Wakacje we Włoszech

Ulubione miejsca we Włoszech, do których chcesz wrócić

Jakie są twoje ulubione miejsca we Włoszech?

Razem z Tobą stwórzmy katalog miejsc i pomysłów na podróżowanie we Włoszech. Napisz szczegółowo w komentarzach o swoich ulubionych miejscach w krainie słońca i wina. Jakie wywarli na tobie wrażenie? Dlaczego warto je odwiedzić?

Zacznę od siebie. Moja lista miejsc, do których chcę wrócić, wygląda następująco:

 1. Rzym
 2. Wyspa Ischia
 3. Umbria i miasto Asyż
 4. Abruzja
 5. Trapani, wyspa Sycylia
 6. Wenecja
 7. Genua

Rzym

Wierzę, że Rzym jest miastem, w którym możesz żyć dziesięć żyć i nie mieć czasu, aby poznać go do końca. Wszystko zależy od stopnia zanurzenia. A ponieważ nie mamy dziesięciu żyć, musimy spróbować zobaczyć wszystko w tym.

W żadnym mieście na świecie nie znajdziesz takiej liczby atrakcji, ilości historii i dziedzictwa kulturowego. Mieszkam w Rzymie przez 7 lat, a lista planowanych ciekawych miejsc do odwiedzenia tylko się powiększa. W Wiecznym Mieście istnieje powiedzenie, że im więcej się uczysz, tym bardziej rozumiesz, jak wiele nie wiesz. Prawdę mówiąc, Sokrates miał rację!

Na przykład: w najpopularniejszych turystycznych miastach świata (Barcelona, ​​Paryż, Nowy Jork, Amsterdam, Praga) zazwyczaj oferują 3-4 rodzaje wycieczek - zwiedzanie, jakieś muzeum, coś „nieturystycznego” i „gastronomicznego”. Tak więc w Rzymie zespół przewodników Włoch dla mnie może zaoferować ponad 50 różnych wycieczek dotyczących praw autorskich. Pomyśl tylko o tym, jak ogromne jest to miasto do studiowania i kontemplacji.

Nawet kiedy opuszczam Rzym na tydzień, od razu się nudzę. Turyści mogą zdecydowanie wrócić do Rzymu bez końca.

Ischia

Ja i moi przyjaciele jedziemy na wyspę Ischia (Ischia) dwa razy w roku, zwykle w kwietniu i październiku. To tam, na górze San Montano, znajduje się nasz ulubiony hotel ze źródłami termalnymi, obejrzyj wideo:

Zwykle spędzamy w hotelu 3-4 dni, ładując baterie. Jeśli raj istnieje, to jest bardzo podobny do San Montano.

 • Radzę przeczytać o: źródła termalne na Ischii

Oto wideo (od 20 sekund do 6 minut), jak dostać się na Ischia z Rzymu:

Umbria

W Umbrii mam kilka ulubionych miejsc. Latem często zatrzymujemy się w pobliżu miasta Asyż w Villa Relais Parco Subasio właśnie ze względu na bliskość miasta, prywatność w górach, basen, a także restaurację Da Giovannino.

Umbria jest wyjątkowym, bardzo zielonym i pięknym regionem, gorszym od Toscana (Toscana) tylko pod względem liczby turystów, których zaskakująco niewielu.

W lipcu 2018 roku odkryliśmy kolejne wspaniałe miejsce Agriturismo Casale Dei Frontini, obejrzyj wideo:

Abruzja

Abruzja jest najbardziej niedocenianym regionem Włoch przez turystów, a ja jestem na haju, kiedy mam okazję tam wrócić. W Abruzji jedziemy zjeść Arrosticini, włoską wersję jagnięciny szaszłyk:

Zatrzymaliśmy się kilka razy nad morzem w pobliżu Pescary. Wynajęliśmy ten dom dla 5-osobowej firmy za 100 euro dziennie.

Zobacz, jak zabawni Włosi tańczą na plaży w Silvi:

Również ubiegłego lata spędziłem trzy dni bez telefonów w FILIPPONE HOTEL & RISTORANTE.

Zjedli pyszne jedzenie w restauracji w hotelu, rozmawiali, czytali książki, chodzili po okolicy i słuchali śpiewu ptaków.

Z przyjemnością wybieram się do Abruzji w dowolnym miejscu i czasie, ponieważ podróż z Rzymu zajmuje tylko 2 godziny.

Trapani, Sycylia

To z Trapani zacząłem poznawać Sycylię i ogólnie kulturę Włoch. W 2013 roku, po przyjeździe tutaj po raz pierwszy, spotkałem Mario i Antonellę, którzy zostali przyjaciółmi naszej rodziny. Byłem w Trapani co najmniej dziesięć razy, przewożąc tutaj wszystkich moich krewnych.

Trapani to zachodnia część Sycylii, prawie nieznana turystom i nie zepsuta przez nich. Tak, nie ma infrastruktury i usług, ale właśnie do takiej „dzikiej Sycylii” lecimy.

Mieszkamy w mieszkaniu lub willi.

Minimalny plan to pięć dni:

 1. Wyspa Favignana, jazda na rowerze
 2. Miasto w chmurach Erice
 3. Spacerując po Trapani i jedząc pizzę, podziwiając zachód słońca na molo
 4. Zingaro National Park, oto film
 5. Plaża San Vito Lo Capo

Zdarza się, że co najmniej jeden przybysz na Sycylię jest zawsze obecny w naszej firmie, więc musisz powtórzyć idealny plan i przedstawić go lokalnym atrakcjom.

I oczywiście niekończące się wizyty w barze Tiffany na kawę i pyszne sycylijskie desery. Wycieczki do lokalnych restauracji.

I kontemplacja zachodów słońca:

Wenecja

Chociaż Wenecja (Venezia) jest najdroższym i najbardziej turystycznym miastem we Włoszech, nadal chętnie tam wrócimy. To miasto ma wyjątkowość i magię, które zakochują się po raz pierwszy.

Dobrą tradycją stało się już świtanie na placu San Marco - zwykle chodzimy po pustej Wenecji wcześnie rano i, oczywiście, widzimy ją pustą, magiczną i tak po prostu.

Inspiracja: przeczytaj ten post na Instagramie i przejrzyj dla mnie hashtag # venice

Genua

Nie sądziłem, że kiedykolwiek wspomnę o Genui, ale mile mnie to zaskoczyło:

 1. Jedzenie i lepiej nazwać to ucztą, którą mieliśmy na obiedzie w restauracji Hostaria I Maneggi;
 2. Niezwykle piękna bazylika della Santissima Annunziata nie ustępuje pięknem rzymskim kościołom;
 3. Atrakcje, skala i komfort miasta.

Aby uzyskać inspirację, możesz zobaczyć na moim Instagramie wybrane historie o Genui. Kategorycznie polecam zabranie tam przewodnika Iriny, przynajmniej na zwiedzanie, bo wiem, że miasto odpycha wielu.

Czekam na komentarze do twoich wskazówek i list ulubionych miejsc we Włoszech. Inspirujmy się do podróżowania i odkrywania tego pięknego kraju!

Popularne Wiadomości

Kategoria Wakacje we Włoszech, Następny Artykuł

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?
Werona

Karta Verona - jak zaoszczędzić pieniądze w Weronie?

Jak uratować aktywnego i ciekawskiego turystę w Weronie? Karta Verona (karta Verona 24H) to oficjalny projekt włoskiego Ministerstwa Kultury, mający na celu przyciągnięcie turystów, którzy chcą spędzić opłacalny i wydajny dzień w Romeo i Julii. Karta pozwala zaoszczędzić dziesiątki euro, odwiedzając główne atrakcje.
Czytaj Więcej
Główne atrakcje Werony
Werona

Główne atrakcje Werony

Jeśli Rzym nazywany jest sercem włoskiej historii, Wenecja to miasto kanałów i mostów, to słynną Weronę można nazwać miastem miłości i romansu. Jest to oczywiście zasługa Szekspira, który uczynił to miasto domem Romea i Julii, ale mimo to romantycy przyjeżdżają tu nie tylko na własne oczy, aby zobaczyć miejsce, w którym rozwinęła się znana na całym świecie historia miłosna, ale także, aby spojrzeć na samo miasto charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i architekturą, a także niepowtarzalną atmosferą.
Czytaj Więcej
Ponte Pietra in Verona
Werona

Ponte Pietra in Verona

Ponte Pietra (Ponte Pietra) - jedyny most łukowy w Weronie, który został zbudowany w epoce Cesarstwa Rzymskiego i przetrwał do dziś prawie w oryginalnej formie. Nazwa dosłownie przetłumaczona z języka włoskiego oznacza „kamienny most”. Długość konstrukcji wynosi 120 metrów, szerokość jest nieco mniejsza niż 4 metry.
Czytaj Więcej
Zamek Castelvecchio w Weronie
Werona

Zamek Castelvecchio w Weronie

Jeśli zdarzy ci się kiedykolwiek odwiedzić Weronę, koniecznie odwiedź starożytny zamek Castelvecchio (włoski: Castelvecchio), wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Historia Zamek Castelvecchio został zbudowany w XIV wieku, za panowania dynastii Scaligers. Był częścią struktur obronnych miasta, dobrze ufortyfikowaną fortecą, cudem ówczesnej architektury wojskowej.
Czytaj Więcej