Niemcy

Kościół Greater St. Martin w Kolonii

Kościół św. Marcina (Groß St. Martin) to trójnawowa bazylika z ołtarzem w kształcie koniczyny i czterema narożnymi wieżami, która w dużej mierze determinuje lewobrzeżną panoramę Kolonii od średniowiecza. W okresie rzymskim terytorium kościoła było wyspą pośrodku Renu, na której znajdowały się magazyny. Ich ruiny służyły jako fundament kościoła. Pod ołtarzem Wielkiego Marcina zniszczony w.

Kościół św. Marcina (Groß St. Martin) Jest to trójnawowa bazylika z ołtarzem w kształcie koniczyny i czterema narożnymi wieżami, która w dużej mierze determinuje lewobrzeżną panoramę Kolonii od średniowiecza.

W okresie rzymskim terytorium kościoła było wyspą pośrodku Reinagdzie znajdowały się magazyny. Ich ruiny służyły jako fundament kościoła. Imponujące znaleziska archeologiczne zostały znalezione pod ołtarzem Greater Martina, zniszczonym podczas nalotów, po wojnie. Łagodne przejście fundamentów ścian rzymskiego magazynu do bocznych ścian nawy jest dziś zauważalne.

Wielki kościół św. Marcina jest doskonałym przykładem typowej architektury regionu Renu między 1150 a 1250 rokiem. Wnętrze kościoła łączy w sobie wspaniałość samego budynku i spartańską scenerię. Okolica odzwierciedla także epokę. Na przykład kwadrant siedzeń drzewnych przypomina epokę wypraw krzyżowych.

Przez ponad sześć wieków był kościołem opactwa benedyktynów, ale w XIX wieku, po sekularyzacji, był używany jako kościół parafialny. Naloty z II wojny światowej prawie całkowicie ją zniszczyły. Wieże zostały odbudowane w 1965 roku. Przywrócenie trwało do 1985 r., Kiedy kościół został ponownie otwarty jako parafia. W 2009 roku św. Marcin ponownie stał się własnością klasztoru benedyktynów.

Kościół św. Marcina (Groß St. Martin)
Am Groß St. Martin, 50667 Köln, Deutschland

Jak zaoszczędzić na hotelach?

Wszystko jest bardzo proste - spójrz nie tylko na rezerwację. Wolę wyszukiwarkę RoomGuru. Jednocześnie szuka rabatów na rezerwacji i na 70 innych stronach z rezerwacjami.

Popularne Wiadomości

Kategoria Niemcy, Następny Artykuł

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu
Regiony Włoch

5 najciekawszych wycieczek po Neapolu

Kilka lat temu - w wyniku podróży do Neapolu - BlogoItaliano napisał recenzję o lokalnym przewodniku, z którym los spotkał się w jasnym słońcu Kampanii. Potem Walentyna - tak nazywał się mój przewodnik - pokazała mi miasto, opowiadając o nim wiele niezwykłych historii. Trasa okazała się doskonała i nie żałowałem pozytywnych opinii na temat przewodnika.
Czytaj Więcej
5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo
Regiony Włoch

5 najpopularniejszych wycieczek po Sycylii z Palermo

Wycieczki na Sycylię to temat, który BlogoItaliano podejmuje od dawna. Program tras na wyspie jest niezwykle bogaty, a asortyment, który zostanie ci zaoferowany, będzie w dużej mierze zależał od tego, gdzie znajduje się hotel: na północnym lub południowym wybrzeżu. Poprosiłem Svetę, przewodniczkę z Palermo, aby powiedziała jej, które 5 wycieczek były najbardziej popularne wśród jej podróżników.
Czytaj Więcej
Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie
Regiony Włoch

Galeria Borghese: najbardziej pożądane i niedostępne muzeum w Rzymie

Każdy centymetr kwadratowy Rzymu to osobna legenda, a niektóre to wielotomowa historia. Słynna Galeria Borghese, dzięki swemu pojawieniu się chciwemu kardynałowi, siostrzeńcowi papieża, wciąż ma wiele tajemnic, które są zgłaszane tylko szeptem w wąskim kręgu. W tym artykule poznasz historię kolekcji, jej lokalizację, godziny otwarcia i gdzie kupić bilety, aby sprawdzić wszystko.
Czytaj Więcej