Biznes i ekonomia

Włochy sprzedają wyspę Povella w lagunie weneckiej

Włochy wystawiły na sprzedaż jedną z wysp położonych w lagunie weneckiej, aby spłacić przetargi państwowe. Oprócz niewielkiego kawałka ziemi kraj przygotowuje się również do sprzedaży starej fortecy i klasztoru.

Mały Wysepka Poveglia uważany za jeden z ciekawostek dla inwestorów z całego świata. To on zostanie wystawiony na sprzedaż w ciągu następnego miesiąca. Poveleha to niewielka, niezamieszkana skrawek ziemi, który znajduje się w pobliżu weneckiego placu św. Marka.

Te 17 akrów ziemi niejednokrotnie stało się przeszkodą między mieszkańcami miasta na wodzie a ludnością Genui, która nie mogła podzielić wyspy w XIV wieku. Dopiero w XVIII wieku Povelia służyła jako port kwarantanny dla statków przybywających do Wenecji. Po odkryciu zarazy na jednym ze statków dostęp do wyspy został zamknięty, co wzbudziło różne podejrzenia mieszkańców miasteczka.

Tak więc istniała legenda, że ​​Povela była zamieszkana przez duchy ludzi, którzy zmarli na niebezpieczną chorobę, którzy starannie pilnują swojego domu.

Dopiero w 1922 r. Otwarto tu hospicjum dla osób starszych, działające do 1968 r. Niektórzy historycy twierdzą, że przeprowadzali okrutne eksperymenty na chorych. Tak okropny pomysł przyszedł do dyrektora instytucji. Wkrótce jednak rzucił się z wieży budynku, rzekomo tracąc zmysły z powodu ścigających go nieziemskich gości. Dziś wyspa jest zamknięta dla odwiedzających, ale jeden amerykański reporter, któremu udało się dostać na to terytorium, a nawet odwiedzić opuszczony budynek hospicjum, stwierdził, że naprawdę czuł tam obecność duchów.

Władze włoskie planują, że nowi inwestorzy będą w stanie radykalnie przekształcić opuszczoną wyspę i stworzyć tam infrastrukturę. Tak więc w umowie sprzedaży będzie klauzula, która zobowiązuje właścicieli do zmiany tej nieruchomości na lepsze w ciągu 99 lat.

„Inwestorzy mogą tutaj budować wszystko”, potwierdza Stefano Scalera, pośrednik w handlu nieruchomościami z Demanio.

Włoski rząd wystawił na aukcję tę wyspę, aby jakoś spłacić długi publiczne, w które kraj utknął kilka lat temu.

Warto zauważyć, że oprócz malowniczej Povelii na sprzedaż dostępne są również inne nieruchomości, takie jak koszary w Trieście i stary klasztor w Loreto (Loreto), położony na granicy ze Słowenią.

Obecnie państwo włoskie posiada około pół miliona nieruchomości, ale wcześniej władze wielokrotnie napotykały trudności w ich sprzedaży. Jak wyjaśnia Skalera, proces przeniesienia praw własności zajmuje dużo czasu, co znacznie odstrasza potencjalnych inwestorów. Jednak, jak twierdzi pośrednik, tym razem wszystkie formalności zostały już załatwione. Ponadto wszystkie niezbędne dokumenty i umowy zostały już sporządzone i przetłumaczone na język angielski, dzięki czemu można je pobrać z Internetu w celu przejrzenia. Wszystkie nieruchomości zostaną wystawione na aukcję wirtualną, która potrwa do 6 maja. Adres aukcji online: venditaimmobili.agenziademanio.it/AsteDemanio_FE/

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Biznes i ekonomia, Następny Artykuł

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety
Regiony Włoch

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety

Miejsce pamięci całej Sycylii - tak krótko, ale zwięźle, można opisać Dolinę Świątyń w Agrigento. Tutaj nawet pył pod stopami wydaje się być nieskończenie starożytny, święty, modlitwy i ... poplamiony krwią niezliczonych i bezimiennych niewolników, którzy wznieśli ogromne starożytne świątynie, obrońców Aragragas, którzy walczyli do końca o swoje mury, setki i tysiące ofiar nieubłaganych władców - od tyranów po gubernatorów cesarza.
Czytaj Więcej