Jak się tam dostać

Jak się dostać z Piza do Florencja

Odległość z Pizy (Piza) do Florencji (Firenze) wynosi 86 kilometrów. Możesz dostać się z Pizy do Florencji w ciągu 1 godziny i 8,6 euro pociągiem regionalnym, alternatywą jest samodzielny autobus lub wynajem samochodu.

Jeśli przyjedziesz na lotnisko w Pizie (PSA, Aeroporto Internazionale di Pisa), możesz dostać się na dworzec centralny w Pizie specjalnym pociągiem za 2,7 euro - Zobacz szczegółowe instrukcje.Do lotniska w Pizie do Florencji można również dojechać autobusem, taksówką lub pociągiem. Czas podróży wynosi około półtorej godziny.

Pociągiem

Pociągi z lotniska w Pizie do Florencji są możliwe tylko z transferami. Najpierw wsiądź do autobusu Piza do głównego dworca kolejowego, a następnie pociągiem regionalnym za 8,60 euro do Florencji. Droga będzie cię kosztować 2,70 + 8,60 = 11,30 euro. Czas podróży wynosi około 1,5 godziny, pociągi odjeżdżają co 20-30 minut.

Nie trzeba wcześniej rezerwować biletów online na pociąg; kupuj je bez problemu w automacie na stacji po fakcie.

Optymalnie jest spacerować po Pizie przez kilka godzin i od razu wybrać się na wycieczkę do Włoch, ponieważ poza Piazza dei Miracoli nie ma atrakcji. Bagaż można zostawić w przechowalni (Deposito bagagli) na stacji w cenie 5 euro za walizkę

Autobusem

Na lotnisku przystanek autobusowy znajduje się dosłownie 100 metrów od wyjścia z terminala, łatwo go znaleźć - kieruj się znakami na „Dworzec autobusowy”.

Bezpośrednie połączenia autobusowe z lotniska w Pizie do głównego dworca kolejowego Santa Maria Novella we Florencji są obsługiwane przez www.airportbusexpress.it

Bilety za 14 euro można kupić z wyprzedzeniem na oficjalnej stronie internetowej co najmniej pół roku wcześniej.

Przewidywany czas podróży to 1 godzina 10 minut. Autobusy odjeżdżają kilka razy dziennie, leżą od godziny przyjazdu plus 2 godziny przed wylotem.

Autobusy powrotne z Florencji na lotnisko w Pizie odjeżdżają z tego samego dworca autobusowego do Piazzale Montelungo w odstępie 1 godziny 15 minut. Jeśli kupisz bilety online tam iz powrotem, możesz zaoszczędzić 4 euro.

Możesz także zobaczyć przewoźnika www.caronnatour.com, ale nie mogłem tam kupić biletów online. Najprawdopodobniej lepiej zabrać je na miejscu. Niestety wiele firm utknęło we Włoszech w ostatnim stuleciu.

Znajdziesz przydatne artykuły:

Taksówką

Zgodnie z oficjalną taryfą koszt przejazdu taksówką z lotniska w Pizie do Florencji wynosi 170 euro, ale nie każdy kierowca może wyrazić zgodę na taką podróż. Aby nie martwić się i upewnić się, że zostaniesz przyjęty i zabrany do miejsca docelowego po wcześniej ustalonej cenie, radzę zarezerwować transfer z wyprzedzeniem na stronie kiwitaxi.ru

Opłata za transfer zaczyna się od 160 euro, co jest nawet tańsze niż taksówkarzy. Samochodem klasy biznesowej Mercedes, Audi lub BMW można dojechać za 198 euro. Kierowca spotka się z tobą przy znaku przy wyjściu ze strefy odbioru bagażu.

Samochodem

Podróż do Florencji z Pizy ma sens, jeśli po drodze planujesz odwiedzić inne miasta Toskanii. Przeczytaj o parkowaniu we Florencji, ponieważ w każdym większym mieście we Włoszech istnieje ograniczenie wjazdu turystów do historycznego centrum samochodem.

Sama droga zajmie ci około 2 godzin. Po drodze znajduje się płatny odcinek autostrady A11, przygotuj 7,50 euro. Możesz wybrać opłacalną opcję wynajmu samochodu we Włoszech na auto.italy4.me

Polecam włączenie Montecatini Terme na trasę, pozostanie tam przez 2-3 dni z okresowymi wycieczkami do sąsiednich małych miasteczek, a następnie wyjazd do stolicy Toskanii.

Jeśli potrzebujesz porady na temat planowania wakacji i trasy we Florencji, lub jeśli masz pytania, możesz je zadać w komentarzach.

Obejrzyj wideo: Florencja - jak zwiedzić ją najtaniej? (Wrzesień 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej