Jak się tam dostać

Jak się dostać z Piza do Florencja

Odległość z Pizy (Piza) do Florencji (Firenze) wynosi 86 kilometrów. Możesz dostać się z Pizy do Florencji w ciągu 1 godziny i 8,6 euro pociągiem regionalnym, alternatywą jest samodzielny autobus lub wynajem samochodu.

Jeśli przyjedziesz na lotnisko w Pizie (PSA, Aeroporto Internazionale di Pisa), możesz dostać się na dworzec centralny w Pizie specjalnym pociągiem za 2,7 euro - Zobacz szczegółowe instrukcje.Do lotniska w Pizie do Florencji można również dojechać autobusem, taksówką lub pociągiem. Czas podróży wynosi około półtorej godziny.

Pociągiem

Pociągi z lotniska w Pizie do Florencji są możliwe tylko z transferami. Najpierw wsiądź do autobusu Piza do głównego dworca kolejowego, a następnie pociągiem regionalnym za 8,60 euro do Florencji. Droga będzie cię kosztować 2,70 + 8,60 = 11,30 euro. Czas podróży wynosi około 1,5 godziny, pociągi odjeżdżają co 20-30 minut.

Nie trzeba wcześniej rezerwować biletów online na pociąg; kupuj je bez problemu w automacie na stacji po fakcie.

Optymalnie jest spacerować po Pizie przez kilka godzin i od razu wybrać się na wycieczkę do Włoch, ponieważ poza Piazza dei Miracoli nie ma atrakcji. Bagaż można zostawić w przechowalni (Deposito bagagli) na stacji w cenie 5 euro za walizkę

Autobusem

Na lotnisku przystanek autobusowy znajduje się dosłownie 100 metrów od wyjścia z terminala, łatwo go znaleźć - kieruj się znakami na „Dworzec autobusowy”.

Bezpośrednie połączenia autobusowe z lotniska w Pizie do głównego dworca kolejowego Santa Maria Novella we Florencji są obsługiwane przez www.airportbusexpress.it

Bilety za 14 euro można kupić z wyprzedzeniem na oficjalnej stronie internetowej co najmniej pół roku wcześniej.

Przewidywany czas podróży to 1 godzina 10 minut. Autobusy odjeżdżają kilka razy dziennie, leżą od godziny przyjazdu plus 2 godziny przed wylotem.

Autobusy powrotne z Florencji na lotnisko w Pizie odjeżdżają z tego samego dworca autobusowego do Piazzale Montelungo w odstępie 1 godziny 15 minut. Jeśli kupisz bilety online tam iz powrotem, możesz zaoszczędzić 4 euro.

Możesz także zobaczyć przewoźnika www.caronnatour.com, ale nie mogłem tam kupić biletów online. Najprawdopodobniej lepiej zabrać je na miejscu. Niestety wiele firm utknęło we Włoszech w ostatnim stuleciu.

Znajdziesz przydatne artykuły:

Taksówką

Zgodnie z oficjalną taryfą koszt przejazdu taksówką z lotniska w Pizie do Florencji wynosi 170 euro, ale nie każdy kierowca może wyrazić zgodę na taką podróż. Aby nie martwić się i upewnić się, że zostaniesz przyjęty i zabrany do miejsca docelowego po wcześniej ustalonej cenie, radzę zarezerwować transfer z wyprzedzeniem na stronie kiwitaxi.ru

Opłata za transfer zaczyna się od 160 euro, co jest nawet tańsze niż taksówkarzy. Samochodem klasy biznesowej Mercedes, Audi lub BMW można dojechać za 198 euro. Kierowca spotka się z tobą przy znaku przy wyjściu ze strefy odbioru bagażu.

Samochodem

Podróż do Florencji z Pizy ma sens, jeśli po drodze planujesz odwiedzić inne miasta Toskanii. Przeczytaj o parkowaniu we Florencji, ponieważ w każdym większym mieście we Włoszech istnieje ograniczenie wjazdu turystów do historycznego centrum samochodem.

Sama droga zajmie ci około 2 godzin. Po drodze znajduje się płatny odcinek autostrady A11, przygotuj 7,50 euro. Możesz wybrać opłacalną opcję wynajmu samochodu we Włoszech na auto.italy4.me

Polecam włączenie Montecatini Terme na trasę, pozostanie tam przez 2-3 dni z okresowymi wycieczkami do sąsiednich małych miasteczek, a następnie wyjazd do stolicy Toskanii.

Jeśli potrzebujesz porady na temat planowania wakacji i trasy we Florencji, lub jeśli masz pytania, możesz je zadać w komentarzach.

Obejrzyj wideo: Florencja - jak zwiedzić ją najtaniej? (Listopad 2019).

Popularne Wiadomości

Kategoria Jak się tam dostać, Następny Artykuł

Jak dostać się z Florencji do Werony
Jak się tam dostać

Jak dostać się z Florencji do Werony

Miasta Florencja i Werona są połączone włoskimi kolejami dużych prędkości, więc podróż pociągiem jest najszybszą, najtańszą i najwygodniejszą opcją. Odległość z Florencji do Werony wynosi 230 kilometrów. Czas podróży pociągiem to tylko 1 godzina 30 minut, a jeśli chcesz, możesz łatwo podróżować z jednego miasta do drugiego na jeden dzień.
Czytaj Więcej
Jak dojechać z Mediolanu do Pizy
Jak się tam dostać

Jak dojechać z Mediolanu do Pizy

Odległość między Pizą (Piza) a Mediolanem (Mediolan) wynosi 288 kilometrów. Z Mediolanu do Pizy można dojechać samochodem w 4 godziny. Podróż transportem publicznym, autobusem lub pociągiem zajmie od 3,5 do 5 godzin. Rozważmy bardziej szczegółowo zalety każdej metody. Pociągiem Najszybszym i najwygodniejszym sposobem dostania się z Mediolanu do Pizy jest skorzystanie z pociągu dużych prędkości do Florencji (czas podróży: 1 godzina 50 minut), a stamtąd pociągiem i za godzinę.
Czytaj Więcej