeć do punktów sprzedaży i godziny pracy. Również na stronie można zamówić wycieczkę po punktach sprzedaży za osobną cenę.

Informacje o centrach wyprzedażowych - Ta strona jest w całości w języku włoskim, ale jej nawigacja jest wygodna w podziale na regiony. Znając obszar, w którym podróżujesz, bardzo łatwo jest uzyskać listę adresów sklepów. Oprócz tego, że strona jest w języku włoskim, kolejną wadą jest brak informacji na temat dojazdu do określonego sklepu. Dlatego będziesz musiał znaleźć sposób, jak samodzielnie dotrzeć do pożądanego adresu.

Ciao Darling Factory Outlet Shopping - najwyraźniej facet, który stworzył tę listę, postanowił być w pełni widoczny dla wszystkich odwiedzających sklepy, a kiedy otworzysz stronę, zobaczysz sam. Trzeba przyznać, że wykonał doskonałą pracę, zbierając informacje o najpopularniejszych punktach sprzedaży we Włoszech (choć lista jest daleka od ukończenia). Również na stronie jest malowane, jak dostać się do konkretnego gniazdka, co czyni go jeszcze bardziej praktycznym.

Designer Outlets we Włoszech - strona internetowa Italofile ma kolejną krótką listę sklepów, które kiedyś pojawiły się we włoskiej gazecie Corriere della Sera. Chociaż lista jest daleka od ukończenia, może być dobrym punktem wyjścia do zakupów w niektórych regionach Włoch.

Zdjęcie Danielico

Obejrzyj wideo: Ciekawostka ze sklepu we Włoszech Unusual Italian store eng subtitles available (Październik 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Planowanie podróży, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej