Planowanie podróży

Jezioro Garda we Włoszech: 5 najciekawszych miejsc

Niezwykle piękne jezioro Garda, położone na północy Włoch, jest ulubionym miejscem wypoczynku turystów z całej Europy. Południowa część jeziora o powierzchni 370 km kw. Leży na Równinie Padańskiej, północna przylega do Alp. Na jeziorze Garda znajduje się wiele miejsc, które zasługują na uwagę - są to wyspy, miejscowości wypoczynkowe i parki rozrywki. Ale nie da się objąć wszystkiego w ramach jednego artykułu; wybraliśmy 5 najciekawszych.

Bardolino

Położony na wschodnim wybrzeżu jeziora ośrodek turystyczny Bardolino słynie ze wspaniałych win i unikalnych zabytków architektury. Korzystny klimat i żyzne ziemie tego miasta są idealne do uprawy najlepszych odmian winogron, z których lokalni winiarze produkują doskonałe wina.

Dla turystów organizowany jest specjalny „Szlak Wina” - podczas wycieczki mają oni okazję nie tylko zapoznać się z historią win Bardolino i technologią ich produkcji, ale także skosztować najlepszych odmian tego boskiego napoju.

Klimat miasta jest idealny do uprawy winogron

Ciekawe są zabytki architektoniczne Bardolino - średniowieczne kościoły Santa Maria, San Zeno, Mikołaj Cudotwórca, ozdobione starożytnymi freskami, klasztor św. Kolumba, pałace i wille szlacheckich. Na uwagę zasługują także muzea w Bardolino - Muzeum Łowiectwa i Wędkarstwa, a zwłaszcza ulubione miejsce turystów - Muzeum Wina.

Przez miasto przebiega jasny i malowniczy pociąg turystyczny, którego trasa obejmuje główne atrakcje miasta.

Sirmione

Kurort Sirmione znajduje się na długim i wąskim półwyspie w południowej części jeziora Garda. Główną atrakcją tego starożytnego miasta jest fort położony na wybrzeżu.

Budynek z majestatycznymi blankami z szarego kamienia został wzniesiony w XIII wieku w celu ochrony portu przed jeziorem. Wcześniej do zamku można było dostać się tylko mostem wiszącym, później zbudowano most stacjonarny. Dziś w murach zamku znajduje się muzeum poświęcone historii miasta.

Dziś w zamku mieści się muzeum historii miasta

Inną historyczną atrakcją Sirmione są Groty Catullusa, które są ruinami willi, która prawdopodobnie należała do rodziny rzymskiego poety Guya Valery'ego Catullusa. Na uwagę zasługują średniowieczne kościoły - Santa Maria Maggiore i San Pietro in Mavino.

Sirmione przybywa również w celu uzdrowienia - lokalne źródło termalne Boyola, którego wody są nasycone wieloma minerałami i pierwiastkami śladowymi, ma unikalne właściwości. Wody lecznicze służą do zwalczania chorób układu oddechowego, reumatyzmu, cukrzycy i otyłości.

Wyspa Garda (Borghese)

Największa z pięciu wysp jeziora Garda zmieniła wiele nazw w swojej historii - była znana jako wyspa Lecki, wyspa Borghese, wyspa de Ferrari, wyspa Scotty i wyspa Mnichów.

W czasach Cesarstwa Rzymskiego wyspa była wykorzystywana jako imperialny teren łowiecki, a później, w 1220 r., Z inicjatywy słynnej postaci religijnej Franciszka z Asyżu, w północnej części wyspy założono klasztor.

Wyspa Garda - największa z pięciu wysp jeziora

Początkowo był to skromny klasztor klasztorny, kilka wieków później przekształcił się w pełnoprawny kompleks klasztorny. W XVI wieku życie religijne wyspy zaczęło podupadać, aw 1778 r. Klasztor został zamknięty.

W latach 20. ubiegłego wieku wyspa Garda stała się własnością rodziny Cavazza - właściciele zbudowali tutaj luksusową willę, bogato zdobioną wszelkiego rodzaju elementami architektonicznymi, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

W jednym z pokoi znajduje się obraz Carlo Carloni z XVIII wieku. W pobliżu willi znajduje się malowniczy ogród z egzotycznymi roślinami i niewiarygodnie pięknymi kwiatami.

Malcesine

Przytulna miejscowość wypoczynkowa Malcesine z krętymi brukowanymi uliczkami, średniowiecznymi budynkami, wieloma kawiarniami i doskonałą plażą znajduje się na wschodnim wybrzeżu jeziora.

Jego główną atrakcją, wokół której faktycznie powstała osada, jest średniowieczny zamek Scaliger, zbudowany na miejscu jeszcze bardziej starożytnej fortecy.

Kurort Malcesine znajduje się na wschodnim wybrzeżu jeziora

Przez cały czas malowniczy zamek był atrakcyjny dla artystów, poetów i innych twórczych osobowości, ale wielki Goethe przyniósł mu największą sławę, który napisał o tym w swoich „Włoskich podróżach” i towarzyszył opisowi własnymi szkicami.

Dziś w zamku zainstalowano popiersie Goethego i muzeum upamiętniające poetę. Zamek Scaliger mieści także Muzeum Historii Naturalnej Jeziora Garda i gór Monte Baldo.

Historyczne centrum Malcesine zasługuje na uwagę nie mniej niż słynny zamek - oto stare kościoły San Stefano i Santa Maria di Navene, Palazzo dei Capitani ze wspaniałymi malowanymi sufitami i wspaniałymi freskami, a także Muzeum Pariani, które zawiera cenne dokumenty historyczne.

Limone sul Garda

Tak popularne wśród turystów miasteczko Limone sul Garda na początku ubiegłego wieku było małą wioską rybacką, do której można dotrzeć tylko nad jeziorem. Droga gruntowa, która dała impuls rozwojowi branży turystycznej, pojawiła się dopiero w 1932 r.

W historycznej części miasta dobrze zachowane są starożytne budowle - kościoły San Benedetto i San Rocco, a także średniowieczne pałace znajdujące się na Piazza Garibaldi.

Wizytówką Limone sul Garda były drzewa cytrusowe

Wizytówką Limone sul Garda były drzewa cytrusowe, które pojawiły się tutaj w XIII wieku dzięki franciszkańskim mnichom.

Wraz z turystyką gospodarka miasta opiera się na uprawie owoców cytrusowych i produkcji wysokiej jakości oliwy z oliwek.

Zdjęcia: Jane drumsara, Ştefan Jurcă, Navacho, Christian, Babo Style, Yilmaz Oevuenc.

Obejrzyj wideo: Motocyklem we Włoszech: PASSO DI STELVIO (Kwiecień 2020).

Loading...

Popularne Wiadomości

Kategoria Planowanie podróży, Następny Artykuł

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety
Regiony Włoch

Dolina Świątyń w Agrigento na Sycylii: historia, jak dostać się i bilety

Miejsce pamięci całej Sycylii - tak krótko, ale zwięźle, można opisać Dolinę Świątyń w Agrigento. Tutaj nawet pył pod stopami wydaje się być nieskończenie starożytny, święty, modlitwy i ... poplamiony krwią niezliczonych i bezimiennych niewolników, którzy wznieśli ogromne starożytne świątynie, obrońców Aragragas, którzy walczyli do końca o swoje mury, setki i tysiące ofiar nieubłaganych władców - od tyranów po gubernatorów cesarza.
Czytaj Więcej
Ośrodek Abano Terme we Włoszech: termy, hotele, atrakcje
Regiony Włoch

Ośrodek Abano Terme we Włoszech: termy, hotele, atrakcje

Abano Terme to słynny kurort termalny w północno-wschodnich Włoszech, w 2013 roku uznany za najlepszy w kraju pod względem różnorodnych świąt kulturalnych i technik terapeutycznych. Znajduje się u podnóża Wzgórz Euganejskich, 10 km od Padwy i 40 km od Wenecji. Legenda głosi, że pierwszą osadę założył tutaj Herkules, powracając z jednej ze swoich kampanii i uderzony pięknem tego regionu i jego łagodnym klimatem.
Czytaj Więcej
Galeria Uffizi we Florencji: historia, godziny otwarcia, bilety
Regiony Włoch

Galeria Uffizi we Florencji: historia, godziny otwarcia, bilety

Wśród zabytków Florencji Galeria Uffizi zajmuje szczególne miejsce, w którym znajduje się jedna z najbogatszych i najbardziej znaczących światowych kolekcji sztuki europejskiej z XIII-XX wieku. O jego znaczeniu świadczy już fakt, że Galeria jest uważana za najczęściej odwiedzane muzeum we Włoszech, a aby podziwiać swoją kolekcję, około półtora miliona ludzi przybywa do Florencji rocznie.
Czytaj Więcej